ΣΤΟΥ ΜΠΑΜΠΗ

Τσιπουράδικα - Ουζερί
ΑΝΕΝΕΡΓΗ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ

Σκουφά 95 & Μάρκου Μπότσαρη 145, Πετρούπολη [Χάρτης]

Το εστιατόριο έχει σηματοδοτηθεί ως κλειστό.
Μεζεδοπωλείο - Τσιπουράδικο. Κάθε βράδυ ανοιχτό. Σαββατοκύριακα και μεσημέρι.

Τσιπουράδικα - Ουζερί - Πετρούπολη, Αθήνα
Αυγ

Η προσκληση εληφθη παρεα 6 ατομων θα πηγαιναμε σε φαγαδικο με μενου all you can eat. Αρκετες οι επιλογες στα 13€ οπως ολοι ξερετε. Μιας και ειχα παει αρκετες φορες στο παρελθον και ειχα μεινει ευχαριστημενος προτεινα να παμε στου Μπαμπη.

Τους πηρα στο λαιμο μου ειναι η αληθεια.

Παμε να κανουμε μια αναλυση, Θαλλασινα δεν δοκιμασα δεν εχω γνωμη, κρεατικα παραγγειλαμε τις εξης μεριδες: 2 μπριζολακια, 1 μπιφτεκι, 1 παιδακι κοτοπουλο, ηρθαν ολα απο μια μεριδα οποτε εγω που ηθελα μια μεριδα μπριζολακι δεν εφαγα οσο ηθελα, ξανα παραγγελια μια τα ιδια ακριβως, τα εφερε με την αναλογη καθυστερηση στις σωστες ποσοτητες αυτη την φορα, αλλα 40 λεπτα μετα την παραγγελια, ειχε φυγει η ορεξη, αποτελεσμα να μην τα φαμε.

Μπριζολακι οχι πολυ καλο, παιδακι κοτοπουλο νοστιμο, μπιφτεκι επισης. Ρε χρυσε μου ανθρωπε, φερτα οπως τα παραγγειλαμε, πρεπει να φαμε το φαι που θελουμε στον αναλογο χρονο, και να μην σε πεδευουμε και σενα. Αποτελεσμα δεν φαγαμε την ποσοτητα που θελαμε, ενω μια αντιστοιχη ποσοτητα εφτασε καθυστερημενα, δεν την φαγαμε και δυστηχως εμεινε για τα σκουπιδια, κριμα... απογοητευση εδω.

Σαλατα με σαγανακι, την εχω φαει τοσες φορες στο παρελθον, δεν ηταν το ιδιο γευστικη, η ντρεσινγκ ηταν πιο δυνατη και απο τον τσακ νορις καλυπτε τα παντα. Της προηγουμενες φορες ηταν αρκετα νοστιμη σαν σαλατα.

Λιγο αναποδα τα πηγα... Παμε στα ορεκτικα, κολοκυθοκεφτεδες ωραιοι οχι λαδεροι, πηραμε 2-3 μεριδες, μανιταρια στην σχαρα τα αγαπημενα μου ηταν νοστιμα, δεν τα συνοδευει πλεον με την σως μαγιονεζας που ταιριαζε πολυ γευστικα σαν συνδιασμος. Φετα σε φυλλο με μελι πηραμε μια, ηταν ωραια, φυσικα για 6 δεν εφτανε, οποτε οταν ξαναπαραγγειλαμε μας εφερε μια που ηταν κυριολεκτικα δυο μπουκιες, ηταν σε μεγεθος φακελου που βαζουμε τις φωτογραφιες της ταυτοτητας, γελασαμε παρα πολυ με αυτό.

Καβουροσαλατα προφανως ετοιμη, ηταν καλη, τυροκαυτερη εμποριου αυτη που ολοι εχετε φαει καπου εξω σε κανα σαντουιτσαδικο ή κατι τετοιο αλλα με προσθηκης τρυμμενης φετας. Πατατες τηγανητες παραγγειλαμε 2 ηρθε μια, κοτοπουλο τηγανια εντελως αδιαφορο (ολοι αυτο ειπαν), σουφλε πατατα ακομη πιο αδιαφορο.

Επισης το σερβις οποτε περνουσε κοντα κοιτουσε το ταβανι για να μην παραγγειλουμε.. Τραγικες καταστασεις. Ζητησα συγνωμη απο την παρεα μου για την επιλογη.
Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ξαναπαω. Θα προτεινα το ιδιο και σε σας

Δεν συστηνεται: /