Ξεχωριστός χώρος για μεξικάνικες βραδιές! Aυθεντική μεξικάνικη κουζίνα, σε χώρους οικείους, προσιτούς και φιλικούς για όλους!

Έχει parking
Κάνει delivery
Take away
Ξεχωριστός χώρος για καπνίζοντες
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

31 Δεκ 2016

Επίσκεψη 2 ατόμων 19/11/16 με πρόσκληση για γεύμα αξίας 50€ στο El taco bueno.

H ανάγνωση των μέχρι τώρα κριτικών δεν είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικές ούτε όμως και εντελώς απογοητευτικές. Πάμε να δούμε στην πράξη πως ήταν η εμπειρία μας στο El taco.

Ο χώρος είναι διαμπερές και τεράστιος (όχι τόσο σε φάρδος όσο σε μήκος) συγκριτικά με αυτό που νομίζεις ότι θα αντικρίσεις μπαίνοντας. Τίποτα δεν μαρτυρά απ' έξω ότι μέσα υπάρχουν 3 διαφορετικές σάλες. Κάποιες πινελιές μεξικάνικες, η ψευδοροφή με τον κρυφό (χαμηλό) φωτισμό και το τζάκι στην κεντρική σάλα να ανάβει στο φουλ, συνέβαλαν στην ζεστασιά του χώρου και κυριολεκτικά και μεταφορικά. Το καπνίζειν επιτρέπεται μόνο στην αυλή η οποία έχει κλειστεί για τους χειμερινούς μήνες και ενώνεται με τον εσωτερικό χώρο με διάφανα στέγαστρα όπως στο Ολυμπιακό στάδιο στον δρόμο προς τα αποδυτήρια για να μην τρώνε τα μπουκάλια στο κεφάλι οι παίχτες. Δεν έχω εικόνα γι’ αυτό το κομμάτι γιατί δεν ήταν το πέρασμά μας από εκεί, σε κάθε περίπτωση πρέπει και ο εξωτερικός χώρος να είναι εξίσου μεγάλος.

Η εξυπηρέτηση ευγενέστατη και φιλικότατη αλλά σε μεγάλες δόσεις υπερβολής τολμώ να πω. Η υπεύθυνη που είχε την επίβλεψη και την τακτοποίηση του κόσμου στα τραπέζια, μόνο κωλοτούμπες δεν έκανε όταν μας είδε. Βέβαια οφείλω να ομολογήσω ότι η συμπεριφορά της ήταν ανάλογη προς όλους απ’ ότι πρόσεξα, αλλά εμείς είχαμε την τύχη φεύγοντας να εισπράξουμε και από ένα φιλί (?). Αμέσως ήρθε στο μυαλό μου το “κι εμείς ερωτευτήκαμε αλλά δεν τρελαθήκαμε”…!

Προσωπικά δεν μου άρεσαν ποτέ αυτού του είδους οι δουλοπρεπείς συμπεριφορές γιατί τις θεωρώ το λιγότερο “δήθεν”. Εκτιμώ την ειλικρινή διάθεση και συμπεριφορά ακόμα κι αν δεν είναι όπως θα την ήθελα. Πέρα από αυτό όμως θα ήμουν άδικη αν έβαζα χαμηλότερη βαθμολογία, γιατί δεν υπήρχε κάτι αρνητικό να της προσάψουμε όσον αφορά την εξυπηρέτησή μας κατά την παραμονή μας εκεί.

Παραγγείλαμε:

- Mexi Cali Fries με κιμά και τσίλι χ 9,50€

Πατάτες τηγανιτές με τη φλούδα τους, καλυμμένες με σως Acapulco, φρέσκο κρεμμυδάκι και κιμά νόστιμο και αρωματικό. Το τσίλι σε λογική ποσότητα δεν έκανε το πιάτο πύραυλο. Ήταν γαρνιρισμένο και με σάλτσα γιαουρτιού. Αποτέλεσε ένα ωραίο ξεκίνημα σε πολύ καλή ποσότητα.

- Quesantillas με κοτόπουλο χ 12,50€

Διπλωμένη πίτα από αλεύρι ψημένη σε πλατό με τυρί και κοτόπουλο σχάρας, γαρνιρισμένη με sour cream και guacamole. Νόστιμο πιάτο και επαρκές. Θα το επέλεγα ξανά με σιγουριά.

- Ranchero Burrito x 15,00€

Τορτίγια γεμιστή με σοταρισμένο ψιλοκομμένο κοτόπουλο και σάλτσα του σεφ, λιωμένο τυρί, κρεμμύδι και ντομάτα. Σαν συνοδευτικά είχε πουρέ μαύρου φασολιού, ρύζι και ντομάτα. Αυτό το πιάτο ονομάζεται η σπεσιαλιτέ του σεφ. Είναι το πιο ακριβό burrito του καταλόγου και ποσοτικά είναι τεράστιο. Εγώ βέβαια που το δοκίμασα δεν μ’ ενθουσίασε ιδιαίτερα και δεν είναι από τα πιάτα που θα επέλεγα ξανά.

Θέλαμε να δοκιμάσουμε και μια σαλάτα αλλά η ευγενική κυρία στην εξυπηρέτηση μας διαβεβαίωσε πως δεν θα καταφέρουμε να τα φάμε όλα και μας έπεισε γιατί βλέπαμε στα δίπλα τραπέζια τις σαλάτες και χορταίναμε μόνο που της κοιτούσαμε. Τελικά μάλλον είχε δίκιο.

Τελειώσαμε με σουφλέ σοκολάτας, που ουδεμία σχέση με σουφλέ είχε. Ήταν ένα κομμάτι τριγωνικό σαν σοκολατόπιτα κρύα, πνιγμένο στην κρέμα γάλακτος, γαρνιρισμένο με σοκολάτα και δυο μπάλες παγωτό. Έχασε εξαρχής το παιχνίδι πριν καν το δοκιμάσουμε… γιατί πρώτον δεν ήταν σουφλέ. Δεύτερον δεν μας ενθουσίασε γευστικά έτσι κι αλλιώς. Νομίζω ότι στον κατάλογο χρεώνεται 7€ αν θυμάμαι καλά. Πολύ ακριβό για το τελικό του αποτέλεσμα.

Ήπιαμε νεράκι εμφιαλωμένο και μια κόκα κόλα. Στο τέλος μας κέρασαν δύο σφηνάκια που έμοιαζαν με σορμπέ αλλά είχαν και αλκοόλ, συμπαθητικά.
Το συνολικό κόστος αυτού του γεύματος κυμαίνεται γύρω στα 46€ και συνυπολογίζοντας το εμφιαλωμένο νερό και τα καλωσορίσματα με τα nachos στην αρχή, συν κάποιο ποτό ξεπερνάει τα 50€ με μόλις τρία πιάτα κι ένα επιδόρπιο.

Συμπερασματικά το El taco bueno δεν θα έλεγα ότι μας ενθουσίασε ιδιαίτερα. Δεν έχω μεγάλη εμπειρία από την συγκεκριμένη κουζίνα για να δώσω περισσότερες λεπτομέρειες αλλά σαφώς είναι αρκετά μέτριο σε σχέση με αντίστοιχο νοτίων προαστίων που έχω δοκιμάσει. Τώρα όσο για το εάν έχει προσαρμόσει τα πιάτα στα Ελληνικά δεδομένα, όπως έχουν αναφέρει πολλοί φίλοι, προσωπικά δεν είναι κάτι που θα με ενοχλούσε αν με ικανοποιούσε γευστικά το τελικό αποτέλεσμα. Σε συνάρτηση λοιπόν με το ότι δεν αποτελεί μια οικονομική επιλογή, πέφτει αναπόφευκτα και το τελικό vfm.

Η φιλοσοφία των τεράστιων υπερτιμημένων πιάτων επίσης δεν είναι του γούστου μου καθώς μου αρέσει να δοκιμάζω περισσότερες γεύσεις. Και τελικά ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει μια σαλάτα να χρεώνεται 12,50€ και να σερβίρεται σε γαβάθα μεγέθους κουβά, και από την έναρξη του δείπνου να έχει επέλθει ο κορεσμός και να έχει εξασθενίσει η επιθυμία για τα υπόλοιπα πιάτα; Θέλω να είμαι ειλικρινής όπως πάντα άλλωστε, οπότε λέω με σιγουριά πως είναι πολύ δύσκολο να επιστρέψω ξανά, εκτός αν διαβάσω κάτι πολύ ελκυστικό στο μέλλον.

Κλείνω ευχαριστώντας πολύ τους νέους διαχειριστές για το δείπνο καθώς και για τον χρόνο που μου διέθεσαν ώστε να καταθέσω τις απόψεις μου για την πορεία του site, ευελπιστώντας σε μια αντικειμενική και αξιόπιστη πορεία ξεπερνώντας τις μέχρι τώρα αστοχίες.

Χρόνια πολλά σε όλους και καλές γιορτές να έχουμε με υγεία!!!

01 Ιουν 2017

Στο El taco bueno ήθελα να πάω καιρό τώρα αλλα όλο κ το ανέβαλα.

Με είχαν φρενάρει λιγάκι κ οι απογοητευτικές κριτικές στο ask..

Την περασμένη εβδομάδα όμως, σε συνδυασμό με μια εθυμοτυπική επίσκεψη στην περιοχή του Χαλανδρίου, ήρθε η ευκαιρία που ζητούσαμε, να φάμε σε αυτό το μεξικάνικο εστιατόριο.

Το μαγαζί βρίσκεται πάνω στον κεντρικό δρόμο κ έχει πάρκινγκ μόλις για 3-4 αμάξια, οπότε θεωρείστε οτι δεν έχει κ η αναζήτηση θέσης δεν είναι κ ότι πιο εύκολο...

Ο εσωτερικός χώρος είναι τεράστιος, διακοσμημένος με μεξικάνικα καπέλα, κάκτους, σαύρες κλπ, με διάφορα χρώματα.

Εμένα πάντως μου φάνηκε λιγάκι καταθλιπτικό το μέρος.
Ίσως έφταιγε ο πολύ χαμηλός φωτισμός, η μπορντώ μοκέτα... δεν ξέρω..

Μας υποδέχτηκε μια σερβιτόρα κ αμέσως μας οδήγησε στην αυλή, μέσω μιας "φυσούνας", σαν κ αυτής που έχουν στα γήπεδα όπως πολύ εύστοχα έχει γράψει το PONTIKI..

Πολύ μεγάλη η αυλή, σίγουρα καλύτερα απο το να καθόμασταν μέσα.
Οι καρέκλες μόνο, μας φάνηκαν πολύ άβολες.

Μόλις κάτσαμε μας έφεραν ένα μπωλάκι nachos με μια σάλτσα ντομάτας δίπλα, μαζί με ένα μπουκάλι εμφιαλωμένο νερό.
Η σάλτσα δεν ήταν καθόλου καυτερή, όπως αναμέναμε.
Το κουβέρ χρεώνεται 2,4€.

Ξεφυλλίσαμε τον καλαίσθητο κατάλογο κ εντυπωσιαστήκαμε απο την ποικιλία των πιάτων, αλλα κ απο τις τιμές, που έκαιγαν περισσότερο κ απο πιπεριές jalapenos..

Αποφασίσαμε να περιοριστούμε σε μια σαλάτα και δυο κυρίως πιάτα, αφού ξέραμε πως οι μερίδες θα ήταν αρκετά μεγάλες.

Πήραμε την house salad με χοιρινό (11€).
Ήρθε σε ένα μεγάλο γυάλινο μπωλ-γαβάθα κ ήταν απο μόνη της ένα πλήρες γεύμα.

Τομάτα, ψιλοκομμένες πιτούλες, τριμμένο τυρί, κόκκινα φασόλια, καλαμπόκι, μαρούλι, σάλτσα, ceasar's και ψητό χοιρινό σε λωρίδες ήταν τα υλικά αυτής της εξαιρετικής σαλάτας.

Το ένα κυρίως ήταν το Burrito pecadilly. (13,8€).

Mοσχαρίσιος κιμάς τυλιγμένος σε πίτα με σάλτσα τυριού, με γαρνιτούρα λευκού ρυζιού, γιαουρτιού, ψιλοκομμένης τομάτας και πουρέ φασολιών.

Το buritto ήταν οκ, αλλα ο πουρές φασολιών ήταν σαν πλαστελίνη.
Το ρύζι θα το προτιμούσα μεξικάνικο κ όχι λευκό.
Αντί για απλό γιαούρτι θα μπορούσαν να είχαν κάποια άλλη μεξικάνικη σάλτσα, για παράδειγμα..

Το δεύτερο κυρίως ήταν το κοτόπουλο Gordon bleu με συνοδεία μεξικάνικου ρυζιού. (16,5€!!!! ).

Κι εδώ το ρύζι ήταν λευκό και είχαν προσθέσει προτηγανισμένες πατάτες για ποικιλία.
Και τα δυο πιάτα έκαιγαν όταν ήρθαν, άρα μάλλον είχαν ζεσταθεί στα μικροκύματα, έτσι εξηγείται το λιώσιμο των τυριών πάνω στο ρύζι και ο πουρές φασολιών που έγινε πέτρα.
Και οι πατάτες όμως, απλά δεν τρώγονταν.
Γενικά, δεν είμαι μίζερος με το φαγητό, αλλα ελάχιστες φορές μου τυγχάνει να μην μπορω να φάω ούτε πατάτες.

Νομίζω δεν είναι πολύ δύσκολο, ούτε πολύ χρονοβόρο, ούτε τρομερά ακριβό να καθαριστούν και να τηγανιστούν αληθινές πατάτες..

Πήραμε και μια εξαιρετική weiss μπύρα και ένα αναψυκτικό.
Στο τέλος μας κέρασαν ένα σφηνάκι παγωμένο λικέρ.

Ο λογαριασμός, με την έκπτωση του 20% έφτασε στα 48€, που το θεωρώ πάρα πολλά λεφτά για αυτά που φάγαμε.

Νομίζω πως χρειάζεται δραστική μείωση τιμών και αρκετή προσοχή στα υλικά και τον τρόπο μαγειρέματός τους..

15 Σεπ 2016

To συγκεκριμένο μαγαζί το ξέρω και το έχω επισκεφτεί πολλές φορές.
Τελευταία φορά πριν από 2 μέρες. Θα συμφωνήσω με τις περισσότερες κριτικές που διάβασα. Για το μαγαζί τώρα. Είναι λίγο δύσκολο να βρεις να παρκάρεις αλλά εντάξει αυτό δεν είναι θέμα.
Το μαγαζί το επισκέπτομαι 4 χρόνια.. Ο χώρος ίδιος αδιάφορος για εμένα απλά συμπαθητικός σχετικά καθαρός αλλά τίποτα το ιδιαίτερο. Η αυλή του όμως υπέροχη ήσυχη χωρίς θόρυβο. Αν και την έχουν κλείσει όλη (γιατί βρε παιδιά?) αξίζει.
Πήγαμε τρία άτομα. Μας υποδέχτηκε μια κυρία που μας έφερε νατσος με σαλτσα και νερό και μετά περιμέναμε 15 λεπτά για παραγγελία.
Παραγγείλαμε και ήρθαν μετά απο 40 λεπτά
Τάκος με χοιρινό.0/4 Μην το παραγγείλετε. Αίσχος. Κάτι σαν γύρος σε τραγανή πίτα το οποίο και δεν φάγαμε. Ούτε καν μεξικάνικο αλλά και χάλια. Πρέπει να το αφαιρέσουν από το μενού.
chimichangas με κοτόπουλο..1/4. Η Μεγάλη μερίδα με συνοδευτικό ρύζι ένα πουρέ από φασόλια γιαούρτι και ντομάτα ψιλοκομμένη. Ούτε συμπαθητικό δεν το λές. Το κοτόπουλο άνοστο και γενικά ένα πιάτο χωρίς γεύση.

fajita Μια από τα ίδια με το chimichangas.1/4 Προσαρμογή στην ελληνική κουζίνα.
και χωρίς να είναι νόστιμο.
Ήπιαμε κρασί σαγκριά μια κανάτα. Εντάξει ρε παιδιά και στο s/m θα έβρισκα καλύτερη.
Ζητήσαμε λογαριασμό περιμέναμε 20 λεπτά να πληρώσουμε
Πληρώσαμε 52 €.

Γενικά απογοητεύτηκα πολύ από το μαγαζί. Το ήξερα ότι είχε ρίξει την ποιότητα και τις υπηρεσίες του αλλά δεν περίμενα να είναι τόσο χάλια. Είχα την ελπίδα ότι θα είχε βελτιωθεί.

Δεν το συνιστώ και σίγουρα δεν θα ξαναπάω

04 Νοε 2015

Λοιπόν, νομίζω ότι δεν χρειάζονται συστάσεις για το συγκεκριμένο μαγαζί, ειδικά για όποιον τιμά τα Μεξικάνικα@

το κατάστημα το οποίο έχει δύο εστιατόρια στο χαλάνδρι σε απόσταση 5 λεπτών με το αυτοκίνητο (ένα στην εθνικής αντιστάσεως λίγα μέτρα μέσα από την Παπανικολή και ένα στην αριστοτέλους δίπλα στο ΖΟΟ), το έχω επισκεφθεί αλλά κυρίως το έχω τιμήσει δεκάδες φορές από παραγγελίες οπότε θεωρώ ότι έχω πλέον κατασταλάξει για να "μεταλαμπαδεύσω" πλεον και την γνώμη μου στους υπόλοιπους της παρέας

Την επιχείρηση την δουλεύουν δύο Έλληνες, που χρόνια ζούσαν στην Αμερική και μετοικώντας πλέον στα πάτρια εδάφη μας έφεραν μαζί και τις γνώσεις τους στο μεξικάνικο... και τις... προσάρμοσαν θα τολμήσω να πώ εγώ... στην Ελληνική κουζίνα!

Ας ξεκινησουμε από τον χώρο! εμείς φάγαμε στην αυλή αλλά έχει και μεγάλο χώρο στο εσωτερικό του καταστήματος! Απλός, οικείος με τις κλασσικές πινελιές μεξικού στους τοίχους και την διακόσμηση και πάντα με υπόκρουση παραδοσιακή μεξικάνικη μουσική@ νομίζω ότι είναι ένα αρκετά καλό κλίμα για να δειπνήσεις χωρις τίποτα το ιδιαίτερο για να χαρακτηρίζει την ταυτότητα του καταστήματος!

Όσον αφορά την εξυπηρέτηση, έχω ορισμένες ενστάσεις που περισσότερο θα τις χαρακτήριζα παρατηρήσεις για δημιουργικές αλλαγές παρά... παράπονα!

το προσωπικό είναι ευγενέστατο και το κατάστημα πολύ καθαρό! μου έκανε εντύπωση ότι ήταν προμηθευμένοι - σπάνιο σε ελληνικό μαγαζί- ακόμη και με καρεκλάκι μωρού και μας το πρόσφεραν χωρίς να το ζητήσουμε! οι κοπελίτσες που παίρνουν τις παραγγελίες εξίσου ευγενικές και κατατοπιστικές χωρίς βέβαια να αποκτούν ιδιαίτερη οικειότητα με τους πελάτες (καλώς κατά την γνώμη μου). Θα έπρεπε όμως σε ανθρώπους που δεν γνωρίζουν την κουζίνα και κυρίως τις τεράστιες μερίδες του φαγητού να είναι περισσότερο διευκρινιστικοί!

Πλην όμως, πάντα παρατηρώ μια αδικαιολόγητη μικρή καθυστέρηση, χωρίς να είναι ιδιαιτέρως μεγάλη αλλά επειδή είναι σταθερή σε όλες τις παραγγελίες, μου προκαλεί εκνευρισμό! δεν θα τους κρίνω από αυτό, αλλά δυστυχώς με ενοχλεί!

Γεύσεις:
με λίγα λόγια πρόκειται για ένα μεξικάνικο με πλήθος επιλογών στις παραδοσιακές γεύσεις του μεξικού όπου έχει προσπαθήσει σε ορισμένα εκ των πιάτων του να τα "φέρει" στα ελληνικά ή και στα αμερικάνικα πρότυπα@

έχω φάει όλες τις σαλάτες και μάλλον πρόκειται για το δυνατό τους σημείο Για τιμή 10 -12 ευρώ περίπου παίρνεις μια γαβάθα με ένα μεγάλο φιλέτο κρέατος (ότι γεύση επιλάξεις) σε σημείο που να είναι τόσο μεγάλη και με πλούσιες γεύσεις ώστε να είναι υπεραρκετή για πρώτο και σαλάτα μαζί ή και για κυρίως γεύμα!

Ειδικά η ceasars που ασφαλώς σε τίποτα δεν θυμίζει μεξικό είναι σαλάτα που προσωπικά εμένα με χορταίνει επαρκέστατα και περισσεύει κιόλας! όλες οι σαλάτες είναι τεράστιες και εξαίσιες και τις συστήνω ανεπιφύλακτα!

παπατούλες τηγανιτές με τυριά και μπέικον! καμία σχέση με μεξικό αλλά τέλειο, γευστικό, υπερλιπαρό και νόστιμο@ γουρουνιά που αξίζει και πάλι σε τεράστια ποσότητα!

Fachitas με ότι κρέας επιλέξετε! κρεατάκι σε μαντέμι, σερβιρισμένο με τις πιτούλες και επιλογές από σός λαχανικών και sour cream για να τις φτιάξεις μόνος σου! ενώ αυτό το φαγητό γενικά δεν μου αρέσει σε κανένα μεξικάνικο οφείλω να πώ ότι το κρέας τους είναι πάντα καλομαγειρεμένο@ burritos: πάλι σε ευμεγέθεις ποσότητες, μέτριο έως καλό@ δεν μυρίζει λαδίλα, καλομαγειρεμένο κρέας αλλά μου λείπει σε όσα πήρα το κάτι παραπάνω στην γεύση... μάλλον μυρωδικά ή μπαχαρικά!

έχει επιλογές και λοιπόν κρεάτων και έχω τιμήσει το σνίτσελ! εδώ δεν χρειάζεται να περιγράψω την ποσότητα@ σαν αγκονάρι... μετά συγχωρήσεως- ήταν το φιλετάκι@ πατατούλες με σάλτσα μανιταριών- λιπαρότατες και γευστικότατες... και πάλι πολύ μακριά από την ιδέα του μεξικάνικου@
κερνάνε πάντα ωραίο λικεράκι και έχει και ωραίες μπύρες για όσους τις πίνουν!

η σαγκρία δυστυχώς αρκετά μέτρια για τα γούστα μου!
δεν έχω δοκιμάσει κάποιο γλυκό και θα πρέπει να το θυμηθώ στην επόμενη επίσκεψη!

οι τιμές κυμαίνονται σε λίγο τσουχτερά επίπεδα από μια πρώτη ανάγνωση του καταλόγου αλλά πιστέψτε με.... οι μερίδες σε αποζημιώνουν ώστε στο τέλος εάν είστε μεγάλη παρέα θα φύγετε κερδισμένοι διότι με ελάχιστα πιάτα θα έχετε χορτάσει χωρίς να το περιμένετε@

Το συστήνω διότι παρ΄ότι δεν έχει τυπικές μεξικάνικες γεύσεις αλλά λιγάκι πειραγμένες πάντα φεύγουμε χορτάτοι και ικανοποιημένοι@ η βαθμολογία
στην γεύση είναι για την ακρίβεια 2,5 αλλά επειδή δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα τους βάζω δύο με την ελπίδα να βελτιώσουν κάποια πράγματα που γνωρίζούν ότι απαιτούνται όπως λεπτομέρειες σαν τις προκάτ πατατούλες ή και σημαντικότερα όπως η έλλειψη μεξικάνικης ταυτότητας στα περισσότερα φαγητά!

27 Μάρ 2016

Με ειχαν καλεσει.. ουτε ηξερα οτι υπαρχει το συγκεκριμενο μαγαζι.. πηγα προετοιμασμενος εχοντας εμπειρια απο το γνωστο μαγαζι ιδιας κουζινας στα νοτια.
Περιμενα δηλαδη φουσκωμενες τιμες και στομαχια..
Για το χωρο εχω να πω οτι δε μου αρεσε καθολου. Ειναι ολα σα να τα πηρανε μεταχειρισμενα. Τραπεζια καρεκλες τραπεζομαντιλα.. ακομα και οι χαρτοπετσετες τσαλακωμενες ηταν. Καθαρα βεβαια φανηκαν.. αλλα δεν ειχα μαζι μου τη λαμπα με τις υπεριωδεις. Το σερβιτσιο/ πιατα απο σουπερ μαρκετ χαλαρα...
Διακοσμηση?.. Χαλαντρι..
Μουσικη οτι να ναι.
Θα εβαζα 1.5 αν υπηεχε η δυνατοτητα, επειδη δε φανηκε να ειναι βρωμικος ο χωρος. Κατα τα αλλα τρατζικ..

Εξυπηρετηση
Οκ.. μια κοπελα σαν μισοιδιοκτητρια και μια κοπελιτσα σερβις ευγενεστατες και γενικα κινουμενες στο χωρο-οχι στατικες.
Το μονο που εχω σαν παρατηρηση ειναι οτι η κοπελα που φαινοταν να ειναι κατι του μαγαζιου, οταν σερβιρε-επαιρνε παραγγελιες, κρατουσε ταυτοχρονα ενα φορητο τηλ και εκανε κρατησεις.. τι κρατησεις δηλαδη..5 τραπεζια ειχε ολο το βραδυ.. με αργια την επομενη μερα.. τελος παντων.. ψιλα γραμματα.. απλα μου εκανε εντυπωση.

Γευση
Σαλατα μεξικανα. Χωριατικη δηλαδη με καλαμποκι.. που δυστυχως ελειπε η φετα και απο κατω ειχε κρυμμενο μια σουπερ-λαδωμενη τηγανο-βομβα.. ευτυχως μικρη.. σε σχεση με τη σαλατα.
Φαχιτας μοσχαρι και χοιρινο-κοτοπουλο μισο μισο.
Κοψιδια δηλαδη πανω σε τσουρουφλιστο μαντεμι.. με δωρεαν κρεμυδι απο κατω, μια κουταλα πουρε και μια κουταλα ρυζι κιτρινο.. και λιγο τσενταρ απο πανω..
Συνοδευτικα πιτες γιαουρτι κλπ.
Το μοσχαρι κοψιδι καλο ηταν. Το χοιρινο σκληρο.. το κοτοπουλο δε το δοκιμασα.
Πηραμε και κανατα μαργαριτα.. ειμαι σιγουρος οτι ο κορμος σοκολατα που μου εδωσε μια φιλη μου προχτες ειχε περισσοτερο αλκοολ μεσα..

Και φυσικα τιμη
Κατα ατομο φαινεται να ειναι συμβατικο.. με μια παρατηρηση οτι τα ποτα ηταν πολυ ακριβα.. και δεν ηταν και ποτα..
Δωςαμε απο ενα 25 ευρω ο καθενας.. με τα "ποτα" τοσο πηγε.. και καληνυχτισαμε
ΑΑ ειχαμε και 15% εκπτωση γιατι καποιος φοβερος τυπος απο τη παρεα το ειδε να ρχεται και εκανε κρατηση απο το e-table.. να ναι καλα ο ανθρωπος..

Δε θα ξαναπηγαινα για κανενα λογο