Ανοιχτό καθημερινά από το απόγευμα.

02 Απρ 2019

Μετά από πολύ σκέψη γράφω την κριτική αυτή.
Η ρακαδημια για τους κατοίκους της ευρύτερης περιοχής είναι μια ασφαλή επιλογή γιατί θα πας Κ ξέρεις ότι θα φας καλά Κ τίμια.
4 άτομα χαλαρά Τρίτη βράδυ κάναμε την βόλτα μας στην Αγίας Λαύρας που σε Τίποτα δεν θύμιζε τον κακό χαμό που επικρατεί το παρακευοσαββατοκυριακο.
Καθίσαμε λοιπόν Κ ήρθε σφηνάκι ρακί Κ ντιπ από πάστα ελιάς Κ Πακιμαδακια για καλοσωρισμα.
Ο κατάλογος τους μεγαλος αλλά νομίζω ότι είναι καιρός να τον ανανεώσουν λίγο!
Έχει βέβαια μεζεδάκια για όλα τα γούστα Κ πάνω από όλα καλόμαγειρεμενα.
Πήραμε χωριάτικη κλασσικά σαλάτα
Πλευρωτους σχάρας μικρή μερίδα Κ πολύ ξεροψημενα για τα δικά μας γουστα.
2 μερίδες από τις τέλειες πατάτες τους
Σκιουφιχτα με μοσχαρι κ ένα λευκό τυρί από πάνω που μου διαφεύγει οκ απλά αναλατα Κ χωρίς κάποια ένταση.
Ένα κοτόπουλο τακος μεξικάνικο νομίζω το παρουσίαζε ο κατάλογος με 3λογια από ντιπ, σε εμάς ήρθε 2λογια.. Χα χα χα αχ χα
Σαν μερίδα γύρο κοτόπουλο σε σουβλατζίδικο τίποτα ιδιαίτερο.
Ένα κοτόπουλο με μελιτζάνα Κ κρεμα μετσοβονε πολύ καλό! Κ επειδή είχαμε Κ έναν στην παρέα που νηστεύει ντολμαδάκια και καλαμαράκια τηγανιτά πάρα πολύ ξεροψημένα.
Σε γενικές γραμμές ήταν όλα οκ κάποια πολύ καλά θα έλεγα.
Με το σέρβις σε πολύ αργούς ρυθμούς Κ δυσκολευομουν να καταλάβω τον λόγο γτ δεν είχε ιδιαίτερα πολύ κοσμο. εκαναν αρκετή ώρα να έρθουν για παραγγελία Κ μα έφεραν Κ τις 2 φορές λάθος μπυρες ατυχή στιγμή θα έλεγα.
Κέρασμα στο τέλος μωσαϊκό σοκολάτας. ο λογαριασμός περίπου στα 65ευρω με 1 κιλό κρασί.
Όχι άσχημο vfm. θα ξανά πάμε σίγουρα απλά γτ η περιοχή δεν έχει κάτι καλύτερο ποιοτικά.

23 Νοε 2017

Πρώτη έξοδος της ομάδας μας, για φέτος και για αλλη μια φορά ανέλαβα να βρω τον χώρο! Τα προαπαιτούμενα πολλά! Κοντά στο γήπεδο, κοντά σε μετρό, οικονομικά αλλά να έχει και λίγο κόσμο εεε? Μην είμαστε μόνες μας... Τι να τα κάνω που είναι απαιτητικα τα κορίτσια μου?

Το Αιγάλεω ήταν η ιδανική περιοχή οι επιλογές πολλές, αλλά λογαριασαμε χωρίς τον ξενοδόχο,15 άτομα δε βρίσκουν εύκολα τραπέζι και κυρίως σε φοιτητοπεριοχη, μέρα αργίας! Τα στανταταρακια μας δεν είχαν ελεύθερο τραπέζι, αλλοι δεν έκαναν κράτηση, οπότε αποφασίσαμε να κλείσουμε στη ρακαδημια, που περιέργως καμία μας δεν την είχε δοκιμάσει... άλλωστε η παρέα μετράει.

Ο χώρος κινείται στα ίδια επίπεδα με τον ανταγωνισμό, όμως είναι πολύ μεγάλος μέσα και έξω με δύο μαγαζια το ένα απέναντι απο το άλλο. Το κάπνισμα επιτρέπεται παντού, οπότε μια ντοματουλα μείον, κατά τα άλλα σωστά κατανεμημένα τα τραπέζια, ούτως ώστε να μπορείς να μιλήσεις με τον διπλανό σου.

Η εξυπηρέτηση από την πρώτη στιγμή στο τηλέφωνο έως το τέλος ήταν πολύ καλη! Ότι ζητήσαμε ήρθε άμεσα, εκτός από κάτι πιτάκια που Κάπου στο δρόμο ξεχάστηκαν... το μόνο φάουλ η προφορική ανακοίνωση του λογαριασμού (φταίμε και εμείς που δε τον ζητήσαμε γραπτώς) και το κέρασμα που δεν ηρθε ποτέ αν και στα διπλανά τραπέζια είδαμε κάτι γλυκάκια (όχι ότι είναι απαραίτητο προφανώς, αλλά καλό θα είναι όλοι οι πελάτες να αντιμετωπίζονται το ίδιο).

Στα του φαγητού ως μεγάλη παρέα όπως αντιλαμβάνεστε είπαμε να κινηθούμε σε:
-ποικιλίες κρεατικών (20 € έκαστη) μεγαλουτσικες μεν, ίσως μικρότερες από τα γύρω μαγαζιά, τα κρέατα όμως ζουμερα και καλό ψημένα.
- τζατζίκι όσο πρέπει δυνατό, σε μεγάλη μερίδα
-τυροκαυτερη, άρεσε πολύ στις περισσότερες εμένα δεν ήταν του γούστου μου, ήθελα περισσότερη ένταση, μεγάλη μερίδα επίσης.
-πατατες τηγανιτές δεν μας έφτανε το βουνό που είχε η κάθε ποικιλία, χερατες και τραγανές.
Κάτι πιτάκια ζητήσαμε και δεν ήρθαν ποτέ.
Ήπιαμε, αναψυκτικά, κρασί λευκό και ημίγλυκο, ρακόμελο και μπύρες.
(Ακριβείς ποσότητες δεν μπορώ να θυμηθώ)

Δώσαμε 12 ευρώ το άτομο και μειναμε αρκετά ικανοποιημένες. Το τι χρεώθηκε ακριβώς δεν το είδα ποτέ, μας συνεπήρε η συζήτηση, το κουτσομπολιο και οι προπονητικές κουβέντες.

Εν ολίγοις περάσαμε αρκετά καλά, εξυπηρετήθηκαμε σωστα(γεγονός δύσκολο σε τόσο μεγάλη παρέα) και κατά πάσα πιθανότητα εάν επέλεγα το συγκεκριμένο πεζόδρομο ξανά για έξοδο να ήταν στις πρώτες επιλογές!

Υ. γ. το παρκάρισμα στην περιοχή πολύ δύσκολο σε ώρες αιχμής.