ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΝΟΙΧΤΟ 12.00-01.00

Take away
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά

21 Νοε 2017

Προχθές πήγα με ένα φίλο να φάμε στο Κουκουνάρι. Ήταν νωρίς Τρίτη βραδάκι και το στέκι του Χολαργού, επί της Μεσογείων που μπήκε πια στον 4ο χρόνο του δεν είχε ακόμα γεμίσει, πράγμα που έγινε σταδιακά. Το μαγαζί αυτό, στο οποίο είχα πάει επίσης μια μόνο φορά στις αρχές λειτουργίας του, είναι πού δημοφιλές, σε νεαρό κυρίως κόσμο, και όπως μου είπε ο Χολαργιώτης φίλος μου που συχνάζει εκεί και μου το πρότεινε, γίνεται χαμός ειδικά τα βράδια και τα Σ/Κ.
Η κουζίνα τους, με κλασικές σαλάτες, ορεκτικά και κύρια πιάτα, λειτουργεί από τις 12.30 το μεσημέρι μέχρι 00.30, ένα ωράριο που ισχύει για όλες τις μέρες της εβδομάδας.

Η αίθουσα είναι αρκετά ευρύχωρη, ενώ υπάρχει και ημιυπαίθριος χώρος όταν έχει καλοκαιρία, όπου μπορεί κάποιος να καπνίσει. Το ύφος του μοντέρνου αυτού χώρου είναι μίνιμαλ, βιομηχανικό, με ανοιχτόχρωμα ξύλινα τραπεζοκαθίσματα σε μάλλον πυκνή διάταξη, ενώ η κουζίνα είναι ανοιχτή, υπάρχουν μεγάλες τζαμαρίες στις όψεις, καθώς και εντυπωσιακό πλέγμα κύβων στην οροφή με ανηρτημένα φυτά και πρασινάδες, που δίνουν έναν αέρα και μια ατμόσφαιρα καλαισθησίας.

Το σέρβις από νέα παιδιά προσπαθεί το κατά δύναμη, αλλά όσο το μαγαζί γεμίζει και δημιουργείται ένας κάποιος συνωστισμός, τόσο χρειάζεται περισσότερος συντονισμός μεταξύ κουζίνας και προσωπικού εξυπηρέτησης, αλλά και υπομονή από τους πελάτες, λόγω του σχετικά μεγαλύτερου χρόνου αναμονής στο σερβίρισμα.

Φάγαμε τη χορταστική σαλάτα κουκουνάρι, με λαχανικά, κατίκι, κοτόπουλο και πιπεριές, ένα ταλαγάνι σουφλέ που ήταν νόστιμο, ένα μπιφτέκι γαλοπούλας αφράτο, με το πιλάφι του, και ήπιαμε ένα λίτρο χύμα κόκκινο κρασί, που ήταν εντάξει. Για επιδόρπια δοκιμάσαμε, μια πανακότα με μασκαρπόνε και βανίλια, και μια μους σοκολάτας γάλακτος με γέμιση κρεμ μπρουλέ, που ήταν όντως το κάτι άλλο!

Πληρώσαμε 45 € και το συνιστώ σαν ένα τίμιο μαγαζί, με αξιοπρεπές φαγητό σε αρκετά λογικές τιμές. Αν σας φέρει ο δρόμος, μπορείτε και σεις να το δοκιμάσετε.

07 Μάρ 2017

Καθημερινή βράδυ με 2 συνεργάτες είχαμε ραντεβού εκεί.

Πάνω στην Λ. Μεσογείων ένα ωραίο μαγαζί με φιμέ τζαμαρίες, άνετο χώρο και αραιά τραπέζια σε διάταξη.

Το μενού είναι σχετικά μικρό αλλά έχει ικανοποιητική ποικιλία.

Σαλάτα κουκουνάρι (πανδαισία λαχανικών, κατίκι Δομοκού, ψητό κοτόπουλο, πιπεριές και βινεγκρέτ βαλσάμικο με μουστάρδα)

Σαλάτα Σπανάκι με ψητό μανούρι

Ομελέτα με σπαράγγια, κολοκύθι και καπνιστή πανσέτα

Ταλαγάνι Σουφλέ

Κοντοσούβλι κοτόπουλο

Κοντοσούβλι χοιρινό

Κοτόπουλο σνίτσελ με Μαστέλο.

Μούς σοκολάτα με γέμιση creme brûlée

Πανακότα

Όλες οι γεύσεις ήταν πολύ ωραίες και τα πιάτα ήταν ευπαρουσίαστα.

Η εξυπηρέτηση ήταν πολύ καλή ισάξια ενός εστιατορίου υψηλού επιπέδου casual.

Το Κουκουνάρι είναι ένα τίμιο εστιατόριο για τον χώρο, την περιοχή, την ποιότητα και την ποσότητα καθώς και το σέρβις. Υπολογίστε κατά μέσο όρο 25 ευρώ το άτομο.

04 Ιούλ 2017

Βράδυ Παρασκευής, με το θερμόμετρο στους 35. Παρέα τεσσάρων ατόμων. Είχαμε ακούσει για το κουκουνάρι από φίλη, που πηγαίνει τακτικά κ είπαμε να κάνουμε το γευστικό μας ντεπούτο.

Το μαγαζί, βιομηχανικό κ μινιμαλ μέσα. Όμορφος χώρος. Αν δεν ήταν ο καύσωνας η ανοιχτή οροφή κ οι ανεμιστήρες είναι μια χαρά. Με την συγκεκριμένη συγκυρία όμως, ανακυκλωνονταν ο ζεστός αέρας κ δεν ένιωθες δροσιά.

Επί του θέματος όμως...
Ο κατάλογος, πλούσιος κ με πολύ καλές-αναλυτικεσ περιγραφές.
Επιλέξαμε την σαλάτα κουκουνάρι με κατικι, πράσινα φυλλώδη λαχανικά κ βιενεγκρεν βαλσαμικου. Μακράν από τις νοστιμοτερες που έχω φάει. Πλούσια σε υλικά κ γεύση. Μου άρεσε που το κατικι, το φιλέτο κοτόπουλο κ το κουναρι ήταν μπόλικα μέσα στην σαλάτα. Μεγάλη κ χορταστική, χωρίς περιττά λάδια. Την συστήνω ανεπιφύλακτα.

Από ορεκτικά... Πήραμε τους λουκουμάδες με κινόα σερβιρισμενοι πάνω σε φύλλα ρόκας. Δεν ήταν όπως τα περιγράφει στον κατάλογο, δηλαδή με βασιλικό, σάλτσα ντομάτας κ σουσάμι. Είχαν λίγη φέτα λιωμένη με ελάχιστη ντομάτα. Γευστικά ήταν νόστιμοι αλλά πιστεύω πως αν ήταν όπως στην περιγραφή του καταλόγου, ίσως να ήταν καλύτερο το αποτέλεσμα ή αν είχαν λίγη μαρμελάδα ντομάτας πικάντικη, θα τα αποθέωνε.

Το δεύτερο ορεκτικό, φέτα πανέ με λιωμένο παντζάρι. Η φέτα, τηγανισμενη με κρούστα από σουσάμι. Το παντζάρι που διακοσμούσε το πιάτο, αδιάφορο θα έλεγα γευστικά. Σαν μεζές όμως εξίσου νόστιμος όπως κ τα υπόλοιπα.
Πάμε στα κυρίως... Μπιφτεκάκια γαλοπούλας. Στον κατάλογο τα περιγράφει με ατζεμ πιλάφι. Μας τα σερβιραν με κριθαράκι που ελαφρώς ξίνιζε στην γεύση. Εμφανισιακά κ γευστικά τίποτε το ιδιαίτερο αλλά τα μπιφτεκάκια νόστιμα.
Δεύτερο κυρίως, σνίτσελ κοτόπουλο με μαστελο κ φρεσκοτηγανισμενες πατάτες, κομμένες στο χέρι. Το σνίτσελ, Πολύ καλά τηγανισμένο με νόστιμη κρούστα κ μέσα ζουμερό. Από πάνω σάλτσα μουστάρδας κ γεμισμένο με το τυρί. Αξίζει να το δοκιμάσετε.

Από ποτά 4 μπύρες κ δύο με δίχως αλκοόλ. Στο τέλος, υπήρχε κέρασμα με λικέρ μαστίχα. Πολύ ευγενική κίνηση εκ μέρους του καταστήματος.
Για όλα αυτά, τέσσερα άτομα πληρώσαμε 61€. Οι μερίδες ήταν πλούσιες κ η ποιότητα του φαγητού πολύ καλή. Το σίγουρο είναι πως θα ξανά πάω για να δοκιμάσω κ τις υπόλοιπες γεύσεις.

Έχουμε επισκεφθεί το ΚΟΥΚΟΥΝΑΡΙ τέσσερις φορές έως σήμερα. Γράφω τώρα την κριτική, γιατι ήθελα να εχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.

ΧΩΡΟΣ

Πρωτη φορά Καθίσαμε σε μια απ τις ροτοντες κοντά στην τζαμαρία. Πολύ ευχάριστος φωτισμός, καλός εξαερισμός του χώρου, όμορφο ντεκόρ, ωστοσο είχε αρκετή βαβούρα απο την ώρα που γέμισε το εστιατόριο.
Στις υπόλοιπες επισκέψεις μας, καθίσαμε ξανα σε Ροτόντα, όπως και σε τραπέζι στο βάθος κοντά στην κουζίνα, το οποίο δεν ήταν τοςο ευχάριστο όπως η Ροτόντα, αλλα αξιοπρεπέστατο.

ΦΑΓΗΤΟ

-Ψωμί και σως με το κουβέρ: τις πρώτες δυο φορές ήρθε μια ποικιλία ψωμιών (μαύρο, άσπρο κλπ) με ενδιαφέρον ντιπ. Τις υπόλοιπες, με αποκορύφωμα την τελευταία, το ψωμί ήταν ζυμωτό (ενός είδους) και λάστιχο (μπαγιάτικο). Ζητήσαμε αν υπήρχε η δυνατότητα να το ψήσουν λίγο για να ξερό ψηθεί, αλλα η απάντηση ήταν αρνητική. Η σως την τελευταία φορά μια απλή μαγιονέζα.

-Σαλάτα με σπανάκι και ψητό μανούρι: την προτιμήσαμε όλες τις φορές, αφού μείναμε κατενθουσιασμένοι απο την πρώτη φορά που την δοκιμάσαμε. Οι πολύχρωμες πιπεριές και το μπέικον δένουν καταπληκτικά με τη σαλάτα, ενώ το ντρεσσιγνκ έρχεται και δένει την όλη πανδαισία. Εξαιρετική και καλη σε ποσότητα.

-Ρόλο Κοτοπιτας: γέμιση με ξεφτισμένο κοτόπουλο, πιπεριές και μπεσαμέλ μέσα σε μια χοντρουτσικη κρέπα. Δεν ήταν ακριβώς κρέπα, αλλα θύμιζε. Κοινή η γεύση της γέμισης, η "κρέπα" δεν ταίριαζε πολύ γευστικά. Δεν το ξαναπήραμε.

-Μπουρεκάκια μελιτζάνας: Μια φέτα μελιτζάνας γεμισμένη με κιμά και μπεσαμέλ, τυλιγμένη στη συνέχεια σε ρολάκι, παναρισμενη και τηγανισμένοι. Μια πρωτότυπη παραλλαγή του μουσακά. Πολύ νόστιμη, την πήραμε όλες τις φορές. Παρότι ήταν τηγανισμένη, δεν είχε καθολου "λαδίλα" ούτε ήταν βαριά.

-Τσιπς φρέσκιας πατάτας: Στην παρέα έχουμε έναν φανατικό της φρέσκιας πατάτας τηγανητής και των αυγων τηγανητων με πατάτες. Την πρώτη φορά που δοκιμάσαμε το συγκεκριμένο πιάτο, τα τσιπς ήταν ροδέλες πολύ (υπερβολικά) ψιλά κομμένες, και διαφανείς απο το λάδι που είχαν πίει κατα το τηγάνισμα (μάλλον διπλό). Μεγάλος ο όγκος των τσιπς στο πιάτο, επειδή ήταν τοςο λεπτοκομμενα. Την δεύτερη φορά, τα τσιπς ήταν καμμένα. Απογοήτευση για τον φίλο μας, μιας και ένας απ τους βασικούς λόγους που διαλέξαμε το μαγαζί ήταν για να γευθεί το συγκεκριμένο πιάτο. Ενημερώσαμε το κατάστημα ότι τα τσιπς ήταν καμμένα και ενώ ο σερβιτόρος το παραδέχθηκε και είπε ότι θα το αλλάξει και θα μας φέρει αλλα, γυρνώντας απο την κουζίνα μας ανήγγειλε ότι έτσι τα κάνουν και δεν έχει νόημα να μας φέρει αλλα, γιατι πολύ απλά θα ειναι και εκείνα καμμένα. Υποπτεύθηκαμε ότι τα εχουν ήδη τηγανίσει μια φορά και όταν κάποιος παραγγείλει, τα ξανα τηγανιζουν.
Απογοήτευση λοιπόν απο αυτο το ορεκτικό (που για τον πατατοφιλο της παρέας θα αποτελούσε και κυρίως... ).

- Μανιταροσουπα: εξωτερικά οχι τοςο ορεκτικη, λόγω του χρώματος που εχουν σούπες ή σάλτσες φτιαγμένες απο μανιτάρια. Γευστικά ωστόσο είχε πολύ φρέσκια γεύση μανιταριού. Ποσότητα πλήρως χορταστική.

- Μιλφέιγ λαχανικών σχάρας: τίποτα το ιδιαίτερο, τα κατεψυγμένα λαχανικά σχάρας απο το σούπερ μάρκετ ειναι πιο ενδιαφέροντα. Είχαν ενδιαφέρον στήσιμο στο πιάτο, αλλα τίποτα παραπάνω.

- Κριθαρωτο λαχανικών με κατικι: ήρθε αχνιστό με το λιωμένο κατικι στη μέση να σε φωνάζει να το δοκιμάσεις. Πράγματι, όπου είχε το κατικι είχε ωραία αντίθεση το αλμυρουτσικο τυρί με το κριθαρωτο. Το υπόλοιπο ήταν καλό, αλλα οχι για κάποιον που ζητά έντονες γεύσεις.

- Κοντοσούβλι κοτόπουλο: έρχεται εντυπωσιακό, κρεμασμένο απο ένα τσιγκέλι, σαν τεράστιο σουβλάκι κοτόπουλο. Σερβίρεται με πατατούλες τηγανητές (λίγες) και Πιτούλες (οχι πολύ ψημένες ). Την πρώτη φορά εξαιρετικό, με ωραία γεύση και μυρωδιά απο κάρβουνο. Καλά κομμάτια κοτόπουλου. Την δεύτερη φορά, το προτείναμε στην παρέα και γίναμε ρεζίλι, μιας και η περιγραφή μας ουδέμια σχέση είχε με την πραγματικότητα: το κοντοσούβλι ήταν όλο λίπη και κομμάτια απο κοτόπουλο οχι καλά. Δεν το ξαναπήραμε.

- Στριφταρια με κόκορα κρασάτο: καλο, ο κόκορας μαλακός.

- Πένες με κοτοπουλο: το κοτόπουλο είχε περίεργη υφή, το μπρόκολο ήταν για δείγμα. Μη επαναληψιμο.

- Μοσχαράκι μπρεζε: είχε τα λιπακια του το μοσχάρι, αλλα στους περισσότερους άρεσε πολύ. Μαλακό και αρωματικό. Λιαστή ντομάτα σε δείγμα, όπως και μανιτάρια. Το κουσκουσακι καλό.

- Μους σοκολάτας: καταπληκτική, γεμάτη γεύση, όπως και πλούσια υφή. Ένα μαστ για επιδόρπιο. (Με έκπληξη στη μέση, γέμιση λευκή).

- Παγωτό βανίλια: καλό, οχι κάτι το ιδιαίτερο. Το έφεραν με κουτάλι σούπας και απόρησαν όταν ζητήσαμε κουταλάκι του γλυκού για να φάμε το.... γλυκό!

ΚΡΑΣΙ

Παραγγείλαμε ποτήρι λευκό κρασί. Έφτασαν κάτι τεράστια ποτήρια που περιείχαν κρασί λες και είμασταν σομελιέ! Επίσης, η στάθμη του κρασιού δεν ήταν ίδια σε όλα τα ποτήρια. Το είπαμε και μας έφεραν την ίδια ποσότητα (ελάχιστα μεγαλύτερη ) σε κανάτα.

ΕΠΙΓΕΥΣΗ

Κυρίως λόγω του τρόπου αντιμετώπισης των αιτημάτων μας (ψωμί μπαγιάτικο / κρασί λειψό / πατάτες Καμμένες/ κουταλάκι γλυκού) απο τη μεριά του σέρβις, δεν ξέρω αν θα το διαλέγαμε ξανα για προορισμό. Αν ναι, θα διάλεγα να φάω μονο σαλάτα σπανάκι με ψητό μανούρι, ρολά μελιτζάνας και μους σοκολάτας.

18 Οκτ 2016

Κουκουναρι, ενα εστιατοριο στον χολαργο. Το επισκεφθηκαμε παρεα 5μελης προς το κλεισιμο βραδυ σαββατου οπου ειναι ενα crash test απο μονο του. Προηγηθηκε τηλφωνικη συνενοηση αν υπαρχει τρααπεζι.

Στα θετικα οτι μας τακτοποιησαν αμεσα κ το σερβις ηταν αριστο επιμελες κ εξυπηρετικοτατο. Συνηθως οπου πας τετοια ωρα σε κοιταν με μισο ματι λογω της κουρασης κυριως κ λογικο. Εμεις παροτι ειχε παει 12μιση να παραγγειλουμε κ 12μιση εκλεινε κ η κουζινα, καμια βιασυνη η πιεση. Μαλιστα λογω του οτι ετυχε να το τραβηξουμε λιγο παραπανω, επισης υπομονετικοι κ φιλικοι μεχρι να φυγουμε μη παραλειπωντας κ το κερασμα μαστιχας λικερ.

Παραγγειλαμε ενα ταλαγανι, μια ποικιλια κρεατικων για 4, ενα μπιφτεκι γεμιστο, μια σαλατα κουκουναρι κ τα ποτα μας, μπυρα βαρελι κ τσιπουρο δεκαρακι.

Ο χωρος ανετος με επαρκη φωτισμο κ θεα στο δρομο. Τα τραπεζια ειτε ροτοντες ειτε μακροστενα.

Γενικα ειναι εστιατοριο με οτι συνεπαγεται αυτο. Εχει το μενου ταβερνας ψητοπωλειου οντας απλο με ευχαριστες πινελιες αλλα αυτο το συγκαταλεγω στα θετικα καθοτι οσο πιο απλο τοσο πιο φρεσκο πιστευω.

Ενδεχεται μερικους να ξενισει το υφος των υπολοιπων πελατων που εχουν μια ΒΠ ιλα να το πω, ενα τουπε ισως. Εγκειται λογω της περιοχης, δε φταιει το μαγαζι. Αλλα να σε κοιταν απο πανω μεχρι κατω επειδη δε φορας γραβατα πουκαμισο κ σκαρπινι για να φας με την παρεα σου χαλαρα κ οχι στο χιλτον, νομιζω ειναι καπως.

Κατα ταλλα αν βρεθω τριγυρω θα ξαναπαω. Αν δεν παιρνει αριστα το φαγητο, παιρνει 10 με τονο η εξυπηρετηση κ αυτο ειναι εξισου σημαντικο στην εμπειρια. Ετσι κ αλλιως δε πας εξω για να φας αλλα για το πακετο. Πχ για να πας με την κοπελα σου ειναι πολυ καλο κ σχετικα οικονομικο. Εμας μας βγηκε γυρω στα 20ε το ατομο. Δε το λες φτηνο αλλα για το συνολο δε το λες κ ακριβο.

16 Ιαν 2017

Παρασκευή βράδυ και είπαμε να πάμε κάπου στην ευρύτερη γειτονιά του Χολαργού. Στη Φυσαρμόνικα δεν βρήκαμε τραπέζι, οπότε είπαμε να δοκιμάσουμε το Κουκουνάρι. Ήμασταν 4 άτομα.

Ο χώρος είναι μεγάλος. Από πλευράς αισθητικής είναι ωραίο το μέρος, μόνο που τα τραπέζια είναι τόσο κολλητά που άνετα παίρνεις αγκαλιά αν απλώσεις τα χέρια σου, τους δίπλα. Για τόσο μεγάλο χώρο, πιστεύω ότι θα μπορουσαν να αφαιρέσουν λίγα τραπεζάκια, για να είναι ο κόσμος πιο άνετος, αλλά και για τη γενικότερη αίσθηση ότι είσαι σε γάμο και σε έχουν στριμώξει για να χωρέσουν οι καλεσμένοι στα τραπέζια.
Επίσης, δεν έχουν κεντρική θέρμανση αλλά αυτές τις θερμάστρες που έχουν σε εξωτερικούς χώρους κανονικά σε καφετέριες κ. λπ., με αποτέλεσμα από τη μεριά που είναι η θερμάστρα να ζεσταίνεσαι πολύ και από την άλλη όχι και τα πόδια σου να κρυώνουν. Μάλιστα ενώ ήμασταν εκεί, κάποιος μάλλον ζήτησε να κλείσει η μία θερμάστρα που ήταν κοντά μας, οπότε μετά από κάποιο σημείο έκανε και ψύχρα, μιας και καθόμασταν δίπλα στην τζαμαρία.

Η εξυπηρέτηση ήταν από διεκπεραιωτική έως κακή. Οι σερβιτόροι τρέχουν ανάμεσα στα τραπέζια, χωρίς να σηκώνουν το κεφαλι να δουν αν κάποιος θέλει κάτι, οπότε για να τους φωνάξεις πρέπει να προσπαθήσεις λίγο. Επίσης, αφήνουν τα πιάτα στα τραπέζια γρήγορα και φεύγουν σαν σίφουνες πριν προλάβεις να τους πεις κάτι.
Αυτό που μου έκανε τη χειρότερη εντύπωση ήταν άλλο: ένας σερβιτόρος μας έφερε ένα πιάτο, την κοτόπιτα συγκεκριμένα. Για "στολισμό" του πιάτου είχαν βάλει μια υγρή κιτρινωπή σάλτσα και η κοτόπιτα ακουμπούσε πάνω σε αυτή. Ήταν ξεκάθαρα κάτι σαν μαγιονεζομουστάρδα. Επειδή στην παρέα υπήρχε εγκυμονούσα και δεν κάνει να φάει μαγιονέζα, λόγω των ωμών αυγών, τον ρώτησα τι είναι αυτή η σάλτσα και μου απάντησε: μαστέλο. ΜΑΣΤΕΛΟ! Επαναλαμβάνω ήταν ένα κίτρινο ζουμί. Εννοείται, βέβαια ότι το είπε και έφυγε τρέχοντας, οπότε τον ξαναφώναξα και του λέω: αυτό είναι μαστέλο;;; Και μου απάντησε με πρωτοφανή σιγουριά: και φυσικά!
Επειδή το πήρα πατριωτικά, φώναξα κατευθείαν έναν άλλο σερβιτόρο και τον ρώτησα το ίδιο και μου είπε ότι ήταν σάλτσα μουστάρδα-μέλι. Όταν τον ρώτησα αν είχε μαγιονέζα μέσα, δεν γνώριζε και πήγε και ρώτησε στην κουζίνα. Τελικά είχε.
Γενικά όλο το σκηνικό μου φάνηκε απαράδεκτο.

Ας πάμε όμως στα φαγητά. Πήραμε:
-Την κοτόπιτα σε ρολό. Αυτό στην ουσία είναι κάτι σαν μικρή τορτίγια που μέσα της έχουν τυλίξει κοτόπουλο με μπεσαμέλ και λαχανικά. Σαν γεύση ωραίο, σαν μερίδα πολύ μικρή.
-Ένα ταλαγάνι σαγανάκι με φύλλο κανταϊφι και φιλέ αμυγδάλου. Το ταλαγάνι έχει ψηθεί σε τηγανάκι πάνω σε ελάχιστο κανταϊφι και κυρίως σε κάτι ψωμένιο που έχει παπαριάσει οπότε δεν καταλαβαίνεις τι ακριβώς είναι. Μέτριο πιάτο.
-Μιλφέιγ λαχανικών. Το κλασικό πιάτο, με κολοκύθι, καρότο, μανιτάρια, πιπεριές και μαστέλο ψητό. Νόστιμο πιάτο.
-Κοντοσούβλι χοιρινό. Αδιάφορο, στεγνό και εντελώς άγευστο. Στα όρια του κακού πιάτου. Συνοδεύεται από πατάτες τηγανιτές, που είναι νόστιμες και μια πιτούλα.
-Σνίτσελ κοτόπουλο με τυρί. Επίσης αδιάφορο, στεγνό και εντελώς άγευστο. Πραγματικά τα κρέατα ήταν απογοητευτικά. Ακόμα και όταν τα βουτούσες στις σαλτσούλες με τις οποίες συνοδεύονται, εξακολουθούσαν να μην έχουν καμία απολύτως γεύση!
-Ριζότο λαχανικών. Από αυτό έφαγα μία πιρουνιά αλλά γενικά μου φάνηκε κάπως περίεργο και με κακής ποιότητας τυρί που μετά κάνει ένα φιλμ στο στόμα σου και δεν φεύγει με τίποτα.

Μετά πήραμε και δύο γλυκά:
-Cheesecake με βύσσινο, το οποίο ήρθε κάπως σαν διαλυμένο γιατί μας είπανε ότι το είχαν μόλις φτιάξει. Παρόλα αυτά ήταν πολύ νόστιμο.
-Μους σοκολάτα. Καλή, κάπως σαν πάστα σοκολάτα από ζαχαροπλαστείο.

Από ποτά πήραμε ένα τέταρτο κρασί ροζέ και ένα ουίσκι.

Για τα παραπάνω πληρώσαμε 18,5 ευρώ το άτομο, χωρίς να σκάσουμε στο φαγητό.

Γενικά, δεν μας άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις.