Φρέσκο ψάρι, με ειδικότητα στο τηγάνι. Και μεσημέρι.

08 Ιαν 2017

Είμαι πλέον ένας τακτικός θαμώνας του καταστήματος. Μεγάλο ατού το γεγονός ότι πρακτικά δεν χρειάζεται να κλείσετε, αφού πάντα θα βρείτε να καθήσετε. Τραπεζάκια υπάρχουν και έξω σε μια αυλή που δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο (σαν πεζοδρόμιο) αλλά και μέσα σε έναν επίσης αδιάφορο χώρο (και το χειμώνα ειδικά έχει και αρκετό κρύο).

Τι έχω δοκιμάσει:

Σαλάτη βραστή, που είχε χόρτα, πατζάρια, κολοκυθάκι, μπρόκολο (ενίοτε και φασολάκι) σε καλή ποσότητα.
Χόρτα, μια ωραία και μεγάλη μερίδα.
Πατάτες τηγανιτές, χειροποίητες, μεγάλη μερίδα, γευστικότατες.
Καλαμαράκια τηγανητά, μαλακά, γευστικά και καθόλου λαδίλα. Ίσως τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει (8/5)

Μαρίδα, επίσης καλομαγειρεμένη, τραγανή όσο πρέπει, και σχετικά μεγάλη.
Γαύρος. Καλοτηγανισμένος και τραγανός, νόστιμος και ελαφτύς, σε μεγάλη μερίδα, ένα πιάτο must (6/5).

Γαρίδες σαγανάκι, με 6-7 μεγάλες αποφλοιωμένες γαρίδες και ωραία σάλτσα για βούτα.
Γαριδάκι, τραγανό, νόστιμο σε μεγάλη ποσότητα.
Μύδια αχνιστά, με εύγευστα μύδια και απολαυστικότατη σάλτσα.

Μπακαλιάρος σκορδαλιά. Η σκορδαλιά έρχεται σε δύο εκδοχές. Στη μία της εκδοχή υπάρχει με καρύδι, το οποίο το οποίο είναι ψιλοτριμμένο και δίνει ένα ξεχωριστό τόνο στο πιάτο. Στην άλλη έρχεται η παραδοσιακή εξαιρετική σκορδαλιά (την οποία και προτιμώ). Το ψάρι έρχεται τηγανισμένο χωρίς κουρκούτι, πάντα σε μεγάλη ποσότητα και σε γεύση που κυμαίνεται από μέτρια έως άριστα ανάλογα την ημέρα.

Για ποτό, κυρίως χύμα ουζάκι, σαν γεύση όπως τα περισσότερα τυποποιημένα και χωρίς παρενέργειες το επόμενο πρωί. Και το χύμα κρασάκι βέβαια είναι ανεκτό.

Οι μερίδες σαν μέγεθος είναι κανονικές προς μεγάλες και οι τιμές πολύ καλές.
Νερό φέρνουν σε κανάτα (μερικές φορές μυρίζει). Για κέρασμα καρπούζι το καλοκαίρι (που ήταν και καλό) και χαλβά/γιαούρτι με μέλι το Νοέμβριο.

Απόδειξη έρχεται κανονικότατα.

Εξυπηρέτηση:
Γρήγοροι, ευγενικοί με σωστή σειρά πιάτων στο σερβίρισμα. Η οικογένεια που το δουλεύει, κάνει τα πάντα σωστά. Πρόβλημα υπάρχει μόνο εάν το μαγαζί είναι γεμάτο άνω του 50% (σπάνια μου έχει τύχει). Τότε η καθυστέρηση είναι αρκετή.

Πάρκινγκ μάλλον εύκολο. Συνήθως έξω από το κατάστημα.

Χώρος Μη Καπνιζόντων. Τελευταία υπάρχει πρόβλημα με το κάπνισμα. Το μαγαζί έχει γίνει μάλλον καπνιζόντων. Οπότε εάν καθήσετε μέσα και έχει κόσμο, θα φύγετε με καπνίλα (φυσικά δεν είναι τεκές όπως άλλα μαγαζιά, αλλά.... ). Οπότε, παρότι έχει πολύ καλό φαγητό, λόγω του καπνού μάλλον θα φύγει από τις επιλογές μου.

Τιμές:
Σε σχέση με τη ποσότητα και κυρίως τη γεύση πολύ καλές,

Πολύ καλή επιλογή για κάτι απλό. Πρόταση πατάτες τηγανιτές, σαλάτα βραστών λαχανικών, καλαμαράκια, γαύρος, μύδια αχνιστά.

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη denvas.

09 Ιουν 2017

Πολλές φορές περνάγαμε στο δρόμο μπροστά από το μαγαζί και το βλέπαμε.
Μας το είχε αναφέρει και ένας φίλος. Και λέγαμε μια μέρα να το δοκιμάσουμε.
Αλλά ο τίτλος και μόνο (βλ. τηγάνι) εμένα με αποθάρρυνε μέχρι τώρα από το να το επισκεφτώ (βλ. τηγανητά, λάδια κλπ). Προτιμώ τα ψητά φαγητά.

Σήμερα το μεσημέρι (κατα τις 13:30), αποφασίσαμε, τολμήσαμε και πήγαμε.
Πήραμε ψητό μπακαλιαράκι (350γρ) πάρα πολύ νόστιμο, τρυφερό, μαλακό και υπέροχο, γαρίδα συμιακή (τίγκα στο λάδι που χάλαγε τη γεύση, δεν τις φάγαμε όλες), κουτσομούρες τηγανητές (πολύ καλές και νόστιμες, το τηγανητό λάδι δεν είχε καταφέρει να αλλοιώσει τη γεύση), σαλάτα χωριάτικη (με ωραία γευστική ντομάτα), πατάτες τηγανητές κομένες σε ροδέλες (τίγκα στο λάδι που χάλαγε τη γεύση, αφήσαμε πάνω από τις μισές), μια μπύρα. Πληρώσαμε €35. Σαν τιμή, πολύ καλή. Η εξυπηρέτηση άψογη και γρήγορη. Το περιβάλλον πολύ καλό (καθήσαμε έξω). Τα πιάτα άφθονα σε ποσότητα. Οι πρώτες ύλες που χρησιμοποιεί είναι όντως καλές και προσεγμένες. Αλλά το λάδι στο τηγάνισμα... σκέτη απογοήτευση! Πολύ κακής ποιότητας. Το ίδιο και το ξύδι στη σαλάτα (πολύ κακής ποιότητας και αυτό με μια περίεργη γεύση).

Συμπέρασμα: Για ψητά ή μαγειρευτά, η ποιότητα είναι καλή. Για τηγανητά όμως δεν το συνιστώ. Υπάρχουν καλύτερα μαγαζιά στην ευρύτερη περιοχή. Θέλει οπωσδήποτε βελτίωση στο λάδι που χρησιμοποιεί. Όταν χρησιμοποιείς τη λέξη "τηγάνι" στον τίτλο του μαγαζιού σου, αν μη τι άλλο τα λάδια πρέπει να είναι κορυφαία! Αν θα ξαναπάω? Δεν νομίζω σύντομα. Και αν ξαναπάω, θα αποφύγω οτιδήποτε τηγανητό.

27 Μάρ 2017

επισκεψη ανημερα 25ης Μαρτιου με τραπεζι και νωρις, ουτε το 1/4 του μαγαζιου γεματο.
χωρος μια χαρα στα εξω τραπεζια

στα του φαγητου

μπακαλιαρος σκορδαλια: μετριος ο μπακαλιαρος, νοστιμη η σκορδαλια αν σας αρεσει με καρυδι

τσιπουρα ψητη: αξιοπρεπης

σαρδελα: μετρια με παρα πολυ μαϊντανο γαρνιτουρα

σαλατα λαχανο-καροτο: φυσιολογικα πραγματα

χταποδι ξυδατο: καλο

πατατες τηγανιτες: προφανως επειδη περιμεναν πολυ κοσμο τις ειχαν τηγανισει νωριτερα και τις ειχαν διατηρησει ζεστες. τεραστια μεριδα αλλα τι να την κανεις την πατατα αν δεν ειναι φρεσκοτηγανισμενη;τις αφησαμε σχεδον ολες

καλαμαρακι γονος: η τεραστια απογοητευση. καμια γευση περαν του χιλιοχρησιμοποιημενου λαδιου. ηταν απλα απαραδεκτο και δεν φαγαμε δευτερη μπουκια.

Ολα αυτα συν ενα τσιπουρο και 3 αναψυκτικα-ενω ειχαμε παραγγειλει μονο 2-
συνολο ο λογαριασμος 57 ευρω.
κανενα κερασμα, καμια απορια-ερωτηση γιατι δεν τα φαγαμε.

αυτο το μαγαζι εμφανιζει μια ασταθεια. εχω γραψει και παλαιοτερα οτι μια φορα τρως καλα την αλλη φευγεις θυμωμενος. πριν περιπου εναν μηνα, την Καθαρα Δευτερα, ειχαμε παρει πακετο καποια πραγματα κι ηταν παλι μετρια αλλα το αποδωσαμε στον φορτο της ημερας. αυτη την φορα πηγαμε πολυ νωρις, δεν ειχε καν πλησιασει στο μισο ο κοσμος στο μαγαζι κι ομως παλι απογοητευση. δεν θα ξαναδωσουμε αλλη ευκαιρια κι ο λογος που δεν παραπονεθηκαμε ουτε καν για το λανθασμενα χρεωμενο αναψυκτικο ηταν οτι ειχαμε γιορτη στην οικογενεια και δεν θελαμε να χαλασουμε τη μερα μας.

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη karywtakis.

08 Μάρ 2017

Πήγαμε στο εστιατόριο το βραδακι της Καθαράς Δευτέρας 27/2/2017. Αν και δύσκολη μέρα, εξυπηρετηθήκαμε τέλεια, τόσο από θέμα ποιότητας και ποικιλίας, όσο και από το σέρβις του συγκεκριμένου μαγαζιού. Δυο άτομα πήραμε:

Σαλάτα βραστή με παντζάρι, χόρτα, κολοκυθάκια, μπρόκολο. (Μεγάλη μερίδα)
Ταραμοσαλάτα (με πατάτα) πολύ καλή. (Σημ. η λαγάνα που φέρανε ήταν σαν αυτή του Βενέτη που είχαμε πάρει το ίδιο πρωί… μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση!! )
Αχνιστά μύδια με σκόρδο και κρασί, πεντανόστιμα!! €6,50

Γαρίδες τηγανιτές. Δεν ήταν το ψιλό το γαριδάκι αλλά μικρή γαρίδα. Παρ’ ολ’ αυτά ήταν με τέτοιο τρόπο τηγανισμένο που το έτρωγες πολύ εύκολα χωρίς καθάρισμα! Εξαιρετικό πιάτο! €6,00
Καλαμαράκι τηγανητό. Οκ, αυτό μπορεί να είναι και το καλύτερο τηγανητό καλαμαράκι που έχω φάει ποτέ… Μαλακό και τέλεια τηγανισμένο! €7,50
Πατάτες τηγανητές σπιτικές φρέσκιες (κομμένες σε ροδέλες) €2,50

Αθερίνα τηγανητή. Πολύ ψιλή για τα γούστα μου αλλά πεντανόστιμη και τραγανή €6,00

Όλα τα πιάτα ήταν σε αρκετή ποσότητα και ερχόντουσαν σε πολύ καλό χρόνο. Συνοδεύσαμε το φαγητό μας με τρεις μπύρες που χρεώθηκαν €9,00. Το σύνολο του λογαριασμού χωρίς τα ποτά ήρθε στα €16/ άτομο - εξαιρετικό value for money.
Παραγγελία μας πήρε η ιδιοκτήτρια του μαγαζιού που ήταν ευγενέστατη και μας κατεύθυνε πολύ ωραία στην επιλογή των πιάτων μας.
Στο τέλος μας κέρασαν χαλβά σιμιγδαλένιο με κανέλα (εκτός κριτικής αυτό, είναι κέρασμα! )

Ούτε η τοποθεσία, ούτε ο χώρος δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά το μαγαζί ήταν καθαρό, οπότε δεν με ενόχλησε. Επίσης να σημειώσω ότι την ώρα που πήγαμε για καλή μας τύχη δεν κάπνιζε κάνεις μέσα.
Από τα μαγαζιά που σίγουρα θα ξαναπάμε πολύ πολύ σύντομα για τις πεντανόστιμες γεύσεις του!

15 Ιουν 2016

Ό, τι δοκιμάσαμε ήταν ωραίο. Καλές μερίδες σε ποσότητα. Ωραία τηγανισμένα και εκτελεσμένα. Στο τέλος γλυκό κέρασμα.

Ο χώρος δεν είναι άσχημος. Έχει κάποια θαλλασινά στοιχεία στους τοίχους. Έξω έχει μια μικρή αυλή με μπόλικη πραδινάδα που κάθεσαι όταν ο καιρός είναι καλός. Οι τουαλέτες καθαρές.

Η εξυπηρέτηση ήταν καλή. Γρήγορη επίσης.

Ο κόσμος όλων των ηλικιών. Μεσημέρι Σαββάτου είχε παρέες και οικογένειες.

Η σχέση ποιότητας τιμής καλή. Τίμια επιλογή. Το συστήνω σε αυτούς που μένουν κοντά στην περιοχή.

03 Οκτ 2015

Το σκεφτόμουν το intro για το Τηγάνι, γιατί θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω ένα άλλο εισαγωγικό, πιο δίκαιο, πιο ενδεικτικό της ποιότητάς και της μαγικής του απλότητας, αλλά όχι, ως εδώ! Με αφορμή το περιστατικό με τη φίλη Eatter θέλω να οικτίρω την γενιά μου των 35 something, τη γενιά που γαλουχήθηκε σε ένα lifestyle ασύστολης σπατάλης, που έκανε το μάγειρα σεφ, που έτρεξε στα Μαστερσεφς, που δεν έμαθε να διαχειρίζεται τα υλικά της πατρίδας μας με το σωστό τρόπο, που "διδάχτηκε" να μιλάει στον ενικό σε ανθρώπους που δε γνωρίζει, τη γενιά της αμετροέπειας, τη γενιά του σέβιτσε και της Γκρέη Γκους, τη γενιά της ασυδοσίας, του μαγειρικού τίποτα και του ανόητου τουπέ, τη γενιά που ζητάει προσωπικά στοιχεία επειδή σε κάποιους από εμάς ενδεχομένως δεν αρέσουν οι υπερτιμημένες μετριότητες που σερβίρουν και κάνουν τσαμπουκάδες, έστω και επώνυμα.

Στον αντίποδα όλων των παραπάνω (πάλι καλά που) υπάρχουν και μαγαζιά σαν το Τηγάνι. Σαφές, τίμιο, έμπειρο και κατανοητό, το Τηγάνι δεν είναι "νέο φρούτο", δεν ξεπήδησε από κάποια αποτυχημένη συμμετοχή σε τηλεπαιχνίδι. Το Τηγάνι είναι χρόνια εκεί, στα Μελισσια, πριν γίνει η μίνι πιάτσα που έχει δημιουργηθεί στο δρόμο που το βρίσκεις και έχει σερβίρει μέσα στα χρόνια κόσμο και κοσμάκη

Θα φάτε σκορδαλιά σπάνια καρυδάτη, πολλοί λένε πως είναι η τελειότερη μορφή της, εγώ διαφωνώ και πάντα θα θεωρώ μεγαλειώδη τη στιβαρή γεύση μιας καλοφτιαγμένης αλιάδας, θα βρείτε γλυκοφάγωτα λαχανικά στον ατμό (κολοκύθι, παντζάρι και έξοχο μπρόκολο), εξαιρετικές τηγανητές πατάτες, ενώ αν είστε τυχεροί και πετύχετε γαριδακι προτιμήστε το με κλειστά μάτια, κατεβαίνει σαν ένας πιο γκουρμέ, στεγνοτηγανισμένος και μαστορικα αλατισμένος πασατέμπος. Οι σαρδέλες και ο γαύρος έρχονται στεγνότατοι, μυρίζεις καλή πρώτη ύλη, γεύεσαι θάλασσα, ενώ η ποσότητα είναι μαμαδίστικα γενναιόδωρη. Και αν γουστάρετε ουζάκι, το (επίσης) στεγνοτηγανισμένο και ιδανικά αλατισμένο μαριδάκι θα κάνει τρελη παρέα στο εμβληματικό γαλανόλευκο ηδύποτο, τόσο που (και σε συνδυασμό με την ελκυστική τιμή) σε κάνει να να ζητήσεις repeat. Ουζάκι είπα και θυμήθηκα εκείνο το τραγανό σαγανάκι, το αλμυρό, που θα σήκωνε μέχρι και τσίπουρο αν ήταν χειμωνας και όχι τέλη Αυγούστου η επίσκεψή μας

Για το τέλος κράτησα τον έξοχο μπακαλιάρο, γύρω στα 400 γραμμάρια, που ήρθε στο τραπέζι μας. Υπόδειγμα ψησίματος, κατάλευκη βουτυράτη σάρκα, εξαφανίστηκε εν ριπή οφθαλμού.

Παρα πολύ χαίρομαι με κάτι τέτοια να ξέρετε. Εχω βρεθεί να τρώω σε διάφορα μέρη του πλανήτη και μετά από αρκετά χρόνια καταλήγω στο συμπέρασμα πως οι πιο εξαιρετικές εμπειρίες μου ήταν εκεί που η λιτότητα ήταν το πρώτο χαρακτηριστικό του πιάτου (ή του street food, άλλο κεφαλαιώδες αυτό) που είχα μπροστά μου. Είναι αυτό το δωρικό, το ενίοτε "γυμνό" και απέριττο, αυτό που δε φοβάται να παρουσιαστεί "αμακιγιάριστο" που τελικά καταλήγει μνημειώδες. Το Τηγάνι σε μερικά πιάτα το πετυχαίνει και αυτό είναι σπουδαίο, ιδίως μετά από τόσα χρόνια

Πέρασαν αρκετός καιρός από την τελευταία φορά που βρέθηκα στο Τηγάνι, δε σκοπεύω να επαναλάβω το ίδιο λάθος. Οι εποχές δεν είναι για να πετάμε χρήματα σε αποτυχημένες απόπειρες δήθεν τηλεσταρ, οι εποχές είναι για να επιβραβεύει κανείς όπως μπορεί τη συστηματική και δίχως εκπτώσεις προσπάθεια ανθρώπων που χουν μεράκι για αυτό που κάνουν, είναι συνεπείς και τιμούν το κάθε ευρώ μας προσφέροντάς μας φαγητό από την ψυχή. Και αυτό είναι το συμπέρασμα ενός ανθρώπου που θεωρεί την "ελληνική ταβέρνα" μια πονεμένη και αμαρτωλή ιστορία, με μπόλικα ελαττώματα, που έχει θρέψει & συντηρήσει εγκλήματα προς την ελληνική παραδοσιακή μαγειρική και που βρίσκει στο Τηγάνι ένα VFM καταφύγιο που ποτέ δεν απογοητεύει.

υγ: Αν η ομάδα του A4F έρχεται σε δύσκολη θέση, το κατανοώ πλήρως αν μου ζητηθεί ένα edit. Θα ήθελα παρολαυτά να υπάρχει κατατεθειμένη μια τέτοια άποψη, μιας και δεν επιτρέπεται ο διάλογος μεταξύ των μελών (το οποίο θεωρώ πως πρέπει να ναι το επόμενο μεγάλο βήμα)

υγ2: i m back!

07 Σεπ 2015

Ένεκα που το ψαράκι, τα θαλασσινά και τα οστρακοειδή αποτελούν από μόνα τους δύσκολα στην παρασκευή και τη φρεσκάδα, περίμενα να φάω τουλάχιστον τρεις φορές, ως μεγάλη πια, στο τηγάνι μέχρι να γράψω κριτική.

Άρκεί να πω ότι ερχόμουν στο τηγάνι όταν ήμουν μικρή με το συγχωρεμένο το μπαμπά μου, και μέχρι σήμερα δεν έχει αλλάξει σχεδόν τίποτα στο χώρο, ο οποίος ομολογουμένος είναι λίγο άκυρος. Από την άλλη είναι αυθεντικός, δεδομένου ότι στη γύρω περιοχή εδράζονται διάφορα μαγαζάκια, τάχα μου δήθεν μεζεδοπωλεία που πουλάνε φύκι για μεταξωτή κορδέλα. Συγχωρώ επομένως το χώρο και προχωρώ σε πιο ενδιαφέροντα πράγματα.

ΟΚ την πρώτη φορά που πήγα, είπα μέσα μου "εντάξει έτυχε και ήταν όλα υπέροχα". Τη δεύτερη παραγγείλαμε διαφορετικά πράγματα, εξίσου τέλεια, μέχρι που πήραμε μαζί και το "βαρόμετρο", την κόρη μας που για τα 8,5 της χρόνια έχει έναν εξαιρετικά εκπαιδευμένο ουρανίσκο! Έφυγε χορτάτη από ψαράκια και θαλασσινά, αν αυτό λέει κάτι στους απανταχού γονείς!

Σημαντική λεπτομέρεια: η γυναίκα του ιδιοκτήτη, η λαλίστατη κυρία Μαρίνα! Θα σας κατατοπίσει με περισσή ειλικρίνεια για όλα τα ψαράκια και θα σας πιάσει κουβεντούλα μαζί με την προφορική ελληνική συνήθεια της εκφώνησης του καταλόγου. Δεν έχετε, κατά τη γνώμη μου τίποτα να φοβηθείτε, το μαγαζί είναι πολύ φτηνό και σωστό.

Πάμε στα φλέγοντα ζητήματα: αν δεν δοκιμάσετε τη σκορδαλιά (μόνο καρύδι, χωρίς πατάτα) απλά χάσατε μια μοναδική γευστική εμπειρία! γλυκιά, μεστή σκάει μέσα στο στόμα τι να πω, θα μπορούσα να την τρώω κάθε μέρα. Βραστή σαλάτα με βλήτα, πατζάρια (φρέσκα όχι κονσέρβα), μπρόκολο κρουστό, κολοκυθάκια μέλι, μερίδα μεγάλη εντάξει τι σχόλιο να κάνω; Χωριάτικη σωστή, εύγευστη (το αγγουράκι μύριζε μέχρι το διπλανό τραπέζι) το παιδάκι μας την τίμησε δεόντως. Μεγάλο ατού, οι φρεσκοτηγανισμένες χρυσαφένιες ροδέλες πατάτας σε πιατέλα, που συνδυάζονται με όλα.

Στα δύσκολα τώρα. Σαρδέλες ποίημα ψημένες (ο μάστορας τα δίνεις όλα και στο ψήσιμο, όχι μόνο στο τηγάνι). Η ταπεινή σαρδελλιτσα με την έντονη γεύση της, καταλήγει να μοιάζει με γκουρμέ! Τηγανητά καλαμαράκια, τραγανά χωρίς πολύ αλεύρι, για το τηγάνι δεν θα ξαναπώ κάτι θα γίνω κουραστική. Σημειώστε σε όλα τα τηγανιτά απλά τέλειο! Γαύρος τηγανιτός, χωρίς κουρκούτια, σκέτος όπως πρέπει μην παραλέιψετε να τον ραντίσετε σε κάθε μπουκιά με λεμονάκι και αλάτι (έτσι τρώγεται σωστά). Μπακαλιάρος σκορδαλιά, τα πάντα όλα!!! Ποτέ δεν είναι αρκετός. Ευχάριστη έκπληξη τα αχνιστά μύδια, ωραία σάλτσα που αναδεικνύει τη γεύση τους υπέροχα. Δεν μπορώ να μην αναφέρω την ξεχωριστή περίπτωση της τηγανιτής (τι άλλο) ταπεινής αλλά φρεσκότατης ζαργάνας! Το εν λόγω ψαράκι είναι πολύ εύκολο να το καταστρέψεις στο τηγάνι. Εδώ απλά αποθεώθηκε (η ίδια συμβουλή: μπόλικο λεμονάκι και αλατάκι σε κάθε μπουκιά).

Όλες ανεξαιρέτως οι μερίδες είναι χορταστικές όσο πρέπει (μην ξεχνάμε μιλάμε για ψάρια και θαλασσινά) και στο τέλος προσφέρεται, τους καλοκαιρινούς μήνες καρπουζάκι δροσερό.

Στο δια ταύτα τώρα: ο λογαριασμός για δύο άτομα, με το ουζάκι μαζί στα 39€. Στα συν ο κανονικός λογαριασμός, όχι δελτίο παραγγελίας και οι ευπρόσδεκτες συμβουλές και διατροφικές πληροφορίες που δίνει η κυρία Μαρίνα (ΟΚ, αν δεν έχετε διάθεση για ψιλοκουβέντα μπορεί και να σας κουράσει ελαφρώς, όμως έχει πολύ καλή πρόθεση είναι η αλήθεια! ).

Συμπέρασμα: αν σε ενδιαφέρει να φας σωστά τηγανισμένα (και όχι μόνο) ψάρια και θαλλασινά έλα στο τηγάνι και κάνε λίγο σκόντο στην απόλυτα 70's αισθητική του χώρου. Μαγαζί για όλη την οικογένεια, σταθερή αξία με εμπειρία που απλά δεν συγκρίνεται και δεν πληρώνεται!