Στο όμορφο Ακορντεόν μας στόχος μας είναι να γίνουμε όλοι μια μεγάλη παρέα!!!!!! Με καταπληκτικούς μεζέδες εξαιρετικό κρασάκι ή μπυρίτσες για όποιον τις προτιμά αυθεντικό τσίπουρο και γλυκά φτιαγμένα με πολύ αγάπη!!!!!
Ο Αχιλλέας και η Πέπη με μοναδικό τρόπο μας χαρίζουν εκπληκτικές μουσικές στιγμές με ένα Ακορντεόν ένα τουμπελέκι και τις ξεχωριστές φωνές τους!!!!
Σας περιμένουμε στο σπίτι μας!!!!

Πεμπτη 19.00 - 01.00 Παρασκευή έως Σάββατο19.00 - 02.00 Κυρ. 13.00 - 19.00. Ζωντανή μουσική Πεμπτη ως Σάβ. βράδυ και Κυρ. Μεσημέρι 15.00-19.00.

Έχει ζωντανή μουσική
Φιλικό προς χορτοφάγους
Δέχεται πιστωτική κάρτα
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

21 Μάρ 2016

Χτεσινοβραδινή επίσκεψη 5 ατόμων στο μαγαζί λόγω γενεθλίων κοπελιάς μου. Ο χώρος πολύ ωραίος και ζεστός. Οι τουαλέτες σουρεαλιστικές.

Η παραγγελία μας:1 μανιτάρια πλευρώτους πολύ γευστικά,2 μπουρέκια παστουρμά πολύ νόστιμα και με αρκετή δόση παστουρμά,1 κολοκυθοκεφτέδες με σος νόστιμοι,1 σαλάτα ακορντεόν μεγάλη μερίδα και πολύ δροσιστική,1 πανσετάκια καλοψημένα-νόστιμα,2 χοιρινές καπνιστές με πατάτες τηγανητές φοβερές,1 ψαρονέφρι με μαυροδάφνη λουκούμι,1 μάγουλα μοσχαρίσια με πουρέ εξαίσια και 1 πατάτες τηγανητές τραγανές ίσως λίγο περισσότερες αλατισμένες απ'ότι έπρεπε. Κρασί μοσχοφίλερο καλό και 1 σόδα.

Τα παιδιά που τραγουδούσαν 1 κοπέλα κι ο ιδιοκτήτης που'παιζε ακορντεόν πολύ κεφάτοι αμφότεροι. Λογαριασμό δεν είδα γιατί ήταν κερασμένα λόγω γενεθλίων. Ενα μαγαζί που αξίζει να τιμηθεί γιατί ξεχωρίζει.

21 Μάρ 2016

Επισκεφθήκαμε το Ακορντεόν το τελευταίο Σάββατο της αποκριάς και ομολογώ πως περάσαμε καταπληκτικά. Να σημειώσω πως δεν είμαι επιεικής στις απαιτήσεις μου "λόγω της ημέρας" (Σάββατο αποκριάς - γεμάτο μαγαζί) γιατί πρώτον τα εστιατόρια δεν μας κάνουν "τιμές κατανόησης" και δεύτερον, γιατί τέτοια μέρα απαιτώ να βγω και να περάσω καλά.....

Πήγαμε οκτώ άτομα, κατά τις 10 μμ όπου το εστιατόριο ήταν ήδη γεμάτο και μας καλωσόρισαν σαν να ήμασταν παλιοί φίλοι. Το περιβάλλον είναι απλό με λιτή διακόσμηση και η κυρίως αίθουσα βρίσκεται στον πάνω όροφο με μία σχετικά μικρή πίστα την οποία όμως τίμησαν όλοι γιατί η συγκεκριμένη ορχήστρα διαθέτει πολύ ωραίες φωνές και πολύ καλό πρόγραμμα.

H εξυπηρέτηση ήταν ικανοποιητική, το φαγητό μας ερχόταν ανά σωστά χρονικά διαστήματα, θα ήθελα όμως να έπαιρναν τα άδεια πιάτα πιο γρήγορα.

Αναφορικά με το φαγητό και το ποτό:

Παραγγείλαμε την αγαπημένη μας Ελληνική μπύρα, και 2 μπουκάλια κόκκινο κρασί τα οποία μας κέρασαν από την παρέα και δεν γνωρίζω την τιμή οπότε και δεν συμπεριλαμβάνονται στο παρακάτω ποσό

1 σαλάτα Ακορντεόν με διάφορα λαχανικά και υπέροχη σος
1 σαλάτα πολυφωνία καταπληκτική με σαλάμι αέρος παξιμαδάκια με τυρί και άνηθο εκπληκτική.
πανσετάκια τα οποία ήταν πεντανόστιμα
φέτα μπουγιουρντί στο πήλινο
μανιτάρια πλευρώτους τα οποία ήταν ζουμερά
πατάτες τηγανιτές οι οποίες ήταν αξιοπρεπείς
φάβα συμπαθητική αλλά είμαι πολύ αυστηρή με τη φάβα γενικότερα....
4 μερίδες μπριζόλα με πατάτες που όσοι δοκίμασαν ήταν ευχαριστημένοι.
Πιτάκια με χαλούμι και πέστο τα οποία ήταν αρκετά καλά.

Πληρώσαμε 100 ευρώ χωρίς τα κρασιά.
Σίγουρα θα ξαναπάμε.

30 Νοε 2015

Πραγματικά αξιόλογο μαγαζί για τα σημερινά δεδομένα των μουσικών μεζεδοπωλείων!!!

Πολύ προσεγμένα πιάτα, ωραίος χώρος και το σημαντικότερο απ' όλα:
εξαιρετικό service!!!!!!!!!!! πολύ ευγενικά παιδιά γεμάτα όρεξη και προθυμία να μας εξυπηρετήσουν!!

Όσο αναφορά τώρα στην διασκέδαση, γιατί σήμερα εκτός από το καλό φαγητό έχουμε όλοι ανάγκη να διασκεδάσουμε, η ατμόσφαιρα ήταν μοναδική! Λες και κάναμε γιορτή με τους φίλους μας στο σπίτι! πολύ κέφι, ζωντάνια χαμόγελο όρεξη τόσο από την ορχήστρα όσο και από τους πελάτες που γρήγορα καταλάβαμε ότι δεν ήταν πελάτες απλώς... ήταν θαμώνες!
Ωραία τραγούδια, κάθε είδους για όλα τα γούστα και όλες οι ηλικίες μαζί, μια παρέα τραγουδούσε και χόρευε!

Μπράβο στα παιδιά για την τόσο καλή εικόνα! να συνεχίσουν έτσι και σίγουρα θα έχουν ωραία πορεία!!

Περάσαμε πάρα πολύ όμορφα και φυσικά θα ξαναπάμε σύντομα!!!!