28 Οκτ 2016

Νυχτερινή επίσκεψη με φίλο. Ο χώρος είναι πολύ ωραίος κι άνετος με τραπέζια, πάγκους και φοβερή θέα. Περιβάλεται από τζαμαρία, η οποία το καλοκαίρι βγαίνει. Διαθέτει τεράστια ποικιλία ζύθων. Η παραγγελία μας:1 μπύρα Ζήτα,1 Θήτα Θεσσαλικής μικροζυθοποιίας και 1 Weihenstephan δροσερές ελαφριές. Δυστυχώς η Canabia (παγωμένη) είχε τελιώσει. Γαριδάκια για συνοδεία και κριτσίνια με κασέρι. Eξυπηρέτηση πολύ καλή από το νεαρό παιδί. Ο λογαριασμός ανήρθε στα 15ε με τη νόμιμη απόδειξη.

12 Ιαν 2016

βραδακι με ορεξη για μπυρα καπου που να εχει θαλασσα και ωραια θεα. σκεφτηκα το cheers καθοτι δεν ειχα ξαναπαει. η θεα του μαγαζιου φυσικα ειναι απιστευτη και ειναι το μοναδικο πολυ καλο στοιχειο του μαγαζιου. κατα τα αλλα πολυ δυνατη μουσικη και η εξυπηρετηση λιγο αργη.

απο θεμα φαγητου εκτος απο 2 μπυρες παραγγειλαμε σουβλακι μοσχαρισιο με πιτουλες και πατατες. δε τρωγοταν το κρεας. πολυ σκληρο και η πιτες σκληρες. δε φεραν ουτε καν ενα συνοδευτικο ντιπ για το κρεας και αναγκαστικα να ζητησω. ειναι τοσο κριμα ενα μαγαζι που ειναι στην ωραιοτερη τοποθεσια της καστελλας να μην εχει αναβαθμισει το φαγητο του καθοτι απο ετικετες μπυρας έχει αρκετες.

πληρωσαμε 18 ευρω για την εξοδο μας αλλα αν θα το ξαναπροτιμησω θα ειναι αυστηρα για μπυρα χωρις φαγητο και αυτο μονο για τη θεα του

11 Ιουν 2016

Δυστυχώς ούτε η δική μου κριτική θα αποθεώσει το μαγαζί.
Ολοι συμφωνούμε οτι είναι στο καλλίτερο σημείο της Καστέλας, αλλά συμφωνούμε και στα αρνητικά του

Είχαμε ξαναπάει με τη φίλη μου και μας άρεσε γιατί οι επιλογές στο φαγητό ήταν περιορισμένες και έτυχαν καλές, αυτή τη φορά όμως ήταν καταστροφή.
Σαλάτα (ρόκα-παρμεζάνα μ ό, τι άλλο άγνωστο περιείχε) παπαριασμένη κι άγευστη
Πατάτες τηγανιτές, onion rings μία απο τα ίδια(τουλάχιστον τα κρεμμύδια είχαν κάποια γεύση)

Χοιρινό με γλυκόξυνη σάλτσα η παραγγελία ήρθε ένα ανεκδιήγητο πιάτο, σαν νάχαμε παραγγείλει κρέας στιφάδο. Τόση "γλυκόξυνη" ούτε που την είχαμε ονειρευτεί!
Η σάλτσα εκτός της θάλασσας που είχαν βουλιάξει 3 κομματάκια χοιρινού ήταν σίγουρα του κουτιού και μάλιστα ούτε ανακατεμένη η ντομάτα πάστα με το υποτιθέμενο γλυκόξινο. Και το κερασάκι στην τούρτα τα μανιτάρια πλευρώτους κι αυτά "γλυκοξυνα", που μόλις βάλαμε ένα στο στόμα τυλίχτηκε στην χαρτοπετσέτα γιατί μας έπνιξε το ξύδι!!!
Ή ο μάγειρας έκανε πειράματα ή του είχε πέσει όλο το ξύδι στα φαγητά και δε το μαρτύρησε.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ και εμείς ακόμα πιο πολύ που δε διαμαρτυρηθήκαμε, αντίθετα πληρώσαμε το ακριβό για την ποιότητα αντίτιμο επειδή χορτάσαμε θέα.
Σε κάποια στιγμή, ίσως επειδή ήταν μια μεγάλη παρέα που γιόρταζε, ανέβηκε πολλά ντεσιμπέλ η μουσική, οπότε και καταλάβαμε οτι ήρθε η ώρα να φύγουμε.
Κρίμα τη θέση του!

Λεωφόρος Αλεξάνδρου Παπαναστασίου 60, Καστέλλα