Είναι καθαρά οικογενειακή μας υπόθεση η ευχαρίστηση των πελατών που έρχονται για να δοκιμάσουν τα φαγητά μας. Τα φαγητά μας γίνονται με πολύ μεράκι, η σπεσιαλιτέ μας είναι η παραδοσιακή γουρουνοπούλα που γίνεται στον φούρνο με ξύλα όλη νύχτα και οι πίτες της Ευγενίας. Θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε από κοντά και να δοκιμάσετε τα υπέροχα φαγητά μας.
Βραβευμένο από το AthensBook. gr και τον Ελεύθερο Τύπο το έτος 2014 και 2015!
Σας ευχαριστούμε και.. σας περιμένουμε στο κατάστημα μας!

Τρίτη-Παρασκευη:18.00 μεχρι αργά το βράδυ Σάββατο και Κυριακή όλη μέρα ανοιχτά Δευτέρα Κλειστά

Παροχές για ΑμεΑ
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις
Επιτρέπονται κατοικίδια

09 Σεπ 2017

Και τώρα θα μου πείτε δηλώνεις χορτοφάγος (άντε, pescetarian για να είμαστε ακριβείς) και κάνεις κριτική για το Φετάνη; Κι όμως φίλοι μου, ναι!

Το αγαπώ αυτό το μαγαζί από την περίοδο ακόμα που ήταν στα εξοχικά Μελίσσια. Και μου αρέσει που οι άνθρωποι βρήκαν ένα χώρο στο Γέρακα "κατώτερο" από τον προηγούμενο και σιγά-σιγά, με πολύ μεράκι, τον έκαναν όμορφο, χαλαρωτικό και επίσης εξοχικό.

Το αγαπώ το μαγαζί επειδή η οικογένεια που το έχει αποτελείται από φιλικούς, φιλότιμους, απλούς ανθρώπους, με ενδιαφέρον για τον πελάτη και αγάπη για τη δουλειά τους. Επειδή όλα είναι απλά και ανεπιτήδευτα. Επειδή το φαγητό είναι νόστιμο, τα υλικά αγνά και οι μερίδες τεράστιες.

Σίγουρα τα μπιφτέκια, το κοντοσούβλι και η ψητή γουρουνοπούλα θεωρούνται (και από ό, τι θυμάμαι είναι) κορυφαία στο είδος τους. Αλλά κι εγώ πάντα χορτασμένη φεύγω από εκεί, οπότε όλοι είμαστε ικανοποιημένοι! Οι σαλάτες φρέσκες και τεράστιες, τα χόρτα εποχής δε λείπουν σχεδόν ποτέ, οι τηγανιτές πατάτες είναι χειροποίητες και κολασμένες. Να μη μιλήσω για τις εξαίρετες σπιτικές πίτες που επιμελείται η μαμά της οικογένειας! Ένα κομμάτι τους είναι αρκετό για να με χορτάσει (η γέμιση ποικίλει ανάλογα με τη μέρα). Αλλά και οι αλοιφές είναι πολύ καλές, τα διάφορα μεζεδάκια (ενίοτε γουρουνιάζω με σαγανάκι), το καψαλιστό ψωμί με τη λαδορίγανη!

Το προτείνω για όλους όσους αγαπούν τις καλές, απλές ταβέρνες. Νόστιμες γεύσεις, ποιότητα και αρκετές εναλλακτικές για τον καθένα, ανεξάρτητα από τις διατροφικές του επιλογές. Στα συν (εκτός από την καταπληκτική εξυπηρέτηση) μπαίνουν και οι πολύ καλές τιμές.

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη underwater.