18 Οκτ 2018

Στο Νice n Εasy της Κηφισιάς βρεθήκαμε μια Κυριακή μεσημέρι μετά από βάφτιση, τέσσερα άτομα. Μετά το ευτυχές γεγονός, ο κλήρος φυσικά έπεσε σε εμένα για να αποφασίσω πού θα συνεχίζαμε. Έχοντας δοκιμάσει κάποιες φορές το Nice n Easy του Κέντρου, είπα να κινηθούμε προς το αδελφάκι της Κηφισιάς, γιατί θεώρησα ότι είναι μια επιλογή με καλό φαγητό που ικανοποιεί όλα τα γούστα.

Η οδός Παπαδιαμάντη είναι μία από τις κεντρικές καθέτους της Κηφισιάς, από Κεφαλάρι προς λεωφόρο Κηφισίας. Το παρκάρισμα, ακόμα και Κυριακή μεσημέρι είναι δύσκολο, θέλει μεγάλη τύχη. Είναι ένας από τους σοβαρούς λόγους που αποφεύγω την Κηφισιά τα τελευταία χρόνια. Πέρα από αυτό, η βροχή που έπεφτε ακατάπαυστα ολόκληρο το Σαββατοκύριακο έκανε ακόμα δυσκολότερη την κατάσταση και δεν προσφερόταν για πειραματισμούς. Σε όλη την διαδρομή ευχόμουν να βρίσκαμε τραπέζι να καθίσουμε, για να μην ακούσω γκρίνια και μπω σε διαδικασία νέας αναζήτησης (αυτά παθαίνουμε όλοι οι a4food lovers). Ευτυχώς, με αναμονή μόλις πέντε λεπτών, άδειασε τραπέζι των τεσσάρων στον εξωτερικό χώρο και καθίσαμε εμείς. Αλλά καλού κακού, μια κράτηση χρειάζεται.

Τον χώρο δεν τον παρατήρησα καλά, γιατί δεν μπήκα μέσα. Ο εξωτερικός είναι λιτός, με αρκετά τραπέζια, καλύπτεται από τζαμαρίες και σκουρόχρωμες τέντες. Τα τραπέζια άνετα, ξύλινα, στιβαρά. Μουσική δεν ακούγεται, επικαλύπτονται τα πάντα από τις συζητήσεις. Κατά μήκος του πεζοδρομίου υπάρχει μακρύς καναπές. Στο σύνολο τίποτα εντυπωσιακό, αλλά λειτουργικό. Αν μη τι άλλο, δεν νιώσαμε στριμωγμένοι.

Το εστιατόριο αυτό, όπως έχουν αναφέρει και άλλοι πριν από εμένα, αλλά και η ίδια η επωνυμία του, είναι bio organic, δηλαδή προσανατολίζεται στα βιολογικά προϊόντα και στην υγιεινή πρώτη ύλη. Μάλιστα κάτω από κάθε πιάτο αναφέρονται αναλυτικά πληροφορίες για την θερμιδική του αξία και σύμβολα GF (gluten free), V (Vegan) κ. α. Ο κατάλογος είναι υπερπλήρης, για κάθε ώρα της ημέρας. Δεν θέλω να επεκταθώ, μπορείτε να τον βρείτε αναλυτικό στο διαδίκτυο. Απλά να πω, προς απόδειξη των λεγομένων μου, ότι, αν παρατηρούσες γύρω σου, οι παραγγελίες στα τραπέζια ήταν αρκετά διαφοροποιημένες. Σίγουρα οι περισσότεροι έτρωγαν μεσημεριανό γεύμα, αλλά σε κάποια τραπέζια παιδιά βουτούσαν τα κουτάλια τους σε ποτήρια παγωτού, ένα ζευγάρι δίπλα μας μοιραζόταν σφολιατοειδή πίτα (φαινόταν μπουγάτσα), πίνοντας ροφήματα τύπου smoothies, κάποιοι άλλοι γευμάτιζαν με σαλάτες και πιάτα αυγών, κατηγορίας brunch. Ό, τι είχε όρεξη ο καθένας...

Εμείς επικεντρωθήκαμε απευθείας στα κυρίως πιάτα από τον κατάλογο, γιατί πεινούσαμε. Αν μελετούσαμε όλον τον κατάλογο, θα αργούσαμε πολύ να αποφασίσουμε. Δυστυχώς δεν αντιληφθήκαμε εγκαίρως τα πιάτα ημέρας, που αναγράφονταν σε μαυροπίνακα δίπλα στην είσοδο. Οι σερβιτόροι μάλλον ξέχασαν να μας ενημερώσουν, οπότε μείναμε στον κατάλογο. Στα κυρίως είδα κάποια πιάτα με ζυμαρικά, κάποια με πρώτες ύλες κρέας-ψάρι, κάποια burgers. Αναγνώρισα το κλασικό και διαχρονικό πιάτο "μπιφτέκια γαλοπούλας" (Pamela Anderson) που έχω ξαναδοκιμάσει, και το πιάτο με σολωμό (Sean Connery). Γενικά το παιχνιδιάρικο των ονομασιών με ονόματα τραγουδιστών και αστέρων του κλασικού κινηματογράφου έχει την πλάκα του, καθώς προσπαθείς να τα συνδυάσεις και να καταλάβεις πώς εμπνεύστηκαν το καθένα.

Στην αρχή ζητήσαμε νερό. Προτιμήσαμε βρύσης. Γενικά δεν μας έφεραν τίποτα χωρίς να το παραγγείλουμε. Επειδή όμως δεν πήραμε καθόλου ορεκτικά, όταν ερωτηθήκαμε, συμφωνήσαμε να μας φέρουν ψωμί. Το πανεράκι αυτό με τα ψωμάκια (φετούλες τετράγωνες μαύρο και λευκό), συνοδεία από μαύρες ελιές και ντιπ πάστας ντομάτας, χρεώθηκε 2 ευρώ x 4, ως κουβέρ. Δηλαδή αμέσως- αμέσως 8 ευρώ. Πόσος αναχρονισμός αυτό το κουβέρ πείτε μου!

Κατά τ' άλλα πήραμε:

- μία Caesars σαλάτα. Νομίζω Paul Newman. Αρκετά καλή. Σε χορταστική ποσότητα.

- Sean Connery: φιλέτο σολωμού μαριναρισμένο σε μείγμα miso και πορτοκάλι, συνοδεία ταμπουλέ- κινόα.

- Clark Gable: χοιρινό ξεψαχνισμένο με θυμάρι, μουστάρδα κι έναν υπέροχο πουρέ πατάτας.

-Marlon Brando: ένα ενισχυμένο, θα έλεγα, τσίζμπεργκερ. Με πολλές, χοντροκομμένες country style πατάτες.

- Bogie and Bacal: κοντοσούβλι κοτόπουλο με μυστική μαρινάδα. Το παραγγείλαμε με πουρέ.

Το δικό μου πιάτο, ο σολωμός, ήταν αυτό ακριβώς που ήθελα να φάω εκείνο το μεσημέρι. Η μαρινάδα από miso και πορτοκάλι έδενε άψογα με το μέτρια ψημένο ψάρι, χωρίς να το γλυκαίνει υπερβολικά αλλά και χωρίς να το κάνει όξινο. Η κινόα ήταν η σούπερ υγιεινή προσθήκη που χρειάζομαι μια στο τόσο. Κι επειδή δεν την φτιάχνω σπίτι, μου αρέσει να την επιλέγω όπου την βρω στα εστιατόρια.

Το κοντοσούβλι κοτόπουλο ήταν τρυφερό και πολύ ενδιαφέρον στο μαρινάρισμα, αλλά με παρέπεμψε και λίγο σε ψητοπωλείο (οκ, κοντοσούβλι ήταν, θα πείτε... ). Ο υπέροχος, επαναλαμβάνω, πουρές ισορροπούσε την ένταση.

Το χοιρινό ήταν το πιάτο που λάτρεψα. Αν και μου είχε τραβήξει το ενδιαφέρον από την αρχή, δεν το παράγγειλα, γιατί δεν είχα όρεξη για κάτι τόσο χορταστικό εκείνο το μεσημέρι. Όμως η μπουκιά που δοκίμασα: χοιρινού, αρωματικού πουρέ και τραγανού κρεμυδιού ήταν μια γευστική έκρηξη στον ουρανίσκο. Μου άρεσε πάρα πολύ.

Στο τέλος πήραμε ένα γλυκό, μια πανακότα με dulcey και καραμέλα. Όλες οι επιλογές γλυκών ήταν πολύ κλασικές: μπανόφι, προφιτερόλ, τάρτα με βανίλια και μούρα. Κανένα δεν μου κίνησε ιδιάιτερα την περιέργεια.

Ήπιαμε ένα μπουκάλι λευκό κρασί, το δικό τους, βιολογικό, μαλαγουζιά στα 19 ευρώ, αρκετά συμφέρον για τέσσερα άτομα. Στα υπόλοιπα οι τιμές θα έλεγα ότι είναι τσιμπημένες. Τα κυρίως πιάτα είναι όλα πάνω- κάτω στα 15 ευρώ, ενώ υπάρχουν και πιάτα, όπως rib eye και tagliata αρκετά ακριβότερα. Τα γλυκά, θεωρώ ότι είναι επιεικώς ακριβά γι' αυτό που είναι, στα 6,90, ενώ η πανακότα (η οποία ούτε σε ποσότητα ούτε σε γεύση ήταν κάτι το εξαιρετικό) στα 8,90!

Ο τελικός λογαριασμός για εμάς ήταν στα 105 περίπου (χωρίς το κρασί 85), δηλαδή περίπου 27 το άτομο. Υπερβολικά δεν είναι, ούτε όμως και οικονομικά για ένα comfort μεσημεριανό γεύμα.

Το Nice n Easy υπηρετεί αυτό που λέμε comfort γκουρμέ κουζίνα, με ιδέες λίγο πειραγμένες, αλλά μέσα σε ασφαλή όρια. Δεν θα σε απογοητεύσει δεν θα εκπλήξει. "Νόστιμα και εύκολα", όπως θα μπορούσαμε να παραφράσουμε το όνομά του. Οι τιμές τσιμπάνε, ίσως λόγω πρώτων υλών και περιοχής, αλλά δεν ξεφεύγουν επικίνδυνα. Θεωρώ μάλιστα ότι είναι πιο οικονομικά από άλλα εστιατόρια στα πέριξ των εμπορικών δρόμων της Κηφισιάς.

Θα το πρότεινα ως μια εύκολη λύση σωστού και υγιεινού φαγητού, αλλά όχι για έξοδο Σαββάτου, όχι για κάποια ιδιαίτερη στιγμή. Σίγουρα αν υπάρχουν παιδιά στην παρέα, αν έχετε φίλους με υγιεινές διατροφικές συνήθειες, σίγουρα για brunch ή έπειτα από βόλτα Κυριακή μεσημέρι στην Κηφισιά.

16 Ιουν 2017

Η τελευταία μέρα του περασμένου μήνα μάς βρήκε στο " Nice n Easy" της Κηφισιάς, ύστερα από μια μεσημεριανή επίσκεψη στα πέριξ. Οι γεύσεις βρίσκονται στο ίδιο εξαιρετικό επίπεδο με εκείνες του Κολωνακίου, το σέρβις και ο χώρος είναι ένα μεγάλο ατού του χώρου.

Η κεντρική θέση αλλά και το πρωτότυπο και αρτίστικο μενού του εστιατορίου το καθιστούν μια δελεαστική πρόταση για ένα ευχάριστο γεύμα. Σε προηγούμενη κριτική μου για το ίδιο μέρος στο Κολωνάκι είχα επεκταθεί αρκετά στη γαστρονομική φυσιογνωμία του μενού, η οποία δένει απόλυτα με το όλο στήσιμο του χώρου.

Εν ολίγοις, ο κατάλογος του εστιατορίου εστιάζεται στην υγιεινή μεσογειακή κουζίνα και εμπνέεται μάλλον από τα ονόματα, την φιγούρα ή την ζωή γνωστών καλλιτεχνών. Μάλιστα, βασίζεται σε βιολογικά προϊόντα, όσον αφορά την πρώτη ύλη. Όπως λέγεται και γράφεται, οι ιδιοκτήτες πέρα από την δική τους φάρμα έχουν συνεργασία και με παραγωγούς βιολογικών προϊόντων. Το αποτέλεσμα ανταμείβει τις φιλοδοξίες των ιδιοκτητών και τις προσδοκίες των πελατών. Ο τρόπος παρουσίασης του καταλόγου με το μενού, που εκτός από την έξυπνη παρουσίαση των φαγητών περιλαμβάνει και ενδιαφέρουσες διατροφικές επεξηγήσεις για το κάθε πιάτο αλλά και για το σύνολο των υλικών που χρησιμοποιούνται, σε πείθει και με το παραπάνω. Το γεγονός αυτό κάνει αρεστό το εστιατόριο όχι μόνο στους χορτοφάγους ή εκείνους της υγιεινής διατροφής αλλά και σε ένα ευρύ κοινό που έχει άποψη και θέλει να φάει καλά. Κάποιος μπορεί να απολαύσει από ένα αμιγώς χορτοφαγικό πιάτο όπως π. χ ένα Nina Simone (13,90) που πρόκειται για ένα πλούσιο Burger (! ) μέχρι ένα πιάτο σχάρας όπως το Aretha Franklin (17,90), μπριζόλα αγριογούρουνου Φάρμα Φωτιάδη. Θεωρώ λοιπόν ότι η γαστρονομική πολυσυλλεκτικότητα του εστιατορίου αυτού, που εν τέλει δεν αποκλείει καμία διατροφική ομάδα, αποτελεί και το μυστικό της επιτυχίας του!

Ένα ακόμη ατού του εστιατορίου αποτελεί η κάζουαλ αλλά και η all day κουζίνα του, που προσφέρει πρωινά, σνακς, πρωτότυπους καφέδες, βότανα, οργανικό τσάι, φρέσκους χυμούς, σάντουιτς και πολλά ακόμη!! Η ιστοσελίδα του εστιατορίου είναι από τις πιο περιεκτικές που υπάρχουν, οπότε κάποιος μπορεί να ενημερωθεί πλήρως.

Ο εσωτερικός χώρος συνεχίζει την καλλιτεχνική διάθεση των εδεσμάτων με ιδιαίτερη αδυναμία, όπως διαπίστωσα, στην Μέριλιν Μονρόε και τον Φρανκ Σινάτρα. Η πρώτη εικονίζεται στον φωτεινό και γεμάτο θετική ενέργεια ισόγειο χώρο και στον επάνω όροφο, ενώ ο δεύτερος σε "ντουμπλ φας" σοφιστικέ φιγούρα έχει στηθεί στον επάνω χώρο αλλά, ωστόσο, διακρίνεται και από τα υπόλοιπα σημεία του εστιατορίου. Ανεβαίνοντας τις φαρδιές σκάλες που οδηγούν στον πρώτο όροφο αντικρίζεις μια εντυπωσιακή καλλιτεχνική αφίσα μιας τετράδας καλλιτεχνών να πίνουν το ποτό τους, ενώ οι τουαλέτες (εσωτερικά και εξωτερικά ) ακολουθούν το ίδιο μοτίβο. Στο εσωτερικό τους μάλιστα οι εικόνες των σταρ συνοδεύονται και από κάποιο απόφθεγμα. Η Μέριλιν π. χ. στα γυναικεία WC " καθησυχάζει " τον Sephoromaniac & Hondomaniac κοριτσίστικο πληθυσμό λέγοντας " a smile is the best makeup any girl can wear "..... Οι αντρικές τουαλέτες αποτελούν ακόμα μια έκπληξη...!

Ο εξωτερικός χώρος με τζαμαρία περιμετρικά είναι σκεπασμένος με πράσινες τέντες και είναι απλός με προσεγμένα καθίσματα και στιβαρά ξύλινα τραπέζια. Τώρα που καλοκαιριάζει, οι τζαμαρίες του εσωτερικού χώρου ανοίγουν και κατά κάποιο τρόπο οι δύο χώροι, ο εσωτερικός και ο εξωτερικός ενοποιούνται.

Όταν είχα επισκεφθεί το εστιατόριο της Ομήρου παλαιότερα, υπήρχαν οικονομικά set menus που εδώ δεν τα είδα... Παρόλα αυτά, πιάτα ημέρας υπάρχουν και στο εστιατόριο της Κηφισιάς. Επιπλέον, και στα δύο εστιατόρια ισχύουν οι "κανονικές " και οι "μικρές " μερίδες με την ανάλογη τιμολόγηση.

Δύο άτομα διαλέξαμε τα εξής πιάτα:

Πρασόπιτα (τη μεγάλη μερίδα) στα ΕΥΡΩ 6,90. Πεντανόστιμη πίτα, σερβιρισμένη σε ξύλινο δίσκο!

Σαλάτα Gavras Special (κανονικό μέγεθος), 9,90. Φρεσκότατη με πράσινα λαχανικά, λιαστές ντομάτες, ηλιόσπορους με σάλτσα μαυροδάφνης. Το πιάτο συμπλήρωναν απολαυστική στρογγυλή κροκέτα τυριού chevre!

Πέννες Marialeni's (κανονική μερίδα), 9,90. Πέννες με κόκκινη σάλτσα, άγρια ρόκα, κουκουνάρι, βιολογικά τοματίνια και ποσότητα ανθότυρου στην κορυφή του πιάτου. Να πω τη μαύρη μου αλήθεια, την άγρια ρόκα δεν την αντιλήφθηκα καν... Κατά τα άλλα πρόκειται για ένα ικανοποιητικό πιάτο.

Μπιφτέκια Pamela Anderson (μικρή μερίδα), 9,90. Μπιφτέκια γαλοπούλας με σάλτσα Romesco. Σερβίρονται ( 1 μπιφτέκι ) σε μεγάλο ξύλο με το μπολάκι της σος και βαθύ πιατάκι σαλάτας ταμπουλέ από κινόα, που εμείς επιλέξαμε ανάμεσα στις τέσσερις διαφορετικές γαρντούρες. Το μπιφτέκι ζουμερό όπως τα κάλλη της εν λόγω σταρ ενώ το ταμπουλέ εξαιρετικό!!

Γλυκό Ganache (7,90) που αποτελείται από δύο μικρά λαχταριστά κομμάτια σοκολάτας, ένα με πραλίνα Bueno και ένα με σοκολάτα γάλακτος. Διακοσμούνται με λευκά flakes και ως γαρνιτούρα υπάρχει μικρή ποσότητα σοκολάτας Valrhona και δύο μικρά καρυδάκια με λευκή σοκολάτα. Must για τους λάτρεις του είδους!! Κάλλιστα θα του έδινα την ονομασία Belmondo ( Jean-Paul) λόγω ποσότητας, πολυπλοκότητας και ελκυστικότητας...!!

Φρουτοσαλάτα ( 6,90) με φρεσκότατες και δροσερότατες φέτες καρπουζιού, λίγη μπανάνα, πεπόνι, μήλο και 4-5 κερασάκια. Τα φρούτα είναι διαλεγμένα ένα κι ένα!! Σερβίρονται σε κομψό μαύρο πιάτο και τόσο ο τρόπος κοπής των φρούτων όσο και η παρουσίασή τους αποπνέουν μοναδική φρεσκάδα!

Το εμφιαλωμένο νερό έρχεται απευθείας (2,00) ενώ για το ψωμί μας ρώτησαν. Μέσα σε ξύλινο πανέρι, βρίσκονται φρέσκες μαύρες φέτες ψωμιού (1,80/άτομο) που συνοδεύονται από δύο μπολάκια με μαύρες ελιές και ντομάτα.

Βρήκα εντυπωσιακό σε αυτό το εστιατόριο το γεγονός ότι δίνεται τόση μεγάλη σημασία στη λεπτομέρεια ακόμη και στα πιο απλά πιάτα!
Συγχαρητήρια στον Σεφ Χρήστο Αθανασιάδη αλλά και στον προχωρημένο ιδιοκτήτη αυτού του εγχειρήματος!

Οι τιμές είναι ανάλογες της ποιότητας του εστιατορίου και, μάλιστα, ύστερα από αυτά που έχουν δει τα μάτια μου τελευταία, τις θεωρώ φυσιολογικές, κρίνοντας συνολικά την εξαιρετική γεύση, την ιδιαίτερη γαστρονομική και διακοσμητική έμπνευση, το αψεγάδιαστο σέρβις, το μεράκι, τη πρωτοτυπία, την κεντρική τοποθεσία και το χαρούμενο περιβάλλον! Πρόκειται για Star!

14 Οκτ 2017

Στο ήσυχο δρομάκι της Παπαδιαμάντη μακριά από την οχλαγωγία του κέντρου της Κηφισιάς βρίσκεται το nice n easy. Απευθυνόμενο στο ανερχόμενο κομμάτι των τάσεων στο χώρο της εστίασης, την bio- organic διατροφή.

Ο χώρος σχεδιασμένο σε νεοϋορκέζικα πρότυπα και όνομα εμπνευσμένο από το ομώνυμο τραγούδι του Frank Sinatra “nice n easy”, Διακοσμημένο με φιγούρες της Μέριλυν, του Μάρλον Μπράντο, πιάτα με ονόματα σταρ εποχής και μουσική σε τζαζ ρυθμούς στο background μας μεταφέρει στην ασπρόμαυρη εποχή των ταινιών του Χόλυγουντ. Στο μενού βλέπουμε τον τόπο προέλευσης των πρώτων υλών, τις θερμίδες και τη θρεπτική αξία κάθε πιάτου, με χορτοφαγικές/υγιεινές συνταγές, gluten-free πιάτα αλλά και super foods.
Αρκετό προσωπικό επαγγελματικό χωρίς καθυστερήσεις αν και το μαγαζί ήταν γεμάτο την ώρα που φτάσαμε. Παραγγείλαμε

The sophia loren
Σκιουφιχτα με αγρια μανιταρια και γραβιερα κρήτης παλαιας ωριμανσης

The nikos kazantzakis
Φρεσκοψημένο πεινιρλι με βούτυρο Κέρκυρας ψητή γλυκοπατάτα νεαρού σπανάκι ξύσμα λεμονιού και φλοιδες παρμεζάνα

The marvin gaye
Κεφτεδακια από ελληνικό βουβαλίσιο κιμά γεμιστά με γραβιέρα Νάξου και μαρμελάδα τομάτας

Marlon Brando burger. Με κιμά από μοσχάρι, τσένταρ, καραμελωμένα κρεμμύδια και πατάτες

Sean Connery, σολωμός με κρούστα μυρωδικών πάνω σε κινόα

The nice n easy
Αγρια οργανικη ροκα με βιο πρασινα λαχανικα εποχης τριχρωμα ντοματινια και σαλτσα απο βιο λευκο βαλσαμικο θυμαρισιο μελι μουσταρδα και ωριμη παρμεζανα

Πιάτο ημέρα κοτόπουλο ελευθέρας βοσκής βιολογικό κτλ με πατάτες φούρνου

Ganache
Με gianduja πραλινα μπουενο και χαβιαρι σοκολατας valrhona

Banoffee
Toffee μοανανα και σαντιγί με βάση μπισκότου
Και 2 εσπρεσάκια.

Τιμή 110,70 για 4 άτομα

Ότι δοκίμασα ήταν νόστιμο χωρίς περιττά λάδια κτλ. Το πεινιρλι παρόλο που είχε και βούτυρο και τυρί ήταν πολύ ελαφρύ, το μπέργκερ από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει ποτέ. Οι μερίδες στην σωστή ποσότητα και ποιοτικες πρωτες υλες. Τα γλυκά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ.
Απο τα μαγαζια που σιγουρα θα φας καλά.

07 Αυγ 2017

Μεσημεριανή επίσκεψη με τον πατέρα μου. Ο χώρος είναι καλόγουστος στο πεζοδρόιο απέναντι απο το ιστορικό σινεμά "Μπομπονιέρα".

Με το που κάτσαμε στη δροσιά ο μετρ μας ρώτησε αν θέλουμε εμφιαλωμένο ή κανάτα με παγάκια νερό και πήρε τη γνωστή απάντηση-μπράβο πάντως που ρώτησε.

Ο σερβιτόρος που ρθε με τους καταλόγους μετά από λίγο, μας έφερε κι έναν με τα πιάτα ημέρας. Μας έκανε τις προτάσεις του σε φαγητά και κρασί και επιλέξαμε:1 σαλάτα Πολ Νιούμαν με κοτόπουλο, παρμεζάνα, σως και πρασινάδα πολύ καλή,1 μανιτάρια άγρια Ελβις Πρίσλει με λάδι και θυμάρ φοβερά,1 λαυράκι στο φούρνο μεσως μαγιονέζα και βασιλικό ελαφρύ και με ιδιαίτερη γεύση,1 σολωμό στο φούρνο μαριναρισμένο με σάλτσα, ψωμιά με ντιπ ντομάτας για αρχή και ένα ποτήρι μελιαστό.

Σύνολο μ απόδειξη στα 58,20ε. Λίγο τσιμπημένο αλλά αξίζει και έχει κι έκπτωση μέσω σάιτ e-table.