Στην κουζίνα μας δεν υπάρχει τίποτα προψημένο. Δεν ξαναζεσταίνουμε και ξεκινάμε να ψήνουμε μόλις μας δώσετε την παραγγελία σας. Τα σουβλάκια μας είναι 100% χειροποίητα και όλα μας τα κρεατικά ψήνονται σε φυσικό κάρβουνο. Με τις σμυρνέικες μας συνταγές για σουτζούκι, παστουρμά, κεμπάπ, κιοφτέ, σις κεμπαπ, γιαουρτλού κεμπάπ, μοσχάρι τας κεμπάπ και συκώτι μόσχου γάλακτος δημιουργούμε γεύσεις που θα σας ταξιδέψουν. Ψητές πιπεριές και ντομάτες, μελιτζανοσαλάτα, χουμους, ταμπουλέ, τουρλού-τουρλού μελιτζάνες και κολοκυθάκια στη σχάρα, αυγά του Κανακάρη, μελιμελιτζάνες είναι μερικά από τα πιάτα μας που μπορείτε να απολαύσετε για να συνοδεύσετε τα κρεατικά.

Τρίτη-Κυριακή 12.00-01.00 Δευτέρα κλειστά

Κάνει delivery
Take away
Ξεχωριστός χώρος για καπνίζοντες
Υπάρχει εξωτερικός χώρος

21 Νοε 2017

Συνολικά έχω πάει 6-7 φορές τα τελευταία 2 χρόνια.. ο μόνος λόγος που δεν έχω πάει πολύ περισσότερες είναι ότι δεν μένω στην Αθήνα.
Λοιπόν πάμε:

Σέρβις από τα καλύτερα που έχω δει σε ταβέρνες του είδους.. ευγενέστατοι, εξυπηρετικοί, με πραγματική διάθεση να τιμήσουν τον πελάτη
Φαγητό ότι ακριβώς περιμένεις από ένα μαγαζί που σέβεται τον εαυτό του. Τα ψητά του είναι καταπληκτικά..
Τιμές κανονικότατες

Δεν έχω άποψη για τα γλυκά γιατί δεν έτυχε να δοκιμάσω κάποιο παρ' όλο που ο τεράστιος (σε όγκο), κατάλογος των γλυκών σε έβαζε στην πρίζα να δοκιμάσεις..

Αρνητικό το ότι την τελευταία φορά που πήρα τηλέφωνο για να κλείσω τραπέζι μου είπαν ότι δεν κάνουν κρατήσεις, και όταν φτάσαμε χρειάστηκε να περιμένουμε 10-15 λεπτά για να καθήσουμε έξω
Το συνιστώ πάντως!!

02 Μάρ 2018

Αν και οι franchise νεο-σουβλακερί δεν με τραβάνε ιδιαίτερα (συνήθως βρίσκει κανείς μέτρια γεύση, μικρή ποσότητα και ακριβή τιμή) ο Μπαρμπαδήμος στο Περιστέρι κατάφερε να αλλάξει την προκατάληψη που είχα πριν φτάσουμε στο μαγαζί.

Πήγαμε 4 άτομα Σάββατο βράδυ το τελευταίο Σ/Κ της αποκριάς και, αν και το μαγαζί ήταν γεμάτο, μετά από λίγα λεπτά αναμονής οι πολύ ευγενικοί σερβιτόροι μας βρήκαν ένα άνετο τραπέζι.

Η διακόσμηση τυπική για το είδος του καταστήματος (παλιές φωτογραφίες και διαφημίσεις στους τοίχους, ξύλινες καρέκλες "παλαιού τύπου" κτλ) αλλά συμπαθητική. Το σέρβις όμως εξαιρετικό. Όλοι οι σερβιτόροι ευγενέστατοι ενώ η εξυπηρέτηση ήταν αρκετά γρήγορη.

Πήραμε ο καθένας διαφορετικό πιάτο (κεμπάπ, γιαουρλου κεμπάπ, μοσχαράκι μπουκιές και ένα mix κρεατικών), ήταν όλα καλοψημένα, νόστιμα και ζουμερά ενώ οι ποσότητες χορταστικές.

Στα συν και το γεγονός ότι στον εσωτερικό χώρο του μαγαζιού δεν υπήρχε καπνός τσιγάρου (τουλάχιστον γύρω μας δεν αντιλήφθηκα κάτι).

Πληρώσαμε συνολικά 74 ευρώ (μαζί με 1 κιλό κρασί και ένα γλυκό), τιμή ελαφρώς τσιμπημένη για σουβλακερί αλλά φάγαμε καλά και το ευχαριστηθήκαμε. Το κατάστημα προτείνεται οπωσδήποτε και σε πρώτη ευκαιρία θα ξαναπάμε.

Παρασκευοπούλου 51, Περιστέρι