Ψησταριά, μεζεδοπωλείο, σουβλάκια

30 Σεπ 2017

Πρόκειται για ένα ακόμα εστιατόριο κρεατοφαγίας που όμως ξεχωρίζει, γιατί ό, τι δοκιμάσαμε δεν ήταν απλώς νόστιμο και καλοψημμένο..... ήταν τέλειο με πολλά θαυμαστικά. Αν και ο χώρος βρίσκεται σε ψιλοάσχετο σημείο ( επί της Λ. Συγγρού, εκεί που βρισκόταν παλιά ο αθάνατος " Παπασπύρου") τόσο οι ωραίες γεύσεις όσο και η παιχνιδιάρικη ατμόσφαιρα σώζουν την κατάσταση σημαντικά!!

Μεσημεράκι λοιπόν αποφασίζουμε τέσσερα άτομα να πάμε στο εστιατόριο αυτό, καθώς βρισκόμασταν σε απόσταση αναπνοής από τις διάφορες δουλειές μας. Σοφή η πρόταση του φίλου μας, καθώς όλοι φύγαμε ενθουσιασμένοι.

Ας αρχίσουμε από τον χώρο που προσωπικά μου θύμισε αρκετά το "Δράμι" της Γλυφάδας. Την πρόσοψη στολίζουν ζαρντινιέρες με ζωηρά άνθη και λογής λογής γλαστράκια. Στο μαύρο ντεκ παραδίπλα είναι τοποθετημένα καλαίσθητα έπιπλα Φερ Φορζε με χρωματιστά μαξιλάρια. Εσωτερικά, συναντάμε έναν φωτεινό χώρο με ένα σωρό μπιχλιμπίδια τριγύρω, από κονσέρβες "Κύκνος" μέχρι την πάλαι ποτέ μασίνα ( ξυλόσομπα ) κοντά στην είσοδο του εστιατορίου!
Σίγουρα τα σημεία που τραβούν αμέσως την προσοχή στον εσωτερικό χώρο είναι: το τεράστιο δέντρο με τον πάγκο περιμετρικά, η ανοιχτή κουζίνα με τη ζυγαριά, τα σκόρδα, τα διάφορα μυρωδικά και τα βεραμάν ράφια, καθώς και ο μικρός χώρος με το εντυπωσιακό mini ζαχαροπλαστείο με τα γλυκά του κουταλιού και το εντυπωσιακό ψυγείο στο πίσω μέρος. Έξυπνα τοποθετημένος είναι και ο πίνακας με τα ευφυή λογοπαίγνια.... Στην οροφή ξαφνιάζουν τα περίεργα σχεδιασμένα φώτα και μερικά αυτοκόλλητα μπύρας! Δεξιά και αριστερά υπάρχουν ψεύτικα παράθυρα με ρολά αλουμινίου ανοιχτά...!! Οι βεραμάν αποχρώσεις που δεσπόζουν στον χώρο εναρμονίζονται απόλυτα με τα ξύλινα λευκά τραπέζια και την φωτεινότητα του χώρου.

Όλα τα τραπέζια είναι όμορφα στρωμένα με λαδόκολλα ποιότητας και ένα αξιοπρεπές σετ φαγητού ( με όλα τα απαραίτητα αξεσουάρ ), μέσα σε ξύλινο κασελάκι με την επωνυμία του εστιατορίου!

Ακούγονται (ευχάριστα ) ελληνικά μουσικά κομμάτια από τα μεγάφωνα.

Το μενού έρχεται σε ξύλο. Τεράστιο δεν είναι αλλά περιλαμβάνει τα πάντα! Εν τω μεταξύ, στη μια πλευρά του καταλόγου ( εκείνη με τα ποτά ) εικονίζεται ένας γαλάζιος χάρτης της Ελλάδας με σημειωμένα τα σημεία απ΄όπου προέρχονται οι διάφορες προμήθειες του εστιατορίου!!

Παραγγείλαμε:
Σαλάτα Ανθότυρο (6,90), νοστιμότατη με μπόλικη ποσότητα ανθότυρου, ρόκα, σπανάκι, αγγούρι και τέσσερα μεγάλα κομμάτια αποφλοιωμένης ντομάτας περιμετρικά του πιάτου! Λίγο γκροτέσκ η παρουσίαση της ντομάτας αλλά ήταν τόσο φρέσκια και αρωματική που το ξεπερνάς αμέσως....

Ρολάκια με κατσικίσιο τυρί (4,20), πρόκειται για τρια εύγευστα μακρόστενα κομμάτια με μέλι και σουσάμι.

Καγιανά (3,90), παραδοσιακά σερβιρισμένο με πατροπαράδοτη νοστιμιά!! Απόρησα όταν μας ρώτησαν εάν θέλουμε να συνοδεύσουμε τον καγιανά μας με πίτες..... ???

Μερίδα καλαμάκι κοτόπουλου (7,00). Σερβίρονται τρία φοβερά ζουμερά καλαμάκια κοτόπουλου με πιτούλες κρεμμύδι, ψητή ντομάτα, φέτες λεμόνι και πατάτες τηγανιτές. Το φαγητό παρουσιάζεται πάνω σε λαδόκολλα μέσα σε όμορφο τετράγωνο σκεύος.

Μπιφτέκι 100% μοσχάρι (7,50), πρόκειται για τρία πικάντικα μπιφτέκια που συνοδεύονται από μικρές πίτες, κρεμμύδι, λεμόνι και ψητή ντομάτα. Η ιδιαίτερη παρουσίαση του πιάτου είναι τόσο εντυπωσιακή όσο και η παραπάνω...... Εκπληκτικής νοστιμάδας έδεσμα!!!

Δύο μερίδες τυλιχτά απ΄όλα με καλαμάκι χοιρινό (2,00 Χ 2,10). Παραπάνω από καλά.....

Στην αρχή δεν ήρθε ούτε ψωμάκι ούτε νερό στο τραπέζι και χρειάστηκε να τα ζητήσουμε....
Επιλέξαμε εμφιαλωμένο νερό (1,50).

Υπάρχει και υπηρεσία delivery. Οι κοντινοί σπεύσατε...

Στο τέλος μας πρότειναν σκέτο γλυκό του κουταλιού σταφύλι (μόνο το ένα άτομο το ήθελε σκέτο ) και του το κέρασαν. Δυστυχώς, δύο άτομα επιθυμήσαμε γλυκό του κουταλιού (κυδώνι και σταφύλι ) με γιαούρτι! Το χρέωσαν (2,50)!! Ξενερώσατε λίγο ε ???

Ωστόσο, το κυρίως φαγητό ήταν πολύ ανώτερο των προσδοκιών μου και χάρηκα πολύ που γνώρισα ένα τέτοιο γαστρονομικό στέκι!!

24 Φεβ 2018

Καταληξαμε στο εν λογω μαγαζι, για να τσιμπησουμε και μιας και ειχα δει αρκετες καλες κριτικες και βρισκεται και στη γειτονια μας, ειπαμε να το δοκιμασουμε.

Το παρκινγκ δεν ειναι τοσο υπερβολικα δυσκολο. Συνηθως γυρω απο τον Αγ. Σωστη ολο και κατι θα βρεις.

Ο χωρος ειναι συμπαθητικος. Τιποτα το ιδιαιτερο, αλλα σε εμπνεει να κατσεις εκει για φαγητο για μια ωριτσα. Σιγουρα δεν ειναι για να κατσεις με τις ωρες.

Το σερβις ειναι αρκετα εξυπηρετικο, και σχετικα γρηγορο.

Το φαγητο του, τουλαχιστον οτι δοκιμασαμε, ηταν αρκετα καλο σε γευση, ποιοτητα και ποσοτητα. Μπιφτεκι μοσχαρισιο, καλαμακι κοτοπουλο, φλογερες με κατσικισιο τυρι και τζατζικι ηταν οι γευσεις που δοκιμασαμε και ολα ηταν πολυ καλα. Τιμια ολα για την ποιοτητα και ποσοτητα που προσφερουν. Δινεται η επιλογη να συνοδευσει καποιος τη μεριδα του και με πλιγουρι που ειναι και το πρωτοτυπο της υποθεσης, αλλιως παιζουν και τα κλασικα πχ πατατες

Σιγουρα θα ξαναπηγαινα για να δοκιμασω κ αλλες γευσεις.

24 Μαι 2017

Επίσκεψη χτες 5 ατόμων κατόπιν Ιδρύματος Νιάρχου. Ο χώρος είναι μεγάλος και άνετος. Με το που κάτσαμε προσγειώθηκε νερό κανάτας και μαχαιροπίρουνα.

Η παραγγελία μας:1 πίτα χοιρινό καλαμάκι με απ'όλα,10 καλαμάκια χωρισμένα σε χοιρινά και κοτόπουλο καλοψημένα, νόστιμα,1 τυροκαυτερή καλή αλλά μικρή μερίδα,2 πατάτες κομένες στο χέρι ζεστές και τραγανές και 2 μισόκιλα κρασί λευκό.

Λογαριασμός με απόδειξη στα 47,20ε. Μια αξιοπρεπής επιλογή.

23 Φεβ 2017

Η Μασίνα είναι ένα καλό και τίμιο ψητοπωλείο σε συσκευασία μοντέρνας ταβέρνας στην ευρύτερη περιοχή της Νέας Σμύρνης, δίπλα από την εκκλησία του Αγίου Σώστη στον παράδρομο της Συγγρού. Έχουν γραφτεί πολλά για το μαγαζί και η κριτική αυτή δεν θα προσθέσει κάτι άξιο λόγου παραπάνω από τους προηγούμενους έγκριτους γευσιγνώστες του ask4 αλλά περισσότερο θα υπενθυμίσει την ύπαρξή της και θα επικυρώσει την συνεχιζόμενα καλή παροχή υπηρεσιών. Εκεί λοιπόν βρισκόταν το Simply Burgers πριν χρόνια αλλά μετακόμισε προς πλατεία μεριά. Αν όλα τα καταστήματα εστίασης της γύρω περιοχής (Μασίνα, Ciao, Flavour, Dei Fratteli, Mr. Dim) είχαν μαζευτεί ας πούμε στον ίδιο δρόμο, θα έφτιαχναν μία ενδιαφέρουσα πιατσούλα στυλ Ζησιμακοπούλου στο Φάληρο, για όσους γνωρίζουν. Η Ζησιμακοπούλου της Νέας Σμύρνης, πιασάρικο ακούγεται!

Στην Μασίνα έχω πάει και παλαιότερα και βέβαια έχω παραγγείλει πολλές φορές delivery. Η επίσκεψη αυτή πραγματοποιήθηκε μία Πέμπτη μέσα στον Ιανουάριο, αφού ήθελα να βγάλω έξω τον πατέρα ενός φίλου, που ήταν μόνος του στην Αθήνα και επέστρεφε Γερμανία την μεθεπόμενη, να ξεσκάσει κι αυτός λίγο από την κλεισούρα του σπιτιού. Η Μασίνα ήταν μια καλή επιλογή γιατί συνδύαζε το εύκολο καθημερινό σουβλάκι και την ψηταδούρα που ένας έλληνας στην ομογένεια δεν έχει την ευκαιρία να φάει συχνά, σε ένα όμως ομορφότερο χώρο από ότι θα περίμενε κανείς.

Έτσι λοιπόν, πραγματοποίησα κράτηση μέσω e-table όχι γιατί χρειαζόταν και το ήξερα μια και περνάω συχνά από έξω, δεν πίστευα ότι θα ήταν γεμάτο και δεν θα βρίσκαμε, απλά για να ενισχύσω την εφαρμογή και μου αρέσει κι η τεχνολογία (είμαι γκατζετάκιας ρε γαμώτο). Άσε που είδα ότι διαθέτει και μια εκπτωσούλα του 10% καθημερινά αν κλείσει κάποιος μέχρι μια συγκεκριμένη ώρα (νομίζω μέχρι τις 19:30). Αλλά τελικά πήγα πιο αργά.

Η τακτοποίησή μας για δύο άτομα έγινε στο ίδιο γωνιακό τραπέζι δεξιά της κεντρικής εισόδου δίπλα στη τζαμαρία να χαζεύουμε και τη μεγάλη Λεωφόρο, στο ίδιο τραπέζι που είχα καθίσει και στην προηγούμενη, πριν κανά δυο χρόνια επίσκεψή μου, και είχε 4-5 παρέες ακόμα, μαζεύει κόσμο από όλες τις ηλικίες και νεαροπαρέες και ζευγάρια και αντροπαρέες και όλα. Χωροταξικά είναι ένας αρκετά μεγάλος ορθογώνιος χώρος, ένα touch industrial αλλά με πολύ ωραία χρώματα γήινα, λευκό και πράσινο φυστικί και μια ελιά λίγο πριν τη μέση του καταστήματος που δίνει μια ιδιαίτερη αίσθηση φρεσκάδας και ομορφιάς. Παρατηρώντας τις λοιπές λεπτομέρειες αναρωτήθηκα πως ήταν δυνατόν ο χώρος αυτός να μου φαίνεται μεγαλύτερος από τον αντίστοιχο του Simply Burgers όπως τον είχα στο μυαλό μου. Τέλος πάντων, από πλευράς τραπεζοκαθισμάτων παρατήρησα μια εμφανή φθορά κατά την διάρκεια των χρόνων που όμως και αναμενόμενο είναι αλλά δεν αλλάζει σημαντικά την γενική όμορφη εικόνα που θα εισπράξει ο πελάτης.

Το μενού δεν είναι πολύ μεγάλο και κινείται στις κλασικές ψηταδούρες με έμφαση στα της ώρας μπριζολικά, μοσχαρίσια γάλακτος, κοψίδια χοιρινά, μπιφτέκια, συκωτάκι, καλαμάκια με χοιρινό, κοτόπουλο, μοσχάρι ή μπιφτέκι αλλά και γαλοπούλας και τα αντίστοιχα τυλιχτά. Διαθέτει και τα ορεκτικά του βέβαια και μπορείτε άνετα να βρείτε φάβα, αυγά μάτια, καγιανά, τζατζίκι, μελιτζανοσαλάτα κοκ. Επίσης έχει και καμιά δεκαριά σαλάτες για να μασήσετε τα απαραίτητα λαχανικά σας και να εισπράξετε τις βιταμίνες σας. Τώρα που τα έγραψα τελικά νομίζω ότι είναι αρκετά. Ούτε διαφήμιση να έκανα.

Τέλος πάντων, εμείς παραγγείλαμε μια ποικιλία ορεκτικών όπως την ονομάζουν, με διάφορες αλοιφές, δυο καλαμάκια χοιρινά για τον κυρ Χρήστο, μία μερίδα συκώτι για μένα και ένα μισαδάκι κόκκινο χύμα δικό τους. Το σκορ έκλεισε στα 21 ευρώ, τίμιο. Το συκώτι γενικά μου αρέσει και η Μασίνα το φτιάχνει πολύ καλά, για μένα είναι μια πολύ safe επιλογή, τρία μεγαλούτσικα κομμάτια πάντα καλοψημένα όπως το προτιμώ, το συνοδεύει με πατάτες τηγανητές, κρεμμυδάκια και ντομάτα ψητή.

Η προσγείωση των εδεσμάτων γίνεται πολύ γρήγορα, γιατί οι ψήστες τους φαίνεται να είναι οργανωμένοι, έχουν και αρκετό delivery μην ξεχνάμε και όλα έρχονται φρεσκοψημένα στο τραπέζι, ευωδιαστά και απλά δεν μπορείς να κρατηθείς. Στην αρχή πιτούλες αλάδωτες καλοψημένες ζεστές, βουτάς στην καταπληκτική φάβα (φοβερή επιλογή για να την παραγγείλετε και σαν κύριο ορεκτικό, χορταστική μερίδα, top gun επιλογή για μένα) με την ψιλοκομένη ντοματούλα και το κρεμμυδάκι αχχ τέλειο, κρεμώδης προς το πιο πηχτό και πεντανόστιμη. Τζατζικάκι οκ αναμενόμενο, καλή καπνιστή μελιτζανοσαλάτα και μια άλλη στυλ τυροκαυτερή, η συνδυαστική ποικιλία με τις αλοιφές είναι τελικά μια καλή επιλογή που δεν διατίθεται στο ντελίβερυ. Και στα καλαμάκια του που έχω δοκιμάσει στο σπίτι είναι δυνατός ο ψήστης, με δυνατό παίχτη το κοτόπουλο που έχει και πιπερίτσες ενδιάμεσα και αρκετά καλή μερίδα μοσχαρίσιο μπιφτέκι και μπιφτέκι γαλοπούλας για πιο light απόλαυση.

Μου έλλειψε μόνο μια καλή ποικιλία ψητών λαχανικών και απορώ πως δεν το βάζουν στο κατάλογο, θεωρώ ότι ταιριάζει γάντι συνοδεία της ψηταδούρας για όσους σαν κι εμένα προσπαθούν να αποφύγουν το πολύ άμυλο από τις πατάτες. Για να μην την αδικήσω όμως την μασίνα θα σας πως και ένα tip μπορείτε να ζητήσετε την γαρνιτούρα με μικρή έξτρα χρέωση αντί για πατατούλες βραστά (! ) λαχανικά ή να πάρετε από τις λοιπές επιλογές του καταλόγου τα μανιτάρια πλευρώτους ψητά καλά, κι αυτά έχουν τιμηθεί, με μπαλσάμικο=κίνκυ υπόθεση ή τις ψητές πιπεριές.

Αφού σας κάλυψα λοιπόν, λέμε τώρα, στο τι μπορείτε να γευθείτε στην Μασίνα καθότι πλησιάζει και η Τσικνοπέμπτη (αν και όταν θα δημοσιευθεί η κριτική ίσως μάλλον θα έχει περάσει) να πω και για το αγαπημένο μου θέμα που είναι το σέρβις: να πω; Πες μας ρε kandrik άντε πες μας να τελειώνουμε να διαβάσουμε και κανέναν άλλο. Λοιπόν, έχει δύο κοριτσάκια σβέλτα εκεί που έρχονται χαμογελαστά, τους έχουν μάθει πέντε βασικά πράγματα στο σέρβις και αυτά αρκούνε: σου απαντάνε με ακρίβεια παρακαλώ αν τους ρωτήσεις κάτι πάνω στο μενού, σε κοιτάνε στα μάτια-δεν τις ψάχνεις αν θες να παραγγείλεις κάτι έξτρα, είναι γρήγορες και πολύ εξυπηρετικές και ευγενικές και λένε και ένα «καλή απόλαυση». Δεν το συναντάς και πάντα αυτό σε ένα απλό ψητοπωλείο ε; Οπότε εκτιμητέο, να τα λέμε όλα. Την προηγούμενη φορά δε, λόγω μιας μικρής παρεξήγησης με την διαθεσιμότητα των γλυκών που τελικά κάποια δεν υπήρχαν, μας κέρασαν μια πιατέλα για να επανορθώσουν το λάθος. Οπότε συμπεραίνουμε ότι υπάρχει μια κάποια πολιτική του ιδιοκτήτη που δείχνει ότι σέβεται τον πελάτη του και επίσης ότι έχω μνήμη ελέφαντα. Από γλυκά διαθέτει καλή καρυδόπιτα για να αλλάξει η γεύση και πορτοκαλόπιτα και σοκολατόπιτα, όχι όμως δικής τους παραγωγής.

Επειδή είμαι άνθρωπος που σαν ιδιοσυγκρασία κρατάω πάντα τα θετικά από ένα μέρος που επισκέπτομαι, εκπαιδεύω τον εαυτό μου να μην λησμονεί και τα αρνητικά που τυχόν παρατηρώ γιατί πρέπει να τα γράφουμε κι αυτά για λόγους αντικειμενικότητας αλλά και προς βελτίωση των υπηρεσιών του καταστήματος μιας και εκπροσωπείται εδώ και ίσως να τα λαμβάνουν υπόψη: οπότε τα δύο αρνητικά που εμένα δεν μου αρέσουν στην Μασίνα είναι το κάπνισμα (πάει μία ντοματούλα) εντός του καταστήματος (κυρίως για λόγους καθαριότητας της ατμόσφαιρας και λόγων αρχής) που όμως δεν γίνεται ενοχλητικό και ένα μικρότερο που ίσως να ενοχλεί εμένα μόνο: έχει μια μεγάλη τηλεόραση στην μια πλευρά και μου θυμίζει λίγο καφενέ. Ε, παραξενιές είναι αυτές, τι; πάω να δω μπάλα στην Μασίνα; Όχι, δεν κόβω ντομάτα στο χώρο για την TV, κρίμα είναι κοτζάμ 50άρα.

Οπότε, αν σας βγάλει ο δρόμος και θέλετε μια ποιοτική λύση στην περιοχή μπορείτε να δοκιμάσετε με ασφάλεια. Δεν κάνετε κασκαντεριλίκι εδώ ούτε κινδυνεύετε να φάτε φόλα.

Ευχαριστώ για την ανάγνωση!

18 Αυγ 2017

Εχω ξανα παει στη μασινα και καθε φορα φευγω με χαμογελο!! Ποιπον ο χωρος ειναι πολυ ομορφα φτιαγμενος, απλα δεν ειναι σε καποια πλατεια πανω η να εχει κηπο η να ειναι μονοκατοικια κτλοιπα... Και γιαυτο τα 3 τοματακια. Η εξυπηρετηση καλη, ευγενικη, αμεση και η αναμονη του φαγητου σχετικα μικρη. Η κουζινα ειναι ανοιχτη και βλεπεις επαγγελματικα ντυμενους εργαζομενους οι οποιοι σου φαινοντε συντονισμενοι καθαροι και επαγγελματιες, χωρις φωνες και αλλα που ακους απο αλλες ανοιχτες κουζινες(που βεβαια εχουν και πιο παραξενο μενου). Χθες καθησαμε εξω, οπου εχει 4 τραπεζια των 4ρων ατομων (εμεις ημασταν 2 βεβαια) κατα τις 10 το βραδυ. Λογο εποχης ηταν πολυ ομορφα. Ουτε φασαρια απο τον κεντρικο δρομο. Τις τιμες θα τις πω περιπου, δεν ειμαι απολυτα σιγουρη, αλλα θα ξερετε στο περιπου τι να περιμενετε.

Λοιπον στα του φαγητου, πηραμε την πολυαγαπημενη μου σαλατα σπανακι που μεταξυ αλλων περιεχει μανιταρια φρεσκα, μανουρι ψημενο, μπαλσαμικο μελιου. Πολυ μεγαλη μεριδα 6,50. Για τα δικα μου γουστα ειναι η πιο ωραια σαλατα που εχω φαει και την βρηκα σε ''ψητοπωλειο''αν και ειναι κατι παραπανω απο αυτο!

Μια πατατες τηγανιτες, πολυ ωραιες τηγανιτες πατατες, φρεσκες και καλη μεριδα 2,9.

Ενα καλαμακι κοτοπουλο, οπου ο αντρας μου παιρνει καθε φορα και θεωρει το καλυτερο που εχει φαει. Να ενημερωσω οτι του αντρα μου του αρεσει που ειναι με μπουτι το καλαμακι και οχι με φιλετο, και εχει κομματια αναμεσα κοκκινης πιπεριας1,5?
Ενα καλαμακι μοσχαρι, το οποιο το εχω παρει κι εγω στο παρελθον και ημουν σε διλλημα αν θα ξαναεπαιρνα αυτο η κατι αλλο, το πηρε ο αντρας μου μετρια ψημενο αφου σε ρωτανε φυσικα! και ξετρελαθηκε.2,90 αν θυμαμαι καλα.

Μια μεριδα συκωτι οπου ηρθε μια τεραστια μεριδα, με πιτακια πολλες πατατες τηγανιτες και τρια μεγαλα λεπτα κομματια συκωτιου που πραγματικα πρεπει να εινας πολυ για να τη καταφερεις. Πολυ ωραιο το συκωτακι, ολοφρεσκο φαινοταν. Εγω το τρωω λιγο πιο αψητο λλα δε ενημερωσα, ενω ο αντρας μου που εφαγε το ενα κομματι θεωρησε οτι ηταν το τελειο ψησιμο για τα γουστα του(δε θελει να δει αιματακια.... )7,50.
2 μπυρες, νερο βρυσης, και σκασμενοι με πολυ ωραια φαγητα πληρωσαμε 27,5 ευρω.

Να πω οτι και οι πιτες της ειναι πολυ ωραιες και σου βγαζουν κατι πιο υγιεινο να το πω???Δεν εχουν γυρο μονο καλαμακια και δε βρισκεις καθολου λαδιλα, αλλα η νοστημια νοστημια!

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη RINI.

23 Μάρ 2016

Αν δεν τιμήσεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει, οπότε και εγώ συνεχίζω το οδοιπορικό μου στην περιοχή του Άγιου Σώστη μεγάλη η χάρη του. Κρέας περιλαμβάνει η σημερινή μου κριτική και η Μασίνα είναι ο πρωταγωνιστής. Δεν είναι η πρώτη μου επίσκεψη έχω πάει τρεις με τέσσερις φορές και κάποιες φορές delivery στο σπίτι.

Player που θα μας πας? Αυτός είμαι εγώ για τους φίλους μου και το a4f. Κάπου εδώ κοντά παιδιά, ας μην ξενιτευτούμε πάλι σήμερα. Ο. Κ παίξε μπάλα, θα είμαστε πολλοί κάποιοι θα πάρουν και τα κορίτσια τους, υπολόγισε πάνω κάτω οκτώ άτομα. Μιλάμε για πριν περίπου δύο εβδομάδες.

Ένα μοντέρνο σουβλατζίδικο που το επισκέφθηκε το αφάν γκατέ του a4f. Χρήστες με τρεις και τέσσερις και σαραντατέσσερις σκούφους και όλοι έχουν πει πολύ καλά λόγια. Κάναμε την κράτηση μας και καταφθάσαμε γύρω στις δέκα το βράδυ.

Και τι δεν φάγαμε, τον ψήστη, τον λαντζέρη, τους σερβιτόρους, μπορεί και τον πακετά. Πλάκα κάνω, γράφτε, μπορεί να ξεχνάω και κάτι

2 τζατζίκια- 2 τυροκαυτερές- 1 μελιτζανοσαλάτα- 2 πατάτες τηγανιτές- 1 φάβα- 1 χωριάτικη σαλάτα- 1 σαλάτα μασίνα- 8 καλαμάκια χοιρινά- 8 καλαμάκια κοτόπουλο- 8 καλαμάκια μοσχάρι- 1 μερίδα μπιφτέκι μοσχαρίσιο και 1 μερίδα κοψίδια σχάρας χοιρινά. Τα περισσότερα πολύ καλά, κανένα πρόβλημα.

Από κρασί και μπύρες βάλτε την φαντασία σας να δουλέψει. Ήπιαμε τον βόσπορο. Πρέπει να πληρώσαμε γύρω στα 18 ευρώ το άτομο, άλλος έκανε τον ταμία, του έχω εμπιστοσύνη στην διαίρεση.

Οι κοπελιές εξυπηρετικές, σβέλτες και αλέγρες, κάναν ότι μπορούσαν να μας εξυπηρετήσουν, είχε και πολύ κόσμο εκείνη την μέρα, παράπονο κανένα. Για τον χώρο διαβάστε τις περιγραφές των τετράσκουφων χρηστών, εγώ δεν έχω να συμπληρώσω τίποτε.

Α ρε φιλαράκια πως σας προσέχω, έχετε κανένα παράπονο?

Player Keep walking, μου απάντησαν με μια φωνή.

Μπαγάσηδες σας έχω στα πούπουλα, ποιόν θα βρείτε καλύτερο?