26 Οκτ 2017

Κλεισαμε τραπεζι για 2 ατομα για σαββατο βραδυ 14/10/2017 στις 22:30, οταν φτασαμε μας ειπαν οτι και καλα το τραπεζι μας δεν ειναι ετοιμο και να περιμενουμε λιγο σε ενα μεγαλυτερο τραπεζι μεχρι να "ετοιμαστει" το δικο μας(ηταν ψεματα το μαγαζι ηταν φισκα δεν ειχαν κρατησει αδειο το τραπεζι μας που κλεισαμε μεσω etable και βασικα περιμεναμε μεχρι καποιος να φυγει! ). Οι ανθρωποι προφανως δεν μπορουν να διαχειριστουν να κρατανε τραπεζια ρεσερβε.

Καθομασταν σε ενα τραπεζι ξεχασμενοι για 25 λεπτα, πηγα να μιλησω στον σερβιτορο να τον ρωτησω ποση ωρα τους παιρνει να ετοιμασουν το κλεισμενο τραπεζι μας, αν ειναι να βοηθησω και εγω στο καθαρισμα να τελειωνουμε, τυχαια ενω του μιλαω αδειαζει ενα τραπεζι και μου λεει να καθηστε, οπως σας ειπα δεν ετοιμαζαν το τραπεζι μας απλα περιμεναν καποιο να αδειασει.

Μας παραταει για αλλα 35 λεπτα χωρις να φερουν καταλογους, νερα, οτιδηποτε κανουν οι σερβιτοροι στους πελατες σε αυτο το μαγαζι δεν λειτουργουσε.
Καποια αλλη σερβιτορα περασε διπλα μας και της λεω να παραγγειλουμε καποια στιγμη? απανταει ναι χωρις να με κοιταξει και με υφος (δεν μας παρατας ρε φιλε) και φυσικα δεν ηρθε ποτε.
Αρχισα να σηκωνω τα χερια μου σαν αγροικος που κανει νοηματα για να του δωσει καποιος απο τους 6 σερβιτορους σημασια ωστε να παραγγειλουμε, πετυχε! ηρθε ενας ουτε μας χαιρετησε "τι θα παρετε" παραγγελνουμε τελωσπαντων μπυρες και μια ποικιλια λουκανικα μικρη.

Εχει περασει μια ωρα απο τη στιγμη που μπηκαμε στο μαγαζι για να σερβιριστουμε, η ποικιλια των 11 ευρω ειναι 4 τεμαχια μικρα λουκανικα 2 σως μπαρμπεκιου και μουσταρδα και 10 πατατες μετρημενες, παρολαυτα ηταν νοστιμα αλλα αν σκεφτουμε οτι λουκανικα στο κρεοπωλη εχουν 3-4 ευρω το κιλο καταλαβαινουμε οτι δεν αξιζει η μεριδα τα λεφτα της.

Οι σερβιτοροι ειναι ολοι αγενεις, σου φαινεται οτι τρεχουν περα δωθε αλλα τρεχουν αναποτελεσματικα, δεν βλεπουν ποτε τα τραπεζια αν οι πελατες χρειαζονται κατι.
Ο χωρος ειναι πολυ φορτωμενος με ξυλινα και ακομψα τραπεζια καμια σχεση με μπυραριες/κελλαρια στις βορειες χωρες, δυο παραξενα ασανσερ στην μεση του πουθενα ενα εφερνε φαγητα και ενα σε ανεβαζε στον πανω οροφο, ενα συννεφο απο καπνα και διαφορες γευσεις απο ηλεκτρονικα τσιγαριδια εμπαινε στους πνευμονες σε καθε ανασα μας, φυσικα δεν μπορεις να απολαυσεις ουτε τις απιστευτες μοναστηριακες μπυρες των Βελγων αλλα ουτε και να φας.

Ηρθε η ωρα επιτελους να φυγουμε και για να μας καταλαβουν σηκωθηκαμε ορθιοι και αρχισαμε να κουναμε τα χερια μας για να μας δουνε, ηρθε η σερβιτορα με τα μουτρα ως το πατωμα πηρε τα λεφτα χωρις λεξη και εδωσε ρεστα, αυτο ηταν τελειωσε αυτη η κακη βραδια.

Δεν το συνιστω σε κανεναν και απορω γιατι ειχε τοσο κοσμο.

14 Απρ 2016

Σαββατο βραδυ κανονισαμε Αργυρουπολη με το αγορι μου, ηταν πολυ ωραια βραδια και θελαμε ποτακι, βασικα μπυρα. Κοντα περιπου απο τον σταθμο Αργυρουπολης ειδαμε αυτην την μπυραρια. Ο εσωτερικος χωρος ηταν σαν καστρο και οταν εμπαινες στο ανσασερ νομιζες οτι βρισκοσουν μεσα στον βυθο. Οι τιμες ηταν ικανοποιητικοτατες αν φανταστεις οτι ενα κρασι σαντορινης εκανε μονο 3 ευρω.

Παραγγειλαμε και ενα γερμανικο ψωμι bretsel μολις 1.50. Το service ηταν πολυ γρηγορο και δεν αργησαν να μας τα φερουν ουτε τα ποτα ουτε το φαγητο. Το ψωμι το εφεραν σε μικρο πλαστικο κοκκινο πιατακι με μια χαρτοπετσετα και αυτο η αληθεια ειναι οτι με ξενερωσε καπως. Τα ποτα ηταν πολυ καλης ποιοτητας και δεν ηταν μπομπα. Το προτοτυπο με το συγκεκριμενο μαγαζι και γιαυτο το λογο θελω να ξαναπαω ειναι το γεγονος οτι στο τραπεζι οποιου ειχαι παραγγειλει μπυρα του ειχαι ενα τεραστιο συλο, επινες οσο ηθελες εντελως δωρεαν.

Ο λογαριασμος μας ηρθε με το ψωμι και τα κρασια μολις 8.50 ευρω. Σας το συστηνω ανεπιφυλακτα για οσους αρεσκεστε να τρωτε/πινεται καλα φθηνα αλλα και σε εναν χωρο γεματο πολυτελεια. Γιαυτο θεωρειται μπυραρια-γερμανικο εστιατοριο

Έκπτωση μέχρι 10%

Μαρίνου Γερουλάνου 72, Αργυρούπολη