Το Green Rose beer restaurant ο ιρλανδικός ναός όπως τον έχετε ονομάσει σας προσφέρει 6 βαρέλια-60 ετικέτες ζύθων και σε συνδυασμό με τα ορεκτικά, τις σαλάτες, τα κυρίως πιάτα και τις ποικιλίες σας υπόσχεται μία ξεχωριστή βραδιά! Ενημερωθείτε για τις Live μουσικές σκηνές στην σελίδα μας στο Facebook!

Έχει ζωντανή μουσική
Παροχές για ΑμεΑ
Δέχεται πιστωτική κάρτα
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

Την Green Rose την επισκέπτομαι τα τελευταία 4 χρόνια όσα περίπου
και η ύπαρξη της.
Το μαγαζί με ικανοποιεί αφάνταστα τόσο γευστικά όσο και μουσικά.

Παλαιοτέρα πηγαίναμε και σε LIVE που είχε τις Κυριακές το μεσημέρι και περνούσαμε υπέροχα.
Ας περάσουμε στον χώρο ο οποίος προσδιορίζετε ως Irish Pub με ροκ ξένα και ελληνικά.

Πέραν των stand και των κλασικών τραπεζιών υπάρχουν και δυο μοναστηριακά τραπέζια για μεγάλες παρέες με τους αντίστοιχους πάγκους.

Στο φαγητό τώρα αυτά που επιλεγούμε συνήθως είναι η φανταστική γερμανική πατατοσαλάτα με κομμάτια λουκάνικου και σάλτσα μουστάρδας εκπληκτικός μεζές για την μπύρα όπως και οι χωριάτικες πατάτες με κάποια ντιπ για βουτιές.

Οι ποικιλίες βγαίνουν σε 4 μεγέθη εμείς παίρνουμε συνήθως την μεγάλη (6 άτομα) ή τo Super Πιάτο (ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ) Ποικιλία με τα πάντα όταν είμαστε 8-10 άτομα.

Από μπύρες επειδή πίνουμε πολύ σαν παρέα και δεν συμφέρουμε να παίρνουμε ποτήρι η συνήθης παραγγελία είναι το βαρελάκι των 3 λίτρων.

Η Beck’s Pilsner και η δικιά τους μπύρα (τύπου Lager εάν δεν κάνω λάθος) θα σας συντροφεύσει ευχαρίστα.
Είναι μία μπυραρία που μας εξυπηρετεί λόγω τοποθεσίας μένουμε δυτικά και λόγω του ότι έχει το τρίπτυχο της επιτυχίας που πρέπει να έχει μαγαζί
(Χώρος – Μουσική - Φαγητό).

Το μαγαζί πέραν από φαγητό φυσικά μπορείτε να το επισκεφτείτε για ποτάκι με την παρέα σας.

09 Φεβ 2015

Επισκέπτομαι την συγκεκριμενη μπυραρία όχι συχνα αλλα ούτε και σπανια. Προκειται για μια τυπική μπυραρία ένα ''σιγουρακι '' με ικανοποιητικο αριθμό μπυρων ποτήρι και μπουκάλι ΕΜΕΝΑ επειδή μαζι με την μπυρα μου αρεσει και το φαγάκι βρισκω και εδώ λύσεις.

Αναλυτικότερα τωρα, σαββατόβραδο 2 ατομα με αρκετή μπυρα περιπου 2 λιτρα διαφορετικη επιλογή, ένα σολομο ψητο με λαχανικά, ένα πιάτο σαλάτα μανούρι επίσης με ψητα λαχανικά και 2-3 πρετσελ δωσαμε45ε.

Υπηρχε και κερασμα από 1 μικρο γλυκακι σιροπιαστο και λικερ καφε. Ηταν μια βραδια αξιοπρεπής. Ο χωρος καλα αεριζόμενος το σερβις καλο το περιβαλλον οκ.

Οπως και παραπανω ειπα, κατι σιγουρο και σταθερο Οι τιμες μπορεί να ηταν και ένα κλικ χαμηλότερες, Παντως ερχονταν αρκετος κοσμος και έφευγε λογω πληρότητας, Στα πιάτα υπαρχει ανανέωση και είναι τα περισσότερα ευπαρουσίαστα. Οι 330 μλ μπυριτσες ακριβούτσικες υπαρχει νομίζω περιθώριο να φτηνύνουν έστω και μέσω ''προσφορών''.

07 Φεβ 2015

Πηγαίνω αρκετά συχνά στο μαγαζί και οφείλω μια κριτική...
Εξαιρετικός χώρος που σου μεταδίδει μια αίσθηση ζεστασιάς με το που μπαίνεις...

Μεγάλη ποικιλία από μπύρες για τους λάτρεις του είδους (δεν είμαι ένας απ'αυτούς, πάντα παίρνω τις πιο απλές), σύμφωνα με γνώμη φίλου που είναι αρκετά ψαγμένος σχετικά με τις ετικέτες...

Εγώ πηγαίνω κυρίως για το φαγητό το οποίο είναι εξαιρετικό. Έχουμε δοκιμάσει τόσες φορές όλα τα πιάτα και είμαστε πλήρως ικανοποιημένοι. Αυτό που μ' ένδιαφέρει κατά βάση στα μαγαζιά που πηγαίνω είναι να μου μεταδίδει το πιάτο ''καθαριότητα''...

Στο συγκεκριμένο λοιπόν καλύπτομαι πλήρως.
Σε ότι αφορά την εξυπηρέτηση τα περισσότερα παιδιά φαίνεται ότι έχουν γνώση του αντικειμένου.
Αυτό που θα μπορούσα να αναφέρω σαν αρνητικό (προσωπική γνώμη βέβαια, σε άλλους αρέσει), είναι ότι η μουσική παίζει ένα επίπεδο έντασης πιο πάνω απ'ότι θα μου άρεσε...

24 Σεπ 2014

Επιτέλους ενα ωραίο εστιατόριο στο Περιστέρι!! Μπυραρία εστιατόριο για την ακρίβεια.. Ζεστός χώρος, ελκυστική ατμόσφαιρα για όλα τα γούστα.
Το έχω επισκεφθεί και με την κοπέλα μου και με τους φίλους μου και είμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι!

Ο κατάλογος σε καθοδηγεί απόλυτα. Κάπου στις 50 με 60 μπύρες, οι 6 είναι draught & πάντα παγωμένες.

Μεγάλη εντύπωση μας έκανε το φαγητό! Εξαιρετικό και γευστικότατο εφόσον ποτέ δεν έχουμε φύγει πεινασμένοι!
Αν πάτε μεγάλη παρέα να πάρετε το Super Πιάτο! Ένα μετρό πιάτο με όλον τον κατάλογο..!

Εύγευστα πιάτα + μεγάλες μερίδες = value for money!
Το προσωπικό χαμογελαστό και ευγενικό!!

Ένας must προορισμός!!
Παρασκευές & Σαββατα καλό ειναι να παίρνετε τηλέφωνο για να κλείσετε reserved!! Την έχω πατήσει και δεν την ξαναπαταω

16 Σεπ 2014

Εξαιρετικό concept τύπου ιρλανδέζικης pub
Καταπληκτικός χώρος, γρήγορη εξυπηρέτηση, ροκ ακούσματα!

Φιλική ατμόσφαιρα, 6 βαρέλια και πάνω από 60 ετικέτες μπύρας
Εκλεκτά τυριά και αλλαντικά, ζουμερά λουκάνικα, εμπνευσμένα ορεκτικά, χορταστικές σαλάτες και λαχταριστά πιάτα ημέρας και ποικιλίες κρεατικών είναι τα στοιχεία της εξαιρετικής κουζίνας του Green Rose

28 Νοε 2012

Καλή προσπάθεια, συμπαθητικό μαγαζί.
Παρέα 3 ατόμων παραγγείλαμε μια μεσαίου μεγέθους ποικιλία κρεατικών. Θα την χαρακτήριζα μικρή βέβαια...Η μισή πιατέλα καταλαμβάνονταν απο τηγανιτές πατάτες, σαλάτα κ σάλτσες. Για την ποσότητα των κρεατικών θεωρώ πως ήταν ακριβό το πιάτο (21 ευρώ).
Οσον αφορά τις μπύρες υπάρχει ικανοποιητική ποικιλία.

Θα ξαναπάω γιατί γενικά μου άρεσε σαν χώρος (είναι καινούργιος) αλλά κυρίως επειδή είναι κοντά στο σπίτι μου. Είναι μια καλή συνοικιακή πρόταση αλλά δε θα το πρότεινα σε αυτούς που μένουν πιο μακριά γιατί δεν προτείνει κ κάτι το ιδιαίτερο.

Πιστεύω λοιπόν πως θα πρέπει να προσέξουν τις τιμές τους γιατί 15ευρώ/ατομο για να πιεις ένα ποτήρι μπύρα και να τσιμπήσεις ένα μεζέ σ ένα συνοικιακό μαγαζί είναι πολλά τη σήμερον ημέρα που δε μας τρέχουν κ απ τα πατζάκια μας...