Μεγάλη ποικιλία σε κρεατικά.

28 Ιούλ 2016

ο χωρος μ αρεσει πολυ.

με το φαγητο ποτε δεν μειναμε δυσαρρεστημενοι.

απλα την τελευταια φορα που πηγαμε, περιμεναμε 30' να μας φωναξουν για το τραπεζι (παρ ολο που ειχαμε κρατηση) και συνειδητοποιησαμε πως καλουσαν αλλους ασχετους και οχι εμας.

καποια στιγμη που παραπονεθηκαμε, ο υπευθυνος εριξε το φταιξιμο στην κοπελα που διαχειριζοταν το ολο σκηνικο των κρατησεων κλπ.

δεν μας επεισαν, μιας και μας εβλεπαν ολη την ωρα που 4 ατομα περιμεναμε ορθιοι. (και ήμαστε και πελάτες)

προτιμησαμε να φυγουμε χωρις να δωσουμε συνεχεια στο θεμα, ομως αυτος ηταν λογος για να μην ξαναπαμε.

Η βαθμολογια μου βασιζεται στην μεχρι τωρα εμπειρια μου απο το μαγαζι και οχι στην τελευταια φορα που πηγαμε (και ειναι ο λογος βεβαια για τον οποιο δε θα ξαναπαμε)

αλλιως θα του εβαζα ΜΗΔΕΝ σε όλα.

παρ ολα αυτα νομιζω το φαγητο του οτι ειναι πολυ καλο, οπως και τα ποτά του (να κι ενα μαγαζι που μπορεις να συνοδευσεις το φαγητο σου με ενα πολυ συμπαθητικο κοκτέιλ)

Η εμπειρια μου λεει για 40-45€ ανα ατομο μαζι με τα ποτα (σε λογικα πλαισια παντα)

06 Απρ 2016

Αν και αρκετά γευσιγνώστης είναι η πρώτη μου κριτική εδώ στη σελίδα...
Επισκέφτηκα το εστιατόριο με τη κοπέλα μου ένα Σάββατο απόγευμα.
Για το χώρο μόνο επιγραμματικά: Περιβάλλον μέτριο, μοντέρνο όχι κάτι ιδιαίτερο.
Παραγγείλαμε μια σαλάτα με μάνγκο και καρύδια και κυρίως μια ταλιάτα και ένα BBQ steak.

Η σαλάτα είχε 3-4 μικρά τσόφλια από καρύδια, παραλίγο να σπάσουμε τα δόντια μας. Επιεικώς απαράδεκτο! Το ανέφερα στο σερβιτόρο, δεν τον απασχόλησε ιδιαίτερα πάρα ένα... θα το πω στη κουζίνα.
Η ταλιάτα ήρθε με πατάτες τηγανιτές και γευστικά ήταν αδιάφορη. Καλά ψημένη αλλά από γεύση δεν προσέφερε τίποτα.

Το BBQ steak ήταν καλό, πιπεράτο και η σως ήταν καλή.
Ζητήσαμε λογαριασμό, ήρθε 60€ για δυο κυρίως και μια σαλάτα χωρίς ποτά είναι υπερβολή! Περιμέναμε αρκετή ώρα μέχρι να εμφανιστεί κάποιος για να πληρώσουμε, τελικά έπρεπε να σηκωθώ να πάω εγώ στο ταμείο. Και εδώ είναι και το βασικό πρόβλημα του μαγαζιού: Απαράδεκτο σέρβις
Κακοδιάθετοι σερβιτόροι, ούτε ένα χαμόγελο με τη παραγγελία, με τα φαγητά. Μια γκρίνια σαν να ενοχλούσαμε που ήρθαμε. Πραγματικά μας χάλασε η καλή διάθεση σε ένα κατά τα άλλα πάρα πολύ όμορφο ανοιξιάτικο απόγευμα.

Κάποια στιγμή επειδή έστηναν κάποια τραπέζια ακριβώς από πίσω μας επικρατούσε τέτοιος θόρυβος από το στήσιμο και τις φωνές του προσωπικού που πραγματικά ήταν αδύνατον να μιλήσεις. Να πω ότι την ώρα που πήγαμε, κατά τις 5 το απόγευμα το μαγαζί ήταν σχεδόν άδειο.
Για εμένα τα τσόφλια στη σαλάτα, το απαράδεκτο σέρβις, όλα αυτά σε υπερβολικές τιμές είναι λόγοι για να μην ξαναπάω πότε εκεί.

01 Μάρ 2016

Συμφωνω με τα σχολια που διαβασα και θα ειμαι συντομη. Επισκεφτηκαμε 2 οικογενειες (6 ατομα) το μαγαζι Σαββατο βραδυ μετα απο την παροτρυνση του συζυγου μου που τους επισκεφτοταν συχνα για επαγγελματικα δειπνα, παντα ομως καθημερινες και τουλαχιστον 8 ατομα με λογαριασμο απο 500 ευρω και πανω. Το αναφερω για συγκεκριμενους λογους γιατι εμεις αντιμετωπισαμε μια τελειως αλλη συμπεριφορα. Ανυπαρκτο servis, μετριο φαγητο, συμπεριφορα αγενεστατη και αντιεπαγγελματικη.

Πιατο 52 ευρω (πικανια)για δυο ατομα συνοδευοταν με χειριστης ποιοτητας και γευσης πατατες τηγανιτες που η ποσοτητα ηταν για συσσιτιο, σημειωστε δε οτι μας τις εφεραν αφου της ζητησαμε 3 φορες 10 λεπτα μετα το κρεας Δεν υπηρχε επισης καμια συνοδευτικη σαλτσα με το κρεας μου ειπαν οτι αν θελω καποια σαλτσα εχει χρεωση.

Το ψωμι το προσφερουν χωρις καποιο συνοδευτικο κατι που δεν συμβαινει σε κανενα αλλο εστιατοριο, μια παστα ελιας λιγο αρωματικο βούτυρο καποιο αλειμμα πιπεριας δεν κοστιζει τιποτα. Η σαλατα ειναι για δυο ατομα το πολυ αρα μια παρεα 6 ατομων που ειμαστε εμεις πρεπει να παραγγειλει 3.

Ο σερβιτορος ηταν ασχετος και αυθαδης και ρωτησε οταν τα παιδια παρειγγειλαν γλυκο αν θελουμε εξι κουταλακια για το ενα σουφλε. Φυσικα δεν μας εφεραν τιποτα αφου ζητησαμε τον λογαριασμο γιατι τα 250 ευρω του λογαριασμου που πληρωσαμε μαλλον τους φανηκαν λιγα ( σε καποια τραπεζια υπηρχε κατι σαν ποτο φραουλας).

Με λιγα λογια 40 ευρω το ατομο στην σημερινη εποχη και με αυτη τη συμπεριφορα ειναι πραγμματικα παραξενο πως δουλευουν αυτα τα μαγαζια. Σιγουρα δεν θα ξαναπαμε ποτε γιατι χαλασε το βραδυ μας και υπαρχουν πολλα αλλα εστιατορια που τιμουν και σεβονται τα χρηματα των πελατων τους ανεξαρτητα απο το υψος του λογαριασμου, πολλοι τιμιοι και φιλοτιμοι επαγγελματιες που προσπαθουν να ευχαριστησουν τους ανθρωπους που τους κανουν την τιμη να πανε στο μαγαζι τους.

Χαριλάου Τρικούπη 127 & Στροφυλίου, Νέα Ερυθραία

OROSCOPO
Μενού δύο ατόμων για τ...
Ιταλία
Ιλίσια - Χίλτον