Στο SIN burger bar έχετε την δυνατότητα να απολαύσετε τον καφέ σας συνδυάζοντάς τον με ένα από τα λαχταριστά πρωινά μας καθημερινά από τις 9:00 π. μ., ενώ μετά τις 12:00 μ. μ. και μέχρι τη 01:00 π. μ. παίρνουν σειρά οι πλούσιες σαλάτες, τα ορεκτικά, τα μοναδικά burgers, σε συνδιασμό με τα ιδιαίτερα cocktails κάτω από jazz funk ακούσματα.

Coffee, brunch, Burgers, cocktails and more every day from 09:00 a. m. until 01:00 a. m.

Καθημερινά 09:00 μέχρι 01:00 Coffee, brunch, Burgers, cocktails and more every day from 09:00 a.m. until 01:00 a.m.....

Δέχεται πιστωτική κάρτα
Προσφέρει Πρωινό
Take away
Ξεχωριστός χώρος για καπνίζοντες
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

21 Ιαν 2016

Καθημερινή βράδυ με προσφορά απο το internet επισκεφθήκαμε το Sin burger, άλλο ένα μαγαζί που προστέθηκε στην μόδα των burger house.

Χώρος (4/4):

Ένας πάρα πολύ ωραίος χώρος σε μια πάρα πολύ ωραία γειτονιά. Στον κεντρικό πλακόστρωτο δρόμο του Παλαιού Φαλήρου με τα πολλά και διάφορα μαγαζιά βρίσκεται και το Sin. Ένας εξωτερικός χώρος καλυμένος με ναύλον για προστασία απο τον αέρα και το κρύο με σόμπες υγραερίου για να ζεσταίνουν τον χώρο. Ο εσωτερικός χώρος πολύ ωραίος μοντέρνος, ζεστός με ωραία ξύλινα τραπέζια αραία τοποθετημένα, με δέντρα εσωτερικά, καθρέφτες και διαφορα άλλα αντικείμενα που συνθέταν έναν πάρα μα πάρα πολύ ωραίο χώρο ίσως ο καλύτερος σε αντίστοιχα μαγαζιά (π. χ μπάρμπεκιου, juicy κτλ).

Γεύση (3/4):

Το μενού καλό με αρκετή ποικιλία, προτάσεις για burgers αλλά και η δυνατότητα do it yourself!

Επιλέξαμε μια σαλάτα του Καίσαρα, φρεσκότατη, νοστιμότατη μεγάλη σαν μερίδα (βαθμολογία 8/10)

Δυο burger με μεγάλο μπιφτέκι ψημένο medium well με ψωμάκι μπριός, ντόματα, μαρούλι, τυρί τσένταρ και έμενταλ και το ένα απο τα 2 είχε και jack Daniels sauce (ωραία ψημένο, νόστιμο και ζουμερό, βαθμολογία 8/10)

Γενικά το βρήκα πολύ νόστιμο αλλά ενώ μου άρεσε πολύ, στην γυναίκα μου, της άρεσε πιο πολύ και απο το Μπάρμπεκιου και το juicy!!

Εξυπηρέτηση (4/4):

Ευγενικές, χαμογελαστές οι 2 κοπέλες στο σέρβις. Ωραία σερβιρισμένα όλα, στον σωστό χρόνο με προσοχή στις λεπτομέρειες. Πολύ καλή εμπειρία και στο σέρβις του μαγαζιού.

Value for money (3/4):

Η σαλάτα κόστιζε 7 ευρώ (καλή τιμή για την ποιότητα και την ποσότητα) και τα burgers κόστισαν 9,30 και το άλλο περίπου 8,5 ευρώ. Εμείς βέβαια πήγαμε με προσφορά απο deal site και είχαμε έκπτωση αλλά υπό άλλες συνθήκες δεν το λές πανάκριβο αλλά ούτε φθηνό. Σε κάθε περίπτωση κινείται στις ίδιες τιμές με πολλά άλλα μαγαζιά του είδους οπότε αφού αντέχουν και έχουν κοσμο όλα, αυτό σημαίνει ότι ο κόσμος επικροτεί την ποιότητα.

Συμπέρασμα:

Ένας πολύ ωραίος χώρος με πολύ δύσκολο πάρκινγκ, καλή ποικιλία, πολύ καλό σέρβις και ωραίο, ποιοτικό φαγητό. Το συστήνω σε λάτρεις του burger, αξίζει να το δοκιμάσετε και αυτό.

25 Αυγ 2017

Απαράδεκτο σέρβις, μας φέρανε το μπουκάλι με το νερό χωρίς ποτήρια!!! Έπρεπε να τα ζητήσω δυο φορές για να τα φέρουνε τελικά στο τραπέζι.

Πήραμε μια ταλιάτα (400gr - ποσότητα που αναφερόταν στο κατάλογο) που είχε στο κατάλογο με 17 ευρώ, μια σαλάτα και ένα μπουκάλι κρασί. Η ταλιάτα που ήρθε στο τραπέζι μας, δεν ήταν ούτε 200gr και δεν άξιζε με τίποτα τα λεφτά που δώσαμε (ούτε για 10 ευρώ δεν θα έδινα για τη συγκεκριμένη ποσότητα). Η δε σαλάτα ήταν η μισή απο ότι φέρανε σε γειτονικό τραπέζι. Προφανώς, γιατί ήταν συχνοί πελάτες τους και εμείς πήγαμε για πρώτη φορά.

Συμπέρασμα: Πρόκειται για ένα εστιατόριο με χαμηλής ποιότητας σέρβις και μικρές μερίδες που θα σε αποτρέψουν από το να ξαναπάς.

02 Φεβ 2016

Επισκεφθήκαμε το μπεργκεράδικο αυτό για να δοκιμάσουμε το μπέργκερ του, μιας και διαβάσαμε ότι είναι από τα καλύτερα των νότιων προαστίων.

Ο χώρος ήταν μικρός μεν, φιλικός και ζεστός δε, με προτζέκτορα για να βλέπουμε και eurosport.

Παραγγείλαμε ένα Jack Daniels μπέργκερ, μία μερίδα μοσχαρίσιες μπουκίτσες (μοσχαρίσια ταλιάτα) και εγώ προσωπικά, έφτιαξα το δικό μου μπέργκερ μιας και υπάρχει αυτή η δυνατότητα...

Βήμα 1ο: Ψωμί

- Ranch dressing
- Blue cheese sauce
- Chili sauce
- BBQ sauce

Βήμα 4ο: Extras (από 0,70 έως 1,00 ευρώ)
- Bacon, Καραμελωμένα κρεμμύδια, πίκλες, γκουακαμόλε, μανιτάρια σοτέ, tomato relish, onion rings, ψητή πιπεριά, αυγό μάτι

Δεν έβαλα κάτι έξτρα, μιας και έλεγε ότι όλα τα μπέργκερ έρχονται με ντομάτα, μαρούλι, κρεμμύδι, μαγιονέζα και φρέσκες τηγανιτές πατάτες, απλά είπα στην σερβιτόρα να ΜΗΝ βάλει μαρούλι.

Το μπέργκερ μου λοιπόν ήταν πολύ λιτό όταν ήρθε, το μπιφτέκι 200γρ, ήταν μια σταλιά, δεν ήταν σίγουρα πάνω απο 150γρ, πιο πολύ έμοιαζε με 125γρ (δεν έβγαλα ζυγαριά να το ζυγίσω αλλά μιας και φτιάχνω εγω ο ίδιος μπιφτέκια στο σπίτι 200γρ και αυτά τα ζυγίζω, ξέρω ακριβώς το μέγεθος ενός τέτοιου μπιφτεκιού).

Η παρμεζάνα ήταν 2 φλίδες, 2 μικρές ροδέλες ντομάτα μαζί με μαρούλι! Ναι μαρούλι, αντί να κόψει το μαρούλι που είχα πει, έκοψε τα κρεμμύδια!!!
Το ψωμάκι μπριός ήταν πολύ καλό και μεγάλο με ελάχιστη επικάλυψη όμως από honey mustard (δεν μπορεί να σε χρεώνει 0,90 για 5 σταγόνες απλωμένες στο ψωμί), με αποτέλεσμα η σος να είναι τελείως εξαφανισμένη.

Η γέμιση ήταν ελάχιστη, αφού όταν έπιασα το μπέργκερ με το χέρι να το φάω και εξαφανίστηκε σχεδόν όλο και φαινότανε μόνο το ψωμί!!!! και για αυτό έδωσα 9,90 απαράδεκτο....

Η πατάτες κατά τα άλλα, ήταν σε ροδέλες, πολλές σε ποσότητα και ωραίες σε γεύση, και με ένα μικρο μπολάκι μαγιονέζα.
Η συνολική γεύση ήταν αποδεκτή, αφού έβγαλα το μαρούλι από μέσα, και άπλωσα τη μισή μαγιονέζα που ήρθε μαζί με τις πατάτες στο ψωμάκι για να έχει γεύση, αλλά δεν θα έδινα πάνω από 6 ευρώ για αυτό.

Από τα άλλα δύο φαγητά (που δοκίμασα για να έχω άποψη), το μοσχαρίσιο μπιφτέκι ήταν αισθητά πιο μεγάλο από τη γαλοπούλα και πιο νόστιμο, αλλά και πάλι στα όρια του μέτριου προς καλό, και τα μοσχάρι μέτριο το πολύ μιας και ένα κομμάτι που δοκίμασα είχε σκληρό μέσα, και τρωγότανε δύσκολα.

Η εξυπηρέτηση ήταν απαράδεκτη:
1ον: Μπαίνουμε μέσα, είναι σχεδόν άδειο το μαγαζί, και μας λέει καθίστε όπου θέλετε. Διαλέγουμε τραπέζι και πάμε να κάτσουμε και μας λέει μη καθίσετε εκεί διότι θέλουμε να κόψουμε βασιλόπιτα.
2ον: Μας βάζει λοιπόν να καθίσουμε σε ένα άλλο τραπέζι, δίπλα στην πόρτα, που τελικά την είχε όλη την ώρα ανοιχτή και αυτός που καθότανε από εκείνη την πλευρά ξεπάγιασε στο κρύο.
3ον: Έκανε λάθος την παραγγελία μου, και αντί να φέρει το μπέργκερ με κρεμμύδια, το έφερε με μαρούλι, και βγάζοντας εγώ το μαρούλι έβγαλα μαζί και το 80% της Honey Mustard...

Όπως καταλαβαίνεται, το κυνήγι του καλύτερου μπεργκεράδικου των νότιων προαστίων συνεχίζεται...

22 Μαι 2016

Φαγαμε στο SIN για πρωτη φορα μια Πεμπτη, που δεν ειχε παρα πολυ κοσμο. Ειχε νοστιμα και πλουσια ορεκτικα, με ιδιαιτερη περιπτωση το σπανακι με γιαουρτι και φιλαδελφεια.

Πηραμε μπεργκερ Philly με φιλαδελφεια, πορτομπελλο, κρεμμυδακι, ανιθο, κλπ. Τα μπεργκερ ειχαν ικανοποιητικη ποσοτητα σε ολα τα υλικα. Καλη δηλαδη ισορροπια των γευσεων (δεν παμε για σαβουρα). Οι πατατες ηταν αρκετες και νορμαλ (θα προτεινα να τις αλλαζε σε πιο παχουλες με τη φλυδα, καθως ο μπεργκεροφαγος παντα λιγουρευει την πατατα).

Το σερβις ηταν εξυπηρετικο και καλο. Ο χωρος πολυ ομορφος κι αναλαφρος.

Οι τιμες παιζουν αναλογα με το τι θα φας και πιεις. Αμα σαβουριασεις με ορεκτικα κυριως και ποτα, θα εισαι στο 15 με 20 ευρω το ατομο.

14 Οκτ 2015

Φάγαμε εγώ και η κοπέλα μου εκεί.

Το μέρος είναι εντάξει φέρνει ποιο πολύ σε καφέ.

Δώσαμε γρήγορα τη παραγγελία μας. Για αρχή πήραμε πατάτες με τυρί και μπέικον και ήταν καλές.

Στα του κυρίως πήραμε ένα γεμιστό και ένα καυτερο Burger τα οποία ήταν οκ αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο.

Ήταν εντάξει για μια φορά αλλά δεν θα ξαναπηγαινα.

24 Αυγ 2015

Θετικά:
Σε γενικές γραμμές θα μπορούσα να χαρακτηρίσω το burger ως πολύ καλό. Το περιβάλλον φιλικό και προσαρμοσμένο για όλες τις ηλικίες. Έχει υπέροχα κοκτειλ. Το σέρβις σε νορμάλ χρόνους από νέα ευγενικά παιδιά.

Αρνητικά:
Οι τιμές αρκετά υψηλές σε σχέση με την χρονική περίοδο που διανύουμε και το είδος φαγητού που σερβίρουν (αναφέρομαι στο burger)

ΚΠ

Αγίου Αλέξανδρου 26, Παλαιό Φάληρο