Σουβλατζιδικο με λίγα τραπεζάκια, εχει και delivery.

04 Αυγ 2016

Το γυρο γυρω ολοι ειναι ενα απο τα πιο γνωστα σουβλατζιδικα του Πειραια και λογω του οτι βρισκεται κοντα σε αρκετες δημοσιες υπηρεσιες και το Πανεπιστημιο εχει αρκετη δουλεια, αν δεν κανω λαθος ειναι και το πρωτο μαγαζι που ανοιξε εκει και τον ακουλουθησαν οι υπολοιποι. Το ειχα δοκιμασει καποιες φορες στο παρελθον αλλα σε ντελιβερυ σε σπιτι συγγενικου προσωπου, η γνωμη που ειχα αποκομισει ηταν θετικη.
Ετσι οταν μια φιλη απο τα παλια μου το προτεινε για να τσιμπησουμε κατι ενα μεσημερι καθημερινης, μετα απο μια βολτα στα φοιτητικα μας στεκια(βλεπε Πα. Πει. ) ειπα ευχαριστως το ναι.

Καθίσαμε εξω στα τραπεζακια στο πεζοδρομιο, λογω ζεστης θα προτιμουσαμε εναν εσωτερικο χωρο κλιματιζομενο, αλλα στον εσωτερικο τους χωρο δεν ειχε αιρ κοντισιον. Τα τραπεζακια εξω, λοιπον, ηταν σε λογικη διαταξη και υπηρχαν καποιοι ανεμιστηρες που βεβαια λογω της ζεστης που επικρατουσε δεν ηταν αρκετοι.
Η εξυπηρετηση ειχε αρκετες αστοχιες, το βασικοτερο που μας ενοχλησε ηταν οτι ψαχναμε πολυ ωρα τους σερβιτορους για να ζητησουμε κατι επιπλεον, ωσπου στο τελος ζητησαμε το λογαριασμο απο 3 διαφορετικα ατομα και κανεις δεν ηταν υπευθυνος, οποτε 20 λεπτα μετα πηγαμε μεσα να πληρωσουμε. Τα φαγητα μας παντως ηρθαν γρηγορα, οποτε σας συμβουλευω να παρετε οτι θελετε εξ'αρχης.

Στα του φαγητου πηραμε εναν ντακο(καλος σε ποσοτητα, αλλα σε γευση πολυ επιπεδος) ενα τζατζικι απαραιτητο συνοδευτικο(μικρη ποσοτητα, απλα οκ)και 4 καλαμακια κοτοπουλο και 2 χοιρινα(αμφοτερα νοστιμα, καλοψημενα και ζουμερα) συνοδευονταν απο μικρα αφρατακια πιτακια.
Για τα παραπανω συν δυο αναψυκτικα δωσαμε 16 ευρω που ειναι καλα γιατι φαγαμε αρκετα συμπαθητικα και απο αποψη γευσης και ποιοτητας. Πιθανον να μπορουσαν να ειναι λιγο πιο κατω οι τιμες.

Συνοπτικα εαν βρισκεστε εκει κοντα δωστε του μια ευκαιρια κυριως στο ντελιβερι ή στο πακετο καθως και τα τυλιχτα του ειναι γευστικα. Ευτυχως το κεντρο του Πειραια εχει πλεον συμπαθητικες επιλογες. Οσον αφορα το παρκιγκ μην κανετε καν τον κοπο να παρετε το αυτοκινητο τις εργασιμες ωρες.

27 Οκτ 2015

Όπως όλοι μας έτσι και εγώ έχω φάει στην ζωή μου πίτες και πίτες όμως μπορώ να ομολογήσω πως στο γύρο γύρο όλοι έχω φάει ίσως την καλύτερη.

Έχω πάει 3-4 φορές μέχρι τώρα και θα συνεχίσω.
Έχει πολύ ωραίες και χορταστικές μερίδες χωρίς αυτές να πρέπει να είναι ακριβές.
Πολύ γρήγορο προσωπικό και εξυπηρετικό. Το μόνο αρνητικό που ίσως έχει είναι ότι πρέπει να περιμένεις για το φαγητό σου λίγο παραπάνω από συνήθως όμως αυτό είναι εξαιτίας της ζήτησης που έχει το μαγαζί.

Το προτείνω ανεπιφύλακτα!