09 Φεβ 2018

Το 3ο dine Athens εγκαινιάστηκε από εμάς στο Barabicu το μαγαζί που έχουν πλέον οι κόρες της Ρένας της Φτελιας.

Χώρος (2/4):

Αξιοπρεπής και καθαρός αλλά τίποτα παραπάνω. Μικρος εσωτερικός με λίγα τραπέζια και λίγο ίσως μεγαλύτερος σε έναν περιμετρικο προαύλιο χώρο. Απλα τραπέζια με ένα απλό χάρτινο σουπλα και χαρτοπετσέτα με πολυ ωραια ομως μαχαιροπηρουνσ και ποτήρια. Η θέρμανση στον εξωτερικό χώρο γινόταν από τα γνωστά σε όλους μανιτάρια.

Γεύση (4/4):

Όντας 4 ενήλικες δοκιμάσαμε από το πλούσιο σε επιλογές μενού του dine Athens

Τραγανές τυρένιες μπουκιές (9.5/10)

Γλυκοπατάτα μα μαριναρισμένο κοτούπουλο (9.5/10)

Πίτα τοτρτιγια στην σχάρα με κιμά (8/10)

Αυγό ποσέ με chorizzo και τηγανιτές φρέσκιες πατάτες (8.5/10)

Σαλάτα με φακή με φρέσκα μυρωδικά και λουτζα Μυκόνου (8/10)

Σαλάτα με άσπρο, κόκκινο λάχανο, καλε, κολοκυθακι, καραμελωμένα κρεμμύδια και βινεγκρετ εσπεροειδων (8.5/10)

Φιλέτο μοσχάρι με σως bearnaise (9.5/10)

Παπαρδελες με μοσχαρίσια ταλιάτα και τριμμένη ξυνομυζήθρα (9/10)

Burger από φρέσκο μοσχαρίσιο κιμά με chorizo και καραμελωμένα κρεμμύδια (8.5/10)

Έξτρα για τα παιδιά πήραμε ένα κοντοσουβλάκι από μπούτι κοτόπουλο μαριναρισμενο με γιαούρτι (9/10)

Lemon pie (7.5/10)

Apple crumble (8.5/10)

Εξυπηρέτηση (3/4):

Εδώ αμφιταλαντευομαι ανάμεσα στο 2/3 και στο 3/4 καθώς υπήρξε καθυστέρηση στο να φέρουν τον κατάλογο με το μενού, καθυστέρηση μεγάλη να μας πάρουν παραγγελία και μεγάλη καθυστέρηση να μας φέρουν ένα ορεκτικό το οποίο ενώ το αναφέραμε πολλές φορές και έφτασε μετά τα κυρίως. Να αναφέρω επίσης ότι μας κακοφανηκε ότι μετά το τέλος των ορεκτικων αλλάζοντας τα πιάτα μας ζήτησαν να κρατήσουμε τα πηρουνια μας για τα κυρίως.

Τα θετικά είναι ότι ήταν ευγενικοί, εξυπηρετικοι, δεν άργησαν στο σερβίρισμα των κυρίως, μας έφερναν συνεχώς νερό (βρύσης) και διέθεταν παιδικό καθισματακι.

Value for money (3/4):

Την βαθμολογία αυτήν την βάζω με επιείκεια λόγω του πολύ καλού γευστικού αποτελέσματος καθώς ενώ δεν είδα τον τιμοκατάλογο μόνο για ένα πιάτο με 2 μικρά (Όχι τίποτα βέργες) σουβλάκια με κοτόπουλο φιλέτο μπούτι με πατάτες τηγανιτές κόστισε 16 ευρώ επιπλέον!!

Τις τιμές αυτές δεν τις δικαιολογεί ο χώρος, οι μερίδες και η εξυπηρέτηση. Στην περίπτωση του μενού με τα 30 ευρώ το άτομο (και επιπλέον 10% έκπτωση με πιστωτική κάρτα Alpha bank) είναι πιο καλό vfm καθώς είχε μεν 1 τεμάχιο ορεκτικό (σύνολο 2) και ατομική (πιο μικρή σαλάτα) αλλα ειχε και 1 ακριβό, σαν πρώτη ύλη, κυρίως (π. χ μοσχαρίσιο φιλέτο), γλυκό, ψωμάκι και 1 ποτήρι πολύ ωραίο κρασί επιλογής (γενικά όλα όμως ήταν Σπαρτιατικα).

Συμπέρασμα:

Ενα πάρα πολύ ωραίο, ποιοτικό και γευστικό φαγητό αλλά δεν σε πειράζει ούτε ο χώρος ούτε η εξυπηρέτηση εάν έχουν μικρά θεματάκια εφόσον το φαγητό είναι ωραίο αλλά αυτές οι τιμές είναι πάρα πολύ αποτρεπτικές για να ξαναπάς.

21 Φεβ 2018

Τσικνοπέμπτη στο Barabicu με το μενού dineathens (30€/άτομο για 2 ορεκτικά, 1 σαλάτα, κύριο πιάτο, γλυκό και 1 ποτήρι κρασί) φαινόταν καλή ευκαιρία να δοκιμάσουμε για πρώτη φορά το εστιατόριο!

Περιποιημένος χώρος (μονοκατοικία με κλειστό κηπάκο όπου βάζουν τους καπνιστές και μέσα δωμάτια αυστηρά μη καπνιζόντων όπου και καθίσαμε), όμορφα έπιπλα, μοντέρνα σκεύη, καλή εξυπηρέτηση (μού κρέμασαν το παλτό όταν το ζήτησα, υπάρχει κρεμάστρα πριν τις τουαλέτες για όποιον θέλει να το κρεμάσει ακόμα και μόνος του, έφερναν τα πιάτα σε σωστούς χρόνους) και η ιδιοκτήτρια ήταν πολύ φιλική και εξηγούσε τα πάντα, π. χ. ήταν πολύ βολικό το γεγονός ότι αν θέλαμε μπουκάλι κρασί (που θέλαμε!!! ) μπορούσαν να αφαιρέσουν την τιμή των ποτηριών που δικαιούμαστε. Η λίστα κρασιών είναι μικρή και ακριβή. Πήραμε το "Σκαντζόχοιρο" Κτήμα Άλφα 26€ (στο λογαριασμό αφαίρεσαν 10€ για τα 2 ποτήρια).

Ό, τι φάγαμε ήταν νόστιμο και ιδιαίτερο: 2 μικρά ψωμάκια χειροποίητα και ζεστά για αρχή, το λουκουμαδάκι τυριού αέρινο, το causa γλυκοπατάτας με λίγο ξεψαχνισμένο κοτόπουλο από πάνω απολαυστικό, η πίτα με τον κιμά σε μικρό ξύλο κοπής χειροποίητη, το αυγό ποσέ με σπανάκι-chorizo λίγο πιο σφιχτό απ'όσο πρέπει αλλά μάς άρεσε. Όμως ήταν υπερβολικά μικρά τα ορεκτικά (ίσα να δοκιμάσουμε) και δε δικαιολογείται από την τιμή. Έπρεπε να έβαζε από 2 τεμάχια για να θεωρείται ατομικό ορεκτικό (για κανονικό ορεκτικό με τιμή καταλόγου θα έπρεπε να έχει από 4-5 και πάνω)...

Το ίδιο μικρές ήταν και οι σαλάτες, μία με φακές και μία με λάχανο, σε μπολάκια για... ντιπ! Ευτυχώς τα κύρια πιάτα ήταν κανονικά: φιλέτο (τέλεια ψημένο, μέτριο όπως ζητήθηκε) με πατάτες τηγανιτές και ένα αρωματικό βούτυρο δουλεμένο σαν μους και μπριζόλα μαύρου χοίρου (σε ξύλο κοπής, ήδη τεμαχισμένη, καλοψημένη και νόστιμη) με έναν πεντανόστιμο πουρέ πατάτας δουλεμένο με chorizo.

Τα γλυκάκια ήταν μίνι, σε μικρά ποτηράκια, δυο μπουκιές στην κυριολεξία (μηλόπιτα και λεμονόπιτα). Νερό έφεραν βρύσης και το ανανέωσαν χωρίς να ασχοληθούμε.

Με την έκπτωση κάρτας Alpha bank πληρώσαμε 70€, πολλά σχετικά, αν και σίγουρα με τις τιμές αλα καρτ θα πληρώναμε τουλάχιστον 80€ για τα ίδια κυρίως πιάτα με μια σαλάτα στη μέση και το ίδιο κρασί (κέρδος τα ορεκτικά-γλυκά έστω και μίνι).

07 Φεβ 2017

2ο Restaurant week της Αθήνας με την υπογραφή της Diners, πολλά εστιατόρια και πολλές προτάσεις. Συμμετέχουν πολλά εστιατόρια,120 στον αριθμό, άλλα καταξιωμένα και όντως αξίζει να κάνεις επίσκεψη και άλλα απλώς ψάχνουν μια ακόμα σανίδα σωτηρίας για να σταματήσουν να παραπαίουν. Για να είμαι δίκαιος, δεν σημαίνει πως αν ένα εστιατόριο δεν πηγαίνει καλά δεν έχει καλή ποιότητα φαγητού. Δεν έχουμε δει διάφορες παπάτζες κατά καιρούς με πολύ καλές δημόσιες σχέσεις να είναι στη δημοσιότητα;Υπάρχουν πολλοί παράγοντες.... Με μεγάλη μου λύπη, όπως και άλλων φίλων του ASK, δεν είδαμε ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΟ εστιατόριο από το Περιστέρι (νέο κρεατάδικο) να είναι στις προτάσεις της Diners. Τέσπα, από ότι φαίνεται πρόκειται για διαμαντάκι και σύντομα θα το επισκεφτούμε και εμείς οι άπιστοι Θωμάδες....

Από τον μακρύ κατάλογο επέλεξα το Barabicu, μαγαζί στο Νέο Ψυχικό. Έχει πάρει τη θέση της Ρένας της φτελιάς και η σκυτάλη έχει περάσει στις 2 κόρες της. Ομολογώ πως έψαχνα στο Youtube μια εκνευριστική διαφήμιση (νομίζω απορρυπαντικού) προ 20ετίας και τότε διαφήμιζε την εν λόγω κυρία. Δυστυχώς δεν είχα ποτέ τη δυνατότητα να επισκεφθώ το παλιό μαγαζί, ψάχνοντας όμως στο διαδίκτυο βρήκα αρκετά βιντεάκια με συνταγές της αλλά και... τσακωμούς!

Στα σημαντικά τώρα. Μενού των 30 ευρώ/άτομο και σε συζήτηση με παρεάκι φάνηκα περίπου σαν τον τρελΑντώνη από το Καφέ της Χαράς. Ένιωσα σχεδόν γραφικός με την επιλογή μου γιατί στην Ελλάδα υπάρχει μια εσάνς υπερβολής και στην περιγραφή των πιάτων αλλά και στην τιμή βεβαίως βεβαίως. Φοβήθηκαν το περιτύλιγμα και όχι την ουσία.

Αρχικά δεν δυσκολέυτηκα καθόλου να παρκάρω, ημέρα Τετάρτη 1/2/2017 και ώρα 22.30! Σχεδόν έξω από το μαγαζί. Γενικότερα σαν χώρο τον κρίνω αδιάφορο. Ξεκινάμε εξωτερικά όπου η φωτεινή επιγραφή δεν παραπέμπει σε κάτι πιο γκλάμουρ, ίσως το λέω λίγο προσβλητικά, αλλά πιο πολύ έμοιαζε με ψητοπωλείου. Συνορεύει και με ένα γυράδικο όπως παρατήρησα κατά την αποχώρηση μου. Μπαίνοντας μέσα στην "ιερή φωτιά" (αυτό σημαίνει στη διάλεκτο Ταϊνό) oι πρώτες μυρωδιές δεν ήταν πολύ θελκτικές. Αυτό όμως μόνο κατά την είσοδο μας, ενώ μην ξεχνάμε πως ανήκει στην κατηγορία grill. Επειδή καθίσαμε 2 άτομα μπροστά στην είσοδο, δεν μπόρεσα να δω τον πίσω χώρο, νομίζω όμως πως πρόκειται για μικρό σχετικά μαγαζί. Τα καθίσματα καλής ποιότητας όπως και οι καναπέδες. Εδώ, όντως δεν ανήκει στην κατηγορία ψητοπωλείου. Καθαρές τουαλέτες και γενικότερα προσεγμένη επιχείρηση.

Στην εξυπηρέτηση ένας καλοντυμένος κύριος γύρω στα 30-35, με γνώση του μενού, με ελεύθερη επιλογή στο τραπέζι που επιθυμούμε. Ρωτούσε διακριτικά αν είναι όλα εντάξει, για όσους ασχολούνται με το εμφιαλωμένο νερό ερωτηθήκαμε ενώ στο τέλος μας ρώτησε αν έχουμε και την πιστωτική κάρτα Diners για μια έξτρα έκπτωση 10%. Παράπονο δεν έχω, ούτε δουλοπρεπής ήταν, ούτε σνόμπ λόγω περιοχής. Οπότε τον επιβραβεύω καθώς έδειξε πως έχει καλούς τρόπους.

Στα του φαγητού, οι επιλογές ήταν συγκεκριμένες, πιστέψαμε πως δεν θα φάμε αρκετά αλλά φάγαμε όσο ακριβώς έπρεπε για βράδυ. Όχι σαν κάποιες Q-ριες που φωτογραφίζουν τα κατορθώματα τους (μην πω ονόματα), αλλά ικανοποιητικά. Η ευχάριστη έκπληξη ήταν πως περιμέναμε 1 ορεκτικό και 1 γλυκό, τελικά όμως φάγαμε από 2! Δεν είχε διευκρινιστεί στο σάιτ, οπότε με χαρά δοκιμάσαμε περισσότερες γεύσεις!

- Ξεκίνημα με ανάμεικτα ψητά ψωμάκια με τρουφάκια τυριού διάφορες γεύσεις. Τραγανότατο και φρεσκότατο ψωμάκι σε φετούλες αρωματισμένο με σκόρδο, σχεδόν το τσάκισα υπό τον φόβο των σουβλακιών της Λίλας σε περίπτωση που μας προσέφεραν αέρα κοπανιστό.2 μπαλίτσες τυριού με πάπρικα η μία και με βότανα η άλλη, κόκκινη και πράσινη αντίστοιχα. Τιμή καταλόγου 2 ευρώ/άτομο.

- Τραγανά φαλάφελ φάβας με κόλιανδρο και μυρωδικά, σερβιρισμένα σε σούπα γιαουρτιού και δυόσμο. Δροσερός συνδυασμός λόγω του γιαουρτιού που ήταν η βάση των φαλάφελ. Τα φαλάφελ είχαν κρουστή, καλοψημένη ζύμη αλλά η γέμιση ήταν σφιχτή και χωρίς το γιαούρτι ίσως δεν κατέβαιναν εύκολα στο στομάχι. Τιμή καταλόγου 7.5 ευρώ.

- Λεπτό ζυμάρι στη σχάρα με πικάντικο κιμά και λάϊμ, σερβίρεται με σως γλυκιάς κόκκινης πιπεριάς. Εξαιρετική πιτούλα με ζουμερότατο κιμά. Ελαφρώς πικάντικη αλλά παιχνιδιάρικη στο στόμα. Συνοδεύεται από το ίδιο γιαούρτι με μυρωδικά για να σπάει τη γεύση. Μου άρεσε ιδιαίτερα. Τιμή καταλόγου 8.5 ευρώ.

- Καρδούλες από φρέσκο σπανάκι, ρόκα, αχλάδι και ξυνοτύρι Νάξου, σερβίρεται με βινεγκρέτ δυόσμου και άρωμα κανέλας. Τραγανά τα λαχανικά με το τυρί πολύ τριμμένο, να "αναπαύεται" πάνω τους. Αρωματική σαλάτα αλλά όχι κάτι που να με ξετρελάνει. Το αχλάδι δεν το συνάντησα.... Τιμή καταλόγου 8.5 ευρώ.

- Μοσχαρίσια ταλιάτα σερβίρεται με ρόκα, παρμεζάνα και σαλάτα bloody mary. Ζουμερό κρέας, μέτρια ψημένο. Η σαλάτα ότι πρέπει για να σπάσει τη γεύση. Για μένα ποτέ μια ταλιάτα δεν είναι αρκετή, αναφέρεται και ως αγαπημένη συνταγή του καταστήματος... Τιμή καταλόγου 19 ευρώ.

- Παγιάρ κοτόπουλου, σερβίρεται με σαλάτα ρόκα, ντοματίνια, παρφέ φέτας και βινεγκρέτ πράσινου μήλου. Δοκίμασα το κοτόπουλο και μου φάνηκε αξιοπρεπέστατο, ζουμερό ψήσιμο. Τιμή καταλόγου 14.5 ευρώ.

- 1 ποτήρι κρασί 150 μλ κόκκινο και 1 ποτήρι κρασί 150 μλ λευκό κτήματος Χαρλαύτη. Πιθανολογώ τιμή στα 6 ευρώ έκαστο θα κόστιζε περίπου.

- Σουφλέ σοκολάτας με Ελληνικό καφέ και κρέμα γάλακτος. Σουφλέ όπως θα βρεις και στο καφέ της γειτονιάς σου πλέον, πιθανόν κατεψυγμένο. Ωραία η σως ελληνικού καφέ στο ποτηράκι, μεστή γεύση και ελαφρώς γλυκιά. Έξυπνη παραλλαγή. Τιμή καταλόγου στα 7 ευρώ.

- Μιφλέιγ από τραγανό μπισκότο μαστίχας με κρέμα λαϊμ και φρούτα του δάσους. Υπήρξε διαφωνία με την παρέα μου για το ποιό ήταν πιο ευπαρουσίαστο. Εγώ υποστήριξα τη δική μου επιλογή (μιλφέιγ)!3 όροφοι από στρογγυλά ατομικά μπισκότα με ενδιάμεσες στρώσεις απαλής κρέμας και μαρμελάδας φρουτών που λόγω οξύτητας έφερνε ισορροπία στη γεύση. Επίσης έξυπνο γλυκό. Τιμή καταλόγου 7 ευρώ.

Κανονική τιμή καταλόγου στα 88 ευρώ. Τιμή με την προσφορά στα 60, δίκαιη.

Κατέληξα ότι:

Η παρέα ήταν πολύ καλή και παρά το ότι είχα μια πολύ κουραστική μέρα, πέρασα καλά. Το φαγητό ήταν αξιοπρεπέστατο, η τιμολόγηση πάλι υπό κανονικές συνθήκες νομίζω πως θα ήταν σε εποχές πριν το 2010. Δεν είμαι κριτικός γεύσης, ούτε έχω εμπειριά από το προηγούμενο μαγαζί. Ισως πω ένα άστοχο παράδειγμα παρακάτω αλλά σε γενικές γραμμές μια μείωση τιμών προτείνεται. Υπήρξαν 3 παρέες στη βραδιά μας.

Αν δεν το κάνουν, δεν γνωρίζω τι μέλλον θα έχουν γιατί δεν θεωρώ πως θα είμαι τακτικός θαμώνας. Για να μιλήσω με αθλητικούς όρους....

Πρέπει να ρίξουν λίγο το κασέ τους για να μπουν δυναμικά στο παιχνίδι. Υπήρξαν πολλοί διάττοντες αστέρες... Αλήθεια θυμάται κανείς πλεόν τον Νέρι Καστίγιο ;;;

Πολλές φορές χρειάζεται restart....

11 Μάρ 2017

Στα συν μόνο η εξυπηρέτηση η οποία ήταν πολύ καλή παρ' όλο που δεν είχε κόσμο το μαγαζί και δεν μπορείς να κρίνεις αντικειμενικά. Στα μείον από που να ξεκινήσω.

2 άτομα δώσαμε 90 ευρώ για μια σαλάτα, ένα μπουκάλι κρασί 22 ευρώ 1 ορεκτικό και 2 κυρίως! Το πρόβλημα είναι ότι από γεύση δεν είναι κάτι ιδιαίτερο καθώς σε αυτές τις τιμές μπορείς να βρείς απείρως καλύτερες επιλογές.

Επίσης ζήτησα το κομμάτι μοσχάρι που παρήγγειλα να είναι μέτρια ψημένο και μου το έφερε αρκετά καλοψημένο. Το μαγαζί Σάββατο βράδυ είχε 3 τραπέζια μαζί με εμάς κάτι που είχα διαβάσει πριν στις κριτικές παρ όλα αυτά αποφάσισα να το επισκεφτώ.

Το αποκορύφωμα ήταν ότι πρώτη φορά πηγαινω σε μαγαζί είτε ταβέρνα είτε πιο gourmet με μοντέρνα κουζίνα και το μαγαζί δεν κερνάει ούτε ένα γλυκό σφηνάκι για το τέλος. Όταν ζήτησα τον λογαριασμό ο σερβιτόρος μας ρώτησε αν θέλουμε να παραγγείλουμε γλυκό. Απάντησα όχι και μου έφερε τον λογαριασμο και περίμενε να πληρώσουμε για να φύγει.

Σαν χώρος δεν λέει τίποτα - το μόνο καλό ήταν τα στρογγυλά τραπέζια τα οποία ήταν άνετα. Αν δεν κάνει μειώσεις τιμών αντάξιες του προιόντος που προσφέρει πολύ δύσκολα θα έχει μέλλον.

25 Απρ 2016

Μόλις 3 επισκέψεις στο συγκεκριμένο μαγαζί μετά την αλλαγή-ανανέωση, αλλά ήρθε η ώρα για την αξιολόγηση. Το έχω επισκεφτεί στα πλαίσια επαγγελματικών υποχρεώσεων (μικρά group 2-4 ατόμων).

Γεύση: ικανοποιητική κρίθηκε από τις γυναίκες της παρέας (βαρόμετρο για την συνολική βαθμολογία), αν και τα δυνατά χαρτιά για μένα είναι πρακτικά μόνο ο χοιρινός γύρος (ψιλοκομμένα κομματάκια κρέατος) και το burger. Έχω δοκιμάσει επίσης κοτόπουλο με λαχανικά, ζουμερό μεν αλλά άγευστο, ενώ τα χοιρινά μαριναρισμένα φιλετάκια μοιάζουν με σνίτσελ αλλά δυστυχώς απογοητεύουν (στεγνά). Οι τιμές στα κρεατικά κινούνται στα 15-18 ευρώ/μερίδα.

Ανάμεικτη σαλάτα στα 9 ευρώ την τελευταία φορά, αρκούντως γευστική, αλλα η ποσότητα ικανοποιεί έως 2 άτομα. Κατά κοινή ομολογία οι σαλάτες είναι πετυχημένες. Δοκιμή στο λευκό κρασί τους (κανάτα, 15 ευρώ τα 750ml), που μας άρεσε. Το κουβέρ 1,5 ευρώ/άτομο. Μοναδική δοκιμή σε γλυκό το μπερδεμένο γαλακτομπούρεκο (με χουρμάδες). Η γεύση μάς μπέρδεψε κι εμάς, ενώ η τιμή του μας απογείωσε (8 ευρώ). Θα προτιμούσα το ανάποδο.

Εξυπηρέτηση: γρήγορη και φιλότιμη, χωρίς ωστόσο καλή κατανόηση των (λίγων) πιάτων του μενού. Παραδόξως, έχω δει να κερνούν γύρω μου τους πάντες, αλλά όχι κι εμάς. Πιθανά αφορά τους καλούς και σταθερούς πελάτες.

Χώρος: λιτός και απέριττος. Το parking αποτελεί δύσκολη υπόθεση στον κεντρικό δρόμο, αλλά τα γύρω στενά ευτυχώς είναι πολλά. Στα συν, ο σεβασμός στους μη καπνιστές, με τους θεριακλήδες να περιορίζονται στον εξωτερικό χώρο, ακόμη και τα κρύα βράδια του χειμώνα.

VFM: δυστυχώς το αδύνατο σημείο. Η τιμή δύσκολα πέφτει κάτω από 60 ευρώ το ζευγάρι. Την τελευταία φορά ο λογαριασμός ήταν 34 ευρώ/άτομο ή 29 ευρώ χωρίς το κρασί. Ένα ακόμα μείον ότι δεν ισχύει η έκπτωση μέσω συγκεκριμένων τραπεζικών καρτών, παρότι έλαβα προσφορά και μέσω κινητού τηλεφώνου. Με την έκπτωση η τιμή είναι λίγο καλύτερη.

Δεν προτείνεται. Και αναρωτιόμουν γιατί είναι ξεχασμένο απο τα μέλη και τους αναγνώστες του ask4food...

26 Φεβ 2016

Πήγαμε καθημερινή δύο άτομα. Νέο σύγχρονο εστιατόρια στο Νέο Ψυχικό.

Ο χώρος προσεγμένος και φρέσκος. Παραγγείλαμε μία σαλάτα, ένα ορεκτικό και δύο κυρίως πιάτα (ταλιάτα / χοιρινά φιλετάκια).

Η σαλάτα και το ορεκτικό ιδιαίτερα νόστιμα. Η ταλιάτα, σωστά ψημένη, και νόστιμη. Δυστυχώς όμως τα χοιρινά φιλετάκια, περισσότερο λεπτά σνίτσελ, και χωρίς ιδιαίτερη γεύση και αρώματα. Συνολικά, θετικές εντυπώσεις, ενώ η παρουσίαση και οι γεύσεις ήταν αρκετά καλές.

Θέλω όμως να σταθώ στο γεγονός ότι δυστυχώς, δεν έχει γίνει σωστά “priced" ο κατάλογος με αποτέλεσμα να ακυρώνεται όλο το εγχείρημα. Δεν αρκεί η επένδυση στο χώρο, και στην "εικόνα" για να δικαιολογήσεις υψηλές τιμές σε ορεκτικά και σε κυρίως πιάτα.

Θεωρώ ότι αν ο κατάλογος ήταν 15-20% φθηνότερα θα δικαιολογούσε απόλυτα την ποιότητα και την προσπάθεια.

ΜΟΥΣΙΚΟ ΜΕΖΕΔΟΠ...
ΖΩΝΤΑΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΘΕ Β...
Ταβέρνες με τραγούδι
Νέα Ιωνία