Από το 1973 στον χώρο της εστίασης προσπαθούμε και δίνουμε τον καλύτερο μας εαυτό. Με μεράκι και γνώση πάνω στην γαστρονομία αλλά και εκλεκτά προ'ι'όντα από όλες τις γωνιές της Ελλάδας δημιουργούμε το καλύτερο δυνατό. Σας περιμένουμε

Καθημερινά 18.00 μέχρι αργά το βράδυ Σάββατο όλη μέρα ανοιχτό(11.00-2.00) Κυριακή μόνο μεσημέρι(11.00-18.00) Τρίτη κλειστα

Παροχές για ΑμεΑ
Φιλικό προς χορτοφάγους
Δέχεται πιστωτική κάρτα
Take away
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

30 Ιουν 2017

Μακριὰ ἀπὸ τὴν Λευκοθέα - never again. Ὡραία ἡ βεράντα, ὡραῖα τὰ δέντρα καὶ ἡ δροσιά, ἀλλὰ ἡ ὑπομονὴ ἔχει καὶ ὅρια.

Ἐξηγοῦμαι:

Ἑπτὰ ἀνθρωποι βγήκαμε νὰ συμφάγομε, ἀλλὰ τελικῶς φάγαμε (ἂν φάγαμε,,, ) σὲ δόσεις: Κάποιοι ἔλαβαν τὴν μπριζόλα τους στὸν ἀναμενόμενο χρόνο. Ἄλλοι ἔλαβαν τά ψητά τους ἀφοῦ οἱ πρῶτοι εἶχαν ἀποφάγει. Οἱ ἀτυχέστεροι, μεταξὺ τῶν ὁποίων καὶ ἡ ἀφεντιά μου δὲν ἔφαγαν ποτέ. Τὸ μαγειρευτό τους ἦρθε μετὰ ἀπὸ 1 ὥρα καὶ 20 λεπτά(! ) ὄταν οἱ ὑπόλοιποι εἶχαν πρὸ πολλοῦ τελειώσει καὶ ὁλόκληρη ἡ ταβέρνα πρὸ πολλοῦ σερβιρισθεῖ!

Ἡ ἀντιμετώπιση τοῦ προβλήματος ἀπὸ τὴν ἐπιχείρηση, ἀπαράδεκτη. Μιὰ ὑπεροπτικὴ συγγνώμη καί... ἀδειάστε μας τὴ γωνιά...

Ἀρα:

Κάνει ζέστη καὶ θέλετε δροσιὰ καὶ πλατάνια; Πηγαίνετε στὸν ἀπέναντι Μαγγίνα.

ΥΓ1. Βάζω 1 στὴν ἐξυπηρέτηση, διότι δὲν ὑπάρχει μηδέν.

ΥΓ2. Ἡ βαθμολογία τοῦ χώρου ἀφορᾶ καλοκαίρι μὲ καύσωνα. Ὑπὸ ἄλλες συνθῆκες θὰ ἔβαζα λιγότερο.

ΥΓ3, Τὰ ὀρεκτικὰ ποὺ δοκίμασα ἤσαν ἀναμενόμενα, ἀλλὰ οἱ μερίδες τους διαρκῶς μειώνονται... Ἤδη τὸ τζατζίκι σερβίρεται σὲ μπωλάκι φυστικιῶν.

ΥΓ. Εἶναι δύσκολο νὰ ὑπολογίσω τὸ κατὰ κεφαλὴν κόστος δοθέντος ὅτι τρεῖς ἀπὸ τοὺς ἑπτὰ τῆς παρέας δὲν φάγαμε κύριο πιάτο, ἐνῶ στήν ἀπόδειξη ὅλα τὰ ἐδέσματα ἀναφέρονται ὡς φαγητό και ἄρα εἶναι ἀδύνατον νὰ καταλάβεις τί πληρώνεις.

15 Οκτ 2015

Επιλέξαμε το συγκεκριμένο μαγαζί κατα τύχη χωρίς να έχουμε διαβάσει κριτικές και μπορώ να πω ότι μείναμε πολύ ευχαριστημένοι.

Ο χώρος δεν έχει κάτι ιδιαίτερο είναι μία κλασική ταβέρνα. Το προσωπικό μας υποδέχτηκε χαμογελαστό και μέσα σε λίγα λεπτά από την ώρα που καθίσαμε ήρθαν να μας πάρουν παραγγελία.

Το μόνο αρνητικό που μπορώ να αναφέρω σε αυτό το σημείο είναι πως δεν μας έδωσαν κατάλογο αλλά ο σερβιτόρος μας έλεγε τα πιάτα κ επιλέξαμε.

Ήμασταν 4 άτομα και πήραμε:
Mία πολίτικη σαλάτα με σάλτσα μουστάρδας που ήταν πολύ νόστιμη κ ικανοποιητική σαν μερίδα,1 μελιτζάνα με φέτα πολύ νόστιμη και αυτή, μαρουλοντολμάδες με κιμά που μας ξετρέλαναν και τηγανιτά κολοκυθάκια.

Πήραμε επίσης 3 κυρίως:
Mία μοσχαρίσια μπριζόλα που πραγματικά έλιωνε στο στόμα,1 συκώτι που ήταν και αυτό καλοψημένο και ένα κοντοσούβλι. Παραγγείλαμε κ 3 μπύρες ποτήρι και πληρώσαμε 73 ευρώ. Μας κέρασαν μπύρα κ τσίπουρο και είναι βέβαιο πως θα πάμε ξανά για να απολαύσουμε τα ζουμερά κρεατικά.

ΑΛΕΠΟΥ (Η) (ΠΕΤ...
Γεύσεις μετά μουσικής ...
Μουσικά Μεζεδ/λεία
Πετρούπολη