Το παλιό Dash επιστρέφει με ιδιαίτερες επιλογές στο μενού και πολλά κοκτέιλ.

14 Μαι 2016

Στο μαγαζί αυτό έχω πάει αρκετές φορές για καφέ η για ένα σνακ μια που μένω και δουλευω στην Κηφισιά. Δεν έιχα φάει ποτέ.

Το Σάββατο που μας πέρασε το μεσημερι αποφασίσαμε να τσιμπήσουμε κάτι.
Παραγγείλαμε μια μελιτζάνα με μαστέλλο πολύ άνοστη και κρύα, ένα ρυζότο με μανιτάρια μέτριο, ένα club sandwich ok και ταλιατελες με λουκανικο χάλια (το λουκάνικο κάπως μύριζε), ένα μικρό μπουκαλι μπυρα και 2 καφε καπουτσινο ( 67 ευρώ)

Αυτό που μου έκανε εντύπωση έιναι πως μας χρέωσε χωρίς να μας ρωτήσει καν, 2 εμφιαλωμένα νερά 4 ευρώ και επισης χρέωσε 3 ψωμάκια και 6 ελιές 5,10!!!, είναι ένα συστημα που το έχουν αρκετά μαγαζιά στην Κηφισιά για να φουσκώνουν τον λογαριασμό χωρίς να το καταλάβεις.... Το προσωπικό ήταν ευγενικό.

25 Φεβ 2017

Επισκέφθηκα το συγκεκριμένο εστιατόριο χθες το βράδυ με μια φίλη μου. Στο μαγαζί ημασταν εμείς και 2 άλλες παρέες. Ο χώρος γενικα συμπαθητικός, όμορφα διακοσμημένος.

Το προσωπικό του μαγαζιού πολυ ευγενικό και χαμογελαστό. Δεν παραγγείλαμε πολλα πιάτα μια και δεν πεινούσαμε πολυ. Πήραμε για αρχή την στριφτή τυρόπιτα με ανθότυρο και ανθομελο, η οποία αρκεί ΜΟΝΟ για 2άτομα αφού σερβίρονται μόνο δυο μικρά κομμάτια. Έπειτα πήραμε ενα ριζότο με παρμεζάνα, αρκετή ποσότητα αλλα μέτρια γεύση, τίποτα το ιδιαίτερο και πήραμε επίσης και το μπιφτέκι γαλοπούλας με ψητά λαχανικά το οποίο σαν γεύση δεν έλεγε τίποτα το ιδιαίτερο και η ποσότητα όχι μεγάλη σε σχέση με τιμή του (14,50€).

Η όλη εμπειρία, μέτρια. Δεν θα το πρότεινα.

15 Μαι 2016

Καθε φορα μετα λυπης μου συνειδητοποιω ποσο υστερει στο θεμα του φαγητου η περιοχη της Κηφισιας. Τελευταια ομως έχουμε περάσει σε ένα αλλο επιπεδο κοροιδιας που δεν ταιριαζει στους χαλεπους καιρους μας. Βλεποντας παντα ενα καθαρο και ομορφα διακοσμημενο μαγαζι με εξαιρετικα ευγενικο προσωπικο, ξεκινας με καλη διαθεση.

Ολα τα πιατα που δοκιμασαμε ηταν μετρια. Η μακαροναδα με το λουκανικο και τα καραμελωμενα κρεμμυδια είχε ελαχιστη σαλτσα (τοσο που να αναρωτιεσαι αν ηταν εντελως λευκα η ειχαν κατι επανω τους τελικα) και κατι φετουλες λουκανικου κομμενες σε πάχος προσιουτο. Το ριζοτο με τα μανιταρια μου θυμισε γευστικα ετοιμες σαλτσες που δινουν σε ξενοδοχεια ενώ η μελιτζανα με το μαστελο ήρθε με ένα τυρι που έχοντας παγωσει είχε την αισθηση χαρτιου οταν το μασούσες.

Καθε φορα που πιναμε μια γουλια νερό μας ξαναγεμιζαν τα ποτηρια, ακομα και την ωρα που ζητουσαμε το λογαριασμο. Τα ποτηρια εμειναν γεματα στο τραπεζι και εμεις χρεωθηκαμε 6 ευρω για δυο μπουκαλια εμφιαλωμενο για τα οποια ποτε δεν μας ρωτησαν αν τα επιθυμουσαμε. Επισης χρεωθηκαμε 6 ευρω για ψωμακια και ελιες! (σ αυτη τη χωρα που ειναι τοσο φτηνες αρχισαμε να τις πληρωνουμε σαν gourmet εδεσμα.

Με αυτο τον τρόπο ποτε δεν μπορουμε να υπολογισουμε τι λογαριασμο θα πληρωσουμε στο τελος αφου ο καθενας χρεωνει οτι ποσο θελει επιπλεον. κριμα! με 25 ευρω το ατομο επιλεξτε κατι αλλο!