ΤΟΥ ΑΣΩΤΟΥ
Μεζεδοπωλεία

Ν.Σμύρνη

Το εστιατόριο έχει σηματοδοτηθεί ως κλειστό. Δείτε άλλες καταχωρίσεις με το ίδιο όνομα/τηλέφωνο: Η ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΚΑΡΥΛΛΟΥ, Μεζεδοπωλεία, Ν.Σμύρνη

-ΤΟΥ ΑΣΩΤΟΥ- Ουσίες & Μεζέδες Μόνο... ελληνικά προϊόντα , ελληνικής ονομασίας , ελληνικών συμφερόντων! Ουζερί - Τσιπουράδικο - Μεζεδοπωλείο. Ανοιχτά κάθε μέρα από τις 12:00 το μεσημέρι. www.facebook.com/TouAsotou

Όλες τις μέρες ανοιχτό (12:00 μ.μ. μέχρι 02:00 π.μ.) || Ζωντανή Μουσική Δευτέρα & Τετάρτη βράδυ 22:00 μ.μ. -02:00 π.μ. | Σάββατο & Κυριακή μεσημέρι από 15:30 μ.μ.

Έχει ζωντανή μουσική
Έχει parking
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

26 Δεκ 2015

Αδικαιολογητα ακριβό και υπερτιμημενο! Πιστεύω πως ο μόνος λόγος που δουλεύει ακόμα είναι γιατί δεν έχει βρεθεί κάποιος άλλος να ανοίξει αντίστοιχο μαγαζί στην πλατεία. Κατά τα άλλα δεν έχει τίποτα ξεχωριστό και δύσκολα θα κρατήσει ένα πελάτη.

Τα καλαμαρακια σα λάστιχα και τα τηγανιτα κολοκυθάκια εντελώς πανιασμένα. Τα σερβίρισαν σε ένα μακροστενο τενεκεδακι και τα πάνω πάνω εκαιγαν ενώ τα πιο κάτω ήταν παγωμένα (τα συμπεράσματα δικά σας). Επιπλέον, επειδή έχω μια ευαισθησία στο θέμα φρέσκια τηγανιτη πατάτα, εσπευσα να παραγγείλω με μεγάλες προσδοκίες και ένοιωσα σχεδόν εξαπατημενη όταν μου ήρθε το πιάτο με τις κατεψυγμενες.

Όταν ρώτησα τον κύριο που μας σερβιριζε γιατί στον κατάλογο γράφουν περήφανα φρέσκες ενώ σερβιρουν κατεψυγμενες, προσπαθούσε να με πείσει ότι και αυτές φρέσκες λέγονται υποτιμοντας την νοημοσύνη μου...
Δεν ξέρω πόσο πληρώσαμε γιατί άλλος ανέλαβε το λογαριασμό, είδα όμως τον κατάλογο και εντυπωσιαστηκα από τις τόσο ανεβασμένες τιμές.
Δεν θα το πρότεινα για κανένα λόγο.

02 Δεκ 2015

Το συγκεκριμένο μαγαζί το επισκεφτήκαμε Κυριακή μεσημέρι, δύο άτομα.

Ένα από τα πρώτα πράγματα που μου έκαναν κακή εντύπωση ήταν ότι μόλις φτάσαμε είχαν αρκετά τραπέζια reserved στα οποία δεν μας επέτρεψαν να καθίσουμε, όμως παρ' ότι μείναμε αρκετές ώρες δεν ήρθε κανείς να τα διεκδικήσει.

Ο χώρος παραπέμπει σε μία κάπως πιο μοντέρνα ταβέρνα και για Κυριακή μεσημέρι είναι αξιοπρεπής.
Όταν πήγαμε εμείς, είχε και ζωντανή μουσική, δύο παιδιά κιθάρα- μπουζούκι, έπαιζαν λαϊκά.

Η εξυπηρέτηση ήταν καλή, ταχύτατη και ευγενική.

Στα του φαγητού τώρα, παραγγείλαμε μανιτάρια γεμιστά με σπανάκι (μέτριο προς άγευστο), μια σαλάτα με λόλα και κατίκι (ξινό το τυρί, τα ντοματίνια ήταν κυριολεκτικά δύο, χρειαζόταν περισσότερο dressing με πιο έντονη γεύση), το πάντρεμα (κοτόπουλο με ψαρονέφρι κοκκινιστά με πιπεριές και τυρί, ήταν καλό) και ένα κεμπάπ (αδιάφορο).

Για τα παραπάνω (δηλαδή μια σαλάτα, ένα ορεκτικό, έναν μεζέ κ ένα κυρίως), ένα μικρό καραφάκι ούζο και μία λεμονάδα δώσαμε 40 ευρώ.
Μου φάνηκαν πολλά δεδομένης της ποσότητας και της γεύσης.

Το συγκεκριμένο μαγαζί δε θα το σύστηνα, ειδικά δεδομένου του πόσες καλύτερες επιλογές έχεις στην περιοχή.