Ψητοπωλείο με σουβλάκια, μπιφτέκια, λουκάνικα και πολλά πολλά ψητά στα κάρβουνα. Ανοιχτό καθημερινά από το μεσημέρι.

Κάνει delivery
Υπάρχει εξωτερικός χώρος

01 Αυγ 2017

Είναι το κλασσικό μας μέρος για παραγγελία γύρου. Επομένως, μετά από πολλές φορές που το έχουμε τιμήσει, μπορώ να πω με σιγουριά πως είναι ένα πολύ καλό σουβλατζίδικο.

Ό, τι και να έχουμε πάρει ήταν πάντα αξιοπρεπέστατο, με ελάχιστες αστοχίες οι οποίες είναι στα πλαίσια του... στατιστικού σφάλματος θεωρώ. Οι πίτες του είναι νόστιμες, χορταστικές χωρίς πολλά λάδια. Προσωπικά, είναι από τα ελάχιστα μέρη από τα οποία τρώω ευχάριστα και τον γύρο κοτόπουλο (εκτός από τον χοιρινό) - είναι άκρως ζουμερός χωρίς να είναι λιπαρός.

Έχουμε καθήσει και στον χώρο τους κάποιες φορές, ο οποίος είναι καλός χωρίς να λέει και πολλά. Είναι πάντως απέναντι από μία συμπαθητική πλατειούλα με πράσινο, οπότε με καλό καιρό είναι ευχάριστος. Στο delivery πάλι, η εξυπηρέτηση είναι γρήγορη και ευγενική.

Γενικά, είναι ένα καλό σουβλατζίδικο. Δεν θα έρθετε από την άλλη άκρη της Αθήνας για αυτό. Αλλά αν μένετε σε απόσταση delivery, να το δοκιμάσετε.

06 Οκτ 2015

Όσο και να προσπαθώ να είμαι ελαστική με όλους και όλα, δεν με βοηθούν οι συνθήκες! επισκεφθήκαμε το συγκεκριμένο ψητοπωλείο μετά από διθυραμβικές κριτικές και η αλήθεια είναι ότι αυτές οι κριτικές με επηρέασαν αρνητικά! εάν περνούσαμε τυχαία και τρώγαμε θα ήμουν πολύ λιγότερο αυστηρή@

ασ τα πάρω με την σειρα! ο χώρος είναι αρκετά προσεγμένος για τον χώρο του μαγαζιού! εμείς πηγαμε πριν περίπου ένα μήνα και κάτσαμε έξω! πολύ άνετα τραπέζια, όμορφη διακόσμηση, ακριβώς απέναντι από πάρκο! δεν έχω να πώ τίποτα αρνητικό. για το είδος του μαγαζιού και την περιοχή είναι προσεγμένο χωρίς βέβαια να περιμένετε να δείτε τίποτα το ιδιαίτερο. η αλήθεια είναι ότι με προβλημάτισε τι κάνουν το χειμώνα διότι εσωτερικό χώρο δεν είδα!

Εξυπηρέτηση άψογη! τα παιδιά είχαν κεραίες στα μάτια. μας τα έφεραν όλα πάρα πολύ γρήγορα. αρκετά ευγενικοί και διακριτικοί! δεν δίνω το 4 διότι θεωρώ ότι για να το πάρουν θα πρέπει να γίνουν λίγο περισσότερο έμπειροι στις παραγγελίες και θα καταλάβετε τι εννοώ!

4 άτομα πήραμε: 1 μεγάλη ποικιλία που είχε λουκάνικα γύρο κεμπάπ και καλαμάκια, 1 μπριζολάκια, 1 πατάτες, 1 τζατζίκι και 1 σαλάτα. τελικά αυτά ήταν πάρα πολλά και δεν φάγαμε ούτε τα μισά! όχι τόσο επειδή τα κρέατα ήταν τόσο μεγάλα σε μερίδα αλλά κυρίως επειδή οι γαρνιτούρες ήταν αρκετά πλούσιες. εδώ θα έπρεπε να έρθει η εμπειρία του προσωπικού που θα σε απέτρεπε! @

πάμε στο φαγητό τώρα: λοιπόν, εκτός από τα μπριζολάκια που πραγματικά με απογοήτευσαν όλα τα άλλα ήταν καλά χωρίς τίποτα να με ενθουσιάσει όπως περίμενα. οι πατατούλες οκ, τα καλαμάκια οκ, ο γύρος απλά οκ, το λουκάνικο καλό και το τζατζίκι πολύ καλό! πολύ καλό όλως παραδόξως ήταν το κρασί και οφείλω να το σημειώσω@

νομίζω ότι ήμουν αρκετά κατατοπιστική!
για όλα αυτά πληρώσαμε (με 3 αναψυκτικά) γύρω στα 40-45 ευρώ (δεν θυμάμαι ακριβώς)! τόσο όσο! δεν μου φάνηκαν και φτηνά αλλά η αλήθεια είναι ότι πήραμε αρκετά! η δίκαιη βαθμολογία θα ήταν το 3 αλλά περίμενα πολύ περισσότερα από αυτό το μαγαζί και είμαι πολύ αυστηρή! λυπάμαι παιδιά γιατί αναγνωρίζω την έντιμη προσπάθειά σας αλλά δυστυχώς - εάν δεν έπεσα σε κακή μέρα- περιμένω πολύ περισσότερα από εσάς!

Πηνελόπης Δέλτα 18, Αθήνα

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟΝ
Κάθε Τετάρτη όσο φας.....
Μουσικά Μεζεδ/λεία
Περιστέρι