Ένα ακόμα κατάστημα της αλυσίδας, στον πολυχώρο McArthur Glenn. Ανοιχτό κάθε μέρα από το μεσημέρι. Κυριακή μόνο μεσημέρι.

08 Ιαν 2016

δυο φιλικα ζευγαρια πηγαμε στις 04/01 για ψωνια και βολτα στο εκπωτικο
αφου τα καναμε ολα αυτα ειπαμε να φαμε ολοι μαζι
διαλεξαμε το meat me. αρκετος κοσμος στο μαγαζι

παραγγειλαμε τα εξης λαχ. ψητα 2/4
ροκα-λολλα 3/4
μανιταρια ριγανατα2/4
απο κρεατικα πηραμε μια "ποικιλια"
μπριζολακι3|4 σουβλ. χ2\4
στηθος2\4 σουβλ κοτ.3/4
αρκετα καλα ψημενα (παραδοξως για εμπορικο)

πατατες τηγ. ικανοποιητικες
μαζι με ποτα -αναψυκτικα πληρωσαμε κοντα στα 100 ευρω
αν και οι τιμες ειναι λιγο τσιμπημενες για γρηγορο φαγητο

οχι στυλ "goodys" ειναι αρκετα καλο

25 Δεκ 2015

Είδαμε απ'εξω το μαγαζί και φάνηκε σαν ένα μέρος που ξέρει από καλό φαγητό. Ο χώρος είναι όμορφος με έναν μεγάλο εσωτερικό χώρο και έναν κλειστό με τζαμαρία εξωτερικό (για καπνίζοντες). Μας φέρανε τα μενού στα οποία σημειώναμε επάνω με μολύβι την παραγγελία. Οι τιμές φάνηκαν υψηλές και οι επιλογές πολύ λίγες αλλά ελπίζαμε οτι το φαγητό θα μας αποζημιώσει.

Οι σερβιτόροι ήταν σχετικά γρήγοροι και αρκετά ευγενικοί αλλά φαινόταν οτι το σέρβις ήταν ξεπέτα. Μας πήραν την παραγγελία μπριζολάκια, μανιτάρια και τηγανητές πατάτες για δοκιμή. Στα 10 λεπτά ξαναήρθε ο σερβιτόρος να μας ενημερώσει οτι τα μπριζολάκια είχαν τελειώσει (5.30 το απόγευμα!!! ), αυτό δεν μας αποθάρρυνε και αντ'αυτού πήραμε μπιφτέκια και κεφτεδάκια. Όταν ήρθε το φαγητό είδαμε με έκπληξη οτι μας φέρανε πατάτες φούρνου γιατί τελείωσαν (! ) και οι τηγανητές πατάτες. Φανταστήκαμε οτι οι πατάτες φούρνου θα ήταν πιο νόστιμες οπότε τις κρατήσαμε χωρίς παράπονα.

Το φαγητό.
Τα μπιφτέκια και οι κεφτέδες ήρθαν σκέτα σε ένα λευκό πιάτο (χωρίς ούτε καν σάλτσα συνοδευτική) παρόλο που ήταν πανάκριβα, ήταν σχεδόν άνοστα και ήταν πολύ αλμυρά. Οι πατάτες ήταν και αυτές πολύ αλμυρές χωρίς καμία γεύση στην σάλτσα και οι μισές ήταν καμμένες και δεν τρωγονταν. Τα μόνα που καταφέραμε να φάμε ήταν τα μανιτάρια τα οποία ήταν προφανώς από κονσέρβα. Όταν ζητήσαμε τον λογαριασμό είχαν κάνει λάθος και μας είχαν χρεώσει 2 Ευρώ για πιτάκια που δεν πήραμε.

Περιμένεις κάτι παραπάνω απο ένα τέτοιο μαγαζί που έχει τόσο υψηλές τιμές. Θεωρώ απαράδεκτο να είναι τόσο αλμυρό το φαγητό, να μην έχει καμία γεύση και να τους τελειώνουν οι προμήθειες απο το απόγευμα. Αυτό το εστιατόριο μου άφησε άσχημες εντυπώσεις και σίγουρα θα προτιμήσω κάτι άλλο την επόμενη φορά που θα επισκεφτώ το Εκπτωτικό Χωριό.

10 Νοε 2015

Τελευταία φορά που κάθισα στο meatme ήταν η Μεγάλη Εβδομάδα του 2015. Εναλλακτικά grilled για την νηστεία που έδιναν διέξοδο στους νηστεύοντες.

Αφορμή για την αναφορά μου ήταν η σημερινή επίσκεψη. Το εστιατόριο άδειο από τραπέζια και κλειστό. Δεν είδα κάποια ανακοίνωση για ανακαίνιση ή κάτι άλλο.

Τα υπόλοιπα "φαγάδικα" του McArthur Glenn ασφυκτικά γεμάτα.

Οικοδομικό τετράγωνο E71, Γυαλού 19004 Σπάτα

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟΝ
Κάθε Τετάρτη όσο φας.....
Μουσικά Μεζεδ/λεία
Περιστέρι