Ανοιχτά από το μεσημέρι.

Πολύ ωραίο μαγαζί, με αρκετά καθαρό γύρο χωρίς λίπος!

Επίσης γευστικότατη και διακριτικότατη η σάλτσα γιαουρτιού, την οποία και προτείνω ανεπιφύλακτα. Τα καλαμάκια του επίσης πολύ ζουμερά και καλοψημένα και γενναιόδωρα σε ποσότητα. Συνοδεύονται με καψαλισμένο ψωμάκι.

Εξαιρετικό πιάτο "H σαλάτα της Ελενης. Έχει ρόκα - ντοματίνια - σπόρο από κουκουνάρι (είναι πολύ ωραίο και πολύ ιδιαίτερο σαν γεύση, πιστέψτε με!!!! ) κι όλα αυτά με λεπτόρρευστη σάλτσα βινεγκρέ μελιού. Το πιάτο σερβίρεται με τριμμένο τυρί άσχετα από το αν εγώ για δικούς μου λόγους το ζητώ χωρίς το τυρί.

Σ' ό, τι αφορά τις τιμές οφείλω να πω ότι είναι οικονομικό αρκετά. Τα τυλιχτά κοστίζουν 2-2,20 ευρώ και η σαλάτα που ανέφερα γύρω στα 6 ευρώ.

Φιλικότατο κι εξυπηρετικότατο προσωπικό.

Το μόνο λίγο αρνητικό για τους καλοκαιρινούς μήνες είναι ότι στο σημείο (επί κεντρικότατου δρόμου της Ηλιούπολης) χτυπάει πολύ έντονα ο ήλιος, γεγονός που τις μεσημεριανές ώρες δεν είναι ό, τι καλύτερο!

21 Φεβ 2017

12 Φεβ

Κοντα στη περιοχη που ζω. Ειναι μια απο τις επιλογες μου.

Το ταχυφαγειο αυτο ανοιξε τα τελευται χρονια σαν ενα απο τα πολλα που ανοιξαν στην πειοχη μας. Γρηγορα ομως καθιερωθηκε γιατι δεν ειναι σαν ολα τα αλλα.
Και αυτο γιατι εχει απλα να προσφερει και το δικο του κατι διαφορετικο

Μερικα αναφερθηκαν απο τους παρα πανω καλους φιλους.

Εγω θα αναφερω τα δικα μου

Ανετη προσβαση για ΑμεΑ!! και στην τουαλετα!

Εχω στην κυριολεξια κολλησει με το κοτοπουλο καλαμακι το οποιο δεν εχει τιποτα κοινο με τα ετοιματζηδικα καλαμακια μηχανης. Δοκιμαστε το και θα καταλαβετε
Κατ αρχην ειναι μαριναρισμενα και κατ επεκτασιν στην κυριολεξια λιωνουν στο στομα!! Εχουν διαφορετικο σχημα ( αυτο το αφηνω να το διαπιστωσετε μονοι σας ) και καταπληκτικο χρωμα οταν σερβιρονται ( Ροδοχρυσα -παιζει λογο και η εμφανιση μη το ξεχναμε )

Επισης η συζυγος σχεδον παντα προτιμαει το μπιφτεκι Θεσσαλονικης σκετο η τυλιχτο απο μοσχαρισιο κιμα.

Οι πατατες οι τηγανιτες οχι κατι ιδιατερο. Οι γνωστες πατατες ταχυφαγειου( αλλα σε τετοιου ειδους εστιατορια δεν πας για τις πατατες. απλα θεωρω οτι συνοδευουν τις αλλες γευσεις. ( κατι σαν το ρυζι η κριθαρακι σε μαγειρεια )

Πραγματι αλαδωτες πιτουλες και να τονισω οτι υπαρχουν και ολικης αλεσης!!

Ο χωρος ζεστος και φιλικος με καλο εξαερισμο παρολο που τους ψηστες τους εχεις σχεδον διπλα σου.
Η εξυπηρετηση κατι παρα πανω απο ευγενικη.

Για αντροπαρεα και μη που θελει να περασει ενα ευχαριστο βραδυ με καλους μεζεδες μπυριτσα η κρασακι βλεποντας και την αγαπημενη τους ομαδα η Champions League ιδανικος χωρος

Συνισταται ανεπιφυλακτα και ευχομαι να συνεχισουν ετσι με την ιδια συνεπεια και ποιοτητα

Ανδρέα Παπανδρέου 9, Ηλιούπολη

ΑΛΕΠΟΥ (Η) (ΠΕΤ...
Γεύσεις μετά μουσικής ...
Μουσικά Μεζεδ/λεία
Πετρούπολη