Στην κουζίνα μας δεν υπάρχει τίποτα προψημένο. Δεν ξαναζεσταίνουμε και ξεκινάμε να ψήνουμε μόλις μας δώσετε την παραγγελία σας. Τα σουβλάκια μας είναι 100% χειροποίητα και όλα μας τα κρεατικά ψήνονται σε φυσικό κάρβουνο. Με τις σμυρνέικες μας συνταγές για σουτζούκι, παστουρμά, κεμπάπ, κιοφτέ, σις κεμπαπ, γιαουρτλού κεμπάπ, μοσχάρι τας κεμπάπ και συκώτι μόσχου γάλακτος δημιουργούμε γεύσεις που θα σας ταξιδέψουν. Ψητές πιπεριές και ντομάτες, μελιτζανοσαλάτα, χουμους, ταμπουλέ, τουρλού-τουρλού μελιτζάνες και κολοκυθάκια στη σχάρα, αυγά του Κανακάρη, μελιμελιτζάνες είναι μερικά από τα πιάτα μας που μπορείτε να απολαύσετε για να συνοδεύσετε τα κρεατικά.

Τρίτη-Κυριακή 12.00-01.00 Δευτέρα κλειστά

Κάνει delivery
Take away
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά

18 Φεβ 2016

Πήγα την περίοδο των Χριστουγεννιάτικων διακοπών, οικογενειακώς να συναντήσουμε μια φίλη που είχαμε πολύ καιρό να την δούμε. Ζεστή υποδοχή, το μαγαζί συμπαθητικό, με ξένισε μόνο μια κυρία που είχαν βάλει σε σχετικά κεντρικό σημείο και καθάριζε πατάτες. Οι φρέσκες πατάτες έχουν γίνει πλέον attraction. Μέσα στη γενική ευδαιμονία που συναντήσαμε έναν αγαπητό άνθρωπο, παραγγείλαμε τα πάντα!

Παστουρμαδόπιτα, μελιζάνες με σάλτσα, μια σαλάτα ανάμεικτη, συκώτι, πατάτες (μην προσβάλουμε και την κυρία) και φυσικά μερίδες με κεμπάπ και χοιρινό.
Ήταν όλα καταπληκτικά!! Το service άμεσο και ευγενέστατοι όλοι τους, μέσα στο χαμόγελο.

Δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα πληρώσαμε (ήπιαμε και τον άμπακο) θυμάμαι όμως ότι μου φάνηκαν εξαιρετικά οικονομικά.
Ανυπομονώ να ξαναπάω!!

09 Ιαν 2016

Ανήμερα Θεοφανίων και επισκεφτήκαμε τον Μπάρμπα Δήμο της Πηγάδας...
Είχε αρκετό κόσμο παρ' όλο που ήταν νωρίς 13.30 και όμως επάνω δεν υπήρχε τραπέζι οπότε μας έβαλαν κάτω... Δεν υπήρχε κανείς αλλα μέχρι να φύγουμε είχε γεμίσει και άλλοι περίμεναν απ έξω!!!!

Για τον χώρο δεν θα πω και περισσότερα με έχουν καλύψει οι παλιές κριτικές πάνω κάτω.. Πάμε τώρα στην ουσία το φαγητό
Να πω βέβαια ότι με την καινούρια χρονιά οι ήδη αυξημένες τιμές πήγαν κι άλλο προς τα πάνω κάτι που θεωρώ ένα σημαντικό πλην

Πέντε άτομα λοιπόν με το που καθίσαμε κέρασμα σπετσοφαι, αν το λέω σωστά, λουκάνικο κομμάτια με πιπεριές όχι ιδιαίτερα καυτερό μας το τόνισε η κοπέλα που μας τα έφερε για να μπορούν να φάνε όλοι.. Βέβαια εγώ περίμενα πίτες πατάτες και μελιτζανοσαλατα γιατί αυτά είχα διάβασε ότι ήταν το κέρασμα... Όμως μια χαρά δμεγω που δεν τρώω λουκάνικο δοκίμασα και ήταν καλό..

Πήραμε 5 μερίδες κεμπάπ με 4 κεμπάπ, δυο ντομάτες και δυο πιπεριές ψητές και δυο πίτες, κρεμμύδια και μαϊντανό.. Και μια κουταλιά περίπου πλιγούρι.. Αρκετά ικανοποιητικές στην ποσότητα και τα κεμπάπ πολύ νόστιμα... Ίσως απο τα καλύτερα που έχουμε φάει!!!

Μια μερίδα πατάτες αρκετά μεγάλη... Φρέσκιες
όχι προτηγανισμένες. Έχω δει τις κοπέλες που καθαρίζουν ολόκληρα κιλά!!!!

Ένα τζατζίκι λίγο μικρό για 5 άτομα κατά τη γνώμη μου

Μια σαλάτα ντομάτα - αγγούρι καλή ποσότητα αν και εγώ τρώω μπόλικη σαλάτα και θα μπορούσα να τη φάω άνετα όλη μόνη μου...

Δυο σόδες και ένα νερό μεγάλο.

Για αυτά 53 ευρώ στο σύνολο.. Μπορούσε και καλύτερα.. Αν ήταν πιο οικονομικός θα έπαιρνα σίγουρα πιο συχνά.. Απλά όταν η μερίδα έχει φτάσει πλέον 7.90- 8.50 ανάλογα με το τι θα πάρεις και το τυλιχτό 2.30+ αν κάτσεις, 2 + αν το πάρεις για το σπίτι, αλλά θες δυο ή τρία για να χορτάσεις τότε το σκέφτεσαι πολύ!!!

Το προσωπικό ευγενέστατο, τρέχανε πάνω κάτω όλα τα παιδιά με ένα χαμόγελο να εξυπηρετήσουν άπαντες... Δεν μπορούν να κάνουν κι αλλιώς ειναι η πολιτική του μαγαζιού και κινδυνεύουν να χάσουν τη δουλειά τους!!! Μπράβο σε όλο το προσωπικό που κάνουν το καλύτερο δυνατό!!!

Λίγο πριν φύγουμε ζητήσαμε αλουμινόχαρτο για να πάρουμε κάτι κεμπάπ που περίσσεψαν και μας έφεραν πακέτο για να τα βάλουμε μέσα!!!!

Με το λογαριασμό μας έφεραν και κολόνια για τα χέρια.. Κάτι πρωτότυπο που είχα διαβάσει και εδώ σε άλλη κριτική. Δεν το έχω συναντήσει αλλού..

Με λίγα λόγια λοιπόν καλή ποιότητα, αλλα με αρκετά τσιμπημένες τιμές για τέτοιες εποχές... Μακάρι να μείωναν και όχι να άλλαζαν τις τιμές προς τα ύψη
Και όμως είναι πραγματικά εντυπωσιακό το ότι έχει πολύ μα πολύ κόσμο....!!!!

Σαχτούρη και Θεοτόκη, Πειραιάς

DOS HERMANOS