Τα burgers πλάθονται καθημερινά, είναι 100% από φρέσκο μοσχαρίσιο κρέας Black Angus, δικής μας εισαγωγής από Αμερική και Αυστραλία, ψήνονται medium-well ώστε να είναι ζουμερά και απολαυστικά. Το Black Angus είναι η κυρίαρχη και η πλέον ποιοτική ράτσα στον κόσμο, πλούσιο σε κρεατίνη, σίδηρο, βιταμίνη Β, φώσφορο κα.Kαθαρό απο ορμώνες και αναβολικά.
Τα ψωμιά των burger είναι δίκη μας συνταγής και ψήνονται κάθε πρωί. Οι πατάτες είναι φρέσκες. Τα λαχανικά μας είναι και αυτά φρέσκα και διαλεγμένα. Οι δε sauces, είναι συνταγή του chef και φτιάχνονται καθημερινά στο κατάστημα. Το λάδι που χρησιμοποιείται στις σαλάτες και τις sauces είναι extra παρθένο από την Κρήτη. Τέλος, τα γλυκά και τα παγωτά είναι πάντα φρέσκα δικής μας συνταγής και παραγωγής και φτιάχνονται από την Pastry chef

καθημερινα 12.00 - 3.00

Φιλικό προς χορτοφάγους
Take away

03 Ιουν 2016

Ομολογώ πως είναι η πρώτη κριτική που γράφω στο συγκεκριμένο site, ορμώμενη από τη χθεσινή σχεδόν απελπιστική εμπειρία μου στο bj. Είχα επισκεφθεί ξανά το συγκεκριμένο μαγαζί στο παρελθόν, ένα βράδυ όταν είχε πρωτανοίξει και θέλησα να του δώσω μία ακόμα ευκαιρία, λανθασμένα όπως αποδείχθηκε.

Tην προηγούμενη Πέμπτη λοιπόν βρεθήκαμε με το αγόρι μου στο ψυχικό για μια δουλειά και μιας και ήμασταν κοντά είπαμε να τσιμπήσουμε κάτι εκεί τριγύρω.
Φτάνουμε στο μαγαζί κατά τις 5 το απόγευμα και καθίσαμε μέσα. Ο σερβιτόρος που μας έφερε το νερό φαινόταν ευγενικός αλλά μας έφερε μόνο τον κατάλογο με το στάνταρ μενου των 12,30 ευρώ και έπρεπε να ζητήσουμε επιπλέον και το κανονικό μενου. Τελικά καταλήξαμε στα εξής:

-μια coleslaw σαλάτα για ορεκτικό: αρκετά συμπαθητική, λίγο παραπάνω πικάντικη για τα δικά μου γούστα, αλλά μπορώ να πω ότι ήταν το καλύτερο πιάτο που φάγαμε.

-ένα bbq burger το αγόρι μου: τραγικό λάθος νο. 1 του σερβιτόρου, πότε δεν μας ρώτησε πως θέλουμε ψημένο το μπιφτέκι, παράλειψη και δική μας φυσικά, αλλά όταν κάτι τέτοιο δεν διευκρινίζεται, δεν μπορεί να σ φέρνει ένα μπιφτέκι raw... φέρτο medium τουλάχιστον... η bbq σάλτσα ήταν ανύπαρκτη και το μόνο που τρωγόταν στο πιάτο του ήταν οι πατάτες.

-ένα brisket burger εγώ: το ίδιο τραγικό λάθος με το προηγούμενο burger, αν και το δικό μου ήταν ελαφρώς πιο ψημένο, δεν χαρακτηριζόταν σε καμία περίπτωση ως medium ψήσιμο. Τραγικό νο. 2, το burger είχε μέσα onion rings και bbq sause υποτίθεται, το ανοίγω λοιπόν και βλέπω μέσα ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΟ ring, καθόλου τραγανό και άθλιο γενικά, ενώ η bbq sauce ήταν ανύπαρκτη μέσα στο burger, δεν βρέθηκε πουθενά, όσο απελπισμένα και αν έψαξα. Το πιάτο ήταν τόσο τραγικό που ούτε τα μυγάκια του μαγαζιού δεν το πλησίαζαν.

-ένα brownies για επιδόρπιο: προφανώς έτοιμο από καιρό και ξαναζεσταμένο στο φούρνο μικροκυμάτων, ένας πικρός επίλογος.

-μια extra sauce honey maustard στην οποία βουτήξαμε τα πάντα για να μπορέσουμε να τα φάμε.

Για όλα αυτά πληρώσαμε 25 ευρώ, χωρίς ποτό, για ένα burger που ήταν κατά πολύ κατώτερο άλλων street food burgers και πολύ πιο ακριβό και απλά φεύγοντας είπαμε όσο και αν πεινάμε ξανά στην περιοχή, δεν ξαναπάμε για κανένα λόγο στο συγκεκριμένο μαγαζί.