Χειροποίητες πίτσες, ρακόμελα και χώρος για ιδιωτικά πάρτι.

21 Αυγ 2017

Έχω επισκεφτεί επανειλημμένως το συκγεκριμένο εστιατόριο-πιτσάρια, εως τώρα χωρίς ουσιώδη παράπονα λαμβάνοντας υπ'οψιν το χαρακτήρα, την τοποθεσία αλλά και τη σχέση ποιότητας- τιμής.

Δυστυχώς το τελευταίο διάστημα (1με 1μιση χρόνο) παρατηρώ εγω όπως και η παρέα μου τεράστια διαφορά στη γεύση αυτών που προσφέρει.

Η πίτσα του του εν λόγω μαγαζιού ήταν πραγματικά απο τις ωραιότερες που έχω φάει... δυστυχώς οι τελευταίες επισκέψεις(που δεν ήταν λιγες διότι δεν ακυρώνεις ενα μαγαζί εξ'αιτίας μιας άτυχης στιγμής) χαρακτηρίζονται απο λέξεις όπως "άνοστη", "αδιάφορη", "καμία σχέση", "μα τι έγινε γιατί χάλασε έτσι το coupepe"και λοιπά στενάχωρα σχόλια που πραγματικά με θλίβουν διότι τα μαγαζιά στην αθήνα που προσφέρουν ωραία πίτσα ειναι πραγματικά μετρημένα στα δάχτυλα. Η κριτική μου κάθε άλλο παρά αρνητικό χαρακτήρα εμπεριέχει, έκφράζει απλά απορία και συνεπώς απογοήτευση για το λόγο που προανέφερα. Το μαγαζί συνεχίζει βέβαια να έχει παρα πολύ μεγάλη επισκεψιμότητα άρα ίσως ειναι δική μου λανθασμένη εντύπωση προς υπεράσπισή μου όμως αναφέρω οτι οι τελευταίες επισκέψεις έγιναν με διαφορετική παρέα και η γνώμη όλων ήταν ίδια.

24 Ιουν 2016

Πάμε συχνά στο Coupepe για πίτσα, κρεπα η απλά καφέ. Γωνιακό και σε πολύ καλό σημείο πάνω στην πλατεια της Νέας Πεντέλης καφέ - new age bakery. Ο καφες απο τους καλούς κ κυρίως η πίτσα (δοκιμαστε με σπεκ) κ τα σάντουιτς με πολύ καλούς κ εύγεστους συνδυασμούς. Να μην ξεχάσω κ την πολύ ωραία κρέπα με πολύ ευφάνταστες έτοιμες προτάσεις.

Παλαιότερα οι κοπέλες κυρίως σερβιτόρες ηταν λίγο αγενείς λες κ μας κάναν χάρη αλλά τελευταία έχω πετύχει πιο ευγενικά και χαμογελαστά κορίτσια.
Ιδανικό το εξω αλλά το μέσα λίγο στριμωχτο παρά την επέκταση.
Οποίον βγάλει η βόλτα προς Πεντέλη αξίζει να το δοκιμάσει (μαζεύει κ διάσημους για όσους φτιάχνονται να βρίσκονται κονταψσε τηλεαστέρες).

15 Ιουν 2016

Ωραίες και νόστιμες πίτσες σε μεγάλη ποικιλία. Μπορούν να σου φέρουν μισή-μισή. Δύο γεύσεις σε μία πίτσα δηλαδή. Δροσερές σαλάτες.

Η εξυπηρέτηση ήταν καλή. Ο χώρος στενόμακρος αλλά δεν είναι άσχημος. Μου έβγαζε όμως ότι ήταν "κάπως" στριμωγμένα.

Καλές τιμές.

03 Μάρ 2016

Η πίτσα καλή, αλλά η Αθήνα και ειδικά στα β. προάστια έχει αρκετές παρόμοιες και καλύτερες. ο χώρος εξαιρετικά μικρός με αποτέλεσμα να γίνεται κουραστικό (αναγκαστικά ακούς και την ανάσα του διπλανού ). Η σερβιτόρα αργούσε επιδεικτικά συνομιλοντας μόνιμα με μια παρέα που προφανώς ήταν φίλοι.

Ο ιδιοκτήτης ή υπεύθυνος του καταστήματος τα έπινε με φιλαράκια οπότε δεν έδινε σημασία. Το χύμα κρασί πλασάρεται ως ιταλικό κι ίσως να είναι αλλά κακής ποιότητας, το ότι δεν κλείνουν τραπέζι μάλλον λόγος κακού μάρκετινγκ για να βλέπεις κόσμο να περιμένει, γενικότερα αν και βρίσκεται στη περιοχή μου δεν το προτιμώ, απλά υπερεκτιμημενο

Πλατεία Ηρώων Πολυτεχνείου 31, Νέα Πεντέλη