Η επιμονή στην ποιότητα, η εντιμότητα των ιδιοκτητών σε οτιδήποτε αφορά τη γαστρονομία και η ευαισθησία απέναντι στη σημερινή οικονομική κρίση, φανερή από την πρώτη στιγμή που θα πάρετε τον κατάλογο στα χέρια σας, ξεχωρίζει τον χώρο αυτό.
Ελληνική δημιουργική κουζίνα απολύτως πιστή στις ελληνικές ιδιαίτερες πρώτες ύλες, πιάτα αγαπημένα της παράδοσής μας με μικρές πινελιές. Ατμόσφαιρα ζεστή και οικεία, χωρίς καμία επιτήδευση, με ανθρώπους που νοιάζονται απλά και ουσιαστικά για να περνάτε καλά. Σας καλωσορίζουμε!

Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή, Σάββατο όλη μέρα ανοικτό (13:00 με 01:00) Κυριακή μόνο μεσημέρι (13:00 με 19:00)

Παροχές για ΑμεΑ
Ξεχωριστός χώρος για καπνίζοντες
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά

26 Ιαν 2018

Η σχέση μου με το " Μαύρο Πρόβατο " έχει δοκιμαστεί δύο φορές αλλά τελικά τα καταφέραμε...!
Δύο φορές, λοιπόν, στο μακρινό παρελθόν, πήγα στα δυο εστιατόρια, στο Παγκράτι και στα Μελίσσια! Μαύρες σαν τα πρόβατα οι εντυπώσεις μου!! Ωστόσο, διαβάζοντας τις τόσες διθυραμβικές κριτικές από αγαπημένους χρήστες στο ask, λέω δεν μπορεί, μάλλον φταίνε οι επιλογές μου ή η " κακή μέρα. "..... Έτσι λοιπόν απέφευγα να γράψω...
Ήρθε λοιπόν η στιγμή (3.01), αφού προηγήθηκε και μια αποτυχημένη απόπειρα εύρεσης τραπεζιού πριν από λίγο καιρό, να επαληθευτούν οι παραπάνω υποψίες μου και να δικαιωθεί το πρόβατο. Congratulations!
Να μου πεις γιατί τόση εμμονή με αυτό το πρόβατο το Μαύρο. Εξηγήσεις: α) να δικαιώσω τους φίλους χρήστες β) η τρυφερότητα αλλά και η αγανάκτηση που νοιώθω για τα "μαύρα πρόβατα" γενικότερα γ) η πιθανότητα να είμαι ένα από δαύτα και δ) η σπάνια κόμη τους.....

Αρχικά, για εκείνους που δεν γνωρίζουν, το εστιατόριο δείχνει να είναι καθαρά συνοικιακό. Πολύς κόσμος όμως καταφθάνει εδώ από διάφορες γωνιές της πόλης. Ακόμα και καθημερινή είναι δύσκολο να βρει κάποιος τραπέζι. Σε αυτό συμβάλουν βέβαια και οι μάλλον περιορισμένοι χώροι του μαγαζιού.

Εμείς, δύο άτομα, καθίσαμε στην πιο μικρή αίθουσα από τις δύο, που είναι και η πιο καινούργια. Όταν φθάσαμε δεν υπήρχε τραπέζι αλλά το ευγενέστατο προσωπικό αμέσως προσπάθησε να μας εξυπηρετήσει! Η αίθουσα αυτή είναι λιτή αλλά με μερικές λεπτομέρειες άκρως αντιπροσωπευτικές, όπως π. χ. τα πολλά μικρά μαύρα προβατάκια - ένα λευκό στο κέντρο - πάνω στον κατάλευκο τοίχο! Κατά τα άλλα, δεν υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο μέσα στον συγκεκριμένο χώρο. Τα τραπέζια (5-6) είναι πολύ απλά και σε ολόλευκο χρώμα, στρωμένα με την κλασική καφέ λαδόκολλα.

Ο δεύτερος κλειστός, ο κύριος χώρος, παρουσιάζει ένα κάπως διαφορετικό διακοσμητικό ύφος με χιουμοριστική και επιμορφωτική διάθεση. Πάνω σε μαυροπίνακα είναι γραμμένοι με κιμωλία διάφοροι αστεϊσμοί και υπάρχουν δύο πόστερ με χαρακτηριστικά στοιχεία γύρω από το κρέας, τα μέρη του και την μαγειρική του. Τα τραπέζια είναι λευκά και περισσότερο προσεγμένα από τον προηγούμενο χώρο.

Γενικά, υπάρχει ένα σχετικό στρίμωγμα αλλά το νεανικό στυλ των περισσότερων θαμώνων, η ευγένεια του προσωπικού και το συνολικό διακοσμητικό ύφος σε κάνουν να το προσπερνάς.

O εξωτερικός χώρος στοιχειοθετείται από μερικά μικρά σιδερένια τραπέζια και καθίσματα, πάνω στο πεζοδρόμιο, όπου οι θαμώνες ζεσταίνονται από μερικά θερμαντικά οροφής.

Οι σερβιτόροι είναι ντυμένοι με χαρακτηριστικές ποδιές και όμορφες γκρι μπλούζες με το σήμα του εστιατορίου!

Το μενού είναι μεγάλο, με αρκετά πιάτα ημέρας, κυρίως πιάτα, ορεκτικά, μεζέδες, σαλάτες και μερικά θαλασσινά ή και ζυμαρικά με θαλασσινά. Η λίστα με τα ποτά δεν είναι μεγάλη αλλά την βρήκα ικανοποιητική και σε σχετικά καλές τιμές για εστιατόριο πάντα, π. χ. Μαντινεία Τσέλεπος, Μοσχοφίλερο (16,00/ μπουκάλι). Σερβίρεται και χύμα κρασί, λευκό και κόκκινο. Ακόμη βρίσκουμε ενδιαφέρουσες μπύρες, τσίπουρα, ούζα, ρακή και αναψυκτικά.

Η παραγγελία μας:

Κολοκυθόσουπα (6,00), όπου ο σερβιτόρος μας την μοίρασε στα δύο πιάτα ακριβοδίκαια. Λαχταριστή σούπα!

Μοσχαρίσιo παϊδάκι μπρεζέ με αποξηραμένα φρούτα και αρωματικό πουρέ καρότου (9,90), από τα πιάτα ημέρας. Πιάτο Υψηλής Γαστρονομίας με μικρά κομμάτια κρέατος πάνω στον κιτρινωπό και μερικά δαμάσκηνα και σύκα (?) τριγύρω, καθώς και μπόλικη καφέ σάλτσα. Εντυπωσιακό είναι το μεγάλο κόκκαλο στο κέντρο του πιάτου (χωρίς μεδούλι) καθαρά για διακοσμητικούς λόγους. Πρόκειται για ένα τέλειο πιάτο τόσο γευστικά όσο και αισθητικά!

Χουνκιάρ Μπεγιεντί (6,90), σερβίρεται σε κομψό στρογγυλό λευκό πιάτο. όπου το μοσχαρίσιο κρέας είναι αρκετά τρυφερό με μπόλικη κόκκινη σάλτσα και στη βάση του βρίσκεται ο νόστιμος πουρές μελιτζάνας.

Από τα γλυκά διαλέξαμε μια μους espresso με άσπρη σοκολάτα (6,20), σερβίρεται σε γυάλινο ποτήρι με μικρή ποσότητα κρέμας όμορφα σχεδιασμένης. Απαράμιλλης γεύσης γλυκό και ανάλογης φυσικά τιμής!!

Ήπιαμε μια μπύρα Voreia Stout (330ml) στα ΕΥΡΩ 4,50.

Στην αρχή προσφέρουν παξιμάδια από μπαγκέτα με διάφορα μυρωδικά που συνοδεύονται από ντιπ με σος ντομάτας και μαϊντανό! Δεν χρεώθηκαν!

Στο τέλος μας ξεπροβόδισαν με δύο σφηνάκια γκράπας.

Καταφθάνει νερό βρύσης.

Η θετική αύρα του προβάτου και οι θετικές εντυπώσεις που αποκόμισα εύχομαι να με ξαναφέρουν σύντομα κοντά του.....

05 Οκτ 2017

Επίσκεψη 4άρων ατόμων Σάββατο 3/9/2017 μετά από επιστροφή διακοπών. Το Πρόβατο μεγάλωσε και πολλαπλασιάστηκε. Πήγε και στα Μελίσσια.

Έγινε και πιο μεγάλο σε χώρο, όμως αυτόματα για μένα έχασε τον χαρακτήρα που έχει στο Παγκράτι ή προφανώς απλά δεν ήθελε να τον κρατήσει. Πολλά τραπέζια και μέσα και έξω όλα βέβαια γεμάτα. Πιο μεγάλο μεν όχι όμως και πιο άνετο. Αρκετά κοντινές οι αποστάσεις μεταξύ των τραπεζιών. Μεγάλη κουζίνα ορατή στο βάθος. Ο καθρέπτης στα δεξιά του εσωτερικού χώρου στον οποίο καθίσαμε μου φάνηκε αρκετά old-fashioned. Έχει και πατάρι. Γενικά, δε μπορώ να πω πως με κέρδισε.

Η εξυπηρέτηση άψογη. Πολλά άτομα στο σέρβις που το καθένα ξέρει πολύ καλά τη δουλειά του. Δεν αντιμετωπίσαμε κανένα παράπονο.

Η παραγγελία μας:

- Σαλάτα Μυρτώ χ 7,90€

Πράσινη ανάμεικτη σαλάτα με ψημένο μανούρι, ξηρούς καρπούς σοταρισμένους, φιλέτο πορτοκαλιού και σως βατόμουρου. Φρέσκια μεν, ελλιπής σε σως δε. Το αποτέλεσμα βέβαια πολύ στεγνό. Αφού έγινε η σχετική επισήμανση και παράκληση για συμπλήρωμα, έφτασε στο τραπέζι μας ένα μπολ με ποσότητα σάλτσας βατόμουρου που κάλυπτε άνετα άλλες δυο σαλάτες. Υπάρχει και η μέση οδός, αλλά οκ αφού το σώσαμε, λήγει εδώ το θέμα. Πάντως αν με ρωτούσατε δεν θα την επέλεγα ξανά. Και για την ακρίβεια στο Πρόβατο, δεν θα επέλεγα ποτέ ξανά… σαλάτα.

- Μους φέτας σε μπισκότο χαρουπιού με ζελέ ντομάτας και δυόσμο χ 4,60€

Δροσερό και νόστιμο ορεκτικό με τρία συστατικά που μου αρέσουν εξίσου, έστω και σε πειραγμένη έκδοση. Λίγος δυόσμος παραπάνω στο ζελέ ντομάτας θα έδινε περισσότερη ένταση. Αν ήταν μεγαλύτερη μερίδα θα μπορούσε να αντικαταστήσει άνετα μια σαλάτα. Ωραίο σαν ορεκτικό λοιπόν αλλά ακριβό θεωρώ για το μέγεθός του.

- Στικς κολοκυθιού με σως γιαουρτιού χ 4,50€

Τώρα μάλιστα… αρχίζει και γίνεται πιο ενδιαφέρον το πράμα. Το γνωστό ταπεινό κολοκυθάκι κομμένο ζουλιέν και τηγανισμένο, όμως τόσο τραγανό, τόσο γλυκό, τόσο λαχταριστό που … τύφλα να’ χουν οι πατάτες οι τηγανιτές! Λίγος άνηθος θα το ανέβαζε ένα ακόμα σκαλοπάτι.

- Μανιτάρια πλευρώτους χ 6€

Πάμε πάλι πίσω. Μάλλον τα πιο αδιάφορα (το λέω ευγενικά) πλευρώτους που έχω δοκιμάσει. Αν βλέπατε και τη photo που κοιτάζω τώρα… τς τς τς… μίζερα!

- Πατάτες τηγανιτές χ 3,60€

Συμπαθητικές, μικρή μερίδα. Προτιμούσα άλλη μια μερίδα στικς κολοκυθιού αλλά είχαμε και μια πατατού στην παρέα που επέμενε.

- Σαρικόπιτα με ξινομυζήθρα, μέλι και σουσάμι χ 5,60€

Από δω και κάτω αρχίζουν τα ωραία. Λεπτό, τραγανοτηγανισμένο και χρυσαφένιο φύλλο με ωραία ξινομυζήθρα που έρχεται σε πλήρη ισορροπία με το μελάκι. Το σουσάμι θα το ήθελα είτε καβουρντισμένο, είτε μαύρο για περισσότερο άρωμα. Κατά τα άλλο πολύ καλό ορεκτικό.

- Χοιρινή τηγανιά χ 5,50€

Νοστιμιά που χρειάζεται οπωσδήποτε πολλές φέτες ψωμιού για βούτες στην εξαιρετική και μπόλικη μπεζ σαλτσούλα.

- Κριθαρώτο λαχανικών χ 5,70€

Άψογα χυλωμένο, αρωματικό και πεντανόστιμο. Απλά επιβάλλεται.

- Συκώτι μοσχαρίσιο με μπαχαρικά και ξερό κρεμμύδι χ 5,90€

Αφρός! Κομμένο σε μεγάλα καρέ, σωστά ψημένο και πεντανόστιμο. Αν αφαιρούσα κάτι από αυτό το πιάτο θα ήταν βέβαια το ωμό κρεμμύδι, παρόλα αυτά αφαιρέθηκε εύκολα από τα δικά μου κομμάτια καθώς ήταν χοντροκομμένο.

- Χιουνγκιάρ μπεγιεντί χ 6,90€

Το γνωστό κοκκινιστό μοσχαράκι με καπνιστό πουρέ μελιτζάνας. Ο πουρές που δοκίμασα ήταν πραγματικά πάρα πολύ καλός, από τα λίγα εστιατόρια που τον πετυχαίνουν. Το μοσχάρι που δοκίμασε η παρέα έλιωνε στο στόμα. Γενικά άλλο ένα high light του Πρόβατου.

- Οσομπούκο μπρεζέ με γκρεμολάτα και πουρέ λαχανικών χ 12,30€

Πιάτο ημέρας. Λοιπόν εμένα υποτίθεται πως το μοσχάρι δεν μου πολυαρέσει. Αυτό μοσχαρίσιο κρέας με κόκκαλο στη μέση είχε μια σκούρα σαλτσούλα υποθέτω κρασάτη, ήταν πραγματικά λουκούμι που έλιωνε στο στόμα και ο πουρές λαχανικών επίσης εξαιρετικός. Το μπρεζέ υποδηλώνει τον τρόπο μαγειρέματος και η γκρεμολάτα είναι η τελευταία πινελιά που βάζουν πριν το σερβίρισμα του πιάτου και αποτελείται συνήθως από σκόρδο (εδώ ευτυχώς δεν κατάλαβα κάτι σε σκόρδο), ξύσμα λεμονιού και κάποιο φρέσκο μυρωδικό ανακατεμένα – στη συγκεκριμένη μαϊντανός απ’ ότι θυμάμαι-. Μου άρεσε πάρα πολύ μπορώ να πω και συγκριτικά με τα υπόλοιπα πιάτα, ήταν μεγάλη και η μερίδα (όπως βέβαια και η τιμή του).

- Πανσέτα μαριναρισμένη με φρέσκα μυρωδικά, καπνιστή πάπρικα και πουρές από πατάτες φούρνου χ 10,80€

Άλλο ένα πολύ καλό πιάτο ημέρας, άρτια μαγειρεμένο, με την πανσέτα στα θετικά να έχει μικρή συγκριτικά αναλογία σε λίπος και τον πουρέ πολύ γευστικό επίσης. Η γνώμη της παρέας για τα δύο τελευταία πιάτα της βραδιάς χωρίστηκε στη μέση. Οσομπούκο – πανσέτα 2-2

Και περνάμε στα γλυκά:

- Μους λεμονιού με καραμελωμένα αμύγδαλα χ 4,10€

Σταθερή αξία στο Πρόβατο αν σκεφτώ ότι υπήρχε και πριν χρόνια που πήγαινα στο αντίστοιχο του Παγκρατίου. Πολύ καλή με τα αμύγδαλα να κάνουν την υπέρβαση. Το “κόμμα δέκα” στην τιμολόγηση αδυνατώ να το καταλάβω αλλά οκ…. Είναι όπως το “κόμμα ενενήντα εννιά” στα υπόλοιπα είδη.

- Μιλφέιγ μήλου με σάλτσα καραμέλας χ 5,50€

Και ανεβαίνουμε επίπεδο. Επιμελώς ατημέλητα στημένο το γλυκό αυτό, με το φύλλο να κλέβει την παράσταση με το ψήσιμό και την τραγανότητά του! Τα ψημένα κομμάτια μήλου που είχαν γίνει σαν κάστανα σε συνδυασμό με την καραμέλα έδιναν τη χαριστική βολή.

- Μους espresso μαύρης και λευκής σοκολάτας χ 6,20€

Εδώ συμβαίνει το εξής ανεξήγητο. Δεν πίνω καφέδες ποτέ. Ο λόγος; Δεν μου αρέσει καθόλου η γεύση τους -ως ροφήματα- ενώ όμως ταυτόχρονα λατρεύω το άρωμά τους. Η μαμά μου (δικαίως) με φώναζε ανάποδο χρόνο! Σε οποιοδήποτε λοιπόν γλυκό μπαίνει η προσθήκη του καφέ (παντός είδους)… γίνεται αυτομάτως το αγαπημένο μου. Περιττό λοιπόν είναι να πω ότι τη συγκεκριμένη μους τη λάτρεψα.

- Τάρτα με σοκολάτα bitter αλμυρή καραμέλα και παγωτό φυστικοβούτυρο χ 5,80€

Το καλύτερο κλείσιμο για μένα. Ωραία η βάση της τάρτας, η πικρή γκανάς βελούδινη και το αποκορύφωμα ήρθε με τη μπουκιά να τελειώνει με καραμέλα και παγωτό φυστικοβούτυρο!!! Εντάξει τσάκιζα δυο τέτοιες τώρα άνετα!

Εδώ να πω πως η καλή φίλη που έχει πάει πολλάκις στο Πρόβατο και είχε δοκιμάσει το συγκεκριμένο γλυκό δεν είχε αποκομίσει τις καλύτερες εντυπώσεις από τη δική της πρότερη εμπειρία. Σαν λάτρης όμως παντός είδους τάρτας αλλά και σοκολάτας… επέμενα να την δοκιμάσω (λες και είχαμε παραγγείλει λίγα γλυκά). Τελικά δεν το μετανοιώσαμε και νομίζω πως και η φίλη μας αναθεώρησε (αν και δήλωσε πιστή λάτρης του μιλφέιγ μήλου), ίσως έτυχε κάποια αστοχία τότε.

Ήπιαμε ένα ξινό νερό 750ml x 4,90€, μια λεμονίτα χ 2,10€ και ένα ποτήρι λευκό κρασί ρομπόλα χ 2,50€ και πήραμε 2 μερίδες ψωμί χ 0,90. Το σύνολο του λογαριασμού ήρθε στα 112,20€ ήτοι 28,05€/ άτομο χωρίς κανένα κέρασμα στο τέλος πλην της ρακής στην αρχή.

Ακόμα θυμάμαι εκείνα τα πανέμορφα μπουκάλια με τα πολύ ιδιαίτερα λικέρ που μας είχαν προσφερθεί σαν κέρασμα στο τέλος του δείπνου μας. Εκείνη η εικόνα ήρθε λίγο κόντρα, στο “τίποτα” που μας προσφέρθηκε μετά από μια παραγγελία 16 πιάτων συνολικά κι ένα λογαριασμό κοντά τριάντα ευρώ κατ΄ άτομο ως επί τω πλείστων για μεζέδες. Η σύγκριση είναι αναπόφευκτη. Ένα γλυκό από τα τέσσερα που παραγγείλαμε κερασμένο… σίγουρα θα άφηνε άλλη εντύπωση και σίγουρα δεν θα έριχνε την επιχείρηση έξω. Λεπτομέρειες που δεν ξέρω γι’ άλλους, για μένα όμως μετράνε και κάνουν και τη διαφορά.

Συμπερασματικά το Πρόβατο Μελισσίων συνεχίζει την καλή δουλειά που ξεκίνησε ο μεγάλος αδερφός του στο Παγκράτι, με προσοχή στην ποιότητα των πρώτων υλών και στην εκτέλεση (της πλειοψηφίας) των πιάτων, με υψηλό επίπεδο υπηρεσιών εξυπηρέτησης. Δεν σας κρύβω βέβαια πως δεν έφυγα από εκεί με τον ίδιο ενθουσιασμό που είχα φύγει από το Παγκράτι την πρώτη φορά που είχα πάει. Παρόλα αυτά κι αν απομονώσω την σύγκριση, πρόκειται για μια αξιοπρεπέστατη επιλογή στην περιοχή των Μελισσίων. Προσοχή μόνο μην ξεφύγετε στην παραγγελία.

Προτείνεται.

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη PONTIKI.

18 Μάρ 2018

Ανεβήκαμε στην παλιά μου γειτονιά και πώς σκέφτηκα ότι δεν έχω επισκεφθεί ποτέ το μαύρο πρόβατο στην Αρριανού. Κυριακή μεσημεράκι με πολύ καλό καιρό και ο σύζυγός μου μου λέει "τώρα σε γκουρμέ μαγαζί θέλεις να με πας, εγώ θέλω τσιπουράκι και οικονομικά πράγματα". Δεν άργησα να τον πείσω και φτάσαμε στην Αρριανού όπου το να βρεις πάρκινγκ είναι μάλλον αδύνατο. Είμαστε όμως τυχεροί και μόλις έφευγε ένα αμάξι.

Το μαγαζί πραγματικά τεράστιο με τραπεζάκια έξω που καταλαμβάνο
Είχαμε πάει όμως πολύ νωρίς κατά 13.00 μ. μ., οπότε μας εξυπηρέτησαν και μας έδωσαν 2-3 επιλογές που να κάτσουμε έξω. Το μαγαζί ήταν είχε πολύ προσωπικό και φαινόταν ότι θα γέμιζε σε λίγη ώρα.

Παραγγείλαμε τα εξής καθώς είχαμε όρεξη για μεζεδάκια και όχι για κυρίως φαγητό

- Μύδια αχνιστά, τα οποία ήρθαν σε ένα φανταστικό μικρό μαύρο σκεύος με καπάκι και ήταν τέλεια
-Πατατοσαλάτα με καπνιστό τσίρο πολύ γευστική και κάτι ιδιαίτερο.
-Σαλάτα Μυρτώ με ψημένο μανούρι, ανάμικτα λαχανικά, σωταρισμένους ξηρούς καρπούς, πορτοκάλι & σως βατόμουρο, σε αρκετά καλή ποσότητα και παρά πολύ ωραία.

Πήραμε επίσης 1/2 κιλό χύμα κρασί λευκό και 2 καραφάκια τσίπουρο.
Μείναμε πολύ ικανοποιημένοι από τις γεύσεις και τα ποτά.
Σε λιγότερο από ώρα, το μαγαζί γέμισε και περίμεναν όρθιοι, η εξυπηρέτηση όμως ήταν άψογη.

Πληρώσαμε 2 άτομα, 28 ευρώ, που τα θεωρώ πολύ καλά δεδομένης της ποιότητας του μαγαζιού.

Σίγουρα θα ξαναπάω.

29 Αυγ 2017

Αν και γείτονας εδώ και ένα χρόνο, δεν είχα καταφέρει να πάω στο μαγαζί, το οποίο έχει πάντα (μα πάντα!! ) κόσμο.
Το επισκέφτηκα προχτές, επιτέλους!

Σαν χώρος δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο αφού είσαι στο τραπεζάκι στο πεζοδρόμιο κολλητά στα παρκαρισμένα αυτοκίνητα (κανά μαξιλαράκι στις σιδερένιες καρέκλες δε θα έβλαπτε).
Το προσωπικό ευγενέστατο.

Για αρχή μας φέρανε και ενα ντιπ ντοματας με πολύ νοστιμα παξιμαδάκια και σφηνακι ρακης.
Παραγγείλαμε:

-Σαλάτα της Δήμητρας. Είχε μέσα μπρεζάολα (δεν είχα ξαναφάει, καταπληκτικό Ιταλικό αλλαντικό από βοδινό κρέας), ρόκα, ανθότυρο, σύκα, βινεγκέτ. Πολύ νόστιμη.
-Πατατούλες τηγανητές. Το εκτιμάω όταν είναι φρέσκιες.
- Φωλιές από κανταίφι με μελιτζάνα, καρύδια, μετσοβόνε και μαρμελάδα ντομάτας. Δεν καταλαβα την γευση της ντοματας αλλα εξαιρετικο και ιδιαιτερο ορεκτικο.
- Λουκάνικα με μουστάρδα. Ηταν ΟΚ.

Πηρα κι ενα ποτηρακι κρασι, πολύ οικονομικό.

03 Αυγ 2016

Υπέροχο εστιατόριο με γευστικά πιάτα και καλές τιμές. Οι ποσότητες κανονικές!

Δοκιμάστε χαλούμι, μοσχαράκι κοκκινιστό με πουρέ και λαχταριστά μπιφτεκάκια σχάρας.
Το προσωπικό εξυπηρετικό και ευγενικό. Επίσης, μην ξεχάσετε να πιείτε την καταπληκτική μαστίχα Χίου που σερβίρουν μετά το γεύμα.