Τα Palmie bistro αποτελούν μία καθημερινή πρόταση για φαγητό, καφέ και ποτό. Τα Palmie bistro είναι καφέ-εστιατόρια για κάθε ώρα, για κάθε μέρα, για όλη μέρα. Είναι το σημείο συνάντησης. Ιδανικά για ένα γρήγορο καφέ πριν τη δουλειά ή μετά τα ψώνια, για ένα απολαυστικό σνακ, για κουβέντα με φίλους, για επαγγελματικές συναντήσεις, για ένα ελαφρύ και υγιεινό γεύμα το μεσημέρι, για ένα δείπνο, για ποτό. Έχουν ποιότητα στη γεύση, ευγενικό και γρήγορο σέρβις και προπάντων προσιτές τιμές.

Στα Palmie bistro, τη μεγαλύτερη ελληνική αλυσίδα στο είδος της, κάθε πελάτης απολαμβάνει υψηλή ποιότητα φαγητού, ποτού & υπηρεσιών σε προσιτές τιμές και σε περιβάλλον που αναδεικνύει την αισθητική και το χαρακτήρα κάθε καταστήματος του Ομίλου.

Palmie bistro
κάθε ώρα, κάθε μέρα, όλη μέρα…συναντηθείτε!

29 Νοε 2018

Eνα μαγαζί που με τις συμπαίκτριες μου έχουμε κυριολεκτικά χτίσει.
Ο λόγος κυρίως η θέση του καθώς, ίσως να είναι το πιο αξιόλογο στο εμπορικό κέντρο.

Εχουμε δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα, όλα είναι σε μεγάλες χορταστικές μεριδες, και κρατουν σίγουρα ένα επίπεδο ποιότητας.

Το σέρβις απο νέα ως επι το πλείστον παιδιά, οπώς άλλωστε συμβαίνει σε όλα τα αντιστοιχα μαγαζιά της συγκεκριμένης αλυσίδας.

Υπάρχει επίσης η δυνατότητα να συνδυαστεί ακόμη, καφές γλυκο μπυρα και φαγητό, οπότε είναι σιγουρα βολικό για κάθε είδους παρέα.

Συνηθως επιλέγω είτε τη σαλάτα σίζαρς είτε το δικό τους(ομώνυμο) κοτόπουλο ελαφριές γευστικές επιλογές που με λιγότερο απο 10 ευρώ το άτομο θα σας χορτάσουν σίγουρα. Ότι ομως εχω επιλέξει κατα καιρους δεν με εχει απογοητεύσει.

Τα γλυκά τους θα είχαν κατα τα τη γνωμη μου ανάγκη βελτίωσης.

Εν ολίγοις εαν είστε σε αντιστοιχη φάση σε καποιο εμπορικό κεντρο και θελετε κατι να τσιμπησετε η να πιειτε τον καφε σας είναι μια καλη λύση.

Γνωρίζω ότι είναι μια κριτικη που δε λεει σχεδον τιποτα και αν κάποιος διαβάζει τις κριτικές δε θα πρέπει να ανεβει.

04 Σεπ 2018

Δεν είχα πάει ποτέ στα Palmie bistro, στο Village. Έτυχε πριν λίγες μέρες εγώ και 2 φίλοι μου να περάσουμε και να αποφασίσουμε να δοκιμάσουμε την κουζίνα τους.

Ο κατάλογος πλούσιος, με σαλάτες, μακαρονάδες, μπέργκερς, αλλά και κάποια άλλα πιάτα που ήταν στην κατηγορία «σπεσιαλιτέ». Επίσης περιείχε διάφορα ροφήματα, καφέδες, ποτά και γλυκά.

Επιλέξαμε ο καθένας από ένα πιάτο. Πήραμε ένα ελληνικό κεφτέσι, δηλαδή πίτα με κεμπάπ κοτόπουλο, φέτα ντομάτα αγγούρι και ελία (5,90€), ένα λουιζιάνα μπέργκερ που είχε 2 μπιφτέκια κοτόπουλο σε πίτες με τυρί, μπέικον, ντρέσινγκ μαγιονέζας, ντομάτα και συνοδεύονταν από σως(9,80€) και ένα ντίβα μπέργκερ που ήταν 2 μπιφτέκια κοτόπουλο με σάλτσα από μουστάρδα και περιείχε σαλάτα και πιτούλες (11,90€).

Νόστιμα τα πιάτα, σε μεγάλες μερίδες και συνοδεύονταν από πατάτες.
Μας άρεσαν όλα και θεωρήσαμε τις τιμές τους πολύ καλές σε σχέση με τις μεγάλες μερίδες τους και την ποιότητα των πιάτων.

Θα το ξανατιμήσουμε σίγουρα!

28 Αυγ 2018

Έχουμε πάει πολλές φορές στα Palmie bistro με την γυναίκα μου, καθώς μας αρέσει πολύ το φαγητό τους. Αλλά προχτές πρώτη φορά δοκιμάσαμε από τον ένθετο κατάλογό τους.

Εγώ επέλεξα το πιάτο ριγανάτο που ήταν κομμάτια χοιρινού φιλέτου, σωταρισμένο με μανιτάρια, κρεμμύδια, μπαλσάμικο, φέτα και πατάτες. Η γυναίκα μου πήρε φαλάφελ, δηλαδή τορτίγια με ρεβυθοκεφτέ σως, αγγούρι και ντομάτα.

Ενθουσιαστήκαμε και οι 2 από αυτά τα πιάτα που δεν είχαμε ξαναδοκιμάσει. Πληρώσαμε σε σύνολο 16,10 ευρώ. Λογική τιμή.

Η εξυπηρέτηση όπως πάντα γρήγορη και ο χώρος όμορφος.
Μπράβο

09 Νοε 2018

Πριν λίγες μέρες με την γυναίκα μου και τα δυο μας παιδιά πήγαμε σινεμά σε μια απογευματινή προβολή, ενός παιδικού έργου. Η ταινία ήταν ευχάριστη και άρεσε στα μικρά, αλλά μετά μας τραβολογούσαν να συνεχίσουμε την βόλτα μας στο village.

Επειδή όλοι μας πεινούσαμε είπαμε να πάμε για φαγητό και επιλέξαμε το Palmie bistro. Είχε ευχάριστο κλίμα, και ωραία ατμόσφαιρα. Άρεσε και στα παιδιά οπότε κάτσαμε.
Παραγγείλαμε ένα λουιζιάνα μπέργκερ και ένα κεφτέσι κοτόπουλο με τη γυναίκα μου και για τα παιδιά από το kids menu μια μπολοναίζ και κεφτεδάκια της μαμάς.

Όλοι φάγαμε πολύ καλά, χορτάσαμε, τα πιάτα είχαν καλές μερίδες, τα φαγητά ήταν νόστιμα, και ακόμη και τα παιδιά το ευχαριστήθηκαν. Οι τιμές ήταν
Λουιζιάνα μπέργκερ €9,80, Κεφτέσι κοτόπουλο €7,70, Μπολοναιζ €4,10, Κεφτεδάκια €4,90.
Σίγουρα θα ξαναπάμε γιατί μας άρεσε πολύ και το φαγητό, και η εξυπηρέτηση και οι τιμές ήταν πολύ καλές.