06 Φεβ 2016

Πηγα και εγω στο μαγαζι μιας και ημουν στη γειτονια, βρηκαμε και ευκολα τραπεζι οποτε καθησαμε αλλα δυστυχως οχι τζαμαρια γιατι ηταν πιασμενα! Κριμα....

Παρουσιαση χωρου δεν κανω γιατι λιγο πολυ το ξερουμε ολοι, μπυραρια μεγαλη με απειρα διαφημιστικα μπυρας και παντου ξυλο.

2 ατομα παραγγειλαμε για να δοκιμασουμε ενα special burger με κοτοπουλο, μανιταρια με κρεμα, και 2 μπυρες.

Ηρθε η κοπελα, μας εβαλε στο τραπεζι μας και ηρθε ο σερβιτορος για την παραγγελια.

Παιδια τα φαγητα δεν ηταν καλα, ακουστε λοιπον την αποψη μου:

Τα μανιταρια ηταν κονσερβας, με αψητο μπεικον και επειδη βιαζοταν μαλλον ο μαγειρας δεν ειχε δεσει καμια σαλτσα. Για να μην το αδικησω τελειως ομως πρεπει να πω πως ηταν σερβιρισμενο σε μια φωλια αραβικης.

Το special burger με κοτοπουλο δεν ηταν special. Ηρθε μεν σ ενα μεγαλο πιατο με ρυζι, πατατες τηγανητες, ξυνολαχανο και 3 sauce διαφορετικες αλλα δεν ειχε τιποτα special. Μεσα ηταν το κοτοπουλο (αρκετα στεγνο για μενα και σκληρο) κρυμμενο κατω απο μια φετα τυριου αλλα οχι λιωμενη καλα, μια φετα τοματα, μαγιονεζα, ενα κομματι μαρουλι, νομιζω αυτα........

Ο λογος που κοβω ποντους απο το σερβις ειναι πως το παλικαρι δεν ειχε γνωσεις μπυρας και δεν μπορουσε πολυ να μας καθοδηγησει..... κατα τ αλλα ομως ηταν ευγενικος και γρηγορος.

VFM για μενα δεν ηταν καλο, 6ε τα μανιταρια, 9ε το "special" burger, η μια μπυρα 6ε και η αλλη που ηταν μικρο ποτηρι 4ε. Η τιμη των φαγητων δεν μ αρεσε γιατι δεν ηταν καταλληλη του προιοντος!

Θα ξαναπαω αλλα μονο για το περιβαλλον και για μπυρα, καλυτερα σιγουρα μπορω να φαω αλλου.

16 Σεπ 2015

Πολύ καλή εξυπηρέτηση, ο χώρος θυμίζει μια προσεγμένη μπυραρία με ωραίο περιβάλλον, ο κόσμος ηλικιακά είναι 25-45, έχει ωραίο φωτισμό & διαφορετικά έπιπλα (εχει με καρέκλες και τα κλασσικά τραπέζια, άλλα που θυμίζουν meeting ιπποτών, καναπέδες κλπ).

Το φαγητό όσες φορές πήγαμε (και έχουμε πάει άπειρες) είναι καταπληκτικό με χορταστικές μερίδες και θα πρότεινα κυρίως τις ποικιλίες που έχουν διάφορα (πχ. εμείς συνηθως παίρνουμε κοτόπουλου που έχει και πατάτες και σως, ξινολάχανο, πιτούλες)Οι τιμές σχετικά με αυτό που προσφέρουν θεωρώ ότι είναι πολύ καλές σε σχέση με αυτό που προσφέρουν, τρως ικανοποιητικά και χορταίνεις. Όταν πήγαμε τελευταία φορά είχαν αλλάξει τον κατάλογο και ζητήσαμε πατάτες με μπαρμπεκιου σως και μπεικον και μας είπε ο γκαρσόνι ότι δεν υπάρχει πλεον αλλά στην κουζίνα αλλά του είπαν ότι μπορούν να μας το φτιάξουν ευχαρίστως&το εκτίμησαμε πολύ!

Παλαιότερα είχε μεγαλύτερη ποικιλία μπύρας και μικρυναν το μενού σχετικά με αυτές αλλά και πάλι οι μπύρες είναι αρκετές και από διαφορετικές περιοχές, πιστεύω καλύπτουν όλα τα γούστα.

Το προτείνω ανεπιφύλακτα, αλλα ΠΣΚ καλύτερα να κλείσετε τραπέζι γιατί θα βρείτε δύσκολα.

Αλεξιουπόλεως 26 και Ηπείρου, Αργυρούπολη

ΑΜΠΑΚΟΣ