Νεανικό μεζεδοπωλείο με ελληνικούς μεζέδες.

15 Σεπ 2016

Επισκεφθήκαμε 2 άτομα το μαγαζί Κυριακή μεσημέρι. Από τα 15-16 τραπέζια που διαθέτουν, τα 11 ήταν γεμάτα - η μια παρέα 10 ατόμων - τα οποία εξυπηρετούνταν από 1 μόνο άτομο!!!!

Αποτέλεσμα: περιμέναμε 25' να μας πάρουν παραγγελία και 45'-50' από τη στιγμή που καθίσαμε για να αρχίσουν να έρχονται τα πιάτα μας. Τα φαγητά (παραγγείλαμε ταμπουλέ, τηγανιά με μέλι και κοτόπουλο με μανιτάρια και πιπεριές) ήταν πραγματικά πεντανόστιμα, ξεχωριστά, χωρίς όμως να είναι εξεζητημένα, οι μερίδες ωστόσο εξαιρετικά μικρές - άρα οι τιμές καθόλου οικονομικές, λαμβάνοντας υπ' όψη το μέγεθος.

Κάποια στιγμή ζητήσαμε επιπλέον πιτούλες (δε σερβίρουν ψωμί, μόνο λαχταριστά ψημμένα μικρά πιτάκια με ρίγανη), οι οποίες δεν ήρθαν ποτέ, χωρίς αυτό να τους εμποδίσει να μας τις χρεώσουν!!!

Τελικό συμπέρασμα: ενώ η κουζίνα τους είναι πολύ καλή, θεωρώ πολύ αντιεπαγγελματικό και μεγάλη έλλειψη σεβασμού προς τους πελάτες να μην έχουν προσωπικό για το σέρβις σε ημέρα και ώρα αιχμής - η κοπέλα που εξυπηρετούσε έτρεχε ασταμάτητα και έκανε φιλότιμες προσπάθειες να τα προλάβει όλα, αλλά δεν αρκεί - με αποτέλεσμα να χρειάζεσαι στωική υπομονή για να μπορέσεις να φας, κάτι που σαφώς σου χαλάει και τη διάθεση, όσο καλή κι αν είναι...

Προσωπικά δε θα ξαναπήγαινα στο συγκεκριμένο μαγαζί!

04 Μάρ 2016

Ειχα ακουσει τοσα από την παρεα μου γι αυτό το μεζεδοπωλειο που ειχα κι εγω την περιεργεια να το γνωρισω και να φαω αυτό το περιφημο κοτσι

Πηγαμε λοιπον τεσσερα ατομα καθημερινη για να βρουμε τραπεζι γιατι μου ειχαν πει ότι γινεται χαμος στο μαγαζι και δυσκολα βρισκεις τραπεζι. Οντως μολις φτασαμε παροτι χειμωνας κοσμος καθοταν και εξω. Εμεις ευτηχως βρηκαμε ένα τραπεζι μεσα που αδειασε εκεινη την ωρα

Σαν χωρος το μαγαζι είναι αδιαφορο με πετρα στους τοιχους και τζαμαριες μπροστα και τιγκα στην καπνα με αθλιο εξαερισμο

Από φαγητα πηραμε μια χαλια πολιτικη σαλατα το περιφημο κοτσι που ηταν ένα λιπαρο πραγμα που δεν θα το ξανατρωγα με τιποτα μια τυροκαυτερη που είναι δυο ειδων αλλα δεν λεει τιποτα και μια αθλια τηγανια που μυριζει ασχημα και από γευση είναι για να την κλαις και μια πατατες τηγανητες που ηταν οκ

Τα ψωμακια σημειωτεον τα πληρωνεις και δεν τα σερβιρουν δωρεαν
Σαν λογαριασμο μαζι με τα ποτα πληρωσαμ3ε παριπου κανενα σαρανταρι νομιζω αλλα γι αυτά τα φαγητα δεν δινεις ουτε 20
Δεν νομιζω να ξαναπαω

24 Δεκ 2015

Ειναι μηνες που εχω παει αλλα τωρα που ειπα να ασχοληθω με το τοσο χρησιμο αυτο site, αξιζει να μπω να το βαθμολογησω!

Φαγητο πεντανοστιμο και τιμες πολυ καλες! Το σερβις γρηγορο και ευγενεστατο με μια ευχαριστη δοση χιουμορ!

Λιγο δυσαρεστο το γεγονος οτι ηταν παρα πολυ στριμωγμενα τα τραπεζια και ειχε πολλη καπνα!

Επισης ο διακοσμος αδιαφορος εως ανυπαρκτος αλλα δεν σε ενδιαφερει και πολυ γιατι εισαι αφοσιωμενος στα πολυ ωραια πιατα την περισσοτερη ωρα.
Κατα τα αλλα μας αφησε πολυ καλες εντυπωσεις και θα ξαναπαμε σιγουρα.

18 Ιαν 2016

πήγαμε το Σαββάτο 15/1/2016.
ήμασταν μια παρέα 5 άτομα
πολύ ωραίο μαγαζί και άψογο φαγητό....

δυστυχώς δεν δοκιμάσαμε το κότσι που είναι η σπεσιαλιτέ τους γιατί ειχε τελειώσει
το μόνο αρνητικό που είχε τα τραπέζια ήταν πολύ κοντά..... που έμενα αυτό δεν με ενόχλησε ιδιαίτερα.
η τιμές ήταν πάρα πολύ καλές.

Τρώων 63 & Αιολέων, Άνω Πετράλωνα