Η ιστορία ξεκινάει ήδη από το 1972 όταν ο παππούς Αντώνης άνοιξε την πιτσαρία Moulin Rouge στην περιοχή του Περισσού. Η ¨Πιτσαρία του Αντώνη¨ όπως ο κόσμος συνηθίζει να την αποκαλεί ακόμα και σήμερα, ήταν η πρώτη πιτσαρία στην περιοχή.
Η ποιότητα άλλα και η γεύση των προϊόντων μας δεν άργησε να κερδίσει τις καρδιές του κόσμου και να γίνει μια κλασική απόλαυση.

Οι παραδοσιακές συνταγές, τα μυστικά της γεύσης και ο σεβασμός στον πελάτη ήταν πάντα η συνταγή της επιτυχίας μας, την οποία συνεχίζουμε να εφαρμόζουμε με συνέπεια και μεράκι 43 χρόνια μετά.

Δευτέρα - Κυριακή 12:30 - 00:30

Κάνει delivery
Take away
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

13 Μάρ 2016

Mucho gusto! Πολύ το χαρήκαμε, όπως λένε και οι ισπανόφωνοι… Κρυμμένο στα στενά της Νέας Ιωνίας βρίσκεται ένα μαργαριτάρι που κοσμεί την περιοχή από το 1972 παρακαλώ. Για μικρό χρονικό διάστημα είχε παράρτημα και στα Βριλήσσια και από εκεί ανακάλυψα αυτή την πιτσαρία – έκπληξη με το καλλιτεχνικό όνομα.

Αν και το μαγαζί δουλεύει κυρίως με delivery, στον πρώτο όροφο στεγάζεται μια άνετη αίθουσα με παράθυρα στα δύο από τα τέσσερα σημεία του ορίζοντα και τραπεζάκια τοποθετημένα παράλληλα σε αυτά, τίποτα το ιδιαίτερο βασικά. Ενίοτε ο χώρος αποκτάει μεγάλη ζωντάνια καθώς γίνεται στέκι για γυμνασιολυκειοπαρέες (καινούργια λέξη) ή φιλοξενεί παιδικά πάρτυ. Το κακό είναι ότι η τουαλέτα βρίσκεται στο υπόγειο, άρα καλό είναι να την επισκεφτείς με το καλημέρα.

Στην πιο πρόσφατη επίσκεψή μας εξυπηρετηθήκαμε άμεσα, ευγενικά και μας κέρασαν και το επιδόρπιο (κρέπα με νουτέλα και μπανάνα, η ζύμη ήταν ίδια με της πίτσας! ). Επίσης πρέπει να πω ότι ζήτησα πίτσα χωρίς πιπεριά και όταν ήρθε με πιπεριά την άλλαξαν αμέσως, παρόλο που είπα ότι δεν πειράζει. Κάτι τέτοια είναι που κερδίζουν τον πελάτη.

Το μενού περιλαμβάνει σκορδόψωμα, πίτσες (ανοιχτές ή κλειστές), πεϊνιρλί, μακαρονάδες και γλυκάκια. Όλα τα υλικά είναι ποιοτικά και αυτό αποτελεί πιστεύω και το μυστικό της νοστιμιάς της πίτσας. Προτιμήσαμε τις εξής γεύσεις:

· Κυπριακή: Τυρί γκούντα, σάλτσα ντομάτας, χαλούμι, φρέσκια ντομάτα. Απλή, αλλά στην απλότητα κρύβεται η απόλαυση.

· Παστουρμά: Τυρί γκούντα, σάλτσα ντομάτας, ανατολίτικος παστουρμάς. Εδώ μας απογοήτευσε λίγο ο παστουρμάς, δεν καταλάβαμε τη γεύση του.

· Moulin Rouge: Τυρί γκούντα, σάλτσα ντομάτας, φέτα, φρέσκα μανιτάρια, φρέσκια ντομάτα, πιπεριά. Είπαμε χωρίς πιπεριά! Εξαιρετική, η σπεσιαλιτέ τους θα έλεγα!

· Πικάντικη: Τυρί γκούντα, σάλτσα ντομάτας, φέτα, φρέσκια ντομάτα, παραδοσιακό σουτζούκι, μπούκοβο. Η αμέσως καλύτερη επιλογή, για καυτά γούστα (ώπα, δεν ακούγεται καλό αυτό).

Σαν μέγεθος μπορεί να θεωρηθούν και ατομικές. Σαν τιμή όμως θα έλεγα πως χρεώνονται σαν κανονικές. Δεν πειράζει, προσωπικά δεν με ενοχλεί αυτό, αφού το value είναι υψηλό.

Συνολικά δεν το συζητάω! Θα ξαναπάω με την πρώτη ευκαιρία (κι ας μη με βολεύει καθόλου χωροταξικά)!

01 Απρ 2016

Ένα βραδάκι μετά από διάφορες δουλειές, βαριόμασταν να μαγειρέψουμε και θυμήθηκα ότι κοντά μας είναι μία ωραία πιτσαρία σύμφωνα με το My precious Ask For Food... και όντως ήταν καλή!

Πήραμε (ήμασταν 2 άτομα) μία πίτσα μισή - μισή γιατί εγώ νηστεύω...

Η μισή ήταν με λευκή σάλτσα, γκούντα, μανιτάρια (φρέσκα) και μπέικον και η άλλη μισή με 4 τυριά.
Ήταν απολαυστική και ήθελα και άλλη αλλά... όχι!

Πληρώσαμε 7.50 ευρώ περίπου.
Και θα πηγαίνουμε συχνά.

28 Δεκ 2015

Από τις καλύτερες πίτσες που έχω φάει! Δε χρειάζονται άλλα λόγια, μόνο αυτό. Τέλεια πίτσα σε γεύση.

Επίσης, εξυπηρετεί σε αρκετές περιοχές εκτός της Νέας Ιωνίας.

Στα αρνητικά, είναι αρκετά μικρή, οπότε τα 8 ευρώ κατά μέσο όρο που κοστίζει την κάνει μάλλον λίγο ακριβή. Τον χώρο δε μπορώ να τον κρίνω, καθώς νομίζω δουλεύει με delivery κυρίως. Παρόλα αυτά είναι πολύ μικρός χώρος και δε λέει και πολλά. Μπορείτε να την πάρετε και από εκεί, σε 15' συνήθως είναι έτοιμη.

Αιμιλιανού Γρεβενών 42, Νέα Ιωνία

FATIMA'S
Στιγμές ξεχωριστές με ...
Multi Ethnic
Αγ. Ανάργυροι