MANDALOUN

Multi Ethnic

Λεωφόρος Κηφισίας 226, Χαλάνδρι [Χάρτης]
  210 300 1590   για τηλ. κρατήσεις μέσω e-table.gr

Γράψε τη δική σου κριτική

Multi Ethnic - Φιλοθέη, Αθήνα

Επιδίωξη μου είναι σταθερά να δοκιμάζω νέες γαστρονομικές προτάσεις, με επισκέψεις σε εστιατόρια για πρώτη φορά (για να έχω την ευκαιρία να προχωρώ και στην αντίστοιχη κριτική στο ask4food: ) ).

Υπάρχουν ωστόσο 3 με 4 σταθερές επιλογές για τις οποίες κάνω εξαίρεση. Σε αυτές συγκαταλέγεται και το mandaloun (μαζί με Άνετον, Cozy's κτλ). Και αυτό γιατί γνωρίζω ότι όλα τα πιάτα που θα επιλέξω θα πληρούν πάντα τα αυστηρότερα κριτήρια που θα θέσω: Καλομαγειρεμένα, ευφυής δημιουργική κουζίνα, μεγάλες μερίδες.

Αυτή τη φορά με εντυπωσίασε το κοκκοράκι tajim που αν και το δεντρολίβανο δέσποζε στο πιάτο, ωστόσο το συνολικό αποτέλεσμα υπερβολικά εντυπωσιακό.
Σταθερή αξία και όλα τα πιάτα με μοσχάρι, κάθε φορά διαλέγουμε και κάτι διαφορετικό, αυτή τη φορά σειρά είχε το μοσχάρι σούβλας, εξαιρετικό και αυτή τη φορά.

Η ατμόσφαιρα, όπως πάντα, θυμίζε Μεγάλη Βρετανία με τις κυρίες άνω των 70 να έχουν βρει το ιδανικό μέρος για να σουλατσάρουν: ) Ακόμη, και έτσι η διάθεση μου είναι πάντα τόσο καλή οπότε πάντα θεωρώ ιδανικές τις συνθήκες ( plus το εύκολο παρκάρισμα).

Το service επαγγελματικό και οι τιμές στο όριο, πέρα από το οποίο θα ξόδευα τουλάχιστον μια παράγραφο αναλύοντας τους λόγους για τους οποίους θα είχα βαθμολογήσει χαμηλότερα το value for money ( 28 με 30 ευρώ το άτομο χωρίς κρασί).

Τραγούδι για την Κυριακή Μεσημέρι

Salif Keita & Cesaria Evora: Yamore

https: //www. youtube. com/watch?v=A1Se-S1BiEA

Δες παλαιότερη κριτική για το ίδιο εστιατόριο απο τον χρήστη ValueSeeker.

Multi Ethnic - Φιλοθέη, Αθήνα

Την Τρίτη το βράδυ πήγα με μια φίλη για να δοκιμάσουμε κουζίνα της Μέσης Ανατολής στο mandaloun, που βρίσκεται στον παράδρομο της Κηφισίας, στα όρια μεταξύ Χαλανδρίου και Ψυχικού. Το μέρος είναι εντάξει, αλλά υπάρχει θόρυβος από το traffic τριγύρω. Το μαγαζί λειτουργεί δύο χρόνια, με διαλεχτούς Λιβανέζους κι άλλους chef, που μάθαμε ότι διάλεξε ο επιχειρηματίας από το Κατάρ που έχει την ιδιοκτησία του mandaloun. Είναι ανοιχτά από 13.00-00.00, εκτός Δευτέρας που ανοίγουν στις 6 το απόγευμα. Έχουνε και delivery service από 14.00-23.00, για Ψυχικό, Φιλοθέη και Χαλάνδρι.

Μας άρεσε η διαμόρφωση του ψηλοτάβανου και φωτεινού χώρου, ο συνδυασμός του λευκού, κόκκινου και μαύρου χρώματος, τα ψηφιδωτά πλακάκια δαπέδου, το κολλάζ των εφημερίδων, οι μαξιλάρες στα μπροστά καθίσματα, οι πάγκοι και τα βάζα με τα μπαχαρικά, τα καλάθια με τα ζαρζαβατικά, οι ζαρντινιέρες με τα φυτά και τα άνθη. Επίσης, η κουζίνα είναι ανοιχτή και βλέπαμε μέσα να δουλεύουνε οι μάγειροι και να ψήνουνε στον εντυπωσιακό ξυλόφουρνο.

Το προσωπικό, νεαρά παιδιά, ευγενικό και well trained! H μουσική, easy listening με ευρωπαϊκά κυρίως κομμάτια. Από τους καταλόγους είδαμε ποικιλίες ορεκτικών, κυρίως πιάτων, σαλάτες, σάντουιτς και ανατολίτικα σιροπιαστά γλυκά. Οι τιμές σε όλα αυτά, αρκετά reasonable, δηλαδή ανάμεσα 5 και 15 €, για τα κυρίως πιάτα τους.

Η λίστα των ποτών, είχε από 6 λευκά και κόκκινα κρασιά και 1 ροζέ, από 18-35 € (a bit expensive, as usual), καθώς και κάποια γλυκά και αφρώδη κρασιά. Επίσης reasonable glass of house wine (Μακρύ Λιθάρι), στα 5.50 €.

Εμείς στο τέλος διαλέξαμε το πιο κάτω μενού:
Φαλάφελ, χούμους, πεϊνιρλί με κιμά και τυρί, αρνί tajine (κότσι με κους-κους), και γλυκό κιουνεφέ. Επίσης ήπιαμε 2 ποτήρια το πιο πάνω house wine κόκκινο, που ταίριαζε με τα φαγητά μας. Στην αρχή μας φέρανε πίτες ψωμάκι, όπως και νερό mineral. O λογαριασμός ήταν 52 € (χωρίς το κρασί στα 20.50 € each, price range of our site 17-25 €).

Το mandaloun είναι ένα μέρος ικανοποιητικό για μεσημέρι ή βράδυ. It’s a nice experience of Middle East gastronomy, the area of constant tension!!

Multi Ethnic - Φιλοθέη, Αθήνα

Να πω την αληθεια μου, βγαινοντας χθες βραδυ απο τον κινηματογραφο Αβανα(μετα απο μια αποτυχημενη ταινια μαλιστα), καποιο σουβλατζιδικο ειχαμε στο μυαλο μας. Ευχαριστη ανοιξιατικη βραδια ηταν, βγηκαμε και νωρις απο το εργο, ειχαμε μια διαθεση για περιπλανηση. Βρεθηκαμε μπροστα σε ενα αξιοπροσεκτο αισθητικα μαγαζι απ'αυτα που παντα θα σου τραβηξουν το ματι. Mandaloun ελεγε η ταμπελα και ειχε μια μεγαλη τζαμαρια που σου επετρεπε να δεις μεσα. Αρχικα σκεφτηκαμε οτι μαλλον επροκειτο για μπαρακι, τελικα αποδειχτηκε μπαρ-ρεστοραν και αν και δε γνωριζαμε τιποτα για αυτο αποφασισαμε να μπουμε.

Ο χωρος μπαινοντας γινεται ακομα πιο ευχαριστος. Ομορφη ατμοσφαιρα, ωραια διακοσμηση και ενας νεγρος σαξοφωνιστας να παιζει με ιδιαιτερα γλυκο τροπο κλασσικα κομματια(strangers in the night κλπ)... Μας υποδεχτηκε μια χαμογελαστη κοπελα και μας προτεινε ενα ανετο τραπεζι για να κατσουμε. Μετα απο λιγο ηρθαν δυο καλαισθητοι και σχετικα περιορισμενοι(απο αποψης πικοιλιας) καταλογοι για να παραγγειλουμε. Επιπλεον ενα μπουκαλι εμφιαλωμενο νερο(παντα με ενοχλει η υποχρεωτικη αυτη χρεωση αλλα πλεον κουραστηκα να κανω παντα αυτη την παρατηρηση). Γεγονος ειναι πως δεν ειχαμε σκοπο να φαμε πολυ αλλα μαλλον κατι σχετικα λιγο και ευκολο. Τελικα διαλεξαμε:

-Μπιφτεκια γαλοπουλας. Τρια μικρα μπιφτεκακια, αρκετα νοστιμα και ζουμερα με την συνοδια καλοψημενων λαχανικων. Το πιατο μεγαλο, η μεριδα σχετικα μικρη.

-Μια πιττα με αρνισιο κιμα. Φαντασου κατι σαν πιτσα, αλλα με κιμα, χωρις τυρι και με μια γευση που θυμιζε εντονα Λαχματζουν. Ποσοτικα μεγαλουτσικη για την τιμη της(5,5 ευρω).

-Δυο ποτηρια κοκκινο κρασι (δυστυχως εμφιαλωμενο)Αγιωργιτικο Χατζημιχαλη. Εδω ειχαμε ενα προβλημα. Το εστιατοριο δεν εχει σαν επιλογη ενα καλουτσικο χυμα κρασι. Υπαρχει μονο η φιαλη με κοστος απο 18 ευρω και πανω η το ποτηρι μονο του που κοστιζει 5,5 ευρω, δηλαδη ακριβο για αυτο που ειναι.

Για αρχη μας εφεραν ενα παραξενο πιττοειδες ψωμακι, κατι που θυμιζε κρεπα περισσοτερο, μαζι με ενα μικρο μπολακι με ελιτσες Καλαμων και λιγο εκαιολαδο. Στο τελος, μαζι με τον λογαριασμο μας εφεραν ενα υπεροχο κοκκινο τσαι φτιαγμενο απο φρουτα.

Ο καταλογος ειχε και καποια ορεκτικα, πχ τυροκαυτερη η μελιτζανοσαλατα, γυρω στα 3-4 ευρω το καθενα. Μερικες σαλατες απο 5 μεχρι 7 ευρω και καποιες ακομα πιττες της ταξεως των 5-6 ευρω. Επισης 3 η 4 ειδη κεμπαπ γυρω στα 10 με 11 ευρω. Εμεις μειναμε μονο στα παραπανω πιατα αυτη τη φορα και τελικα πληρωσαμε 29 ευρω.

Σαν συμπερασμα θα ελεγα οτι το μαγαζι εχει καλες γευσεις, αρκετα καλες τιμες και εναν καταλογο που σε καλει να τον επεξεργαστεις. Δυστυχως ομως, αν θελεις και να πιεις θα πρεπει να το πληρωσεις. Να μη ξεχασω να αναφερθω στο εξαιρετικο σερβις. Περιπου 4 η 5 παιδια με χαμογελο και καλη διαθεση βρισκονται ανα πασα στιγμη καπου κοντα σου για να ζητησεις οτιδηποτε.

Αν θα ξαναπαω? Θα ελεγα μαλλον ναι. Θα βοηθουσε ομως καποια βελτιωση του προβληματος με το ποτο. Μπυρα η καποιο ειδος τσιπουρου δεν περιειχε ο καταλογος. Μονο κρασι και αυτο ακριβο. Αν επιλυθει αυτο, το εκανα και στεκι μου!

Multi Ethnic - Φιλοθέη, Αθήνα

Το συγκεκριμένο μαγαζί το είχα βάλει από καιρό στο μάτι καθώς περνώντας αρκετές φορές λόγω δουλειάς από την Λεωφόρο Κηφισίας μου είχε τραβήξει την προσοχή κυρίως λόγω της πολύ εντυπωσιακής πρόσοψης του...

Θα ξεκινήσω από το γεγονός ότι πρόκειται για ένα ethnic all-day café-restaurant και μάλιστα σε τόσο κεντρικό σημείο.... Το παρκάρισμα είναι αρκετά δύσκολο ειδικά οταν τα καταστήματα είναι ανοιχτά, εμείς πάντως σταθήκαμε τυχερές και παρκάραμε ένα στενό πιο πάνω...

Ο χώρος του είναι μοντέρνος και παρ'όλο που το όνομα του(Μandaloun) ηχεί αραβικά και σε παραπέμπει στη Μέση Ανατολή στο εσωτερικό διακρίνεις πολλά στοιχεία που προέρχονται απο τη Δύση...!!!!

Το εντυπωσιακό σήμα κατατεθέν του είναι η σύνθεση με τα πρωτοσέλιδα εφημερίδας στη μεγάλη βιτρίνα, με ένα τεράστιο «PEACE» και τις φωτογραφίες των Στιβ Τζομπς και Μπαράκ Ομπάμα να ξεχωρίζουν..... Το ίδιο θέμα ακριβώς υπάρχει και πάνω στα σουπλά....

Ένας τεράστιος ξυλόφουρνος δεσπόζει μπροστά από την ανοιχτή κουζίνα και δίπλα στο μπαρ τα τεράστια βάζα με τις ποικιλίες αρωματικού τσαγιού που αποτελούν μια πρωτότυπη πρόταση συνοδείας του φαγητού..... Το μαγαζί είναι αρκετά φορτωμένο διακοσμητικά χωρίς όμως να σε πνίγει αυτή η πολυτέλεια που βγάζει...

Διαβάζοντας τον κατάλογο του αντιλαμβάνεσαι πως ενώ η λιβα­νέζικη κουζίνα αποτελεί τη ραχοκοκαλιά στο μενού του «Mandaloun», υπάρχουν και άλλα­ στοιχεία που δικαιολογούν τον υπότιτλο «East Mediterranean food».... Ξέχασα να διευκρινίσω πως ο υπότιτλος καλύπτει μεγαλύτερο χώρο στην ταμπέλα του καταστήματος από το όνομα του μαγαζιού....!!!!!

Να αναφέρω πως στην αρχή πριν παραγγείλουμε μας έφεραν ζεστά πιτάκια με λίγες ελίτσες που ήταν πολύ ωραία...

Έπειτα πήραμε μία σαλάτα fattoush με διάφορα φρέσκα λαχανικά η οποία ήταν πολύ νόστιμη αλλά αρκετά μικρή...

Μία μελιτζανοσαλάτα καπνιστή που της πάνε το ρόδι και τα καραμελωμένα κρεμμύδια, πραγματικά πολύ πρωτότυπη γεύση...!! Δεν την έχω ξαναδοκιμάσει σε αυτην την εκδοχή...

Μία πίτα κοτόπουλο η οποία θυμίζει αρκετά το γνωστό σε όλους μας πεινιρλι...

Μία μερίδα Falafel αρκετά ζουμερό και μυρωδάτο...

Μία μερίδα Mandaloun (από όπου έχει πάρει και το όνομα του το μαγαζί)... Πρόκειται για ένα σουβλάκι mixed (μοσχάρι+κοτόπουλο+kebab) μαζί με ψημένα λαχανικά αρκετά καλό...

Μία μερίδα γύρο κοτόπουλο μέτρια καθώς τα ψιλοκομμένα κομματάκια του ήταν λίγο στεγνά... Από όσο γνωρίζω οι Λιβανέζοι έχουν παράδοση στο χυμώδες κοτόπουλο, αλλά εδώ μάλλον απέτυχαν.....

Αφού λοιπόν τελειώσαμε το φαγητό μας μία κοπελίτσα μας ρώτησε ευγενικά αν θέλουμε να μας φέρει τον κατάλογο με τα γλυκά... Δεν αντισταθήκαμε ιδιαίτερα και αποφασίσαμε να δοκιμάσουμε το περίφημο κιουνέφε... Σίγουρα δεν ξεπέρασε αυτό που είχα φάει στην Κων/πολη αλλά ήταν παρα πολύ ωραίο και ολόφρεσκο...

Για όλα αυτά λοιπόν συν ένα μπουκάλι εμφιαλωμένο νερό και 2 αναψυκτικά 2 άτομα πληρώσαμε σχεδόν 55 ευρώ...!!!

Για την περιοχή όπου βρίσκεται στα σύνορα Χαλανδρίου – Νέου Ψυχικού και για τον χώρο που διαθέτει δεν θεωρώ ότι είναι πολλά αλλά θα βάλω 2 ντομάτες στο vfm διότι θεωρώ οτι οι μερίδες του είναι πάρα πολύ μικρές....

Στα αρνητικά επίσης του καταστήματος θα βάλω πως δεν υπάρχει κάποιο κέρασμα στο τέλος αλλά ούτε και νεράκι σε κανάτα...!!!

Συνοψίζοντας θα πω πως αν και τα έχουμε συνηθίσει αλλιώς τα λιβανέζικα εστιατόρια της πόλης, περισσότερο φολκλόρ, πιο παραδοσιακά ίσως, το συγκεκριμένο αξίζει τον κόπο να το επισκεφτείτε για αυτό το κάτι διαφορετικό που προσφέρει....!! Χρειά­ζεται όμως ακόμη προσπάθεια για να πάρουν περισσότερη ανατολίτικη νοστιμιά οι γεύσεις του...!!

Από ό,τι κατάλαβα πάντως έχει ήδη γίνει στέκι για τους κατοίκους της περιοχής...

Multi Ethnic - Φιλοθέη, Αθήνα

Τους τελευταίους δύο μήνες έχω επισκεφθεί το εστιατόριο δύο φορές.
Την πρώτη έμεινα πιο ευχαριστημένη από τη δεύτερη και θα σας παραθέσω τους λόγους παρακάτω.

Καταρχήν ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή.
Το μαγαζί βρίσκεται στον παράδρομο της Κηφισίας απέναντι από το Κολέγιο Αθηνών, πράγμα που σημαίνει ότι θα δυσκολευτεί κανείς στο θέμα στάθμευσης.

Ο χώρος τώρα είναι όμορφα διακοσμημένος αν και κάποια στοιχεία "αμερικανιάς" μαζί με το ανατολίτικο πνεύμα δεν πολύ ταιριάζουν αλλά προσωπικά δεν με χάλασε.

Η κουζίνα του ανοιχτή στο κοινό, με διάφανη τζαμαρία, κάτι που βρίσκω θετικό για να ξέρεις περίπου τι γίνεται από καθαριότητα κτλ. Επίσης οι τουαλέτες καθαρές και ο χώρος χωρίζεται σε καπνίζοντες και μη.

Ως αφορά την εξυπηρέτηση και τις δυο φορές ήταν γρήγορη και τα πιάτα έφθασαν με καλό ρυθμό στο τραπέζι μας.

Στην αρχή μας έφεραν κάτι χειροποίητα ψωμάκια με μαυροκούκι και σουσάμι.
Την πρώτη φορά επίσκεψής μας ζεστά, ενώ τη δεύτερη κρύα. Τα συνοδεύουν με ελίτσες καλάμων και αν και χρεώνεται κανονικά στα κουβέρ είναι ένα ωραίο ξεκίνημα. Το ατόπημα όμως είναι ότι την δεύτερη φορά διαπίστωσα κάτι τραγικό που με χάλασε και δεν θα επισκεφθώ το μαγαζί σύντομα!! Παρόλο που τα χρεώνουν κανονικά ο σύζυγος δεν έφαγε το δικό του και όταν η σερβιτόρα τα γύρισε πίσω, ο ψήστης θεώρησε σκόπιμο να το ξαναβάλει στο σωρό με τα υπόλοιπα ψωμάκια και να το σερβίρει στους επόμενους!! ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!! Να σημειώσω δε ότι το είχαμε πιάσει με τα χέρια μας....

Δεν θέλω όμως να σας επηρεάσω και για αυτό θα σας παραθέσω το μενού που διαλέξαμε και τις εντυπώσεις μας. Αφού μας έφεραν το εμφιαλωμένο νεράκι μας ξεκινήσαμε το γεύμα μας με μια σαλάτα με σπανάκι, ψητή γλυκοκολοκύθα, σελινόριζα, μυρώνια, ρόδι και καρύδια με βινεγκρέτ εσπεριδοειδών στα 6 ευρώ. Δροσερή και η κολοκύθα της ταίριαζε πολύ!

Επίσης για ορεκτικό πήραμε Κίμπε δηλαδή κιμάς μαγειρεμένος με κρεμμύδι, μπαχαρικά, τυλιγμένος σε τραγανή κρούστα από πλιγούρι και τηγανισμένος. Δυστυχώς παρά την όμορφη παρουσίαση στο τραπέζι μας, μέσα σε μαντεμένιο κατσαρολάκι, δεν ικανοποίησε τις προσδοκίες μας, μιας και το βρήκαμε παρατηγανισμένο και με έντονη γεύση λαδίλας. Η τιμή του στα 5,80 τι λες τσιμπημένη.

Επίσης πήραμε μια πίτα που θύμισε πεϊνιρλί σε σχήμα με πικάντικο κοτόπουλο, φρέσκια τομάτα, μπούκοβο και κασέρι. Πάρα πολύ καλή και σε γεύση και σε ψήσιμο στα 5,50 ευρώ. Το παραγγείλαμε και τις δύο φορές γιατί μας άρεσε.

Για κυρίως πιάτο πήραμε στα 13,00 ευρώ Μοσχάρι Tajine που αποτελείται από μοσχαρίσιο μπούτι σε κομματάκια μαγειρεμένο στο Tajin (παραδοσιακό μαροκινό σκεύος από πηλό) με αρωματικό κάρυ, ξερά φρούτα και αμύγδαλα. Μας άρεσε αρκετά αλλά θέλει βελτίωση για να πλησιάσει την αυθεντική μαροκινή συνταγή. Να συμπληρώσω ότι σερβίρεται με ρύζι Basmati. Πάντως αυτό μαζί με Tajine κοτόπουλου ή αρνιού είναι τα signature πιάτα του μαγαζιού και σας τα συνιστώ!!

Επίσης πήραμε κεμπάπ στα 10,50 ευρώ το οποίο σερβίρεται με σάλτσα γιαουρτιού και τομάτα πάνω σε ψωμάκι όπως του ορεκτικού, άλλα ζητήσαμε και την σάλτσα μελιτζάνας που σερβίρουν σαν εναλλακτική. Μας έφεραν και τις δύό σαλτσούλες με προθυμία αλλά κατά τη γνώμη μας υπάρχουν πολύ καλύτερα γιαουρτλού κεμπάμ, γιατί αυτό ήταν κατ'ουσίαν. Οι σαλτσούλες καλές πάντως.

Την πρώτη φορά είχαμε πάρει και ένα ακόμα κυρίως πιάτο με κοτόπουλο μαριναρισμένο σε μπαχαρικά που το σερβίρουν πάνω στο δικό τους ψωμάκι. Το κοτόπουλο καλό αλλά η σύνθεση όλου του πιάτου δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο.

Κλείσαμε το γεύμα μας με κουνάφι δηλαδή το κιουνεφέ επί το Πολίτικον που είναι κανταΐφι γεμιστό με mozzarella, φρέσκο βούτυρο και πασπαλισμένο με τριμμένο φιστίκι αιγίνης και στο τέλος σιροπιασμένο. Το ψήνουν επί τόπου όποτε υπολογίστε δέκα λεπτά τουλάχιστον για να το γευθείτε. Αρκετά καλό σε γεύση για τα ελληνικά δεδομένα, άλλα θα ήταν ψέμα να πω ότι στην Τουρκία δεν έχω γευθεί πολύ καλύτερα. Η τιμή του στα 6 ευρώ και επαρκεί για δυο άτομα.

Στο τέλος μας κέρασαν και κρύο τσαγάκι από κόκκινα αποξηραμένα φρούτα, το οποίο ήταν πολύ δροσερό, αρωματικό και χωνευτικό!

Συνοψίζοντας να σας αναφέρω ότι την πρώτη φορά πληρώσαμε 45 ευρώ ενώ τη δεύτερη που πήραμε και μπίρες και καφέ με το γλυκό 55 ευρώ στο σύνολο.
Γενικά θεωρώ λογικές τις τιμές τους δεδομένης και της περιοχής αλλά θα ήθελα μια βελτίωση στις γεύσεις του που ομολογουμένως έχουν καλή βάση άλλα θέλουν αυτό το "κάτι" που θα τις απογειώσει!

Multi Ethnic - Φιλοθέη, Αθήνα

Κυριακη μεσημερι αποφασισαμε να παμε για φαγητο με τον συζυγο μου και παραγγειλαμε μια σαλατα φατους κεμπε φαλαφελ πιτα μανταλουν και μια μεριδα γκριλ με κεμπαμπ κοτοπουλο και κρεας.

Ηρθε το φατους με λιωμενες ντοματες και δεν ειχε καμια σχεση με φατους. Το κεμπε απαραδεχτο το φαλαφελ η πιτα απαραδεκτη το κρεας απαισιο. ξεχασα να σας πω το ποιο σημαντικο ειμαι Λιβανεζα και μπορω να κρινω τα πιατα διαφορετικα.

Οταν ρωτησα γιατι τα πιατα ειναι με παραλαγες μου ειπαν οτι τα κανουν λιγο διαφορετικα για να ειναι πιο κοντα στις Ελληνικες γευσεις αρα δεν ειναι λιβενεζικη κουζινα. Μας κερασαν ενα γλυκο εκμεκ μικρο αλλα οταν με ρωτησαν αν μας αρεσε δεν απαντησα ζητησα μονο τον λογαριασμο. Λυπαμαι πολυ.