FOOD MAFIA
Μοντέρνα κουζίνα

Γλυφάδα

Το εστιατόριο έχει σηματοδοτηθεί ως κλειστό. Δείτε άλλες καταχωρίσεις με το ίδιο όνομα/τηλέφωνο: LE BISTROT DE SMYRNE, Πολίτικη κουζίνα, Γλυφάδα 1903 Α TASTE OF SMYRNA, Μοντέρνες ταβέρνες, Γλυφάδα FOOD MAFIA, Meat Restaurants, Ν. Ερυθραία

Food Mafia! Αll day Restaurant - Bar, με μοντέρνα διεθνή κουζίνα και έμφαση στην πραγματική γαστρονομία, σε πολύ προσιτές τιμές. Με το "Granulated Burger" του Chef Ηλία Σκουλά, με μεζέδες απ'όλο τον κόσμο όπως οι φιλεταρισμένες σαρδέλες με Chermula, το τηγανητό χταπόδι της Βαρκελώνης, τα γκρατιναρισμένα χτένια, τα βιετναμέζικα spring rolls, τα μύδια της Νορμανδίας, το αργεντίνικο σαγανάκι στην provoletera και το κορεάτικου τύπου ταρτάρ με τις μπλε πατάτες του Περού. Τα ζυμαρικά μας έρχονται από μια μικρή βιοτεχνία της μεσαιωνικής Ιταλίας, οι γιουβετσάδες και φυσικά οι ταλιάτες φρέσκου τόνου, η Bisteca Fiorentina από την Τοσκάνη, τα Killing Ribs (που καπνίζουμε εμείς στην κουζίνα) και τα steak της Οmaha από τον ξυλόφουρνο, κάνουν τη Γλυφάδα τον απόλυτο γαστρονομικό προορισμό.

Ανοιχτό κάθε μέρα (18:00 - 01:30) και από τις 11 Σεπτεμβρίου από τις 12:00 το μεσημέρι μέχρι τις 01:00 το βράδυ

Παροχές για ΑμεΑ
Φιλικό προς χορτοφάγους
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά

27 Οκτ 2016

Το Σάββατο που μας πέρασε στις 22/10/2016 επισκέφτηκα το μαγαζί με την κολλητή μου. Δυστυχώς είχαμε δυσάρεστες εκπλήξεις.
Απαράδεκτο service.
Τους ζήτησα λόγω κύησης να μου προτείνουν πιάτα που δεν είναι καυτερά. Παραγγείλαμε μια πολύ ωραία σαλάτα με κινόα και πατάτες με γαρίδες και χοιρινό για τα πρώτα. Οι πατάτες ήταν πάρα πολύ spicy. Όταν το είπαμε στην κυρία που μας πήρε την παραγγελία, η απάντησή της ήταν ότι όταν το έφαγε από το σεφ δεν της φάνηκε καυτερό. Το πιάτο ήταν πάρα πολύ πικάντικο!! Και αυτό που συνέβη ήταν πάρα πολύ επικίνδυνο. Τα πικάντικά φαγητά προκαλούν συσπάσεις στις εγγυούς που είναι ευαίσθητες σε αυτά και άρα επικίνδυνα. Η αντίδραση του προσωπικού ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!

Το πιάτο που παρήγγειλε η φίλη μου με τα tapas γαρίδας δεν ήταν καθόλου εύγευστο. Πόσο μπορεί να αποτύχει ο συνδυασμός avocado και γαρίδας. Μας ρώτησαν και τους είπαμε ότι ήταν πάρα πολύ αλατισμένο και η αντίδραση ήταν αδιάφορη! Απορρήσαμε για ποιο λόγο μας ρώτησαν αφού δεν τους ενδιέφερε. Εγώ παρήγγειλα το burger το οποίο ήταν καλό.

Στο τέλος ο σερβιτόρος μας εριξε τα ποτήρια με το νερό πάνω μας. Μας ζήτησε ένα συγνώμη και αυτό ήταν.

Πληρώσαμε το άτομο για αυτά τα 4 πιάτα και ένα ποτήρι κρασί 35Ε.

Δεν μας έδωσαν καμία σημασία για το αν ήμασταν ευχαριστημένες μετά από όλα αυτά και απλά μας έφεραν το λογαριασμό.

Είχα ξαναφάει πριν από τρία χρόνια σε αυτό το μαγαζί και τότε είχα μείνει ευχαριστημένη. Μετά από αυτό το Σάββατο δε θα ξαναπατήσω! Επιπλέον είναι απαράδεκτο εν έτη 2016 να επιτρέπουν το κάπνισμα στο εσωτερικό του χώρου.

Φιλικής Εταιρείας 10, Γλυφάδα