29 Ιούλ 2014

Πήγαμε οικογενειακώς μεσημέρι Κυριακής Ιουνίου. Ο χώρος μέτριος παρά την θέα.
Οι μαρίδες ήταν μπαγιάτικες, το κατεψυγμένο καλαμάρι ήρθε κακοτηγανισμένο, και μύριζε μαρίδα-δεδομένου ότι όλα τηγανίζονται στο ίδιο πολυχρησιμοποιημένο τηγανόλαδο, η σαλάτα λίγη με ζεστή μαλακή τομάτα και κακό λάδι.

Γενικά απογοήτευση.
Το σέρβις ήταν το μόνο αξιοπρεπές.

18 Ιούλ 2012

Λοιπόν, είναι κλασική ψαροταβέρνα. Το τονίζω γιατί από αυτά που είχα ακούσει μου είχε δημιουργηθεί η εντύπωση ότι έχει πιο περιπετειώδεις γεύσεις από τα γνωστά χταποδάκι ξυδάτο, καλαμάρι, μαρίδα τηγανητή κτλ, και ψητά ή τηγανιτά ψάρια. Είναι όμως καλή ψαροταβέρνα. Φρέσκα υλικά, σωστό μαγείρεμα.

Πήγα Σάββατο βράδυ που γινόταν πανικός και παρόλα αυτά δεν μας καθυστέρησαν καθόλου τα παιδιά που είναι και συμπαθέστατα.
Με ενόχλησε αρκετά ο φωτισμός που είναι υπέρ αρκετός και κρύος, με γυμνούς γλόμπους που κρέμονται από σχοινιά, καλώδια, δεν κατάλαβα.
Νομίζω πληρώσαμε γύρω στα 30 ευρώ το άτομο για 1 κιλό μπαρμπούνια, μαρίδα τηγανιτή, πατάτες, χταποδάκι και χωριάτικη, 2 μπουκαλάκια τσίπουρο και μισό κιλό κρασί. Το βάζω το 3 με βαριά καρδιά.

22 Ιουν 2012

Διαβάζοντας τις κριτικές των προηγούμενων φίλων του site, αποφάσισα να επισκεφθώ κι εγώ την εν λόγω ταβέρνα.
Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν τρελάθηκα με τις γεύσεις χωρίς να σημαίνει ότι δεν ήταν καλές καθώς επίσης και όλα ήταν προσεγμένα και καθαρά.

Δύο άτομα φάγαμε 2 ουγένες (αρκετά καλές), αρμυρίκια, καλαμαράκια (καλά), χταπόδι ξυδάτο, πατάτες, μια φέτα, δύο μπουκαλάκια τσίπουρο, νερό και κουβέρ και πληρώσαμε 75€.
Πολύ καλή εξυπηρέτηση - βέβαια ήταν μόνο τρεις παρέες - αλλά υπήρχε ευδιαθεσία και φιλική αντιμετώπιση από τον ιδιοκτήτη.
Χώρος κλασσικής παραλιακής ψαροταβέρνας χωριού, τιμές...όπως το κρίνει ο καθένας,(ένα κλικ πιο κάτω τη σημερινή δύσκολη εποχή, καλά θα ήταν).

Θα ξαναπήγαινα πάντως σίγουρα!

02 Ιούλ 2011

Ποιότητα φαγητού καλή όμως έχει μόνο ψάρια, χωρίς σημαντικά ορεκτικά
Εξυπηρέτηση πολύ καλή.

Ωραία η θέση, καλούτσικη θέα, όμως είναι φθηνό μαγαζί στην όψη σα κουτούκι
Οι τιμές είναι σχετικά ανεβασμένες σε αντίθεση με την εικόνα του μαγαζιού, που προϊδεάζει για φθηνές τιμές

21 Φεβ 2011

Επισκέφθηκα μόλις εχθές την συγκεκριμένη ψαροταβέρνα. Παρόλο που πηγαίνω τακτικά στην γύρω περιοχή αγνοούσα την ύπαρξη της, εκεί που βρίσκεται πρέπει να ξέρεις το μέρος για να πας. Το περιβάλλον είναι όπως ακριβώς θα περίμενες να είναι μια κλασσική ελληνική παραθαλάσσια ψαροταβέρνα.
Το μενού όμως σε ικανοποιεί πλήρως.

Οι σαλάτες ήταν πολύ νόστιμες ακόμα και η ντομάτα της χωριάτικης με σωστή ποσότητα λαδιού, το ξυδάτο χταποδάκι μαλακό και νόστιμο, όλοι οι συνδαιτήμονες μου ενθουσιάστηκαν με τα τηγανιτά καλαμαράκια που προς τιμή του προσωπικού μας είπε εξ αρχής ότι είναι κατεψυγμένα, (παντώς εγώ είχα μια ελαφρά υποψία λόγω της γεύσης ότι πρέπει να τα είχαν βάλει σε σόδα για να είναι μαλακά).

Η ψητές σφυρίδες πάντως ήταν φρεσκότατες και πεντανόστιμες από τις καλύτερες που έχω φάει. Η κερασμένο μήλο με την κανέλα είναι πραγματικά ότι πρέπει μετά από την τόση ψαροφαγία.
Οι τιμές βέβαια ανάλογες ως προς την ποιότητα και το είδος του ψαριού.

27 Αυγ 2010

Ας αρχίσουμε από την ποιότητα του φαγητού , ότι και να έχω παραγγείλει σε αυτό το μαγαζί έχει γεύση και η μερίδες είναι μεγάλες , ίσως να είναι λίγο μικρή η μερίδα στο χταπόδι το βραστό , όλες οι άλλες είναι πολλή μεγάλες.

Εξυπηρέτηση , ακόμη και όταν το μαγαζί είναι πλήρες και δεν βρίσκεις τραπέζι να καθίσεις σε ένα τέταρτο θα σε έχουν σερβίρει , να πάμε στον χώρο – ατμόσφαιρα , το καλοκαίρι είναι φανταστικά , το χειμώνα εάν είχε ένα τζάκι θα ήταν εξίσου ωραία , κάτι του λείπει για χειμώνα .

Και τέλος τιμή και ποιότητα : ντοματοσαλατα , χόρτα 4 ευρώ, μερίδες τεράστιες , μαρίδες ,καλαμάρια, χταπόδι, τζατζίκι , πατάτες (όχι προτηγανισμένες) μπύρα , κρασί (χύμα και δεν βαράει )και ένα μπουκάλι νερό όλα μαζί 47 € νομίζω ότι και από τιμές είναι καλός ,αξίζει τον κόπο να την επισκεφτείτε , ειδικά εάν έχει ζέστη , εκεί έχει αέρα , και θεα την Λούτσα