το βασικο συστατικο και ενα απο τα μυστικα μας ειναι οτι αγαπαμε αυτο που κανουμε! Στο juicy grill θα βρειτε αυτο που ζητατε απο ενα burgerαδικο!! αυθεντικο,ποιοτικο με πολυ καλα υλικα φτιαγμενο burger και οχι μονο. φρεσκοτατες σαλατες,ποικιλια ορεκτικων και ζουμερα t-bones & rib eyes!!

Take away
Ξεχωριστός χώρος για καπνίζοντες
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά

09 Απρ 2016

Το επισκεφτήκαμε τέσσερα άτομα Σάββατο μεσημέρι (15:30) 3/4/2016.
Δε ξέρω για άλλες ώρες τι γίνεται, αλλά το παρκάρισμα ήταν εύκολο.
Ο χρόνος αναμονής από τη στιγμή που δώσαμε όνομα μέχρι να καθίσουμε τηρήθηκε με απίστευτη ακρίβεια (25 λεπτά). Κάτι που είναι πολύ θετικό καθώς υπάρχει μια συνεχόμενη ροή στην ανανέωση της πελατείας του μαγαζιού. Πολύ καλή πρώτη εντύπωση.

Ο χώρος είναι αρκετά μικρός αλλά με καλή διαρρύθμιση και έτσι δε νιώθεις στριμωγμένος.
Ο κατάλογος είναι μαζεμένος, αλλά προσφέρει αρκετές επιλογές τόσο σε burgers όσο και σε σαλάτες και ορεκτικά.
Διαλέξαμε τα εξής:
Σαλάτα του Καίσαρα που είχε κοτόπουλο, μαρούλι, λόλα, άισμπεργκ, κρουτόν και σως Καίσαρα. Θα μπορούσε να είναι και κυρίως πιάτο. Πολύ μεγάλη ποσότητα. Γεύση που άρεσε σε όλους.
Πατάτες τηγανητές. Με τη φλούδα τους, καλή μερίδα συνοδευόταν από σως μπάρμπεκιου.

Από Burgers (τα μπιφτέκια ψημένα medium well):
Sopranos με μοτσαρέλα, pastrami, spicy coleslaw, μουστάρδα dijon. Συνοδεύτηκε από πράσινη σαλάτα (πολύ καλή εναλλακτική πρόταση). Ήταν λίγο πιο πικάντικο από τα γούστα μου αλλά καταναλώθηκε ευχάριστα.
Juicy burger με τσένταρ, μπέικον, μαρούλι, κρεμμύδι, ντομάτα και σως μπάρμπεκιου. Συνοδεύτηκε και αυτό από πράσινη σαλάτα
Midtown με 2 Μπιφτέκια, τσένταρ, άισμπεργκ, ντομάτα, κέτσαπ, μαγιονέζα. Συνοδεύτηκε από πατάτες τηγανητές.

Chicago με γραβιέρα, καραμελωμένα κρεμμύδια, άισμπεργκ ντομάτα, aioli mayo.
Συνοδεύτηκε από πατάτες τηγανητές.
Όλοι μείναμε πολύ ευχαριστημένοι από την ποιότητα αλλά και την ποσότητα.
Από ποτά, τρεις μπύρες και μια κόκα κόλα.

Στην εξυπηρέτηση τα παιδιά παίρνουν άριστα. Το τραπέζι καθαρίστηκε και στρώθηκε άμεσα. Νερό σε μπουκάλι που ανανεώθηκε πριν ζητηθεί. Ο χρόνος αναμονής ικανοποιητικός τόσο από την παραγγελία μέχρι να έρθουν τα πρώτα όσο από τα ορεκτικά μέχρι τα κυρίως.
Πληρώσαμε 62 ευρώ. Η απόδειξη κόπηκε κανονικά.

Σίγουρα θα μπορούσε να είναι λίγο φθηνότερο. Η ποιότητα του είναι όμως αρκετά υψηλή οπότε μας δίνει πολύ καλό value for money.
Γενικά ήταν μια πολύ καλή εμπειρία και σκεφτόμαστε να το επισκεφτούμε ξανά να δοκιμάσουμε και άλλες γεύσεις.

01 Απρ 2016

Επισκεφθήκαμε το μαγαζί ύστερα από παρότρυνση φίλου, το Σάββατο 26 Μαρτίου, με την εντύπωση ότι θα φάμε ίσως το καλύτερο burger στην Αθήνα - Νot!

Χρόνος αναμονής: 50 λεπτά! φθάσαμε στο μαγαζί 11 παρά 10 και τελικά καθήσαμε 12 παρά 20! Λογικό και αναμενόμενο αφού το μαγαζί δεν κάνει κρατήσεις και επιπλέον είναι αρκετά μικρό για τον κόσμο που εξυπηρετεί.

Παραγγελία: ένα λουκάνικο με χαλούμι το οποίο ήταν μέτριο και σχετικά κρύο, και δύο juicy burger, με την προοπτική ότι εγώ θα πάρω και δεύτερο. Όταν το είπα αυτό στον σερβιτόρο, μου είπε ότι καλύτερα να πάρω ένα burger με διπλό μπιφτέκι και θα χορτάσω το ίδιο και είναι προτιμότερο γιατί δεν θα φάω πολύ ψωμί. Επέμεινα στην αρχική επιλογή μου για να μου πει τελικά ότι επειδή θα κλείσει σε λίγο η κουζίνα δεν θα μπορώ να πάρω δεύτερο και καλύτερα να επιλέξω με διπλό μπιφτέκι, όπως και τελικά έκανα.

Ρωτάω όμως: έχω πάει στο μαγαζί από τις 11 παρά 10, περιμένουμε στο κρύο επί 50 λεπτά, και δεν μπορώ να εξυπηρετηθώ σωστά ανεξάρτητα από την ώρα που κλείνει η κουζίνα. Θα προτιμούσα στις 11.30 πχ να σταματήσουν να δέχονται κόσμο αφού είναι τόσο αυστηροί με το ωράριο ανεξαρτήτως κόσμου και πόσο περιμένει ο καθένας.

Γεύση: οι πατάτες που συνόδευαν τα burgers ήταν σχεδόν άψητες, τα ίδια τα burgers γευστικά όχι όμως τίποτα το ιδιαίτερο, συγκριτικά με αυτό που περιμένεις τελικά. Η ποσότητα μεγάλη.

Εξυπηρέτηση: όταν ζητήσαμε τον λογαριασμό, έρχεται ο σερβιτόρος και μας λέει προφορικά το σύνολο. Αφού πληρώσαμε ζητήσαμε απόδειξη και μας λέει ο ίδιος σερβιτόρος "α δεν είναι στο τραπέζι σας? θα σας φέρω". Την ίδια ακριβώς ερώτηση - απάντηση είχε δώσει και σε προηγούμενο τραπέζι δίπλα μας. Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ιδίως από ένα τέτοιο μαγαζί με τόσο κόσμο που εξυπηρετεί να προσπαθεί να αποφύγει με τέτοιο τρόπο την έκδοση αποδείξεων. Φυσικά οι σερβιτόροι δεν φταίνε σε τίποτα απλά ακολουθούνε την πολιτική του μαγαζιού, δηλαδή την αποφυγή εκδόσεως αποδείξεων.

Εξυπηρέτηση: τα παιδιά στο service ήταν ευγενικά και παρόλο το ατυχές συμβάν με την πίεση να παραγγείλουμε κάτι που δεν θέλαμε, εξυπηρετικά.
Τελικά: Μετριότατο και overrated.

11 Μάρ 2016

Τα καλυτερα burger στο νομο Αττικης! Απο το ψωμι μεχρι το κρεας φρεσκα υλικα, ιδανικα φτιαγμενα για λατρεις της εν λογω κουζινας με διαφορα το νουμερο ενα σε ολα τα επιπεδα. Ευχαριστουμε βρηκαμε το απολυτο burger joint!

14 Ιαν 2016

Ειπαμε οτι αγαπαμε το burger και απορω πως ζουσαμε τοσα χρονια μακρυα του... Πηγαμε λοιπον και στο Juicy Grill, δεν το ειχα ακουσει απο καπου απλα ηταν το επομενο κατω απο το Μπαρ Μπεε Κιου και ειπα να δω και τι ειναι αυτο που ακολουθει αυτο το μεγαθηριο..

Ο χωρος μικρος και ωραιος αλλα καθολου ανετος γιατι βλεπεις το κοσμο που σε περιμενει πανω απο το κεφαλι σου για να φας και να κατσει. Ο καταλογος μικρος και συνοπτικος, αρκετα ευκολα κατανοητος!

Παραγγειλαμε:

Blue Cheese - Portobello (μοσχαρισιο μπιφτεκι, ψητο κρεμμυδι, μανιταρι blue cheese και BBQ sauce)

Steak Pork Burger (χοιρινη μπριζολα, μοτσαρελα, τοματα, κρεμμυδι και μαρουλι)

Chicken Provolone (μπιφτεκι κοτοπουλο, καπνιστο provolone, onion rings, μαρουλι, τοματα)

Πηραμε και 2 Αλφα και μια Fisher και περιμεναμε!!

Βασικα δεν ειναι οτι αργησαν να ερθουν αλλα οτι ειδα ατομα να εξυπηρετουνται πριν απο μας και να εχουν κατσει μετα απο μας!

Τα παιδια εξυπηρετικα, ηξεραν τι πουλουσε το μαγαζι..

Τα burger δεν ηταν ασχημα αλλα σιγουρα δεν ειναι για να ειναι αυτο το μαγαζι στη 2η θεση και το Μπαρ Μπεε Κιου στη πρωτη! Καλα υλικα (μονο το ψωμακι μου φανηκε καπως.. ) αλλα χωρις καμια φαντασια. Οταν θες να φας ενα burger δεν θες να ειναι εκλεπτυσμενο αλλα χορταστικο στο ματι και στο στομαχι, να μην μπορεις μετα να κουνηθεις για κατι λεπτα. Αυτο ηταν κανονικο, χωρις καμια συγκινηση.

3 ατομα πληρωσαμε καπου 40ε, κανονικα, καπου 13/ατομο.

Ηταν καλο αλλα σιγουρα οχι για σαν το αλλο μαγαζι, θα ξαναπηγαινα αν ημουν στη γειτονια αλλα προτεινω να αφησουν τη φαντασια τους να δουλεψει και να βγαλουν αυτο που καποιος λαχταρα να φαει και οχι να βγαλει selfie μαζι του...!

22 Νοε 2015

Αν ήταν ομάδα, θα πήγαινα κάθε βδομάδα γήπεδο με εμφάνιση και κασκόλ φωνάζοντας συνθήματα. JUICY GRILL!!!!

Πηγαίνω πάνω κάτω μία φορά το μήνα από όταν άνοιξε.
Το μεγάλο συν που έχω παρατηρήσει όλον αυτό τον καιρό είναι πως δεν έκαναν επέκταση στα τραπέζια. Εχω μετρήσει 12-15 τραπέζια όλα, μέσα και έξω. Τι σημαίνει αυτό? Δε μπουκώνει η κουζίνα τους. Εύγε!

Είναι εξαιρετικής ποιότητας όλες τους οι πρώτες ύλες, από το κρέας έως τα μαρούλια.
Μου αρέσουν οι μεγάλες του μερίδες, κάτι όμως που αναγκάζει την παρέα να πάρει λιγότερα ψιψιψόνια. Συνήθως βολευόμαστε με BBQ chicken wings και Mama's Fries και την λιττή και απέριτη Green σαλάτα. Αυτό αν η παρέα αποτελείται από τρεις και πάνω, γιατί στα δύο άτομα αυτά συν το κυρίως burger ή steak είναι κάτι παραπάνω από υπερβολικά.

Το αγαπημένο μου burger θα έλεγα πως είναι το New Yorker. Μπιφτέκι (γεμιστό με μοτσαρέλα). Μπέικον. Αυγό. Απλά πράματα. Και πάντα με brioche. Παρόλα αυτά, ενίοτε επιλέγω το Chicago ή το Cheese Steak. Προφανώς και αν δεν παίξουν Mama's Fries στη μέση, τις ζητάω από το πάντα και αυτό το τονίζω, ΠΑΝΤΑ ευγενέστατο και χαμογελαστό προσωπικό να τις βάλουν side στο burger μου. Πολλες φορές καταλήγω να φεύγω έχοντας φάει 3 αυγά. Χαλάλι η χολιστερίνη, η χολιστερόλη και τα τριγλυκερίδια.
Είμαι από αυτούς που αντί για γλυκό τρώνε μπέικον, οπότε δε μπορώ να εκφέρω άποψη, θα ήταν άδικο.

Γύρω στα 12 ευρώ το άτομο είναι ο λογαριασμός με κρασί και αναψυκτικό μέσα. Είναι απίστευτα καλή τιμή για την προσφερόμενη ποιότητα και την ποσότητα.

Δεν είναι ένα μπεργκεράδικο της μόδας. Είναι το μαγαζί που έκανε το burger μόδα.

10 Δεκ 2015

Το κακό έχει παραγίνει με αυτό το μαγαζί.
Είναι αδύνατο να βρεις τραπέζι ότι ώρα και να πας η ελάχιστη αναμονή είναι 30 λεπτά.

Εχθές πάλι 19.00 η ώρα το απόγευμα περιμέναμε πάνω από 40 λεπτά για να φάμε με κόσμο να περιμένει σαν το κοράκι από έξω και τα πιάτα μας να εξαφανίζονται με το που ακουμπήσαμε τα πιρούνια μας κάτω.

Το φαγητό για το είδος του είναι πολύ καλό αλλά αν από τις 10 φορές που θα πας τις 7 θα φύγεις και τις 3 αφού περιμένεις κάμποσο θα φας με την ψυχή στο στόμα δεν έχει νόημα η έξοδος.

02 Νοε 2015

Το καλύτερο Burger που έχω φάει στην Αθήνα!

Ξεκινάω με αυτή τη πρόταση γιατί πραγματικά σύμφωνα με τη προσωπική μου άποψη αξίζει σαν γεύση.

Χώρος 3/4
3/4 βάζω γιατί θα θέλα να χε περισσότερα τραπέζια για να είναι και η αναμονή μικρότερη. Σαν χώρος απλός και καθαρός, ότι χρειάζεται ένα μαγαζί αυτού του είδους.

Εξυπηρέτηση 3/4
Θα βάζα 4/4 αλλά τη τελευταία φορά που πήγα μου έκαναν ένα μικρό φάουλ που δεν μου άρεσε( η κοπέλα μου είναι απο τους ανθρώπους που τρώνε αργά, σε αντίθεση μ εμένα και ο σερβιτόρος επέμενε να της πάρει το πιάτο για να της το κάνει πακέτο), αλλά σε γενικές γραμμές είναι πολύ ευγενικοί, ταχύτατοι και με γνώσεις για τα burger που σερβίρουν.

Γεύση 4/4
Bluecheese burger, δεν έχω φάει καλύτερο! Χορταστικό πιάτο με σωστά ψημένο μπιφτέκι και μια πάρα πολύ νόστιμη σως.

Caesar Salad τεράστια σαν ποσότητα και πολύ νόστιμη.

Value4Money: 3/4
Δεν είναι για κάθε μέρα λόγω ότι η τιμή που θα πληρώσεις ανά άτομο είναι γύρω στα 10-15 ευρώ, όμως θα φας καλά και αξίζουν τα λεφτά που θα πληρώσεις.

Έχω πάει 3-4 φορές και σίγουρα θα ξαναπάω.

27 Σεπ 2015

Με έχει απασχολήσει αρκετές φορές, αν υπάρχει κάποιος λόγος, να γράψω τη γνώμη μου για ένα εστιατόριο, το οποίο συγκεντρώνει ήδη πλήθος κριτικών και μάλιστα θετικών.. Συνήθως αποφεύγω τελικά να γράψω, ειδικά όταν η γνώμη μου δε διαφέρει από της πλειοψηφίας, για να μην επαναλαμβάνομαι.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως, δεν μπορώ, να μην περιγράψω συνοπτικά την επίσκεψή μου στο juicy grill - κι αυτό γιατί οφείλω αποκλειστικά στο ask4food αυτήν την επίσκεψη, εδώ πρωτοάκουσα/πρωτοδιάβασα γι' αυτό.

Εγώ κι ο Χολαργός.. καμία σχέση, οπότε για την περιοχή έχω μόνο να πω, ότι τη βρήκα πολύ εύκολα με το GPS! Ο εσωτερικός χώρος είναι αρκετά μικρός, λόγω όμως του καλού καιρού καθήσαμε έξω, όπου έχει καμιά δεκαριά τραπέζια. Ο κατάλογος μικρός, όσο χρειάζεται, american food, με burgers και μερικές ακόμα επιλογές σε κυρίως. Εμείς επιλέξαμε δύο burgers, ένα με barbeque σος κι ένα με γραβιέρα και καραμελωμένα κρεμμύδια, με δύο αναψυκτικά. Παρότι είχαμε καταλήξει, να παραγγείλουμε και σαλάτα, μόλις είδα σε διπλανό τραπέζι το μέγεθος του burger άλλαξα γνώμη: προτιμώ να φάω όλο το τεράστιο yummy burger κι άσε τις πρασινάδες για άλλη φορά, σε καμία δίαιτα!

Τα burger ήταν γευστικότατα, medium well, το κρέας καθαρό, όχι πικάντικο-κι αυτό για μένα είναι βασικό, καθότι δεν είμαι φαν των πολλών καρυκευμάτων-και συνοδεύονταν, μετά από δική μας επιλογή, από πολλές τηγανητές πατάτες (υπήρχε και η επιλογή της ψητής, αλλά μην ξαναλέω τα ίδια, αυτά τα αφήνω για περίοδο δίαιτας). Ομολογώ ότι οι πατάτες δε με ενθουσίασαν τόσο όσο το burger, ήταν αρκετά βαριές στη γεύση (πολύ λάδι μήπως;), όχι όμως ότι δεν τις τίμησα κι αυτές, ως όφειλα! Το μαγαζί ήταν μισογεμάτο και ήταν νωρίς, οπότε φαντάζομαι τα βράδια είναι πλήρως γεμάτο.

Το συνιστώ σίγουρα, σε περίπτωση, που κάποιος θέλει να φάει burger, απλά μην περιμένει κανείς, ότι θα πάει εκεί για φαγητό και θα κάτσει με τις ώρες. Η αίσθηση που μου άφησε, είναι αυτή του γρήγορου φαγητού, πάω, παραγγέλνω, τρώω και σε μία ωρίτσα συνολικά έχω φύγει..

Εμείς αυτό κάναμε πάντως και φύγαμε πολύ ευχαριστημένοι!

26 Οκτ 2016

Έχω έρθει πάρα πολλές φορές και εχω δοκιμάσει τα πάντα στο μενού. Οταν λέω τα πάντα κυριολεκτώ. Απο άποψη γεύσης και ποιότητας υλικών χωρίς καμία αμφιβολία είναι εξαιρετικό.
Τα Burger ειδικά είναι φανταστικά. Τop αγαπημένα:
Tο New Yorker, Μπιφτέκι μοσχάρι γεμιστό με μοτσαρέλα, αυγό τηγανητό, bacon, μαρούλι, ντομάτα, κρεμμύδι και homemade BBQ sauce.
Το Cheese Steak, Flank steak fillet, cheddar, καραμελωμένα κρεμμύδια, πίκλες,
μαρούλι, ντομάτα και homemade BBQ sauce.
To Chicken Provolone, Μπιφτέκι κοτόπουλο με καπνιστό provolone και
onion rings, μαρούλι, ντομάτα και BBQ sauce.
Και το Nasty Chicken, Τηγανητό φιλέτο κοτόπουλο παναρισμένο με βρώμη, chipotle
mayo, πίκλες και coleslaw.

Μην παραλείψετε να ρωτήσετε για το γλυκό της ημέρας, αν έχουν red velvet παραγγείλετε 2-3.

Το προσωπικό ευγενικό, χαμογελαστό και εξυπηρετικό πάντα.
Για να βρείς τραπέζι να καθήσεις χωρίς να περιμένεις πρέπει να είσαι εκει κατα τις 13:00, αλλιώς θα πρέπει να περιμένεις 30 με 40 λεπτά. Aξίζει η αναμονή.

Κεραμεικού 2, Χολαργός

215 5203201

ΑΛΕΠΟΥ (Η) (ΠΕΤ...
Γεύσεις μετά μουσικής ...
Μουσικά Μεζεδ/λεία
Πετρούπολη