Σας καλωσορίζουμε εστιατόριο μας, βρίσκετε στην πλατειά του Αγιου Αντρέα και έχει Πίτσα και Πάστα. Έχουμε και χώρο ιδανικά τοποθετημένο στην καρδιά της πλατειάς. Το πάθος μας για την κουζίνα θα ικανοποιήσει και τον πιο απαιτητικό πελάτη. Το Galeone σερβίρει από τις 11:00 το μεσημέρι έως τη 01:00 το βράδυ καθημερινά και λειτουργεί όλο το χρόνο. Τους πιο ζεστούς μήνες, έχετε την επιλογή είτε να απολαύσετε το δείπνο σας στην κλιματιζόμενη αίθουσα μας η στη καδιά της πλατειάς.

19 Δεκ 2015

Αν και κάτοικος της περιοχής δεν είχε τύχει ποτέ να κάτσω στο μαγαζί. Το επέλεξα μια φορά για να δω αν αξίζει και είδα πως τελικά δεν άξιζε καθόλου. Η πίτσα που παραγγείλαμε πέραν του ότι ήταν σχετικά μικρή, ήταν υπερβολικά λεπτή και ξεροψημένη με αποτέλεσμα να νομίζεις ότι τρως ψωμί. Η γέμιση δεν είχε τίποτα το ιδιαίτερο.

Οι τιμές είναι σχετικά καλές -πάνω κάτω όπως και σε άλλες πιτσαρίες- αλλά δεν πιστεύω πως άξιζε τα λεφτά της η πίτσα που μας έφεραν.

Κατά τα άλλα, το σέρβις είναι αρκετά καλό. Το μαγαζί εσωτερικά ειναι συμπαθητικό, έχει τραπεζάκια και στο πεζοδρόμιο απέναντι ( δίπλα υπάρχουν τραπέζια και απο τα διπλανά μαγαζιά) καθώς επισης τα τελευταία χρόνια έχει επεκταθεί και στην πλατεία του Αγίου Ανδρέα με επιπλέον τραπέζια. Εκεί έχουν στήσει και μια μικρή "σκηνή" και εχουν βάλει και ένα videowall σε περίπτωση που γίνει κάποια εκδήλωση.

Γενικά είναι ένα συμπαθητικό μαγαζί αλλά θα πρέπει να βελτιώσει την ποιότητα του φαγητού που προσφέρει. Ίσως το επισκεφτώ ξανά αλλά δεν νομίζω στο κοντινό μέλλον.

07 Ιουν 2016

Τρομερό εστιατόριο. Έτυχε μια φορά να βρίσκομαι στην περιοχή αργά το βράδυ, μετά από έξοδο και το μόνο που ήταν ανοιχτό ήταν το συγκεκριμένο εστιατόριο. Με την παρέα μου το σκεφτήκαμε για μια στιγμή και λέμε ας το δοκιμάσουμε.

Παραγγείλαμε τα σάντουιτς με τα μπριζολάκια, το φιλέτο κοτόπουλο και 2 μακαρονάδες, που αυτή την στιγμή μου διαφεύγουν τα ονόματά τους. Πραγματικά δεν είχαμε ξαναδοκιμάσει τέτοιο σάντουιτς, ειδικά με ζυμάρι πίτσας. Από τότε και κάθε φορά που βρίσκομαι με την παρέα μου στην περιοχή, κάνουμε επίσκεψη στο εστιατόριο μόνο και μόνο για αυτά τα υπέροχα σάντουιτς και τις τρομερές μακαρονάδες τους. Έχει γίνει στέκι!
Στο μόνο που στερεί είναι στο θέμα service.

Θα προτιμούσα να είναι λίγο πιο ευγενικοί, όπως οι κοπέλες στο ταμείο που είναι ιδιαίτερα καλοσυνάτες και χαμογελαστές.

07 Ιουν 2016

καταπλικτικό φαγητο! υπέροχες γευσης και μεγαλη ποικιλία! πηγαμε και δεν ξεραμε τι να πρωτοδιαλεξουμε! ευτυχως ημασταν μεγαλη παρεα και μπορεσαμε να δοκιμασουμε πολλα και διαφορετικα πιάτα.

η πιτσα ηταν τελεια φανηκε η διαφορα του ξυλοφουρνου, οι μακαροναδες για ολα τα γουστα απο πιο καυτερες μεχρι τις πιο ελαφριες.
μεγαλη εντυπωση μου εκαναν τα ψωμακια τους τα οποια τιμησαμε δεν ειχα ξαναδοκιμασει κατι παρομοιο! ηταν φανταστικά! οι μεριδες ηταν τεραστιες και σε σχεση με την τιμη πραγματικα αξιζαν τα λεφτα τους!

η εξυπηρετιση ήταν αρκετα καλη, πολυ ζεστο και φιλικο περιβαλλον.
το συστήνω ανεπιφύλακτα!

NORTH MEATING P...
Eγκαίνια με τον Δημήτρ...
Ταβέρνες & Ψητοπωλεία
Μελίσσια