Μαγειρευτά, ουζομεζέδες, κρεατικά και θαλασσινά, ειδίκευση στην αστακομακαρονάδα. Κυριακή μόνο μεσημέρι.

Δευτέρα - Παρασκευή 18:00 - 02:00 Σάββατο 14:00 - 02:00 Κυριακή 12:00 - 19:00 Ζωντανή μουσική Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή μεσημέρι.

Έχει ζωντανή μουσική
Take away
Ξεχωριστός χώρος για καπνίζοντες
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

04 Μάρ 2017

Πηγαμε 5 ατομα παρασκευή βράδυ.
Πολύ όμορφος χώρος.
Είχε ζωντανη μουσική αλλά δεν ακουγόταν, καθώς ήταν πολυ χαμηλά. όταν ρώτησα γιατί, μου είπαν οτι οι πελάτες προτιμουν να συζητούν, χωρις να τους ενοχλεί η δυνατή μουσική...... αλλα κατά την γνωμη μου εφτασαν στο αλλο ακρο.
Παραγγειλαμε;
- Μια χορτα (ζωχοί), πολύ καλά
- σαλατα λαχανο-καροτο, καλή
- τυροπιτακια, μετρια
- κολοκυθοκεφτεδες, μετρια
- απακι (στην σχαρα), ωραιο
- γαρδουμπακι, τελειο με νοστιμη σαλτσα
- κεμπαπ, πολυ καλο
- συκωτι σχαρας, πολυ καλο και μαλακο
- μοσχαρι με μελιτζανα σε πηλινο, τελειο... ελιωνε στο στομα
- πατατες τηγανητες, χειροποιητες και νοστιμες
- χοιρινο μπουτι με πατατες φουρνου, τελειο.... δεν υπαρχει ποσο μαλακο ηταν
- 1 lit κρασι κοκκινο ξηρο, καλο
- 1 coca- cola
- 2 σουφλε σοκολατας με παγωτο καιμακι, πολυ καλο

Εφερε ψωμι καψαλισμενο.

Η εξυπηρετηση ήταν αριστη, ολοι πολυ καλοι και ευγενικοι.

Ολη η παρεα ευχαριστηθηκε πολυ και σιγουρα θα ξαναπαμε και μαλιστα γρηγορα.

Πληρωσαμε 87 ευρω, για ολα τα παραπανω..... δηλ 17,5 το ατομο. Πολυ καλα καθως σκασαμε στο φαγητο και ευχαριστηθηκαμε.

Εχει πολυ μεγαλο καταλογο, δεν ξεραμε τι να πρωτοπαρουμε.... εχει και ψαρικα.

Σαφως καποια πιατα θα ειναι μετρια και καποια αλλα πολυ καλυτερα.

Αξιζει να πατε με μεγαλη παρεα, να παραγγειλετε πολλα πιατα για να δοκιμασετε και να βρειτε αυτα που θα σας καταπλήξουν, οπως εγινε με εμας.

Τελος, επειδη ειχα διαβασει καποια αρνητικα σχολια για τον ιδιοκτητη, τουλαχιστον την βραδιά που πηγα, ο ανθρωπος ηταν ευγενεστατος, μας προτεινε και καποια πιατα θελοντας να μας βοηθησει. Μεχρι και αν θελουμε ομπρελα φευγοντας μας ρωτησε, γιατι εβρεχε....

Γενικα η παρεα μου, εφυγε με τις καλυτερες εντυπώσεις.

17 Απρ 2016

Μικρό συνοικιακό μεζεδοπωλείο στο Μοσχάτο, με εύκολη πρόσβαση και όχι ιδιαίτερα δύσκολο πάρκιγκ. Η γειτονιά είναι όμορφη, καθαρή και περιποιημένη. Το μαγαζί με έξυπνη, γουστόζικη και ωραία διακόσμηση, που σε προδιαθέτει ευχάριστα, για ένα όμορφο γεύμα ή δείπνο. Οι ιδιοκτήτες αρκετά περιποιητικοί, ευγενικοί και πρόθυμοι. Βέβαια, ούτε υψηλή μαγειρική, ούτε δηθενιές, ούτε περίεργα πιάτα να μην περιμένει κανείς. Απλή τίμια ταβέρνα, που δεν σε κοροϊδεύει και σε αποζημιώνει ως vfm, με το παραπάνω θα έλεγα. Εμείς 3 άτομα παραγγείλαμε θαλασσινά, που ήταν πολύ φρέσκα και εύγευστα. Συγκεκριμένα:

Για αρχή, γαύρο μαρινάτο, ταραμοσαλάτα και πίτα, που ήρθαν γρήγορα στην ώρα τους κα ήταν πολύ νόστιμα.
Στη συνέχεια, 2 μερίδες κουτσουμούρες και μια μερίδα μπακαλιαράκια. Ολα τα ψάρια φρεσκότατα, σωστά τηγανισμένα και ωραία σερβιρισμένα. Βάζω πολύ αυστηρά 3 στη γεύση, ενώ θα έπρεπε τουλάχιστον 3,5.

Για όλα αυτά, σύν 1 τσίπουρο 200 ml, ο λογαριασμός ήταν κάτι παραπάνω από 40,00 €. Πολύ λογικό και τίμιο, σε συγκριση και με την ποιότητα. 4άρι δαγκωτό στο vfm λοιπόν.
Απ' ότι έμαθα μετά, κυκλοφορούν και εκπτωτικά κουπόνια στα σχετικά sites, με τα οποία το ποσό αυτό μειώνεται από 25-50%, που είναι πραγματικό εύρημα!
Εγώ θα ξαναπάω σίγουρα.

Έκπτωση μέχρι 20%

Κωνσταντινουπόλεως 91, Μοσχάτο

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ
Shashlikara έχεις φάει;
Ρωσία & Κεντρ. Ευρώπη
Καλλιθέα
ΜΟΥΣΙΚΟ ΜΕΖΕΔΟΠ...
ΖΩΝΤΑΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΘΕ Β...
Ταβέρνες με τραγούδι
Νέα Ιωνία