01 Σεπ 2017

Έκλεισα τραπέζι εκεί μετά από αναζήτησή για εστιατόριο στο Σύνταγμα... Μας βάλανε σε ένα πολύ καλο τραπέζι ίσως στο καλύτερο του μαγαζιού ενώ είχε αρκετό κόσμο, Πέμπτη βράδυ.

Οι γονείς μου παραγγειλανε γεμιστό μπιφτέκι και κότσι αρνί, μείνανε απόλυτα ευχαριστημένοι.. εγώ κ η αδερφή μου μοιραστήκαμε την σαλάτα ρόκα και ριζότο μανιταριών... ήταν πολύ νόστιμα!

Ξετρελάθηκα με τα γλυκά στο τέλος, σοκολατοπιτα και cheesecake, ειδικά το cheesecake ήταν όνειρο! Επίσης έχει πολλές μπίρες εξίσου κ το όνομα... Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα!!!!

27 Απρ 2016

Εμείς ήμασταν τρία άτομα. Και θέλαμε κάτι νόστιμο μεν αλλά λίγο. Και είδαμε αυτό το μαγαζί στην οδό Νίκης και κάπως μας έκλεισε το μάτι.

Είναι ωραίος ο χώρος (πρέπει να είναι και σχετικά νέα άφιξη-άλλη μια στις χιλιάδες πια του κέντρου) και όντως σου δημιουργεί τη διάθεση να μπεις. Πρόκειται για μπυραρία, συμπαθητική, πεντακάθαρη και καλοφτιαγμένη. Το σέρβις άμεσο και χαμογελαστό. Η μουσική στα επίπεδα που πρέπει ώστε να μπορείς να επικοινωνήσεις και με την παρέα σου. Ο κατάλογος αρκετά ευρύς αλλά εμείς όπως είπα δε θέλαμε πολλά πράγματα. Τελικά πήραμε μια σαλάτα Καίσαρα(συμπαθέστατη και φρεσκότατη), μια ποικιλία λουκάνικων (μεγάλη πιατέλα, μικρή ποσότητα, είχε μέσα πέντε μικρά λουκάνικα αρκετά νόστιμα και λίγες πατάτες), δυο μπύρες (μη με ρωτάς αν ήταν καλές γιατί δεν είμαι λάτρης-πάντως η παρέα μια χαρά ικανοποιήθηκε) και δύο ποτήρια κρασί κόκκινο αρκετά καλό.

Για αυτά τα πραγματάκια δωσαμε 38 ευρώ. Δεν το λές φτηνό αλλά ούτε και πανάκριβο. Σε συνδυασμό με το ωραίο περιβάλλον και την καλή εξυπηρέτηση, θα μπορούσες να πεις πως αποτελεί και μία σχετικά καλή λύση για το κέντρο.

Με την προϋπόθεση ότι θα συγκρατηθείς στην κατανάλωση αλκοολ (αν υπολογίσεις 4-6 ευρω τις μπύρες και καπου 4-5 το ποτήρι κρασί καταλαβαίνεις ότι με δύο ποτήρια ήδη ανεβαίνει πολυ ο λογαριασμός)θα το πρότεινα.

08 Ιαν 2016

Γιορτινες μερες και αναστεναξε η Ερμου! Με τη φιλη μου, ειδαμε οταν τρωγαμε στο Κοι αυτο το μαγαζι και ειπαμε να δοκιμασουμε αυτη τη μπυραρια, μας φαινοταν πολυ προσεγμενο μαγαζι και ειμαστε γενικα φαν της μπυρας!

Ο χωρος μεσα ηταν ωραια διακοσμημενος, αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειχε καπου 6 κανουλες, η φιλη μου δοκιμασε 2, η μια ηταν ιδιαιτερα πικρη αλλα της αρεσε, εγω προτιμησα μια με περιεργο ονομα αλλα φρουτωδη γευση και θολη.

Φαγαμε ταλιατελες με κοτοπουλο και γεμιστα Portobello μανιταρια με τυρια, ηταν αρκετα νοστιμα και τα 2.

Το παιδι που ηταν στο μπαρ μας εξηγησε οτι χρειαστηκαμε για τις μπυρες, ηταν εξυπηρετικοτατος!

Ειναι μια καλη λυση αν βρεθεις στο κεντρο, ουτε ιδιαιτερα φθηνο, ουτε ιδιαιτερα ακριβο...

ΑΛΕΠΟΥ (Η) (ΠΕΤ...
Γεύσεις μετά μουσικής ...
Μουσικά Μεζεδ/λεία
Πετρούπολη