ΜΑΛΛΙΩΡΑΣ ΚΟΝΤΟΣΟΥΒΛΙ
Σουβλάκι & Σχάρα

Περιστέρι

Το εστιατόριο έχει σηματοδοτηθεί ως κλειστό.

Αλυσίδα από το 1975 με σπεσιαλιτέ το κοντοσούβλι. Και διανομή στο σπίτι.

10 Σεπ 2012

Άποψή μου είναι πως το κοντοσούβλι είναι πολύ κάτω του μετρίου. Ο γύρος χοιρινός επίσης ξεχνιέται πολύ γρήγορα. Αυτά.

29 Αυγ 2012

Μένω αρκετά κοντά στο εν λόγω κατάστημα, οπότε το επισκέπτομαι συχνά.Ποιότητα φαγητού πολύ καλή, ειδικά το κοντοσούβλι χοιρινό είναι εξαιρετικό.

Ότι έχω φάει είναι νοστιμότατο και πολύ προσεγμένα ψημένο. Εξυπηρέτηση ευγενική και γρήγορη. Ο χώρος δεν είναι τίποτα το εξαιρετικό,μπορείς αν θες να παραγγείλεις και να καθίσεις στα τραπεζάκια έξω και να φας. Τιμές φυσιολογικές.

17 Δεκ 2011

μια φίλη προχτές μας κάλεσε σπίτι της και παραγγείλαμε να μας τα φέρουν στο σπίτι...κοντοσούβλι κοτόπουλο , χοιρινό, πίτες , πατάτες, και τα κλασσικά παρελκόμενα... τιμές φυσιολογικές ούτε χαμηλές , ούτε υψηλές, νόστιμα ήταν απλά μου φάνηκαν τυποποιημένα, δεν μου φάνηκαν τίποτα το φοβερό, η φίλη μου παραγγέλνει συχνά, άμα τύχει και ξαναπάρουμε θα το φάω ευχάριστα, αλλά δεν νομίζω να πάω να καθήσω στο μαγαζί.....

10 Νοε 2011

Όταν πρωτοξεκινησε απο Λαρισα και το πρωτο μαγαζι έξω από τα Τρικαλα προς Καρδιτσα ειχε ένα απο τα καλυτερα κοντοσούβλια με όλη την σημασια της λέξης. Από την στιγμή που έγινε αλυσίδα και απλώθηκε ανά την Ελλάδα έχει χαλάσει την ποιοτητα λόγω προκατ προιόντων.

Εφαγα 2 φορες και απογοητεύτηκα. Τον έκοψα τελείως. Εξυπηρέτηση πολύ καλή αλλά γνωστος ήταν για τις φοβερές σουφλες του και γι'αυτο είχε γίνει περασμα.

10 Νοε 2011

Ενθουσιασμένος από την κριτική του fratello που δεν έχω διαφωνήσει ποτέ μαζί του σε τίποτα, είπα να το δοκιμάσω κι εγώ αλλά σε στυλ take away. Οφείλω να παραδεχτώ πως παρά την κάθε καλή μου προδιάθεση και τη δεύτερη ευκαιρία που έδωσα, απογοητεύτηκα.

Οι άνθρωποι είναι ευγενέστατοι, δεν έχω παράπονο από την εξυπηρέτηση ούτε έχω κάποιο σχόλιο για τις τιμές (ίσως να ρέπουν προς το ακριβό αλλά οκ). Το θέμα μου είναι στο φαγητό. Καθαρά φαίνονται όλα μεν αλλά στεγνά, σκληρά, κακοψημένα και τις δυο φορές.

Δεν θέλω να τους αδικήσω, ίσως επειδή εγώ εξυπηρετούμαι από τον Πειραιά, ίσως να είναι νέο το κατάστημα και να ψάχνουν τα "πατήματα" τους οι λανθρωποι αλλά η δική μου εμπειρία και με διαφορετικά φαγητά στις δυο φορές, ήταν απογοητευτική.

Θα ξαναδοκιμάσω μετά από λίγο καιρό κι ελπίζω ειλικρινά να αναγκαστώ να επανέλθω για να ζητήσω να επανορθώσω.

31 Αυγ 2011

Μολονότι εξυπηρετούμαι από το κατάστημα της Καλλιθέας, γράφω την κριτική μου εδώ, το θεωρώ πιο λογικό. Άλλωστε τα πέντε - νομίζω, εκτός αν αυξήθηκαν εν τω μεταξύ - καταστήματα της αλυσίδας ΜΑΛΛΙΩΡΑΣ έχουν χαρακτηριστικά ίδια εμφάνιση και υποθέτω ίδια ποιότητα.

Ο ΜΑΛΛΙΩΡΑΣ προσφέρεται για μεγάλες παρέες. Μεγάλη ποικιλία, μεγάλες μερίδες και πάνω απ' όλα ένα πραγματικά νόστιμο κοντοσούβλι για τους πολύ πεινασμένους. Από όσο μπορώ να κρίνω περνώντας απ' έξω, φωτεινό, καθαρό περιβάλλον, νοικοκυρεμένο.

Ότι έχω φάει ήταν καλοφτιαγμένο και καλοψημένο. Σαν Σαλονικιό με γύρισαν χρόνια πίσω τα λεγόμενα "σφηνάκια", αυτά που στην πατρίδα μου λέμε "σάντουιτς" (με σουτζουκάκια, γύρο, λουκάνικο ή σουβλάκι).
Οι τιμές κινούνται στο επάνω όριο αυτής της κατηγορίας, σίγουρα όμως δεν λειτουργούν αποτρεπτικά. Με 20, άντε 25 ευρώ, δύο άτομα τρώνε πολύ καλά - και πίνουν και από μία μπυρίτσα.

31 Αυγ 2011

Πήγαμε χθες 4 άτομα και πήραμε πίτα κοντοσούβλι κοτόπουλο, πίτα κοντοσούβλι χοιρινό, κοντοσούβλι κοτόπουλο και κοντοσούβλι χοιρινό.
Προσωπικά δοκίμασα μόνο από το πρώτο που διάλεξα για τον εαυτό μου και μου άρεσε πολύ!

Η πίτα δεν ήταν μέσα στα λάδια, ήταν εύγευστη, το κοντοσούβλι κοτόπουλο πολύ μαλακό και καλοψημένο, πατάτες τηγανητές ροδέλες μέσα στην πίτα και πετυχημένη σως. Θα ξαναπήγαινα άνετα για να δοκιμάσω κι άλλα.

Εξυπηρέτηση δεν μπορώ να κρίνω καθώς είναι self service το μαγαζί, αλλά τα παιδιά ήταν πολύ ευγενικά κι ευδιάθετα.
Χώρος καθαρός, προσεγμένος καθότι καινούριος και τιμές φυσιολογικές για σουβλατζίδικο.

29 Αυγ 2011

Μεσημέρι πέρασα απο εκεί και κοντοστάθηκα καθώς την εν λόγω αλυσίδα την πρωτοείδα στην Θεσσαλονικη με τις σούβλες τις μικρές τις ειδικές για το κοντοσούβλι. Στην πλατεία Μπουρναζίου άνοιξε λοιπόν στην αρχή της όπου στον έξω χώρο δίπλα απο τον δρόμο έβγαλε 5-6 τραπεζάκια. Δοκίμασα κοντοσόβλι κοτόπουλο με πίτα και κοντοσούβλι χοιρινό με πίτα.Μου φάνηκαν ωραία και όχι πολύ βαριά.

Δεν μπορώ να πώ ότι ήτνα ότι καλύτερο έχω φάει αλλά μου φάνηκανε καλα.Θα ξαναδοκιμάσω για να έχω πιο σωστή γνώμη.Κόσμο δνε είχε αλλά είνια και καινούργιο είναι και Αυγουστος οπότε λογικό. Το προσωπικό ήταν ευγενέστατο προσπαθώντας να μου εξηγήσει τι να δοκιμάσω. Βεβαίως είχε πέρα απο κοντοσούβλι και κανονικά σουβλάκια με χοιρινό και κοτόπουλο.Οι τιμές ήταν φυσιολογικές για σουβλατζίδικο.