EVERGREEN
Cafe- Restaurants

Σύνταγμα - Κέντρο

Το εστιατόριο έχει σηματοδοτηθεί ως κλειστό.

Ανοιχτό όλο το 24ωρο.

31 Ιαν 2012

Επισκέπτομαι συχνά το μαγαζί, κυρίως για take away.
Ο χώρος στο public. Πολύ θορυβώδης και στενός.
Ωραίες σαλάτες και καλές επιλογές για σαντουιτς, ανάλογα με τα γούστα του καθενός.

Καλής ποιότητας κρασί για ποτήρι (κόκκινο πίνουμε συνήθως)
Οι τιμές θα μπορούσαν να είναι λίγο χαμηλότερες...

13 Ιαν 2012

Μία φορά το επισκέφτηκα και δεν θα υπάρξει δεύτερη.
Περνώντας απ' έξω ένα μεσημέρι δεν μπόρεσα να αντισταθώ στη βιτρίνα του, όπου παρατίθενται τα ανοιχτά σάντουιτς, και είπα να καθίσω. Το συγκεκριμένο που διάλεξα (σάντουιτς καρμπονάρα) έκανε γύρω στα 3,5 ευρώ για να το πάρει κανείς σε πακέτο (όχι και η πιο λογική τιμή για κάτι τέτοιου μεγέθους, αλλά ούτε και εξωφρενική).

Οπότε σκέφτηκα, πόσο παραπάνω να πάει αν καθίσω για λίγο; Τελικά, δύο κομμάτια ψωμί με κρέμα γάλακτος, κίτρινο τυρί και λίγο ψιλοκομμένο μπέικον και μανιτάρι χρεώθηκαν γύρω στα 7 ευρώ.
Και δυστυχώς, δεν ήταν καν ιδιαίτερα καλό. Από την όψη του στη βιτρίνα μάλλον το υπερεκτίμησα. Η κρέμα ελάχιστη έως ανύπαρκτη, μπέικον και μανιτάρια ελάχιστα, τελικά το μόνο που υπήρχε σε γενναιόδωρη ποσότητα ήταν κίτρινο τυρί (μάλλον γκούντα). Το πιο τραγικό όμως είναι ότι το όλο κατασκεύασμα είχε ζεσταθεί στα μικροκύματα, και μάλιστα εντελώς πρόχειρα.

Αλλού έκαιγε και το τυρί ήταν λιωμένο, αλλού ήταν παγωμένο και το τυρί ήταν λάστιχο.
Θεωρώ ότι πέταξα τα λεφτά μου, το μετανιώνω απόλυτα και δεν θα διανοηθώ να ξαναπάω. Το τι σερβίρουν σε σχέση με το τι χρεώνουν είναι ανέκδοτο.

05 Δεκ 2011

Ενα πετυχημένο καινούργιο concept στην Αθήνα. Το μαγαζί δεν λέει τίποτα σαν χώρος έχει τραπεζια έξω αλλά και στον πάνω όροφο. Έχω φάει και στο χέρι σαντουιτς κτλ αλλά έχω φάει και εκεί σαλάτες.Βρίσκω καλή ποιότητα και πρωτότυπη ποικιλία στο φαγητό ε΄να και είναι λίγο ακριβό στις τιμές κάτι ίσως φυσιολογικό για το ενοίκιο που θα πληρώνει και για την ποιότητα που προσφέρει.

Εαν είσαι στην περιχοή για ένα γρήγορο σνακ δεν είναι κακό τκυριώς μεσημέρι βέβαια.¨ολες οι σαλάτες είναι φρέσκιες φτιάχνοντια μπροστάσ ου εκείνη την στιγμή και τα σάντουιτς ψήνονται εκείνη την στιγμή σε έναν κυλιδρικό φούρνο.Το σέρβις ευγενικό και πρόσχαρο χωρίς να έχει κάτι παραπάνω όυτε το χρειάζετια βέβαια.

Ο χώρος γενικά είναι μινιμαλιστικός με μοντέρνα νότα στα έπιπλα.

23 Νοε 2011

Είναι κοντά στη δουλειά μου, οπότε είμαι τακτική πελάτισσα. Έχει φρεσκοκομμένες και δροσερές σαλάτες, εγω προτιμώ αυτή με το χαλούμι και μια άλλη με μανουρι, που είναι πολύ νόστιμες. Εχει και ωραία σαντουιτς, ανοικτού τύπου, που τα βάζει στο φουρνο και λιώνει το τυρί από πάνω, κολαση!!!

Γλυκά δεν έχω φάει ποτέ! Ο χώρος δεν αξίζει τίποτα, ντελίβερι παίρνω κατά κύριο λόγο, και έχει και φοβερούς και πολύ οικονομικούς φρεσκοστυμένους χυμούς με φρούτα και λαχανικά. Γενικά κλασσικές τιμές για σαλάτα σάντουιτς, ούτε ακριβά, ούτε φτηνά!

19 Νοε 2011

Έχω σκεφτεί πολλές φορές ότι είναι καλό να έχεις τη δυνατότητα να φας κάτι υγιεινό στο διάλειμμα της δουλειάς. Εγώ δεν έχω την τύχη αλλά αυτοί που εργάζονται στη γύρω περιοχή μπορούν να δοκιμάσουν τις σαλάτες του.

Θα κάνω για ακόμη μια φορά παρατήρηση για τις τιμές- λαχανικά είναι στο κάτω κάτω, ήμαρτον. Κάποιοι μπορεί να τρώνε κάθε μέρα από εκεί γιατί να τους φεύγει μια περιουσία?

18 Οκτ 2011

Το νέο μαγαζί είναι στο Σύνταγμα δίπλα στο PUBLIC. Τα σάντουιτς και οι σαλάτες του είναι συμπαθή. Ο χώρος είναι ανύπαρκτος πλέον.

28 Μαι 2011

Παρά το γεγονός ότι τα φαγητά που προσφέρει (σαλάτες-πάρτε αυτή με το σολωμό-, ζυμαρικά ,σάντουιτς) είναι αξιοπρεπή, δυστυχώς δε μπορώ να του βάλω ούτε βαθμό παραπάνω λόγω του απαράδεκτου ποτού που μας σέρβιρε.

Ζητησαμε δύο fizzy τα οποία περιγράφονταν σα 'μείγμα φρεσκων φρούτων με σόδα και καστανή ζάχαρη'. Μας ακούστηκε δροσιστικό, και έτσι πήραμε ένα με μούρα και ένα με ανανά και μέντα. Η γεύση τους ήταν ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΗ σε σημείο να μην μπορώ να καταλάβω ποιος μπορεί να εμπνεύστηκε αυτο το σίχαμα.

Η εξυπηρέτηση αργή, το σημείο θορυβώδες και εκνευριστικό.