Με σεβασμό στην ποιότητα των υλικών μας και δημιουργούμε γευστικές προτάσεις που θα σας εντυπωσιάσουν. Το Menu μας προσφέρει επιλογές από δεκάδες πιάτα ανάμεσα σε αυτά δροσερές σαλάτες, χορταστικές ποικιλίες και κρέατα, ιδιαίτερες μακαρονάδες, απολαυστικά γλυκά και πολλά άλλα. Προτείνεται ανεπιφύλακτα να δοκιμάσετε φέτα σε φύλο κρούστας με σουσάμι και αγνό θυμαρίσιο μέλι, μεθυσμένο κοτόπουλο, όπως & την απολαυστική σαλάτα μας "green park".

Δευτέρα - Κυριακή 8:00-1:00 Ενημερωθείτε από τη σελίδα μας για τα event & τις προσφορές μας

Έχει ζωντανή μουσική
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις
Επιτρέπονται κατοικίδια

06 Μαι 2016

Στο Greenpark είχα κάτσει για καφέ και ποτό αλλά ποτέ για φαΐ. Πριν 2 εβδομάδες δοκιμάσαμε την κουζίνα του.

Κάτσαμε έξω. Το χώρο δεν θα τον σχολιάσω αφού βρίσκεται μέσα στο Άλσος Βέικου, μια καταπράσινη όαση για του Αθηναίους. Θα σχολιάσω όμως τα τραπεζοκαθίσματα τα οποία ήταν πολλά και διάφορα, άσχετα μεταξύ τους, κακόγουστα, φτηνιάρικα και θύμιζαν παρακμή της δεκαετίας του 80.

Η εξυπηρέτηση γρήγορη, ευγενική και πρόθυμη.

Για 2 άτομα πήραμε:
Ψητά λαχανικά με χαλούμι στα 6,80. Ότι θα περίμενε κανείς. Μέτρια ποσότητα, καλή παρουσίαση, αναμενόμενη γεύση. Τίποτα το ιδιαίτερο όμως.

Μοσχαρίσια μπριζόλα στα 11,80. Την ζήτησα meduim rare. Μου ήρθε μια μέτρια σε μέγεθος μπριζόλα, well done. Ο σερβιτόρος μου διευκρίνισε ότι μετέφερε την πληροφορία ψησίματος στον σεφ και ότι εκείνος την άφησε να ψηθεί πολύ λίγο. Πάντως ήταν τόσο ψημένη που σε κάποιες μπουκιές σχεδόν πόνεσε η μασέλα μου από το μάσημα. Οφείλω να πω ότι προσφέρθηκαν να την αντικαταστήσουν αλλά για δικούς μου λόγους το αρνήθηκα.

Φιλέτο χοιρινό στα 9,50 ευρώ. Ζητήθηκε meduim, ήρθε ένα μεγάλο φιλέτο, ζουμερό, σωστά ψημένο, πεντανόστιμο. Άριστο. Ίσως το καλύτερο χοιρινό φιλέτο που έχω ποτέ γευτεί. Τα κυρίως συνοδευόντουσαν από πατάτες τηγανιτές χειροποίητες και τραγανές και τα ίδια ψητά λαχανικά του ορεκτικού.

Πήραμε και ένα λευκό κρασί ασύρτικο, Τριλογία από τα ελληνικά κελάρια στα 12 ευρώ. Πολύ καλό για την τιμή του.

Επίσης μας ήρθε χωρίς να ρωτηθούμε και χωρίς να το ζητήσουμε bread and dip προς 0,90 το άτομο. 4 λευκά ψωμάκια συνοδευόμενα από πάστα ελιάς και σως γιαουρτιού.

Μας ήρθε και νερό σε κανάτα επίσης χωρίς να ρωτηθούμε και χωρίς να το ζητήσουμε.

Σύνολο 29,90. 41,90 με το κρασί. Αν εξαιρέσει κανείς την αστοχία με το ψήσιμο της μοσχαρίσιας (σοβαρή αστοχία βέβαια), το φαγητό ήταν ικανοποιητικό. Επειδή όμως αυτή η αστοχία με προβλημάτισε ως προς την βαθμολογία αποφάσισα να ξαναγυρίσουμε μια βδομάδα μετά. Την δεύτερη φορά πήραμε πάλι τα ψητά λαχανικά με το χαλούμι και το χοιρινό φιλέτο τα οποία ήταν εξίσου νόστιμα όπως την πρώτη φορά και πήραμε επίσης πλευρώτους σχάρας (6,9 ευρώ) και χοιρινά μπριζολάκια (7,8 ευρώ).

Και τα δυο πιάτα ήταν σωστά ψημένα και ικανοποιητικά. Τη δεύτερη φορά όμως η εξυπηρέτηση αν και φιλική ήταν αργή και ερασιτεχνική. Το κρασί ήρθε μισή ώρα μετά την άφιξη μας στο μαγαζί, ο άντρας μου χρειάστηκε να ανοίξει το μπουκάλι καθώς δεν τα κατάφερνε ο σερβιτόρος ενώ χρειάστηκε να ζητήσω 2 φορές cooler για το κρασί. Την πρώτη φορά ήρθε χωρίς να το ζητήσω.

31 Δεκ 2015

Ως κάτοικος της περιοχής έχω επισκεφτεί αρκετές φορές το εν λόγο μαγαζί. Βρίσκεται σε ένα πολύ καλό σημείο μέσα στο Άλσος και λειτουργεί και ως την καφετέρια του κολυμβητηρίου.

Απο άποψη αισθητικής, το μαγαζί βλέπει προς την πισίνα ή έξω στο πράσινο.
Συνήθως πηγαίνω εκεί για καφέ οπότε γι'αυτό μόνο μπορώ να το κρίνω. Ο καφές τους λοιπόν είναι αρκετά καλός, το ίδιο και τα γλυκά τους. Οι τιμές είναι περίπου όπως και στην υπόλοιπη περιοχή (δηλ. 3,50 ο freddo cappuccino, 4,20 o cappuccino).

Απο άποψη σέρβις δεν έχω μείνει σχεδόν ποτέ ευχαριστημένη. Ποτέ μα ποτέ δεν μου έχουν πάρει παραγγελία νωρίς ή να μου έχουν φέρει τον καφέ μου στην ώρα του. Μου έχουν κάνει λάθος παραγγελία, και όχι να μου φερουν γλυκο αντι για σκετο καφε, εννοώ να έχω παραγγείλει καφε και να μου φερουν σοκολάτα και απο πάνω να επιμένουν ότι αυτό ζήτησα αυτό μου έφεραν. Τελος πάντων.

Σαν μαγαζί είναι αρκετά καλό και αξίζει να το επισκεφτείς αλλά πιστεύω πρέπει να οργανωθουν στο θέμα του προσωπικού καθώς στο μαγαζί έχω πάει και όταν είναι γεμάτο και όταν έχει δυο - τρια άτομα και η κατάσταση είναι η ίδια.

Άλσος Βεΐκου (Πισίνα / Εισοδος απο Β' Parking), Γαλάτσι