Αυθεντικό ταϋλανδέζικο εστιατόριο.

16 Οκτ 2017

Το Rouan Thai το έχουμε επισκεφθεί δύο φορές σε διάστημα 6 μηνών και μείναμε το ίδιο ικανοποιημένοι. Ο χώρος δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλα καθαρος. Με τη στάθμευση δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα γιατί έχει parking ακριβώς απέναντι. Και τις δύο φορες το επισκέφθηκαμε καθημερινες και ηταν σχεδόν γεματο!.

Το προσωπικό πολύ φιλικό, εξυπηρετικο και πολύ πρόθυμο και επεξηγηματικό ως προς τα πιάτα.
Αρχικά παραγγείλαμε δύο σούπες Tom yum μια με κοτόπουλο και μια με γαρίδες πραγματικά νοστιμότατες! Πολύ μεγάλες μερίδες και παρά πολύ πλούσιες σε υλικα.
Στη συνέχεια επιλέξαμε Phad Thai noodles με λαχανικά, παπια με λαχανικά, sweet and sour κοτόπουλο και ρύζι τηγανητό με αυγό. Όλα ήταν πολύ καλά μαγειρεμένα, ευγευστα χωρις υπερβολες στα καρυκεύματα. Οι μεριδες γενναιόδωρες!

Με δύο αναψυκτικά πληρώσαμε γύρω στα 50€. Για τους λάτρεις της Ασιατικής κουζίνας το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

01 Ιούλ 2017

Το Rouan Thai το επισκεπτόμαστε εδω και 10 χρόνια περίπου... Όταν ήταν άγνωστο στο ευρύ κοινό, χωμένο μέσα στα στενά της τρούμπας και οι περισσότεροι απαξιούσαν να διαβούν το κατώφλι του. Τότε τα πράγματα ήταν πολύ απλά... Το φαγητό πεντανόστιμο, οι μερίδες του τεράστιες και ο λογαριασμός για πολλά χαμόγελα....

Μετά έγινε το μεγάλο μπαμ... η Τρούμπα αναβαθμίστηκε, το μαγαζί το επισκέφθηκαν σεφ οι οποίοι το εξύμνησαν και ξαφνικά χρειάζεσαι κράτηση...
Τελευταία επίσκεψη πρίν 2 εβδομάδες περίπου... Ο χώρος αναβαθμίστηκε με ένα απλό βάψιμο και μια γυψοσανίδα, το φαγητό παρέμεινε νόστιμο, οι μερίδες μίκρυναν και ο λογαριασμός ανέβηκε κατακόρυφα.... Το μαγαζί εγινε πια διάσημο.... και το εξαργυρώνει...

Η Σούπα με το γάλα καρύδας και το κοτόπουλο πολύ νόστιμη, τα Pad thai εξίσου νόστιμα, τα spring rolls έχω την αίσθηση οτι ήταν κατεψυγμένα και αδιάφορα. Ομοίως αδιάφορο το πιάτο με την πάπια και τα λαχανικά.2 άτομα με δυο κυρίως, ενα ορεκτικο, μια σουπα και μια μπυρα περίπου στα 50 ευρω. Και αναρωτιέμαι, πόσο πιο πολύ ακρίβυναν τα υλικά σας και ο ΦΠΑ σας κύριοι του rouan thai και του γειτονικού Maηaraja που σχεδόν διπλασιάστηκαν οι τιμές σας?

Ευτυχως τουλάχιστον που οι γεύσεις σας έμειναν ίδιες γιατι αλλιώς δικαιολογία δεν θα υπήρχε...

03 Μαι 2017

Εχοντας επισκεφθει και αλλες φορες τον χωρο ξεραμε πανω κατι τι περιμεναμε και τι μας περιμενε. Το παρκινγκ στην περιοχη εγινε καπως δυσκολοτερο αφου ο απεναντι χωρος βαζει πια αλυσιδα και σχεδον "χαθηκε" ωστοσο γυρω γυρω παντα κατι βρισκεται.
Μη εχοντας κλεισει τραπεζι μας εβαλαν σε ενα τραπεζι που ενω εγραφε reserve προεκυψε να ειναι τελικα ελευθερο.

Ο χωρος ειναι τοσο απλος και τοσο λιτος που ευκολα μπορει να θεωρηθει ενα συνοικιακο καφενειο αν δεν ειχε καποια ελαχιστα "αναμνηστικα' απο την Ταιλανδη. Χωριζεται ουσιαστικα με εναν παγκο σε δεξι και αριστερο μερος, πραγμα που σε υποψιαζει οτι μπορει να αποτελει συνεννωση δυο ομορων μαγαζιων.
Μολις καθησαμε η ευγενεστατη σερβιτορα μας εφερε τον μακροσκελη καταλογο που περιλαμβανει μεγαλο αριθμο κινεζικων πιατων και μετα τον αριθμο 80 ή καπου εκει αρχιζουν τα ταϊλανδεζικα. Ωστοσο ο κυριος ογκος των πιατων αυτων ειναι μαλλον σαλατικα και 5-6 σουπες,5-6 νουντλς και σχετικα περισσοτερα κυριως πιατα.

Δωσαμε γρηγορα γρηγορα την παραγγελια οντας ιδιατερα εξοικιωμενοι με την σχετικη κουζινα (εχοντας επισκεφτει την Ταιλανδη 9 φορες χαχαχαχαχαχα)
Τυχαια κοιταξα την ωρα και ειπα - που ναξερα - ωχχχχ 23 00 εφτασε, αργα δεν ειναι για δειπνο βρε παιδια χαχαχαχαχαχαχα

Αμεσως φτασαν οι πολυ γευστικες μπυρες Chang που επιλεξαμε και οπως και οι ακομη καλυτερες Singa ειναι ιδιατερα ταιριαστες με την Ταιλανδεζικη κουζινα.

Δροσερες δροσερες οπως επρεπε αν και εκενα το λαθος να μην την πιω μονορουφι σκεπτομενος οτι αφου οπου να ναι θα ξεκινησουν να ερχονται τα πιατα ας κρατησω χαχαχαχαχαχαχαχα

Ελα ομως που τα πρωτα πιατα και οι σουπες χρειαστηκαν 55 (!!!!!!! ) λεπτα της ωρας για να ξεκινησουν να ερχονται. Φυσικα αυτο δημιουργησε εναν σχετικο 'εκνευρισμο" που ομως δεν εκφραστηκε κοιτωντας οτι και γυρω γυρω σχεδον το συνολο των παρεων ηταν σε καθεστως αναμονης. Ουσιαστικα εχοντας περιμενει περιπου 45 λεπτα που δεν βλεπαμε καποια κινητικοτητα σε προσκομιζομενα πιατα στην σαλα ειδαμε να ξεκιναει μια ροη σε ενα ομως και μονο συγκεκριμενο τραπεζι... ισως η πρακτικη του καταστηματος να ειναι η εκτελεση μιας εκαστης παραγγελιας... θα δειξει.

Εχοντας λοιπον δωσει την παραγγελια στις 23 00 οι σουπες ηρθαν στις 23 55 και στις 00 10 τα πρωτα πιατα!!!!!! Γελωντας ελεγα αντε ενω ελεγα οτι ειναι αργα για δειπνο μαλλον τρωω νωρις πρωϊνο χαχαχαχαχαχα
- Η Tom Yong Ka ή καπως ετσι... αυτη με κοτοπουλο ιδιατερα γευστικη λιγο πικαντικη, "αρκετα" κοντα στην αυθεντικη τηρουμενων των αναλογιων και με αρκετη ποσοτητα κοτοπουλου και αυθεντικων ειναι η αληθεια "μυρωδικων " της ταιλανδης

. Φαουλ η υπαρξη μανιταριων κονσερβας Sampignon και μαλλον ιδιαιτερα ακριβη απο προχειρο υπολογισμο κοστους υλικων χαχαχαχαχα
-Σουπα Κοτοπουλο σε γαλα καρυδας. Ερχεται ζεστη ζεστη και πικαντικη επισης αλλα ετσι ειναι σχεδον ολα τα ταιλανδεζικα πιατα. Νοστιμοτατη και πολυ κοντα επισης στο αυθεντικο. Επισης φαουλ τα μανιταρια κονσερβας οπως πιο πανω.
Σε 1 ωρα και 10 περιπου λεπτα ηρθαν και τα "σουβλακια" απο φιλετο στηθος κοτοπουλου σε σαλτα Satay, γευστικα αλλα... αυτο το αλλα εσταζαν κατι σαν ελαιολαδο ενδειξη οτι κατα το ψησιμο πηραν την βοηθεια τους μην κολησουν στο μαντεμι. Αξιζε παρ ολα αυτα η γευση.

Ανευρα τα τηγανητα μυδια με φυτρες φασολιου σογιας. πιατο που στην αυθεντικη του εκδοχη ειναι ιδιατερα γευστικο ενιωσα οτι κατι "ηθελε" για να γινει νοστιμο.
Το εμβληματικο pad thai φυσικα δεν εχει καμμια ιδιαιτερη σχεση με τις παμπολες εκδοχες του αυθεντικου αφου στερειτο παντελως κοτοπουλου, γαριδας ή οποιουδηποτε αλλου κρεατικου και ετσι η υψηλη τιμη του δεν δικαιολογειται απο την καλουτσικη γευση του.

Το πικαντικο χοιρινο με πρασινα φασολια ειναι ιδιατερα καυτερο, σχετικα ευγευστο αλλα -αντε παλι το αλλα- με στρογγυλα κατεψυγμενα φασολακια τυπου Μπαρμπα Σταθης.

Στο τελος τα fortune cookies εντελως διαφορετικα απο αλλα ασιατικα εστιατορια στην Αθηνα.
Ο λογαριασμος για 3 ατομα με μολις 2 μπυρες και ενα νερο του 1 λιτρου 9το οποιο ευτυχως ερχεται μονο αν το παραγγειλεις) εφτασε τα 64,5 ευρω ποσο ιδιατερα υψηλο αν ληφθουν υπ οψη ο χωρος, η τοποθεσια, η ποιοτητα των υλικων αλλα και η γενικη ανταποκριση στις παραγγελιες.

Ισως ξαναπαω αν βρεθω εκει γυρω ελπιζοντας οτι την επομενη φορα εξυπηρετηθουμε πιο γρηγορα. Κλεινοντας θα ηθελα να μεταφερω ενα σχολιο φιλων μας στην ταιλανδη οταν ειδαν φωτογραφιες των πιατων που τους στειλαμε χαχαχαχαχαχα.... μοιαζουν μεν στην οψη αλλα αποχουν πολυ απο ταιλανδεζικα χαχαχαχαχαχα... αν ακουγαν μαλιστα οτι δειπνο που εκει δυσκολα θα στοιχιζε σε αντιστοιχο εστιατοριο πανω απο 15 το πολυ ευρω δωσαμε πανω απο τετραπλασιο ποσο αναρρωτιεμαι τι θα ελεγαν.

05 Ιουν 2016

Πήγα στις αρχές Μαΐου με τα παιδιά μου -9 και 6 ετών- και ήταν πρώτη τους φορά σε εστιατόριο με ασιατική κουζίνα. Είχα τις ανησυχίες μου: θα τους αρέσει, θα γονατίσω από την γκρίνια, θα φύγουμε από εκεί και θα είναι νηστικά...

Προς μεγάλη μου έκπληξη, διαπίστωσα πως το κατάστημα έχει, εκτός από ευγενέστατο σέρβις, μια ιδιαίτερα ευέλικτη κουζίνα, η οποία όχι μόνο δεν έχει αντίρρηση να προσωποποιήσει το κάθε πιάτο (πολλά εστιατόρια, τα οποία δεν έχουν και haute δημιουργικό μενού, το οποίο εξ ορισμού είναι δύσκολο να τροποποιηθεί, δεν το κάνουν... ), αλλά αυτή ήταν μια λύση που πρότειναν οι ίδιοι, όταν εξέφρασα την αμφιβολία μου για το αν ο μικρός θα φάει.

Εν τέλει, ήρθε ένα πιάτο με σκέτα νουντλς και χοιρινό -ναι, είχαν βγάλει τα πάντα από μέσα! - το οποίο ήταν και πάλι πάρα πολύ νόστιμο. Υπέροχα (από τα καλύτερα που έχω φάει) τα σπρινγκ ρολς, και το χοιρινό με τζίντζερ και γενικά ό, τι πήραμε.

Αν θα μπορούσα να έχω ένσταση για κάτι, είναι οι τιμές στα πιάτα των θαλασσινών, που είναι αρκετά τσιμπημένες, ωστόσο γνωρίζω πως οι πρώτες ύλες για την ασιατική κουζίνα είναι ακριβές. Πιθανώς θα μπορούσαν όλα τα πιάτα να είναι συνολικά κατά τι φθηνότερα, κυρίως λόγω περιοχής και περιβάλλοντος χώρου, που απέχει από το πολυτελές.

Από την άλλη, ο τιμοκατάλογος είναι στα ίδια επίπεδα (ίσως και λίγο φθηνότερος) από άλλα εστιατόρια με αντίστοιχη κουζίνα, τα οποία "πουλάνε" λίγο περισσότερο το προσεγμένο περιβάλλον.

Έξτρα μπόνους το ευγενέστατο και ταχύτατο σέρβις.

Overall, να πάτε με την πρώτη ευκαιρία -και να δοκιμάσετε ταϋλανδέζικη μπύρα, είναι υπέροχη!

01 Ιουν 2016

Πραγματικά αξίζει κανεις να το επισκεφτεί αν θελει να δοκιμάσει αυθεντικές ασιατικές γεύσεις.

Ο χωρος δεν σε εμπνέει αλλα κάπως ετςι ειναι κ στην πραγματικότητα τα εστιατόρια στην χώρες αυτές...
Η εξυπηρέτηση ικανοποιητική, χρειάζεται να εχεις κανει κρατηςη για να μην περιμένεις όρθιος για ωρα.

Η ιδιοκτήτρια απροσδόκητα ευγενική.
Και τέλος το δυνατό τους σημείο! Το φαγητο, ξεχνάς την αναμονή, πολυ καλό, προσεγμένο, αυθεντικό ασιατικό φαγητο.
Αυτος ειναι και ο λόγος πιςτευω που εχει τετοια απήχηση στον κόσμο.

13 Μαι 2016

Οι βαθμολογίες αυτής της κριτικής δεν προσμετρώνται πια στην συνολική βαθμολογία του εστιατορίου. πιο πρόσφατη κριτική

για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη Poiotikoi.

Πολλές φορές τα λόγια δεν χρειάζεται να είναι πολλά, μονάχα να είναι ουσιαστικά!
Όποιος θέλει να πάει μέχρι την Ταϊλάνδη και του λείπουν τα χρήματα γι’ αυτό το μακρινό ταξίδι υπάρχει η εναλλακτική του Πειραιά…. Πετάγεσαι Ρουαν Τάι!!!

Απλά, λιτά, περιεκτικά με ένα άψογο σέρβις και συμπεριφορά, άριστη γεύση απόλυτα αυθεντική σ’ ένα χώρο απλό δίχως να είναι δήθεν..
Ζήσαμε λοιπόν μία από εκείνες τις στιγμές που λες:
Το φαγητό μου δε θέλω να τελειώσει!

Τα αρώματα και οι γεύσεις των πιάτων ήταν πολύ απλά εξαι_ρε_τι_κές και αν μπορούσε να μιλήσει ο ίδιος ο ουρανίσκος μας σίγουρα θα έλεγε και θα περιέγραφε πολλά περισσότερα…
Με το χέρι στην καρδιά λοιπόν, να πάτε!
Με το χέρι στην τσέπη λιγουλάκι πιο βαθιά (δύσκολοι καιροί, μας την έπεσε ο φπα), να πάτε!

2 άτομα παραγγελία 4 πιάτων 34,50ευρώ

Μοσχάρι με γλυκό κάρυ και κόκκινες πιπεριές [n99]
Ρύζι στον ατμό (για να συνοδέψει το παραπάνω πιάτο)
Σούπα Tom – Yum κοτόπουλο (ελαφρώς πικάντικη) ξεχωριστή γεύση [n84]
Ρυζομακάρονα τηγανιτά με αυγό [n90]
1μικρό εμφιαλωμένο νεράκι

Το επισκέπτεσαι το ευχαριστιέσαι, ξαναπάς!!!!!
Δε περιγράφω άλλο…

07 Μαι 2016

Στην περιοχή του Πειραιά τρίτη βράδυ, παρέα τεσσάρων ατόμων.

το μαγαζί βρίσκετε σε ένα στενό η εξωτερική του καταστήματος θυμίζει ταβέρνα όπως και το εσωτερικό δεν θυμίζει κάτι διαφορετικό. μέσα έχει 8 τραπέζια και δυο έξω, απλός και λιτός χώρος. Η εξυπηρέτηση ήταν καλή και ευγενική.
Την παραγγελεια την γραφεις μόνος σου στο μπλοκ και τα πιάτα είναι αριθμημένα στο μενού.

Επειδή δεν ξέραμε την ποσότητα το παρακαναμε στην παραγγελία, τα πιάτα σε ξεγελούν νομίζεις πωςειναι μικρά αλλά είναι πολύ χορταστικά, οποτε προσοχή στην ποσότητα.
Γενικά όλα ήταν υπέροχα 😤 όλοι στην παρέα μείναμε ευχαριστημένοι
Τ μόνο - η τιμές

23 Φεβ 2016

Σαββατο βραδυ μετα απο κρατηση, φτασαμε 4 πεινασμενοι καλοφαγαδες!!!!
Χωρος: πεντακαθαρος κ απαγορευεται το καπνισμα, αλλα μοιαζει
σαν να ξεχασε ο χρονος να περασει....

Σερβις: εξαιρετικο!!! Ο κυριος που μας ανελαβε ηταν χαμογελαστος, ιδιαιτερα επεξηγηματικος κ πολυ προθυμος

Γευση: πηραμε
1 σαλατα αρκετα καφτερη αλλα ταυτοχρονα δροσερη(πολυ καλη, αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται)

2 ρυζομακαρονα, εξαιρετικα!!!!! συνοδευμενα με λαιμ, φυστικια, ζαχαρη
μπουκοβο κ κατι ακομη)

1 χοιρινο με μπαμπου(αρκετα καλο, κυριως το μπαμπου)

1 κοτοπουλο με τζιντζερ(πολυ καλο)

1 καβουρι σουπα(υπεροχη)

1σαμοσα(πιο πολυ μοιαζαν με τυροπιτακια)

1 paih κατι που δεν θυμαμαι το ονομα, αλλα ειχαν αξεχαστη γευση!!!!!

2 αναψυκτικα μανγκο

1 μπουκαλι εμφυαλωμενο νερο

Φευγοντας μας κερασαν τοπικο γλυκο με καρυδα κ κουκις ταυλανδεζικα(υπεροχα)
V. F. M:50 € με το tips

Συμπερασμα: Αξιζε τα λεφτα του, χωρις να πονεσει το πορτοφολι μας.
Σιγουρα θα το ξαναεπισκεφτω κ το προτινω ανεπιφυλακτα σε οσους αγαπουν
τις εθνικ κουζινες.... κ οχι μονο

15 Φεβ 2016

Mακραν το καλυτερο Ταυλανδεζικο της πολης. Αγαπω την ασιατικη κουζινα και ψαχνω παντα για το καλυτερο και ιδιατερο. Εχω δοκιμασει αρκετα και θα συνεχισω ετσι. Εχω βρει σε καποια απο αυτα που δοκιμασα, αλλου καποια πιατα και αλλου απλα γευσεις. Εδω βρηκα οτι ηθελα να γευτω σε ενα μαγαζι που λεει οτι εχει κουζινα Ταυλανδης.

Ηρθαμε μια καθημερινη απογευμα με σκοπο να δοκιμασουμε οσα μπορουσαμε. Ο χωρος δεν εχει κατι να θυμιζει ασιατικο εστιατοριο, στην αρχη... αν παρατηρησεις γυρω σου ομως, θα καταλαβεις οτι ειναι απλα και λιτα διακοσμημενα. Κατι σαν δικη μας ταβερνα. Αν πας καπου να φας και δεν ψαχνεις ντεκορ, τοτε εισαι στο σωστο μερος.

Βλεπεις διαφορες φωτο και καδρακια απο Ταυλανδεζικη κουλτουρα και μικρα διακριτικα διακοσμητικα, απο την χωρα προελευσης της κουζινας.
Παραγγειλαμε τα ακολουθα (υπ οψιν οτι ηρθαμε να δοκιμασουμε και.. πειναγαμε!! ):
soupao & spring rolls
tom yam soup & hot n' sour soup
beef w. green curry
Phanaeg beef-sweet curry
Phad thai
chicken with red curry

Τα soupao τα τελεια!!! μας εξηγησε ο κ. Παυλος ειναι σπιτικα. Τα φτιαχνουν οι κυριες της κουζινας απο το μηδεν.
Οι σουπες ηταν φοβερες! Οτι ελεγαν οι περιγραφες κι οτι πρεπει να γευτεις απο αυτα τα πιατα.

Το μοσχαρακι με το πρασινο καρυ ηταν πεντανοστιμο και καυτερο οσο επρεπε.
Το μοσχαρακι με το "γλυκο" καρυ ηταν μμμμμ... κι αλλο παρακαλω!
Το Phad thai απλα ΤΕΛΕΙΟ.

Τελος το κοτοπουλακι καυτερο!! ναι το πηραμε να δοκιμασουμε τις αντοχες μας. Αλλα οσο εκαιγε τοσο το τσιμπολογουσαμε, εθιστικο.
Ο κ. Παυλος ηταν συνεχως παρων και μας ρωταουσε για τα πιατα εαν μας αρεσαν, τι μας αρεσε, γενικα μα ςεκανε να νοιωθουμε οτι ειμασταν σ ενα φιλικο σπιτι και τρωγαμε. Μα ς κερασε και χυμο καρυδας, οτι επρεπε να σβησουμε το καυτερο κοτοπουλακι. τελειο.

Οι ολες ηταν θαυμασιες, δεν ειπαμε σε τιποτα οτι κατι ελειπε ή θα ηθελε εκεινο ή το αλλο. Στο σερβις ηταν συχρονισμενα ολα, ετσι ωστε να ερχονται τα πιατα χωρις πολυ ωρα κενου ή απανωτα.

Πληρωσαμε πενηντα κατι ευρω και δεν λυπηθηκαμε τιποτα. Αφησαμε ενα καλο φιλοδωρημα και φυγαμε χορτατοι κι ευχαριστημενοι.
Θα ξαναπηγαινα;... μμμ... εχω ηδη ξαναπαει... ε ναι το εκανα στεκι για ταυλανδεζικο αναμφιβολα! το καλυτερο της πολης.. ειπαμε!
Ξαναλεω ομως.. μην πατε για το ντεκορ, να πατε για το φαι.

13 Φεβ 2016

Βράδυ καθημερινής και το μαγαζί ήταν γεμάτο, αυτό σημαίνει κάτι καλό.

Πράγματι η διαπίστωση μας ήταν θετική κατ’αρχάς, παρά τον μικρό χώρο ο οποίος όμως είναι σωστά κατανεμημένος και δεν υπάρχει ίχνος καπνού από τσιγάρα (real Non Smoking μαγαζί).

Το Service εξυπηρετικότατο, σου έλυνε άμεσα κάθε απορία σου σχετικά με τα πιάτα και σε βοηθούσε στην σωστή επιλογή σου.

Ο αριθμημένος τιμοκατάλογος είναι κατατοπιστικός, με τα Ταυλανδέζικα πιάτα να αρχίζουν από το νούμερο 80 και πάνω.

Δύο άτομα επιλέξαμε το Νο. 4 Curry Puff (πολύ καλά), το Νο. 84 Tom-Yum Soup (καταπληκτική σούπα με κοτόπουλο), το Νο. 32 Steam Rice (ποιοτικό καλό), το Νο. 90 Phad-Thai με τα 4 συνοδευτικά ποτηρακια του, με μπούκοβο (υπέρ καφτερό), ζάχαρη, τριμμένα φυστίκια και Ταυλανδέζικο ξύδι (μας άρεσε).
Από τα κυρίως πιάτα το Νο. 97 Chicken with yellow curry & onions (πολύ καλό) και το Νο. 99 Phanaeng Beef (sweet curry) που ήταν από τα καλύτερα που έχω φάει (εξαιρετικό).
Δυστυχώς την ημέρα που πήγαμε είχε τελειώσει ο κωδ. 10 Soupao που είναι ψωμάκια με κρέας στον ατμό (μια άλλη φορά….. ).

Ηπιαμε λευκό κρασάκι χύμα, με ωραία επίγευση και χωρίς παρενέργειες κατα το πρωινό ξύπνημα.
Parking σχετικό εύκολο στους γύρω δρόμους.
Η κουζίνα του είναι από τις καλύτερες που έχω δοκιμάσει σε Ταυλανδέζικο.
Ο μικρός αλλά καθαρός χώρος αντισταθμίζεται από την άριστη ποιότητα των υλικών που τα γεύεσαι με ευχαρίστηση.

Στο τέλος υπήρξε κέρασμα από τον κ. Παύλο, κρέμα καρύδας με άρωμα γιασεμί (εξαιρετική) και συμπληρωματικά τα τυχερά ρολάκια μπισκότου με τα σχετικά χαρτάκια ευχών.
Το κόστος χωρίς καφέ 56 ΕΥΡΩ (28 ΕΥΡΩ/άτομο).

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!