Νεοσουβλακερί. Ανοιχτά απο το πρωι.

04 Απρ 2018

Τα τελευταία τρία και βάλε χρόνια, δίνω παραγγελίες σχεδόν αποκλειστικά στο Street Souvlaki (καταστήματα Πειραιά), και μέσω του eFood αλλά και τηλεφωνικά ή από το δικό τους site.

Οσον αφορα το φαγητό, τα τεμάχια μόνο μπορώ να αξιολογήσω τα οποία είναι σχετικά αξιοπρεπή συγκριτικα με αλλα σουβλατζιδικα.

Τον χώρο τον εχω επισκεφτεί, και επειδή ειναι πολύ μικρος και θορυβωδης, δεν εχω να δώσω αναλυτικό σχόλιο, καθως δεν θα επέλεγα να κάτσω στο μαγαζί για φαγητό.

Για την εξυπηρέτηση και την προσβλητική συμπεριφορά όμως εχω να εκφράσω σημαντικά σχόλια.

Μετά από τόσες πολλές παραγγελίες που ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα με ελλείψεις, έτυχε στην τελευταία από το κατάστημα στο Πασαλιμάνι να ξεχάσουν να βάλουν στην παραγγελία δυο κεμπάπ.

Πήρα τηλέφωνο, ενημέρωσα και πολύ ευγενικά με εξυπηρέτησε η κοπέλα χωρίς πρόβλημα.

Όταν όμως ο διανομέας μου παρέδωσε τα δυο κεμπάπ, μου είπε με ύφος πως η παραγγελία είχε ήδη μετρηθεί από δυο άτομα αρχικά και ήταν πλήρης.
Και πως αυτό του είπαν από το μαγαζί να μου το μεταφέρει.

Ουσιαστικά μετά από, τόσες πολλές παραγγελίες από την επιχείρησή τους τα τελευταία τρία-τεσσερα χρόνια και το συνολικό άθροισμα τους να μετριέται στις εκατονταδες €.
Εκριναν σκοπιμο να υποννοησουν με προσβλητικό τρόπο, πως ξύπνησα ξαφνικά στη συγκεκριμένη παραγγελία και ήθελα να τους κλέψω τα 2 κεμπάπ.

Τα λάθη, ιδιως πανω στο φόρτο της δουλειάς, μπορούν να γίνουν σεβαστά και είναι ανθρώπινα (έτσι κι αλλιώς λάθη γίνονται σπάνια από την συγκεκριμένη επιχείρηση).

Αλλά πρέπει να μάθουν να επιλέγουν σωστά τους συνεργάτες τους, και να κατανοήσουν τι σημαίνει επαγγελματική συμπεριφορά.

Αν και υποθέτω πως η προσβολή προήλθε από τον ίδιο τον ιδιοκτήτη, πραγματικά ελπίζω να κανω λαθος και το σχόλιο να μην έγινε από τον επιχειρηματία, αλλά απλά από έναν υπάλληλο.

Με μεγάλη δυσαρέσκεια, από κάποιον που δυστυχώς ηταν χρόνια υποστηρικτής της συγκεκριμμενης επιχείρησης.

07 Σεπ 2016

Ποσος καιρος παει απο την τελευταια μου κριτικη... Μεσολαβησαν ομως πολλα, καλα και ασχημα.. Ξανα εδω ομως για ενα δυνατο χειμωνα! Street Souvlaki λοιπον!

Πηγα βολτα στα μαγαζια με μια φιλη και σταματησαμε για ενα σουβλακι καθως μας ειχαν πεθανει τα ποδια μας, ειπαμε λοιπον να δοκιμασουμε και αυτο το μαγαζι... Παραγγειλαμε απο καλαμακια: χοιρινο 2, κοτοπουλο 2, χαλουμι 2, πατατες με τριμμενο τυρι, και ενα καλαμακι κεμπαπ. Μαζι και 2 τυλιχτα με καλαμακι κοτοπουλο. Μαζι μ αυτα και 2 coca cola!

Ο χρονος για αυτα ηταν 15-20', ειχε αρκετο κοσμο που μπαινοεβγαινε, μας ειπαν οτι εχουν και διπλα χωρο αλλα ειμαι παιδι της πολης, θελω να βλεπω και να ακουω το κοσμο και το θορυβο!

Οταν εφτασαν καταλαβα μεμιας οτι δεν θα μας εφταναν, οι μεριδες ηταν μικρες, ωραιες αλλα μικρες! Απο γευση δεν θα ελεγα οτι ξετρελαθηκα, σιγουρα θα μπορουσαν να τα καταφερουν και καλυτερα αλλα αυτο που εβγαζε ματι ηταν το ποοοοοοοοοσο μικρο ηταν το καλαμακι με χαλουμι! Ειχε 3 κομματακια, μικροτερα απο σπιρτοκουτο τυρι! Αν δεν με πιστευετε, πηγαινετε να δειτε! Ακομα και τα καλαμακια που πηραμε, αν τα συγκρινω με το συνοικιακο σουβλατζιδικο μου που βαζει 80γρ κρεας, με σιγουρια σας λεω οτι αυτουνου δεν ειναι 100γρ.!

Σε γενικες γραμμες ο χωρος ηταν καλος, οχι κατι ιδιαιτερο αλλα καλος.

Στο vfm μπαινει 1 γιατι οι μεριδες ηταν μικρες για την ποσοτητα. 1,80 πληρωσαμε για το καλαμακι χαλουμι!

Το δικο μου αποφθεγμα ειναι το εξης: Ο Πειραιας πασχει απο σουβλατζιδικα! Μακαρι να ανοιξει κατι καλο καποια στιγμη!