Ελληνική κουζίνα με παραδοσιακές γεύσεις. Κυριακή μόνο μεσημέρι.

11 Μαι 2017

Κυριακή μεσημέρι στον «αντικειμενικά» πολύ όμορφο κήπο της συγκεκριμένης ταβέρνας! Ταβέρνας επαναλαμβάνω κάτι το οποίο δεν δικαιολογεί σε τίποτα τις τιμές του καταλόγου!

Ποιότητα καλή ως μίας καλής ταβέρνας που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ένα πιάτο γιουβέτσι μπορεί να στοιχίζει 17 ευρώ!!!!!!

Σας παραθέτω παραγγελία και τιμές: 5 Ενήλικες και 3 παιδιά ηλικίας 4, 5 και 8 ετών.
Σαλάτα εποχής 8,90 έφτασε μόνο για τους μεγάλους και με προσοχή στην ποσότητα που βάζαμε στο πιάτο μας για να φάνε όλοι. Η σαλάτα είχε καρότο, διάφορα μαρούλια ελιές κάπαρη καπαρόφυλλα

Ντοματοσαλάτα 5,80 που την πήραμε για τα παιδιά. Ζητήσαμε και παντζάρια βραστά αλλά δεν είχε.
Αλμυρίκια 7 ευρώ.

Λουκάνικο 8 ευρώ ήταν 4 μικρά λουκανικάκια όσο ένα δάχτυλο το καθένα.
Κατσίκι λαδορίγανη 34 ευρώ (2 μερίδες).

Γιουβέτσι 67,60 4 μερίδες. Μα πόοοοοοοοσο θεικό μπορεί να είναι ένα πιάτο γουβέτσι για να στοιχίζει τόσο;;;;;;;;;;;;

Σουβλάκι μοσχαρίσιο 25 ευρώ. Εδώ να τονίσω πως είδα στον κατάλογο ότι είχε τη μοσχαρίσια μπριζόλα 35 ευρώ και θεώρησα ότι είναι το κιλό αλλά ο σερβιτόρος μου είπε ότι τόσο στοίχιζε η μια!!!!
Το ψωμί-κουβέρ για 8 φυσικά 8,40
Νερό 4 ευρώ.

Επειδή το ένα από τα παιδιά ήταν λίγο άρρωστο ζητήσαμε αν υπάρχουν σκέτα μακαρόνια τα οποία δεν υπήρχαν σαν επιλογή στον κατάλογο, βεβαίως και μας τα έφεραν καθώς μας τα χρέωσαν σαν μακαρονάδα 6,50 ευρώ. Επαναλαμβάνω ένα πιάτο σκέτα μακαρόνια για ένα παιδί.
Να τονίσω πως όπως θα είδατε δεν ήπιαμε κρασί.

Δηλαδή 5 Ενήλικες και 3 παιδιά χωρίς κρασί και γλυκό πληρώσαμε 175,20!!!!
Ίσως οι παράλογες τιμές του να δικαιολογούν τα άδεια τραπέζια στον κατά τα άλλα πανέμορφο κήπο.

Πραγματικά λυπάμαι που στην Ελλάδα της κρίσης υπάρχουν τέτοιες τιμές σε «ταβέρνες» και που δυστυχώς λίγοι μπορούν να διαθέσουν και που πλέον και αυτοί δεν ξέρω αν έχουν τη διάθεση.

Η επιλογή δικιά σας στο αν θέλετε να πάτε ή όχι!!!!

14 Φεβ 2016

Όμορφο και ήρεμο μαγαζί για να απολαύσεις το φαγητό, το κρασάκι σου καθως και την άψογη εξυπηρέτηση του Κ. Αντώνη και του υπόλοιπου προσωπικού! Πριν μπούμε, οφείλω να ομολογήσω ότι δεν ενθουσιάστηκα, πράγμα που άλλαξε στα πρώτα κι όλας λεπτά!!

Η διακόσμηση του χώρου σε παραπέμπει σε γραφικό ταβερνάκι και όλοι εκεί σε κάνουν να νιώσεις αμέσως άνετα σαν να βρίσκεσαι στο σπίτι σου. Αν και καθημερινή το μαγαζί είχε κόσμο!! Το μπιφτέκι που δοκίμασα ήταν πραγματικά πολύ νόστιμο, το ίδιο και το χιουγκίαρ. Τα τυροπιτάκια ήταν απίστευτααααα, μεριδες χορταστικότατες σε όλα τα πιάτα!!

A! μην φύγετε προτού ο Κ. Αντώνης σας προσφέρει το λικεράκι... ευχαριστούμε πολύ για το όμορφο βράδυ που μας χαρίσατε και για το depon που μ φέρατε μόλις το ζήτησα!! Θα ξανά έρθουμε πολύ σύντομα!!

01 Απρ 2015

Είχε δεί η μητέρα μου τον κύριο Αντώνη σε μια εκπομπή με τον κύριο Σκαρμούτσο και ήθελε να πάμε! Αργότερα τον είδε και στην αγαπημένη της εκπομπή με την κυρία Στεφανίδου και πείστηκε πως πρέπει να δοκιμάσει τα φαγητά του!

Θυμάμαι χαρακτηριστικά να μου λεει ο Σκαρμούτσος είπε οτι έχει το καλύτερο γιουβέτσι και οντας το αγαπημένο της φαγητό αποφάσισα να παμέ οικογενειακά στην εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου.

Τελικά κατάλαβα οτι το γιουβέτσι τους είναι όντως το καλύτερο και πραγματικά ξετρελάθηκα. Ο πατέρας μου λόγω ημέρας προτιμησε να φάει μπακαλιάρο και φυσικά δεν έχασα την ευκαιρία να δοκιμάσω. Ήταν πολύ νόστιμος και τελικά παραγγείλαμε και αλλο! Ο χώρος ήταν πολύ ζεστός ακριβώς όπως θα φανταζόμουν μια ταβέρνα στις μέρες μας και το πρωσοπικό πολύ εξυπηρετικό!

Ο κύριος Αντώνης τριγυρνούσε ανάμεσα στα τραπέζια με χαμόγελο και ρωτούσε τον κόσμο αν περνάει καλα. Πέρασα πολύ ωραία και το φαγητό ήταν υπέροχο. Οι τιμές ήταν πολύ καλές σε σχέση με την ποιότητα και την γεύση του φαγητού. Σας συστήνω ανεπιφύλακτα να πάτε!

29 Μάρ 2015

Άλλη μία επίσκεψη στο εστιατόριο το Καλωσόρισμα του Αντώνη Κυριακή μεσημέρι 22/5/2015, με γονείς και αδελφό. Γράφω νέα κριτική, δεδομένου του διαστήματος που έχει περάσει.

Πήραμε
Σαλάτα εποχής 8,90 € (αρκετά καλή αν και το τριμμένο πατζάρι μάλλον δεν κόλλαγε)
Φάβα σαντορινιά 5,80 € (δεν δοκίμασα αλλά ο πατέρας μου τρελαίνεται)
Τυροπιτάκια 4*2€/τμχ (πολύ καλά)
Λαχανοντολμάδες 4*2 €/τμχ (τα λόγια είναι απλά λίγα.. σκέτο ποίημα, αξίζει να πάτε εκεί μόνο για να τα δοκιμάσετε)
Κοκορέτσι 11 € (όχι τόσο καλό αν και δεν μου αρέσει γενικότερα)
Ψωμί 4*1,20 €/τμχ
Κρασί 1 κιλό κόκκινο 10 €
Νερό 2€

Χουνκιάρ 16,80 € πολίτικο πιάτο κάτι σαν κοκκινιστό με πουρέ μελιτζάνας (αν σκεφτείτε ότι ο πατέρας μου είναι Κωνσταντινουπολίτης μάλλον είναι πολύ ωραίο πιάτο)
Κατσίκι λαδορίγανη 17€ (δοκίμασα λίγο, πάρα πολύ καλό, σερβιρισμένο με πατάτες τηγανητές
Κόκκορας κοκκινιστός 11,80€ (σερβίρεται σε ένα πολύ μεγάλο πήλινο, με χυλοπιτάκι τετράγωνο που πραγματικά έβραζε μπροστά στα μάτια σου όταν ήρθε!! ) εξαιρετικό
Σύνολο 104,90 € για 4 άτομα.
Κερασμένα ήρθαν γλυκό κρασί, 3 διαφορετικά γλυκά και στην αρχή τσίπουρο.

Ήταν η πρώτη φορά που κάτσαμε στον εσωτερικό χώρο. ο χώρος ήταν γεμάτος από κόσμο όλοι φαινόντουσαν θαμώνες του μαγαζιού όλοι 35 και γενικά σχετικά μεγάλοι σε ηλικία.
Ο κος Αντώνης όπως πάντα πολύ ευγενικός, περνούσε από τα τραπέζια και ρώταγε αν όλα πάνε καλά, οι σερβιτόροι στη διάθεσή μας πάντα.

Σαν άνθρωπος γενικά δεν πιστεύω ότι το ακριβό πάει παρέα με το καλό. όμως στη συγκεκριμένη περίπτωση, πραγματικά δεν έχω να πω το παραμικρό για την ποιότητα του φαγητού του. Ναι, είναι ακριβά, ναί κάποια πιάτα θα έπρεπε να είναι πιο οικονομικά. Γιατί δεν μειώνει τις τιμές του ? δεν το ξέρω. αυτό που ξέρω είναι ότι όποτε έχω πάει (κυρίως Σ/Κ) γίνεται κυριολεκτικά χαμός από κόσμο.. και το καλοκαιράκι, έξω στην αυλή κάτω από τις μουριές, με το αεράκι να σε χαϊδεύει είναι τόσο όμορφα..

Ένα αρνητικό που υπάρχει είναι ότι έχουν παρκαδόρο (έχουν δώσει δηλαδή το management του χώρου σε εταιρεία. Προσωπικά επειδή δεν αφήνω ποτέ κλειδιά αυτοκινήτου σε κανέναν, ζητάω ευγενικά να μου υποδείξουν που να παρκάρω. Αν σας το παρκάρουν, υποθέτω είναι στο χέρι σας το αν θα αφήσετε κάτι. Προσωπικά δεν θα άφηνα, απλά γιατί όταν έχω πληρώσει 105 ευρώ, "απαιτώ" να υπάρχει χώρος να παρκάρουν τα 2 αυτοκίνητα μας.

Κατά τη γνώμη μου αξίζει σίγουρα να πάτε για να φάτε πολύ ποιοτικό φαγητό. οκ, δεν είναι για συχνά, αλλά σίγουρα θα μείνετε ευχαριστημένοι. ΣΚ καλύτερα να κάνετε και κράτηση. Μη φύγετε χωρίς να δοκιμάσετε τα ντολμαδάκια: -)

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη claire.

16 Ιούλ 2014

Απλά τα πράγματα! Εάν θέλετε να φάτε καλά και να χαρείτε τα χρήματα που θα δώσετε απλά μην πάτε ποτέ σε αυτό το κατ' ευφημισμόν εστιατόριο.
Δε θα πω πολλά, αλλά δε θυμάμαι να έχω οργιστεί στη ζωή μου περισσότερο. Πραγματικά απορώ πως αυτό το μέρος έχει πελατεία.

Τι να πρωτοθυμηθώ; Την αγενέστατη κυρία στην υποδοχή και τους σνομπ σερβιτόρους. Το κακό φαγητό με κορυφαίο τον συνοδευτικό πουρέ (σκόνη από το σουπερμάρκετ) στο μοσχαρίσιο κότσι, η μισή μερίδα του οποίου ήταν κόκαλο ή τα μπιφτέκια τα οποία ήταν αντίστοιχα κακού ντελιβαράδικου;

Η σαλάτα εποχής ήταν ένας σωρός λαχανικών με τόση βινεγκρέτ που δεν καταλαβαίναμε πλέον καμία γεύση. Η μελιτζάνα με ντομάτα και φέτα ήταν το κορυφαίο πιάτο που δοκιμάσαμε, δηλαδή απλά υποφερτό. Να προσθέσω ότι το το μοσχαρίσιο κότσι ήταν υποτίθεται μαγειρεμένο με ντομάτα, πιπεριές και μανιτάρια (που δεν τα βρήκαμε ποτέ), δηλαδή μία κάκιστη σάλτσα για μακαρόνια. Ιδιαίτερη μνεία πάντως πρέπει να γίνει στις πατατοκροκέτες οι οποίες ότι στοίχημα θέλετε φτιάχνονται με την ίδια σκόνη με τον πουρέ αλλά σερβίρονται με το κομμάτι!!! στην τιμή των 1,90 ευρώ έκαστο!!! Ασχολίαστο και αυτό!!!

Για το τέλος τα γλυκά κέρασμα. Κρέμα καραμελέ με σκόνη το εμπορίου και αραιό σιρόπι καθώς και γιαούρτι με γλυκό του κουταλιού με σιρόπι τόσο αραιό που θυμίζει μάλλον νερό και το φρούτο τόσο παραβρασμένο που πλέον καταλαβαίνει τι είναι μονο από την εμφάνιση του (καμία γεύση δηλαδή). Ασχολίαστο και αυτό, ευτυχώς που δεν τα πληρώσαμε!!!

Για το τέλος αφήνω τα τρυπημένα, καμμένα και ακατάστατα στρωμένα τραπεζομάντηλα απόλυτα ταιριαστά κατά τα άλλα με τη συνολική εμπειρία!!!
Πληρώσαμε στο σύνολο 54 ευρώ χωρίς ποτά και αναψυκτικά που μετά από δύο μήνες ακόμα τα κλαίω. Εννοείτε ότι δε θα ξαναπάμε. Τώρα για τους δύσπιστους... μία δοκιμή θα σας πείσει!!!

21 Ιαν 2014

Αγαπητοί καλοφαγάδες,

αν τα γούστα σας δεν περιορίζονται σε γαστρονομικές αναζητήσεις συνταξιούχου καραβανά με λευκή μερτσεντές, αυτή η ταβέρνα δεν είναι για εσάς.

Αν δεν δείχνεις οπτικά λόγω περιβολής ή ηλικίας ότι θα καταθέσεις πάνω από 200 Ευρώ, κανένας μάλλον δεν θα ασχοληθεί μαζί σου, δεν θα σε ρωτήσει αν θέλεις κάποια λίστα κρασιών, αν θέλεις κάποιο γλυκό, αν το φαγητό σου (στην προκειμένη περίπτωση το κατσικάκι λαδορίγανη συνοδεύεται από πατάτες τηγανητές με δικιά τους ρίγανη που σερβίρονται και αυτόνομα) είναι καλό. Το δε χουνκιάρ είναι 1000 φορές κατώτερο από το χειρότερο δικό μου.

Οι δε τιμές είναι απλησίαστες για καιρούς πρό κρίσης!!!

Βοηθειά τους...

26 Μαι 2013

Οι βαθμολογίες αυτής της κριτικής δεν προσμετρώνται πια στην συνολική βαθμολογία του εστιατορίου. πιο πρόσφατη κριτική

για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη claire.

Επισκεφτήκαμε με το σύντροφό μου το Καλωσόρισμα του Αντώνη για γνωριμία γονέων. Είναι γεγονός ότι ψάξαμε πάρα πολύ που να πάμε (κύριοι Operators πότε θα επιτρέψετε την επικοινωνία μελών?!) αλλά τελικά αποφασίσαμε να πάμε εκεί λόγω του ότι και οι 2 μεριές είχαν ήδη πάει και ήταν ευχαριστημένοι.

Καθώς εγώ δεν είχα ξαναπάει, αποφασίσαμε να πάμε να το δούμε τη Δευτέρα 13/5. Πείτε με κολλημένη αλλά το conceptάκι παρκαδόρος, σου παίρνω τα κλειδιά κλπ ποτέ δεν μου άρεσε. Υπήρχαν μόνο 2 οχήματα στο μπροστινό parking (έχουν επιπλέον ένα ολόκληρο οικόπεδο!) (μας ζήτησε αρχικά τα κλειδιά) και ενώ παρκάραμε ωραία και όμορφα, του είπαμε ότι θα μέναμε για λίγα λεπτά. Μετά μας ζήτησε να μετακινήσουμε το αυτοκίνητο γιατί ενοχλεί (!?). Το μετακινήσαμε.

Πήγαμε μέσα, ο εσωτερικός χώρος δεν μπορώ να πω ότι με ξετρέλανε. Ο εξωτερικός χώρος όμως, οφείλω να πω ότι ήταν πολύ καλός, γεμάτος με μουριές που προκαλούν μια φυσική σκιά. Ο κατάλογος είχε πολλά και διαφορετικά φαγητά και αποφασίσαμε να κλείσουμε για Κυριακή μεσημέρι. Μας προτάθηκε να δοκιμάσουμε και κάποια φαγητά αλλά δεν δεχθήκαμε! Έκανα λοιπόν τηλεφωνική κράτηση και ξεκαθάρισα ότι θα κρατούσαμε τα κλειδιά του αυτοκινήτου μας.

Την Κυριακή το μεσημέρι γινότανε όντως πανικός. Ο παρκαδόρος ήρθε όλο ύφος να πάρει τα κλειδιά αλλά έμεινε με τη χαρά όταν του είπα ότι έχουμε συνεννοηθεί να κρατήσουμε τα κλειδιά.. η απάντησή του «ποιος σας το είπε αυτό» και «δεν είναι δικό τους το parking» μεταβιβάστηκε αμέσως στην κυρία με τις κρατήσεις τραπεζιών η οποία απαίτησε να πάρω τα κλειδιά που είχα ήδη πάρει.

Καθισαμε σε ένα όμορφο και άνετο τραπέζι, περίπου το 80% του χώρου είχε φυσική σκιά. Ο κος Αντώνης, πάντα ευδιάθετος καλωσόριζε όλο τον κόσμο, και ήρθε και κάθισε δίπλα μας προκειμένου να παραγγείλουμε. Του ζητήσαμε κατάλογο και μας έφερε.

Παραγγείλαμε
Για πρώτα
Ντολμαδάκια (δοκιμάστε τα και θα με θυμηθείτε.. δεν έχω λόγια………)
Φάβα (δεν μου αρέσει γενικά αλλά ελάχιστα που δοκίμασα φαινότανε πολύ καλή)
Σαλάτα στυλ χωριάτικη

και για κυρίως

1 ψαρονέφρι (δεν δοκίμασα αλλά πρέπει να ήταν πολύ καλό)

1 φιλέτο κοτόπουλο (το δικό μου, ζουμερό, σωστά ψημένο)

1 γιουβέτσι με μοσχάρι που ήρθε σε μια τεράστια πήλινη γάστρα (πρακτικά για 2 άτομα ήταν) πάρα πολύ καλό (γιαμ γιαμ)

1 κατσίκι λαδορίγανη (δε δοκίμασα αλλά φαινότανε ωραίο)

1 κόκορα με μακαρόνια (δε δοκίμασα αλλά φαινότανε ωραίο)

1 μερίδα ντολμαδάκια για φαγητό

Κρασί χύδην λευκό και κόκκινο (προς τιμήν τους δεν αναφέρανε τίποτα για εμφιαλωμένο και από ότι είδα αυτό ισχύει για όλους τους καλεσμένους τους)

Μας έφεραν χωρίς χρέωση γιαούρτι με βύσσινο (όντως λίγο για 6 άτομα αλλά οk λόγω των άλλων), 1 σοκολατίνα, 1 πάβλοβα, 1 κρεμ καραμελέ)

Επιπρόσθετα φέρανε δωρεάν μια μεγάλη γαβάθα με παγάκια με 2 μπουκαλάκια σε σχήμα σαν διαμαντιού με γλυκό κρασί, και άλλο ένα με ποτό βύσσινο.
ΣΥΝΟΛΟ 142 ευρώ για 6 άτομα.

Από πλευράς εξυπηρέτησης, έχουν πάρα πολλούς και έμπειρους σερβιτόρους, δεν υπάρχει περίπτωση να μη σε δούν όταν ζητήσεις κάτι, και το φέρνουν ΑΜΕΣΩΣ!

Ο κος Αντώνης περνάει από όλους να ρωτήσει πως περνάνε και με τους περισσότερους (που από ότι φαίνεται είναι θαμώνες) πιάνει την κουβέντα.

Δεδομένου ότι 2 μέρες μετά το επισκεφτήκαμε ξανά και δοκιμάσαμε τα παρακάτω

Ντολμαδάκια (…σας είπα.. δεν έχω λόγια..must have)
Τυροπιτάκια (πολύ ωραία αλλά επειδή ήταν τηγανιτά ίσως λίγο βαριά αξίζει όμως να τα δοκιμάσετε)
Κόκορας (στήθος) με χοντρά μακαρόνια για μένα (εξαιρετικό)
Γιουβέτσι με μοσχάρι (ζήλεψε ο daddy!)
Moσχάρι με πουρέ μελιτζάνας (πολίτικο πιάτο-πολύ καλό)
Κατσίκι λαδορίγανη, ωραίο αλλά νομίζω αρκετά βαρύ!
Πάλι κεράσματα γλυκό κρασί (δεν είμαι σίγουρη αν τα γλυκά που ζητήσαμε ήταν κερασμένα ή όχι)

νομίζω ότι αξίζει να πάτε οπωσδήποτε ένα Σάββατο ή Κυριακή μεσημέρι στον εξωτερικό χώρο (η και βράδυ), καλύτερα με κράτηση. Kαι ναι θα έχει πολύ κόσμο, χωρίς όμως να ενοχλειστε από αυτό. Από εκεί και πέρα θα κρίνετε και μόνοι σας!

Στην εξυπηρέτηση βάζω 3 και όχι 4 καθαρά λόγω του parking που από ότι μας εξηγήσανε, ιδιοκτησιακά είναι δικό τους αλλά έχουν βάλει κάποιον να το τρέχει και μας αναφέρανε ότι και άλλοι παραπονιούνται. Αν πάτε λοιπόν, κρατήστε το κλειδάκι σας and enjoy! ;-)

Στο φαγητό βάζω 4 γιατί πραγματικά οτιδήποτε φάγαμε ήταν πάρα μα πάρα πολύ καλό.

Χώρος ατμόσφαιρα: 3 o εξωτερικός είναι πολύ καλός (εκτιμώ ιδανικός για μεσημέρι Σ/Κ) ο εσωτερικός έτσι και έτσι αλλά νομίζω θα επικεντρωθείτε στο φαγητό..!

Αξίζει τα λεφτά του: Ναι, γιατί ξεκάθαρα ότι τρώς δεν είναι από microwave, δεν είναι κατεψυγμένο και φαίνεται ότι είναι καλοδουλεμένο, καλομαγειρεμένο, στην ώρα που χρειάζεται για να γίνει και με εξαιρετικά υλικά.. Θα το καταλάβετε και εσείς.. από τα ντολμαδάκια.. :-)

05 Μαι 2013

Επισκεφθήκαμε, 3 άτομα, το μαγαζί μετά την Ανάσταση. Σαν χώρος περιποιημένος και καθαρός. Το προσωπικό εξυπηρετικό. Δεν είχε πολύ κόσμο.

Ο σερβιτόρος που ήρθε για την παραγγελία δεν έφερε καταλόγους, με αποτέλεσμα να μη γνωρίζουμε τις τιμές. Απλά μας ενημέρωσε προφορικά για τα πιάτα, που λόγω της ημέρας συμπεριλαμβάνονταν μαγειρίτσα και κατσίκι λαδορίγανη.
Παραγγείλαμε 2 μαγειρίτσες, 1 ντολμαδάκια, 1 τυροπιτάκια, 2 χόρτα, 1 ντοματοσαλάτα και για κυρίως: 1 κατσίκι λαδορίγανη και μία ποικιλία κρεατικών για 2 (3 μπιφτεκάκια, κοτόπουλο, μοσχάρι σουβλάκι) και 1 κιλό κρασί.

Το κατσίκι ήταν καλό αν και μικρή η μερίδα. Η μαγειρίτσα άνοστη. Ο λογαριασμός που λάβαμε με έκπληξη ήταν για όλα τα παραπάνω 158 ευρώ! Από αυτά, πληροφορηθήκαμε πως η μαγειρίτσα κόστιζε 18 ευρώ, η μερίδα κατσίκι άλλα 18 και -το αποκορύφωμα- η ποικιλία κρεάτων 54 ευρώ!!

Θεωρούμε πως σε μία εποχή κρίσης οι τιμές αυτές είναι απαγορευτικές για ένα απλό μαγαζί που θεωρείται 'ταβέρνα πολυτελείας' (όπως γράφει στην απόδειξη), έστω και για πασχαλινές ημέρες. Τη στιγμή μάλιστα που μεγάλα εστιατόρια ξενοδοχείων 5 αστέρων της Αθήνας είχαν μενού ή πασχαλινό μπουφέ με 35 ευρώ το άτομο.

Δεν θεωρούμε πως οι γιορτινές μέρες του Πάσχα πρέπει να γίνονται αφορμή για εύκολο χρήμα από τους ιδιοκτήτες, αλλά αφορμή για προσέλκυση πελατών που θα επισκεφθούν το μαγαζί και τις υπόλοιπες ημέρες του χρόνου.

Πολύ ακριβό για αυτό που προσφέρει και απαράδεκτη νοοτροπία. Δε θα το ξαναεπισκεφθούμε!!

21 Απρ 2013

Συνοπτικα παραθετω:

1. Πηγαμε 4 ατομα.
2. Φαγητο γενικα καλο
3. Εξυπηρετηση καλη αλλα εμφανως στημενη, εβλεπες οτι ειχε γινει μαθημα στους σερβιτορους οι οποιοι ζοριζονταν στον ρολο.
4.Χωρος παλιομοδιτικος (το εσωτερικο που ειδαμε).

5.Τιμες υπερβολικες για την εποχη που ζουμε, επιπλεον ενω ειχαμε ρωτησει κατα την κρατηση αν υπηρχαν νηστησιμα στον καταλογο λογω της εποχης και μας διαβεβαιωσαν, υπηρχε μονο ενα συγκεκριμενο πανακριβο ειδος, ουσιαστικα μας δουλεψαν υποχρεωνοντας τρεις απο τους τεσσερεις να φανε στο συγκεκριμενο πιατο.

6.Πληρωνεις ουσιαστικα αναγκαστικα το παρκαρισμα.

Συμπερασμα πανακριβο γι'αυτο που προσφερει, το σωνει μονο η ποιοτητα του φαγητου

17 Μάρ 2013

Το συγκεκριμένο εστιατόριο θεωρώ πως είναι από τα καλύτερα των Αθηνών. Αρχικά το φαγητό είναι άψογο και πεντανόστιμο. Για αυτό το λόγο κιόλας κερδίζει σχεδόν κάθε χρόνο και το βραβείο της καλύτερης ελληνικής κουζίνας.

Οι μερίδες είναι μεγάλες και η ποιότητα του φαγητού άκρως προσεγμένη. Το προσωπικό του είναι πολύ εξυπηρετικό και πολύ ευγενικό!! Ο χώρος είναι ωραίος και καθαρός,ειδικά η αυλή του με τις μεγάλες μουριές που σε κάνει να πιστεύεις ότι βρίσκεσαι κάπου μακριά από τη μεγαλούπολη. \

Απευθύνεται σε οικογένειες, ζευγάρια και παρέες. Οι τιμές ανά άτομο αναλογούν σε 25-30 ευρώ. Επισκέφθηκα το εστιατόριο στις 10/3/2013. Πραγματικά από τις πιο ωραίες και νόστιμες βραδιές μας!!!!

Έκπτωση μέχρι 10%

Γ. Λύρα 41, Ν. Κηφισιά