το βασικο συστατικο και ενα απο τα μυστικα μας ειναι οτι αγαπαμε αυτο που κανουμε! Στο juicy grill θα βρειτε αυτο που ζητατε απο ενα burgerαδικο!! αυθεντικο,ποιοτικο με πολυ καλα υλικα φτιαγμενο burger και οχι μονο. φρεσκοτατες σαλατες,ποικιλια ορεκτικων και ζουμερα t-bones & rib eyes!!

Take away
Ξεχωριστός χώρος για καπνίζοντες
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά

02 Αυγ 2018

Εδώ και πάρα μα πάρα πολύ καιρό δύο είναι τα απωθημένα μου στον τομέα της μπιφτεκοφαγίας: να δοκιμάσω τα burgers στο juicy grill και στο barbeque στον Πειραιά που νομίζω άνοιξε και στη Ν. Σμύρνη.

Θα μου πείτε και προς τι η δυσκολία να το κάνω? Σε ότι αφορά το 2ο, μου πέφτει κομμάτι μακρυά καθότι κάτοικος Αμαρουσίου και με δεδομένο ότι δεν γίνονται κρατήσεις. Σε ότι αφορά το juicy grill η αλήθεια είναι ότι σπάνια επισκέπτομαι τον Χολαργό αν και όχι μακριά (μην πω καθόλου) διότι η αδηφάγος πιάτσα του Χαλανδρίου και της Κηφησιάς μαζί με την Ερυθραία μου έχουν αποσπάσει την προτίμηση και επισκεψιμότητα.

Ομως επειδή είμαι εθισμένη στο μπιφτέκι (είναι το καλύτερό μου φαγητό από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου) ή μάλλον για να το θέσω πιό σωστά δεν είναι το καλύτερό μου αλλά κάτι σαν το ψωμί και το νερό δηλαδή όπου το βρίσκω καλό κολλάω, είμαι διατεθιμένη να κάνω και χιλιόμετρα για χάρη του.

Εδώ θα κάνω μία παρένθεση για να προσδιορίσω τι θεωρώ και τι όχι τέλειο μπιφτέκι. Καταρχήν συγχωρείστε με οι απανταχού δεινές μαγείρισσες ή και μάγειρες σπιτικού φαγητού, αλλά κανένα σπιτικό μπιφτέκι δεν τρώγεται είτε είναι φτιαγμένο από τον τέλειο είτε από τον χειρότερο κιμά. Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό, αλλά πιστεύω είναι θέμα έλλειψης ψησταριάς με κάρβουνο ή υγραερίου. Αν και έχω ψησταριά υγραερίου με μπρικέτες η οποία φτιάχνει εκπληκτικές μοσχαρίσιες, τα παιδάκια ή τα μπιφτέκια γίνονται γενικά για πέταμα, άρα μάλλον χρειάζεται η χωνεμένη φωτιά του κάρβουνου για τον κιμά. Δε συζητάω για τη γεύση των εστιατορίων με καλό μπιφτέκι (μετρημένα στα 5 δάχτυλα στην Αθήνα) δεν ξέρω τι βάζουν ή τι δεν βάζουν πάντως δεν τα πετυχαίνω ποτέ και ούτε και σε άλλο σπίτι έχω φάει νόστιμα και ζουμερά μπιφτέκια σαν αυτά που τρώω έξω. Μετά το απίστευτο μπιφτεκο-λογίδριό μου φαντάζομαι ότι καταλάβατε ότι σαν pure μπιφτεκοφάγος δεν πολυσυμπαθώ τα burgers λόγω των άλλων γεύσεων που εισβάλλουν και φυσικά δεν τρελλαίνομαι (το λέω ευγενικά) για τα Burger των διαφόρων αλυσίδων και δεν αναφέρομαι μόνο στα γνωστά ταχυφαγεία αλλά και σε πιό ψαγμένα.

Ετσι λοιπόν όταν ο δύσβατος δρόμος της ιατρικής περίθαλψης τελευταία, με έστειλε στο Χολαργό και μάλιστα 2 φορές στην Περικλέους δηλαδή πολύ κοντά στην Κεραμεικού που βρίσκεται το Juicy οπότε σκέφτηκα πως είναι πέραν των δυνάμεών μου να μην επισκεφτώ τον ενλόγω χώρο. Το ίδιο σκέφτηκα και τη 2η φορά και το ξαναεπισκέφτηκα και μπορώ να πώ ότι αν δεν δοκιμάσω όλο τον κατάλογο σε burger δε θα σταματήσω. Η μάλλον θα κλειδώσω στο αγαπημένο που οσμίζομαι ότι θα είναι και ο πρώτος έρωτας δλδ το Ari gold.
Και περνώντας στο διά ταύτα θα αναφερθώ σύντομα στο χώρο που είναι αρκετά συμπαθητικός και καθαρός με άνετα ξύλινα τραπέζια και λίγους πάγκους με σκαμπώ στο εσωτερικό αλλά αρκετά μικρός να εξυπηρετήσει τον κόσμο που μαζεύεται και μάλιστα χωρίς κρατήσεις αλλά με λίστα προτεραιότητας.

Επίσης καλή εντύπωση προκαλεί το γεγονός ότι τα τραπέζια είναι στρωμένα κατά κάποιο τρόπο με σερβίτσια και γυάλινα ποτήρια κάτι που προδιαθέτει θετικά και ξεφεύγει από τη γνωστή... γλίτσα των ταχυφαγείων. Στην πρώτη επίσκεψη στα μέσα Ιουλίου με πολλή ζέστη φτάσαμε κατά τις 8.00 εγώ και η μητέρα μου και βρήκαμε σχεδόν αμέσως ένα τραπέζι για 2 άτομα. Λίγα λεπτά αργότερα και παρά τον αφόρητο καύσωνα άρχισε η αναμονή του κόσμου που κατέφθανε κυρίως νεολαία. Την δεύτερη φορά η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε μόνο από μένα και ώρα 1.30 -2.00 το μεσημέρι όχι γιατί είχα προγραμματίσει έξοδο (πως άλλωστε μόνη μου?) ούτε γιατί πείναγα αλλά από την απίστευτη λιχουδιά μου και τις καλές προηγούμενες εντυπώσεις που συνδύασα με την επανάληψη της επίσκεψής μου στο γιατρό εκεί κοντά. Η πλάκα είναι ότι ο γιατρός συνέστησε αυστηρή δίαιτα χωρίς αλάτι ζάχαρη και λιπαρά και όσο τάλεγε εγώ σκεφτόμουν αν θα ξαναέπαιρνα το Ari gold η το bill maray ή το blue cheese portobello ή το Mid town ή όλα μαζί?

Ετσι την πρώτη φορά πήραμε εγώ το Ari gold η μητέρα μου το American classic (ως συντηρητικότερη) και μία σαλάτα caesar's για τη μέση με κοτόπουλο και ωραία σως έτσι για ξεκάρφωμα γιατί ντρεπόμουν να παραγγείλω και ένα 3ο Burger για τη μέση. Φυσικά τα παραγγείλαμε με τηγανητές πατάτες και με ψωμί brioche και πήραμε και 2 coca αφού είχε ήδη καταφθάσει παγωμένο νερό σε ωραίο γυάλινο μπουκάλι με το καλησπέρα. Δεν έχω λόγια για τη γεύση του μπιφτεκιού. Στο απλό φαινόταν ακόμα καλύτερη. Στο Ari gold έδενε τέλεια το ζουμερό καλοψημένο παχουλό μπιφτέκι με την αψάδα του κατσικίσιου τυριού αλλά είχαν εξαφανιστεί όλα τα άλλα δλδ κάτι καραμελωμένα κρεμμύδια και μανιτάρια κάτι aioli mayo ή κάτι τέτοιο. Οχι ότι χαλάστηκα μάλιστα καλύτερα έτσι.

Το μόνο ας πούμε αρνητικό ήταν οι τηγανητές πατάτες οι οποίες αν και σε ποσότητα γαργαντούα ήταν πολύ λεπτοκομμένες και ξεροψημένες και μάλλον... προκάτ. Βέβαια ποιός νοιάζεται για πατάτες? Αλλά να όταν οι τιμές του burger είναι πάνω κάτω 10 ευρώ ε, το προσέχεις το προβληματάκι. Για όλα τα παραπάνω πληρώσαμε κάπου 31 -32 ευρώ με ταχύτατη και ευγενέστατη εξυπηρέτηση. Την δεύτερη φορά που επισκέφτηκα το juicy μόλις μία εβδομάδα αργότερα και με μεγάλο προβληματισμό για το τι θα διαλέξω μιας και ήμουν μόνη και δυστυχώς δεν θα δοκίμαζα και κάτι άλλο, τελικά κάθισα χωρίς πρόβλημα αφού ήμουν από τους πρώτους (η κουζίνα ανοίγει στις 13.30) και παρήγγειλα τελικά το blue cheese portobello με πατάτες τηγανητές και μία coca όπου οι εντυπώσεις μου ήταν κατάτι
λιγότεριο διθυραμβικές πχ μου φάνηκε μικρότερο το μπιφτέκι και ωραίο το blue cheese αλλα και πάλι το μανιτάρι αν και μεγάλα κομμάτια εντελώς άγευστο. Οι πατάτες και πάλι ίδιες και απαράλλαχτες οπότε κατέληξα ότι σίγουρα δεν είναι φρέσκιες αν και τρωγόντουσαν ευχάριστα, χωρίς αυτή τη λαδίλα από τις βαλβολίνες που χρησιμοποιούν αλλού. Στα μισά του φαγητού είχα τη φαεινή ιδέα να κάνω και μία μεγάλη γουρουνιά: παράγγειλα και ένα Ari gold δήθεν γιά κάποιον άλλο στο σπίτι και καλά, οπότε έφυγα με ένα ωραιότατο χαρτόκουτο σε μία χαροσακκούλα και με το θησαυρό τον οποίο και τσίμπησα μισοπαγωμένο απ το απόγευμα ως το βράδυ. Οπως καταλαβαίνει κανείς μου άρεσαν οι γεύσεις του juicy πολύ, κυρίως γιά 2 ή μάλλον 3 λόγους. 1) Το απίθανο μπιφτέκι με πολύ καλή ποιότητα μοσχαρίσιου κιμά, με πολύ ξεχωριστή γεύση χωρίς να μπορώ να πω τι είναι αυτό που βάζουν μέσα που το κάνει τόσο εθιστικό ή μήπως είναι το ψήσιμο? 2) Τους πολύ καλούς και πρωτότυπους συνδυασμούς μπιφτεκιού με ωραία τυριά (ά ξέχασα το άλλο πάθος μου είναι τα τυριά) 3) Το πολύ ωραίο ψωμάκι brioche που γλύκιζε όσο έπρεπε.
Βέβαια περιθώρια βελτίωσης υπάρχουν κυρίως στη σχέση ποσότητας μπιφτεκιού και τιμής γιατί ναι μεν τις πατάτες τις βάζουν με φτυαριές αλλά το μπιφτέκι είναι ολίγον μικρό αν και παχύ για να κρατά τους χυμούς του.

Απότι φαίνεται στο juicy grill ξέρουν καλά τη δουλειά τους, σέβονται τους πελάτες και φάινεται ότι υπάρχει πολύ καλή οργάνωση και πειθαρχία στην κουζίνα τους. Αν θα ξαναπάω? Εσείς τι λέτε?

14 Δεκ 2017

Η κριτική μου για το JUICY GRILL απλώς θα επιβεβαιώσει όσα κατά καιρούς έχουν γραφτεί στο site, καθώς και η γνώμη που εγώ σχημάτισα ήταν εξαιρετική. Πολύ προσεγμένα και νόστιμα burger, άψογη εξυπηρέτηση και λογικές τιμές. Δεν είναι εξάλλου τυχαίο ότι μια σχετικά όχι και τόσο δημοφιλή ημέρα και ώρα (Τρίτη κατά τις 5.30 το απόγευμα), το μαγαζί είχε πολύ κόσμο.

Το JUICY GRILL λοιπόν το είχα βάλει στο μάτι, οπότε η απογευματινή μου επίσκεψη στο Χολαργό για κάποια άλλη υποχρέωση αποτέλεσε την ιδανική αφορμή. Το παρκάρισμα μου φάνηκε εύκολο, καθώς βρήκα θέση ακριβώς απέξω. Λόγω ώρας και ημέρας, όπως προανέφερα, περίμενα τα πράγματα να ήταν χαλαρά, ωστόσο το JUICY GRILL ήταν σχεδόν γεμάτο, ένας τελευταίος χώρος υπήρχε ευτυχώς και για εμάς, οπότε όλα καλά.

Για το είδος του μαγαζιού, ο χώρος είναι μια χαρά. Εξωτερικά υπάρχει μια αυλίτσα με καμιά δεκαριά το πολύ τραπέζια, που προφυλάσσεται τους χειμερινούς μήνες, ενώ εξωτερικές θερμάστρες βοηθούν και αυτές με τη σειρά τους την όλη κατάσταση. Εμείς καθήσαμε σε έναν από τους 3-4 πάγκους που βρίσκονται εσωτερικά και έχουν άμεση οπτική πρόσβαση με την κουζίνα. Όλα καλά λοιπόν στον τομέα αυτό, ούτως ή άλλως μπορείς να καθίσεις να απολαύσεις άνετα το burger σου (καθώς και αυτό θέλει και το χρόνο του να ετοιμαστεί), ενώ παράλληλα υπάρχει και μια συνεχής ροή πελατείας, για να καλύπτεται κατά το δυνατόν η ζήτηση.

Η εξυπηρέτηση από το πολυπληθές προσωπικό ό, τι ακριβώς θα περίμενες. Όλοι χαμογελαστοί και φιλικοί που σε κάνουν να νιώθεις ευπρόσδεκτος. Όλο και κάποιος θα σε υποδεχτεί στην αρχή, θα έρθει να σε ρωτήσει τις εντυπώσεις σου για το φαγητό, ενώ θα σε ξεπροβοδίσει και με χαμόγελο στο τέλος. Όλα αυτά συμπληρώνεται από την εικόνα της ανοιχτής κουζίνας, στην οποία επικρατεί το ίδιο χαλαρό και χαμογελαστό ύφος και όλα δείχνουν, παρά την πολυκοσμία, να λειτουργούν στην εντέλεια.

Ο κατάλογος βρίσκεται αναρτημένος στο site του, οπότε μπορείτε να ανατρέξετε. Οι επιλογές πάντως είναι πολλές τόσο σε ορεκτικά και σαλάτες όσο και σε burgers και λοιπά κρέατα, ενώ ακόμα και στις μπύρες υπάρχει μια σεβαστή ποικιλία.
Εμείς παραγγείλαμε:
- Πικάντικη σαλάτα coleslaw με λάχανο, καρότο, μαγιονέζα και dijon μουστάρδα (5,50 €), νοστιμότατη και σε μεγάλη ποσότητα, καταναλώθηκε εξ ολοκλήρου όση ώρα περιμέναμε τα burgers.
- Ένα juicy burger για τη σύζυγο, δηλαδή μπιφτέκι μοσχάρι με cheddar, bacon, μαρούλι, κρεμμύδι, ντομάτα και homemade BBQ sauce, με συνοδευτικό ψητή πατάτα (8,50 €) και ένα ari gold burger για μένα με μπιφτέκι μοσχάρι, σοταρισμένα μανιτάρια, καραμελωμένα κρεμμύδια, iceberg, ντομάτα, κατσικίσιο τυρί και rosemary aioli mayo (9,50 €). Για συνοδευτικό εγώ επέλεξα τηγανητές πατάτες.
Τα μπιφτέκια πολύ νόστιμα και τα λοιπά υλικά εξίσου ποιοτικά και προσεγμένα. Πραγματικά τα απολαύσαμε και οι δυο. Οι συνοδευτικές τηγανητές πατάτες (σε επαρκέστατη ποσότητα) ήταν τραγανές και νόστιμες εξίσου. Η ψητή πατάτα από την άλλη πιστεύω δεν πολυταιριάζει, αλλά γούστα είναι αυτά.

Για τα παραπάνω συν δύο μπύρες draft μύθος 500 ml. (3,80 € έκαστη) ο λογαριασμός με απόδειξη και δυνατότητα πληρωμής με κάρτα ήρθε στα 31,10 €. Οι τιμές σίγουρα δεν είναι οι χαμηλότερες δυνατές, δικαιολογούνται ωστόσο σε μεγάλο βαθμό από την ποιότητα και τη γεύση που προσφέρει το JUICY GRILL.
Τελειώνοντας, δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο για το JUICY GRILL, όσοι το έχετε επισκεφθεί, μάλλον θα έχετε ξαναπάει πολλές φορές, οι υπόλοιποι βάλτε το στα άμεσα πλάνα σας. Τώρα, αν θέλετε να αποφύγετε, όπως και εγώ, τις ουρές και τις αναμονές, προτιμήστε μια πιο χαλαρή μέρα και ώρα.

28 Σεπ 2017

Το Χρονικό:

12/2014: οι New York Times τοποθετούν στη λίστα τους με τα 25 νοστιμότερα μπέργκερ του πλανήτη το ελληνικό Μπαρ Μπεε Κιου (Μπεε).

8/2015: βλέπω τη λίστα. Βλέπω τις εικόνες. Σοκάρομαι.

9/2015: πηγαίνω. Σοκάρομαι και από κοντά. Και γίνομαι φαν των μπέργκερ. Εκεί που ορκιζόμουν αιώνιο μίσος για αυτά (χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο, φυσικά).

10/2015: αρχίζω να εξασκώ το άθλημα και να ψάχνω συστηματικά και άλλα μαγαζιά.

10/2015: ακούω για το Juicy Grill (Juicy), του οποίου οι φανατικοί υποστηρίζουν με μανία ότι είναι καλύτερο του Μπεε.

11/2015: πάω. Μ' αρέσει. Μα διαφωνώ ξεκάθαρα ότι είναι καλύτερο.

6/2016: ξαναπάω. Λίγο καλύτερα, αλλά ξεκάθαρα όχι ισάξιο, ούτε λόγος για καλύτερο.

11/2016: απογοητεύομαι ελαφρώς από το μπιφτέκι στο νέο κατάστημα του Μπεε, στη Νέα Σμύρνη.

5/2017: το Juicy, εκθρονίζει το Μπεε από τον τίτλο του κορυφαίου στο φετινό burger fest (δεν είναι και βραβείο Πούλιτζερ βέβαια).

6/2017: οι φαν του Juicy συνεχίζουν να το εκθειάζουν με πάθος, μιλώντας για συνεχή εξέλιξη και βελτίωση, ενώ ακούω - διαβάζω και σχόλια ότι "πάει, χάλασε το Μπεε".

Ευκαιρία για crash test λοιπόν.

Ακολουθεί μια συγ-κριτική.

Της επίσκεψης μου στο Juicy, προηγήθηκε επίσκεψη στο Μπεε, με το μπιφτέκι να είναι στα επίπεδα του 8 στα 10 αντί για το παλιό καλό εννιάρι, και όλα τα υπόλοιπα να μένουν σταθερά και απαράλλαχτα.

Και η μάχη ξεκινάει!

Η Αναμονή: τραγικό να μπαίνει η αναμονή σαν κριτήριο επίσκεψης σε κάποιο μαγαζί. Κι όμως σε αυτά τα δύο, είναι πρόβλημα. Οι εποχές που στο Μπεε περίμενες 2 ώρες για να καθίσεις πέρασαν, χάρη στην επέκταση, ενώ στο Juicy, η χωρητικότητα δεν έχει αλλάξει, τη στιγμή που η επισκεψιμότητα έχει αυξηθεί, οπότε Juicy vs Μπεε: 2

Ο Χώρος: άνετα τραπέζια και στα δύο, στο Juicy περισσότερο. Καλή καθαριότητα both. Μουσική ξεκάθαρα πιο έντονη σε ένταση και στυλ στο Μπεε, το ίδιο και το περισσότερο χρωματιστό ντεκόρ που κάνει την αίσθηση του χώρου πιο παιχνιδιάρικη. Το Μπεε εξωτερικά έχει κακό χώρο, ενώ το Juicy έχει όμορφες γλάστρες οι οποίες μειώνουν την οπτική επαφή με το δρόμο. Οπότε Juicy vs Μπεε: Χ

Η Εξυπηρέτηση: τυπική μα γρήγορη στο Μπεε. Άνετη, εξίσου γρήγορη, ευχάριστη και ιδιαίτερα ενημερωμένη και ευγενική στο Juicy. Juicy vs Μπεε: 1.

Πάμε στο φαγητό...

Το Μπιφτέκι: λίγο πιο πλαστικό και ενιαίο εσωτερικά στο Μπεε, μα με νόστιμη κρεατώδη γεύση, λίγο πιο "σαν μπιφτέκι πολύ καλής ταβέρνας", όπως λέει και ο κολλητός μου, στο Juicy. Μεγάλο ντέρμπι για την απόφαση του νικητή. Juicy vs Μπεε: 1

Οι Πατάτες: πιο γευστικές του Juicy, αλλά και πιο λαδερές και βαριές, προσωπικά δεν τις τελειώνω χωρίς ντιπ. Μοιάζουν πιο τυποποιημένες στο Μπεε, αν και φρέσκιες και είναι πιο ελαφριές. Αντίστοιχη ποσότητα και στα δύο. Juicy vs Μπεε: Χ

Η Ποικιλία: πολύ ανεβασμένη και ψαγμένη στο Juicy, άντε όμως να πιάσει αυτή του Μπεε, με τα τόσα πολλά μπέργκερ, συνδυασμούς και νέο μπέργκερ κάθε 1-2 μήνες. Juicy vs Μπεε: 2

Η Ποσότητα: υπερεπαρκής στο Juicy, μυθική στο Μπεε. End of story. Juicy vs Μπεε: 2

Η Ποιότητα: έχουμε συνηθίσει η τεράστια ποσότητα να συνοδεύεται από μέτρια ποιότητα. Κι όμως στο Μπεε, δεν συμβαίνει αυτό. Συνολική ποιότητα που θέλει να αγγίξει το τέλειο (δεν το φτάνει απόλυτα, βρίσκεται στο 9/10 τελικά) και για τους δύο. Juicy vs Μπεε: Χ

Το Αποτέλεσμα στον Ουρανίσκο: ο πρώτος έρωτας δύσκολα ξεπερνιέται, λένε. Εγώ πάλι πιστεύω ότι μπορεί να ξεπεραστεί εάν βρεθεί η κατάλληλη περίπτωση. Ακόμη δεν έχει βρεθεί όμως για μένα. Juicy vs Μπεε: 2

Η Λυπητερή: διαφορετική τιμολογιακή πολιτική από τους δύο ανταγωνιστές. Πιο σφιχτή και σίγουρη από το Juicy, καθώς όλα τα μπέργκερ κυμαίνονται σε ένα στενό εύρος τιμών που εξασφαλίζει ένα στάνταρ κόστος για τον πελάτη (9-10€ ως επί το πλείστον). Πιο φαρδιά και “ύπουλη” από το Μπεε, καθώς θα βρείτε πιο φθηνά και εξίσου χορταστικά μπέργκερ, σε σύγκριση με τον ανταγωνιστή, μα και πολύ πιο ακριβά, ειδικά αυτά τα περίεργα που προκαλούν σιελόρροια και σε αφυδατωμένους (7-15€ τα πιο πολλά). Juicy vs Μπεε: 1

Ο Νικητής: Juicy=3, X=3, Μπεε=4.

Η σύγκριση τελείωσε. Το Juicy Grill έχασε. Όμως έχασε οριακά, ενώ παλιά έχανε από τα αποδυτήρια.

Ίσως κάποια μέρα να αποσπάσει και την ισοπαλία? Μήπως φτάσει και ακόμα πιο ψηλά??? Ίδωμεν...

ΥΓ: Για τους πιο τεμπέληδες, το Juicy Grill, έχει ανέβει επικίνδυνα σε ποιότητα και ποικιλία, ενώ παρέχει σούπερ εξυπηρέτηση και ανταγωνιστικές τιμές!

06 Ιουν 2017

Tώρα δηλαδή, ειλικρινά, τί περιμένετε να ακούσετε από εμένα για το Juicy Grill ;

Ότι μάλλον διαθέτει το κορυφαίο burger της Αθήνας ; Το ξέρετε ήδη. Ότι στο πρόσφατο Athens Burger Festival σκαρφάλωσε πρώτο και καλύτερο στην κατάταξη και τσίμπησε κι ένα βραβείο ; Κάπου θα το πήρε το μάτι σας.
Ότι έχει στάνταρ χρόνο αναμονής - που φτάνει και την 1 ώρα σε ώρες αιχμής - και ότι δεν δέχεται ρεζερβέ, καθώς first come first served ; Και αυτό είναι γνωστό.

Ίσως για το χώρο του, που είναι πολύ μικρός τώρα πια, για να καταφέρει να χωρέσει όλον αυτό τον κόσμο κάθε ηλικίας που συρρέει κάθε λεπτό της ημέρας ; Κι αυτό θα το έχετε ακούσει. Μετακόμιση τώρα, σε μεγαλύτερο χώρο, κάπου κοντά, η ευχή όλων.

Μήπως να σας πω για την ατμόσφαιρα, που παραμένει ζεστή, οικεία και συνοικιακή, παρά την τρελή του επιτυχία ; Για όλους μα όλους τους νεαρούς σερβιτόρους, που ευγενέστερους δεν έχω ματασυναντήσει ; Για τα trademark ονόματα που έχουν τα burger τους και τους φοβερούς συνδυασμούς υλικών ; Για τις 6 επιλογές σε chicken burger ( μπιφτέκι και φιλέτο ) για τους δύσκολους όπως η αδερφή μου, που δεν αρέσκεται στο κλασικό μπιφτέκι ;

To βρήκα. Θα σας πω για το μέγεθος των πιάτων στο Juicy Grill, που δεν χωράνε στο τραπέζι.
Θα σας πω για την διάσημή τους Caesar salad με κοτόπουλο, που μοιάζει με το βουνό Έβερεστ, τρως... τρως.... τρως...... και δεν λιγοστεύει ποτέ. Μόνο με την Jabulani συγκρίνεται αυτό το πράγμα.

Θα σας πω για το τεράστιο, απίθανο, εκθαμβωτικό θέαμα που σκάει μπροστά σου, μόλις το δεις να έρχεται. Το burger και οι πατάτες του. To burger και η ψητή του πατάτα. Το λιωμένο cheddar και το crispy bacon από πάνω τους, που δεν τελειώνει ποτέ. Τις σάλτσες που ξεχειλίζουν από παντού αλλά δεν σε μπουκώνουν στο μάτι, και όλα τα άλλα υλικά που δένουν μεταξύ τους, λες και είναι ο Κόπερφιλντ στην κουζίνα και τους κάνει μαγικά.
Μπα... Θα τα έχετε δει όλα αυτά και άλλα τόσα στο Instagram και σε αμέτρητα άρθρα στο Ίντερνετ.

Να μεμφθώ, μήπως, τον εαυτό μου, μα τί σκεφτόμουν τόοοσο καιρό και δεν είχα πάει ; Άστα να πάνε, δεν έχω δικαιολογία καμία. Να ομολογήσω ότι έπαθα στερητικό σύνδρομο από το πρώτο δευτερόλεπτο που πάτησα το πόδι μου εκεί ; Κι αυτό αλήθεια είναι.

Το παραδέχομαι. Δεν έχω τίποτε πρωτότυπο, καινούργιο, ασυνήθιστο, φοβερό, εντυπωσιακό να πω. Κάτι που να μην έχει ξαναειπωθεί, ξαναγραφτεί, ξανακουστεί για αυτή την τελειότητα που λέγεται Juicy Grill. Kαι τί θα απογίνει με αυτή την κριτική ; Έ, αυτό που γίνεται πάντα.

...........................................................................................................................

Την Πέμπτη 25/5 και ενώ βρισκόταν ήδη σε εξέλιξη το καθιερωμένο beauty bazaar του Σαράντη στη Μεσογείων, αποφασίσαμε να το τιμήσουμε και να ανεφοδιαστούμε με όλα τα απαραίτητα για το καλοκαίρι. Το μεσημεριανό late lunch σε κάποιο κοντινό εστιατόριο, μετά τα ψώνια, φάνταζε μονόδρομος. Ήξερα πού ήθελα να πάω, ήξερα καλά και ποιές ώρες έπρεπε να αποφύγω για να μειώσω την αναμονή - είχε και ζέστη διαολεμένη εκείνη την ημέρα.
Εύκολος εντοπισμός, ανεβαίνοντας την οδό Βεντούρη και στρίβοντας δεξιά στην Κεραμεικού, αλλά εξίσου εύκολο και από την Περικλέους. Πάρκαρα στα 100 μέτρα από το μαγαζί.

Φτάσαμε στις 16:15 και ήταν ήδη γεμάτο. Ονοματεπώνυμο στην υποδοχή, παγκάκια έξω για την αναμονή, 2 παρέες μαζί με εμάς, σε 15 λεπτά καθήσαμε και είχαμε τον κατάλογο ανά χείρας. Εγώ είχα ήδη στοχεύσει ένα από τα δύο καινούργια στο μενού. Και η αδερφή μου κινήθηκε στα anything but beef. Επιλέξαμε λοιπόν,

- Τhe Billion, με μοσχαρίσιο μπιφτέκι ( νόστιμο σαν σπιτικό ), στο κλασικό brioche ψωμάκι ( κατάφρεσκο ) με σκορδοβούτυρο και λιωμένο ρεγκάτο στο φούρνο, μαρούλι, ντομάτα, διπλό μπέικον και caesar sauce. Η ποιότητα και η γεύση ασύγκριτη, το μέγεθος είναι xxl, το μπιφτέκι κούμπωσε ακριβώς στα γούστα μου. Επέλεξα ως side πατάτες τηγανιτές με έξτρα μπέικον και τσένταρ ( +1,50 ευρώ ) και ήταν τόση η ποσότητά τους, που ντρέπομαι, μα δεν τις κατάφερα. Αν καταφέρει κάποιος να τις φάει όλες, ας με ενημερώσει. Το burger στα 10,50 συν 1,50.

- Chicken Hallooney, με κοτόπουλο φιλέτο τυλιγμένο σε μπέικον, τυρί χαλούμι ( απίστευτο ), ντομάτα, μαρούλι, κρεμμύδι και honey mustard sauce ( 9 ευρώ ). Η αδερφή μου σοφά έπραξε και διάλεξε ως side την ψητή πατάτα, την οποία έλουσε επίσης με cheddar και μπέικον ( συν 1,50 ευρώ ) και ήταν εκπληκτική. Έκλεψα μπουκιά, το ίδιο ήταν και το burger. Tί να περιγράψω, ότι το ένα ήταν νοστιμότερο από το άλλο;

- Σαλάτα Caesars με κοτόπουλο ( 7,50 ευρώ ). Έ, ναι, θέλαμε και σαλάτα, εσείς όμως υπολογίστε ότι χρειάζονται 4+ για να την καταφέρουν. Εμείς αφήσαμε τη μισή, αλλιώς δεν θα καταφέρναμε τα burgers. Aλλιώς... είναι μια σαλάτα ασύλληπτη, με άφθονη σως, απίστευτο ψητό κοτόπουλο και κατάφρεσκη βάση, που δεν πρέπει να παραλείψετε επ'ουδενί από την παραγγελία σας.

Νεράκι σε μπουκάλι δικό τους βέβαια, και 2 coca cola zero, στα 1,80 έκαστη.
Πληρωμή με κάρτα, σε ασύρματο POS, 33,60 ευρώ, για μια εμπειρία που αξίζει στο 100% το κάθε ένα σεντς που θα ξοδέψεις, τη ζέστη που θα λουστείς, τη βενζίνη που χρειάζεσαι για να πας και το σπαστικό "σταμάτα ξεκίνα" στο μονίμως φρακαρισμένο Ψυχικό.

Ειλικρινά, δεν μπορώ να υπολογίσω σε πόσες επισκέψεις θα καταφέρω να δοκιμάσω σιγά σιγά όλον τον κατάλογό τους ( δείτε το μενού στο site τους και θα καταλάβετε... ), μιας και έχει τόσα πολλά που είναι απίστευτα ξεσηκωτικά, ακόμη και εκείνα τα ψητά για τους meat lovers.

Εκεί στο Juicy, οι άνθρωποι ξέρουν τί κάνουν και το κάνουν πολύ καλά. Οτιδήποτε σου σερβίρουν στο πιάτο είναι διπλοτσεκαρισμένο ποιοτικά και οτιδήποτε συμβαίνει μέσα στη σάλα αλλά και στη κουζίνα, είναι δουλεμένο και τελειοποιημένο στη σφαίρα του αλάνθαστου. Εύχομαι ειλικρινά, ο άνθρωπος πίσω από την ιδέα, να μην αλλάξει ποτέ τα στάνταρντς και την πορεία που έχει χαράξει. Ομάδες ( και ιδέες ) που κερδίζουν, δεν τις αλλάζεις.

Το Juicy δεν είναι εστιατόριο. Είναι ιδέα.

01 Νοε 2017

Σ' αυτή την κριτική θα είμαι απόλυτη.

Με τον καλό μου έχουμε δοκιμάσει σχεδόν όλα τα σοβαρά μπεργκεράδικα της πόλης κι έχουμε ευχαριστηθεί αρκετά από αυτά. Το Juicy, όμως, δεν μπορεί κανένα να το γκρεμίσει από την πρώτη θέση στις προτιμήσεις μας. Από τότε που το ανακαλύψαμε (είναι ευλογημένα κοντά στο σπίτι μας), επιστρέφουμε σ' αυτό ξανά και ξανά: τα βράδια που θέλουμε να το ρίξουμε λίγο έξω διατροφικά, όταν έχουμε ξαφνικούς επισκέπτες και θέλουμε να τους περιποιηθούμε, τις Κυριακές μεσημέρια μετά την εθελοντική αιμοδοσία ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ, έχουμε κάνει εκεί τραπέζια γενεθλίων, ακόμα και ως εναλλακτικό γαμήλιο τραπέζι το είχαμε σκεφτεί!

Ο χώρος:
Σχετικά μικρός, ιδίως δεδομένης της κοσμοπλημμύρας που το επιλέγει. Σαφώς πιο ευχάριστος έξω, στη μικρή αυλίτσα με τις γλάστρες. Μέσα υπάρχουν τρία όλα κι όλα ψηλά τραπέζια, με απευθείας θέα στην ανοιχτή κουζίνα, να χαζεύεις τα αγόρια να δουλεύουν πυρετωδώς πάνω από τις πλάκες ψησίματος και τις φριτέζες και να σου τρέχουν τα σάλια. (Στα διαλείμματα, μελετάς τα δεκάδες κάδρα με τα έξυπνα τσιτάτα και τις ποπ αναφορές στους τοίχους. )

Το σέρβις:
Και πάλι μόνο αγόρια. Σούπερ γρήγοροι, σούπερ εξυπηρετικοί και ευγενέστατοι. Δεν είναι σπάνιο, τα καλοκαίρια που ξεροσταλιάζουμε στην αναμονή (γιατί κρατήσεις δεν κάνει) να μας φέρνουν δροσερά νεράκια στην πόρτα, για να μην αφυδατωθούμε. Πάντα χαιρετάνε όταν μπαίνουμε, πάντα ευχαριστούν όταν φεύγουμε.

Το μενού:
Ορεκτικά κλασικά κι αγαπημένα, με τα chicken fingers (8€) να μη λείπουν ποτέ από την παραγγελία -- παναρισμένα και τηγανισμένα στην εντέλεια, χωρίς ούτε καν υποψία λαδίλας, με μια rosemary aioli mayo όνειρο και μια sweet chili σως άπαιχτη. Ξεκινάς να τρως κι απλά δεν μπορείς να σταματήσεις.

Για πιο αθώες (και χορτοφαγικές, πες ότι νηστεύεις, βρε αδερφέ! ) καταστάσεις, επιλέξτε το γλυκό ψητό καλαμπόκι (5€).

Διαβάζοντας τον κατάλογο, θα ψηθείτε τρελά να παραγγείλετε και πατάτες και ποια είμαι εγώ που θα σας σταματήσω. Απλά αναφέρω ότι τα μπέργκερ συνοδεύονται από πατάτες, κομμένες στο χέρι, με τη φλούδα τους (εκτός αν κάνετε την έκπληξη και ζητήσετε την ψητή πατάτα ή την ατομική σαλάτα), σε ποσότητα άκρως ικανοποιητική (χωρίς να είναι το Έβερεστ του Μπαρ Μπεε Κιου, όμως) και οι επιπλέον ίσως να είναι overkill. (Ένα μεγάλο συν τους, όταν παίρνετε την παραγγελία πακέτο: δεν έχουν παπαριάσει από τους ατμούς μέχρι να φτάσετε σπίτι. Είναι ένα επιστημονικό παράδοξο, που προσεγγίζει τα όρια του θαύματος. )

Μη σνομπάρετε τις σαλάτες. Είναι θεόρατες, πλουσιότατες και χωρίς τόνους από σάλτσες, οπότε μπορείτε να τις χρησιμοποιήσετε ως το υγιεινό σας άλλοθι, για να μη σας πνίξουν οι διατροφικές τύψεις. Η blue mushroom (με πρασινάδες, μπλε τυρί και μανιτάρια) είναι η προσωπική αγαπημένη μου. Εκτός από τις πολύ απλές (coleslaw και ανάμεικτες πρασινάδες) που τιμολογούνται στα 5,50€, όλες οι υπόλοιπες κοστίζουν 7,50€.

18 επιλογές σε μπέργκερ με μοσχαρίσιο μπιφτέκι, 7 με κοτόπουλο (μπιφτέκι ή φιλέτο) και ένα χορτοφαγικό. Από κοτόπουλο έχουμε δοκιμάσει τα άπαντα, ενώ πολλές φορές αντικαθιστούμε το κλασικό μπιφτέκι με κοτόπουλο, για να δοκιμάσουμε κι άλλους συνδυασμούς. Δεν έχουμε απογοητευτεί ούτε μία φορά -- το μόνο που έχω να καταλογίσω είναι ότι στο The Secret η ποσότητα της μυστικής (ροζ) σάλτσας είναι τόσο τεράστια, που σκεπάζει τις υπόλοιπες γεύσεις. Από ψωμάκι μπορείτε να επιλέξετε ανάμεσα σε μπριος (κλασικό ή ολικής άλεσης, για ένα φεγγάρι υπήρχε και μαύρο, με μελάνι σουπιάς) και σε μπέιγκελ. Οι τιμές κυμαίνονται από 8-14€ (το πιο ακριβό μπέργκερ είναι συνδυασμός μοσχαρίσιου μπιφτεκιού και φιλέτου κοτόπουλου), με μέσο όρο τα 9,50€. Αξίζουν, όμως, κάθε σέντσι.

Για πιο κυριλέ καταστάσεις (ή αν έχετε βγει με τη μαμά σας) υπάρχουν και μερίδες κρεατικών στη σχάρα (μπιφτέκια, κοτόπουλο, σπαλομπριζόλες, πικάνια), αλλά εμείς είμαστε ορκισμένοι μπεργκεροφάγοι, οπότε δεν έχω προσωπική εμπειρία για να σας διαφωτίσω επί του θέματος.

Θα ξαναπάω;
Είναι ερώτηση τώρα αυτή; Το μόνο πρόβλημα είναι ότι, τώρα που έχετε πειστεί από την κριτική μου, θα συρρεύσετε κι εσείς και θα μας φάει η αναμονή πάλι...

20 Απρ 2018

Ύστερα από παρότρυνση ενός απο τους κολλητούς μου αποφάσισα να πάω επιτέλους στο πλέον πολυ γνωστό juicy grill, αυτο το έκανα μέχρι εχθές επίτηδες και δεν πήγαινα στο συγκεκριμένο μαγαζί γιατί είμαι αντίθετος με την πολιτική όλων αυτών των μαγαζιών με αναμονή στο να κάτσεις σε τραπέζι και όχι της δυνατότητας κράτησης.

Να σημειώσω εδώ ένα πολύ βασικό πριν ξεκινήσω, το μαγαζί σύντομα θα αλλάξει χώρο και όταν λέω θα αλλάξει εννοω οτι θα στεγαστεί σαφώς σε μεγαλύτερο ( γιατί η αναμονή η τόσο μεγάλη οφείλεται οτι το μαγαζί είναι πολύ μικρό ) και απο οτι με ενημέρωσαν απο το μαγαζί παρά πολύ σύντομα άρα θα λυθούν πολλά απο τα προβλήματα αυτά που είχε μέχρι τώρα. Λοιπόν πήγα εχθές βράδυ τρία άτομα στις 11:00, κάτσαμε σε τραπέζι στις 11:45 μέχρι να κάτσουμε μας κέρασαν μπύρες που το θεωρώ έξυπνο λόγω της αναμονής και δείχνει και επαγγελματισμό στις 11:30 μας έφεραν και καταλόγους ώστε να παραγγείλουμε μέχρι να κάτσουμε δεν χρειάστηκε γιατί μέχρι να δούμε είχε έρθει η ώρα ώστε να κάτσουμε σε τραπέζι, η αλήθεια εδώ είναι ότι παίζει ρόλο να παραγγείλεις πριν κάτσεις ώστε να φας πιο γρήγορα γιατί εμείς κάτσαμε 11:45 και το φαγητό μας ήρθε στις 12:30.

Ο κολλητός μου που είναι συχνός πελάτης ξέρει τον μενού ολο και είχαμε πολύ καλή καθοδήγηση δεν θα σχολιάσω αναλυτικά τα 3 burgers που πήραμε γιατί όλα έχουν την δική Ταυτότητα, στο μόνο όμως που θα σταθώ ειναι οτι αξίζει να δοκιμάσετε το Billion, η απόλυτη γευστική ισορροπία σε ένα burger (έχοντας φάει αν όχι σε όλα τα burgeraδικα της Αττικής σε αρκετά τέτοια ισορροπία δεν έχω βρει) θεωρώ ότι θα είναι και το best seller του καταστήματος, συνοδεύεται με πατατες που μπορείς να ζητήσεις να σου βάλουν και διάφορες σάλτσες απο επάνω με μικρή πίστεψέ με χρέωση (να τις φάτε όλες αποκλείεται ειναι παρά πολλές), επίσης μπορείτε να αποφύγετε να πάρετε μεγάλη σαλατα αφού με επιπλέον 1€ μπορείτε μαζί με το burger σας να παραγγειλεται ατομική Πράσινη σαλατα ( το μέγεθος της αλλού θα το πληρώνατε το λιγότερο 4 - 5€).

Αν θέλετε μπορείτε επίσης αντί για πατάτα συνοδευτικά να ζητήσετε μικρά καλαμπόκια με βούτυρο την άλλη φορά θα το δοκιμάσω. Τα επιδόρπια ειναι εξίσου γευστικά, εορταστικά και με ωραία παρουσία..

Πληρώσαμε για 3 burgers μαζί με extra πατατες τις 3 σαλάτες, μια μπύρα μεγάλη, μια μικρή και επιδόρπιο 45€. Δεν τα θεωρώ αρκετά και εξηγώ για τον λόγω. Όταν σου σερβίρουν ένα πολύ καλό burger με ένα πολύ καλό προσωπικό και μαζί όλα αυτά που πήραμε και συγχρόνως

Αλλά μαγαζιά με λιγότερη ποιότητα ειναι αν θέλετε και πιο ακριβά ε τότε Όχι δεν είναι ακριβό το juicy. Τώρα αν έμεινα ευχαριστημένος?? Ναι έμεινα και η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα τόσο καλό είναι από τις φορές που δεν μπορώ να γράψω κάτι αρνητικό ούτε για το φαγητό ούτε και για την εξυπηρέτηση ήταν σε όλα πολυ καλοί. Πότε θα ξαναπάμε??Όταν με το καλό αλλάξουν χώρο γιατί όπως είπα πολλές φορές και πιο πάνω δεν μπορώ εγώ προσωπικά να περιμένω ώστε να κάτσω να φάω.

υγ. αγαπητοί μου φίλοι αυτά απο μένα και την εμπειρία μου από το συγκεκριμένο μαγαζί αξίζει πάντως σίγουρα μια δοκιμή στο συγκεκριμένο μαγαζί και μην προβληματιστειτε τι θα πάρετε, οτι και αν διαλέξετε θα είναι καλό θυμηθείτε όμως το Billion!!

02 Μάρ 2018

Πήγαμε χθες, Κυριακή 18/02, στο Juicy Grill. Φτάσαμε γύρω στις 8.00. Το πάρκινκ αρκετά εύκολο, ίσως λόγω του τριημέρου της Καθαράς Δευτέρας. Η αναμονή γύρω στο μισάωρο, 5 παρέες πριν από εμάς.

Έχουν 2 παγκάκια και μία σόμπα έξω για τους αναμένοντες! Ο χώρος τίποτα το ιδιαίτερο, πεντακάθαρος πάντως και όχι στριμωγμένος. Καθίσαμε μέσα, απέναντι από την κουζίνα. Το all-boy προσωπικό ευγενέστατο!

Πήραμε μία μπύρα κι ένα πολύ καλό λευκό κρασί, το οποίο ήρθε σε ποτήρι υπεργεμάτο, γεγονός που καθόλου δεν ενόχλησε και άσε το savoir vivre σερβιρίσματος οίνου να λέει. Επίσης 2 burgers juicy, ένα μοσχάρι κι ένα κοτόπουλο, χωρίς ντομάτα, μαρούλι, κρεμμύδι και τα δύο, γιατί αν δεν ταιριάζαμε δεν θα συμπεθεριάζαμε.

Το μοσχάρι άρεσε αρκετά, το κοτόπουλο όχι και τόσο. Συνοδεύονταν από μια βαθιά πιατάρα γεμάτη τηγανητές πατάτες. Έχοντας τιμήσει τα μισά και βάλε burgerάδικα της πρωτεύουσας, σίγουρα δεν το θεωρούμε το καλύτερο όλων.

Είναι όμως πολύ συμπαθητικό και για μια ακόμα φορά θα επαινέσουμε την ευγένεια του προσωπικού! Η τιμή των burgers μας 8.5 ευρώ έκαστο. Αυτά από μας.

Άνετο πάρκινγκ στα γύρω στενά, αναμονή για τραπέζι περίπου 15 λεπτά τις καθημερινές κ 30-40 ΠΣΚ τις ωρες αιχμής.
Το μπέργκερ άψογο προτείνεται καλοψημένο, οι πατάτες διορθώθηκαν και πλεόν είναι τραγανές και πάρα πολύ νόστιμες, προτίνεται επίσης να τις πάρετε με κιμά και παρμεζάνα (ο καλύτερος κιμάς σάλτσα που εχω φάει).
Ο ιδιοκτήτης είναι Κύριος με Κεφαλαίο, σωστός επιχειρηματίας και επαγγελματίας καθώς μας κέρασε οτι θέλαμε να πιούμε (2 μπύρες,1 κρασί κ 1 αναψυκτικό) οσο περιμέναμε να αδειάσει τραπέζι, μας κέρασε και τις bbq σως, έχει πάνω σε ολα τα τραπέζια 4 είδη καυτερών σως για να καείς οσο θες και έπισης έχει κέτσαπ μαγιονέζα και μπουστάρδα πάλι δωρεάν, oχι σαν μερικούς-μερικούς στον Πειραιά και την Νεα σμύρνη που δεν κερνάνε ούτε τον πυρετό τους και αμα παραπονεθείς στο FB σβήνουν το σχόλιο και σε κάνουν και μπλόκ!
Ο χόρος είναι λίγο θέμα γιατί είναι λίγο στριμωγμένα αλλά θεωρώ οτι θα το λύσει σύντομα καθώς δίπλα υπάρχει μεγάλος ανοίκιαστος χώρος με μεγάλο πεζοδρόμιο.
Άψογο, έγινε το νεο στέκι και διαφημίζεται παντού, αντιθέτως πέφτει μαύρη διαφήμιση για τον άλλο που προανέφερα για τους λόγους που επίσης προανέφερα.
Οι εποχές "Καζαντζίδη-Μάτσα περάσανε κύριοι" που έλεγε και ο Μάκαρος...

26 Οκτ 2016

Έχω έρθει πάρα πολλές φορές και εχω δοκιμάσει τα πάντα στο μενού. Οταν λέω τα πάντα κυριολεκτώ. Απο άποψη γεύσης και ποιότητας υλικών χωρίς καμία αμφιβολία είναι εξαιρετικό.
Τα Burger ειδικά είναι φανταστικά. Τop αγαπημένα:
Tο New Yorker, Μπιφτέκι μοσχάρι γεμιστό με μοτσαρέλα, αυγό τηγανητό, bacon, μαρούλι, ντομάτα, κρεμμύδι και homemade BBQ sauce.
Το Cheese Steak, Flank steak fillet, cheddar, καραμελωμένα κρεμμύδια, πίκλες,
μαρούλι, ντομάτα και homemade BBQ sauce.
To Chicken Provolone, Μπιφτέκι κοτόπουλο με καπνιστό provolone και
onion rings, μαρούλι, ντομάτα και BBQ sauce.
Και το Nasty Chicken, Τηγανητό φιλέτο κοτόπουλο παναρισμένο με βρώμη, chipotle
mayo, πίκλες και coleslaw.

Μην παραλείψετε να ρωτήσετε για το γλυκό της ημέρας, αν έχουν red velvet παραγγείλετε 2-3.

Το προσωπικό ευγενικό, χαμογελαστό και εξυπηρετικό πάντα.
Για να βρείς τραπέζι να καθήσεις χωρίς να περιμένεις πρέπει να είσαι εκει κατα τις 13:00, αλλιώς θα πρέπει να περιμένεις 30 με 40 λεπτά. Aξίζει η αναμονή.