Αυθεντική Ινδική κουζίνα με πιάτα μαγειρεμένα από τους δύο Ινδούς Chef μας σε ένα περιβάλλον που θα σας ταξιδέψει.....

Τρίτη-Πέμπτη 17:00-24:00 Παρασκευή-Σάββατο 14:00-01:00 Κυριακή 13:00-24:00 Δευτέρα Κλειστά

Κάνει delivery
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

13 Ιαν 2017

To indigo βρισκεται στην μπιφτεκουπολη της Γλυφαδας, οπου οι εναλλαγες καταστηματων εχουν πλεον γινει συχνοτατες και δεν περιοριζονται στα κρεατικα.

Η διακοσμηση ειναι ενδιαφερουσα και περναει το ινδικο χρωμα.
Το μαγαζι μεσα ειναι ευρυχωρο.

Υπαρχει ενας μακροσκελης καταλογος, οπου ουσιαστικα πολλα ειναι παραλλαγες του ιδιου πραγματος, πχ κοτοπουλο με απειρους συνδιασμους και σαλτσες.

Τα κυριως γευματα ειναι ευμεγεθη, τα ορεκτικα οχι τοσο.

Δεν ειμαι φιλος της ινδικης κουζινας, και αυτη η επισκεψη δεν μου αλλαξε γνωμη.
Θεωρω οτι ολο και κατι θα βρειτε να σας αρεσει, αλλα προσωπικα δεν ενθουσιαστηκαμε με κατι ενω στα ορεκτικα δεν μας αρεσε τιποτα καθοτι ηταν αμορφες μαζες τηγανισμενες με φυτικο λαδι.

18 Αυγ 2017

Κυριακή απόγευμα περνούσα από Γλυφάδα μόνος -καθώς η κυρά πήρε τα κουτσούβελα και πήγε διακοπές στο νησί, αφήνοντας τον άντρα να δουλεύει- και με μια όρεξη για ινδικό. Έχοντας ξαναπάει στο συγκεκριμένο μαγαζί αρκετές φορές παλαιότερα γιατί μου άρεσε η γεύση του φαγητού και η ποσότητα, η απόφασή μου ήταν εύκολη: IndyGo.

Δυστυχώς τα πράγματα δεν ήταν έτσι όπως τα θυμόμουν και έχουν αλλάξει σαφώς προς το χειρότερο. Ας πάμε από την αρχή:

Χώρος: Η διακόσμηση αποπνέει ινδικό στυλ. Στα πολύ αρνητικά ένας βοώδης ανεμιστήρας δίπλα στα αυτιά μου.

Φαγητό:
- Πίτα κανταχάρ με αποξηραμένα φρούτα (3.90 ευρώ). Η πίτα γινόταν θρύμματα όταν πήγαινες να την κόψεις με τα χέρια.
- "Αρνάκι" με σάλτσα αποξηραμένων φρούτων (11 ευρώ). Η μερίδα ήταν σαφώς μικρότερη από τις άλλες φορές. Το "αρνάκι" μπαίνει σε εισαγωγικά γιατί πιο πολύ σε μοσχάρι μου έφερνε. Η σάλτσα ήταν παντελώς αδιάφορη χωρίς καμία ιδιαίτερη ένταση, άρωμα και γεύση όπως τις άλλες φορές.
- Ποτό: Μάνγκο λάσι (3.50 ευρώ). Σταθερή αξία.

Εξυπηρέτηση: Πρέπει να έτυχα σε εκείνες τις ημέρες όπου "είχε πέσει το σύστημα" και το μηχάνημα με τις πιστωτικές κάρτες δεν δούλευε. Cash only.

Εν κατακλείδι δεν πρόκειται να ξαναπάω στο συγκεκριμένο κατάστημα. Δεν καταλαβαίνω πως τα μαγαζιά "κλωτσούν" τους πελάτες που του τιμούν πηγαίνοντας τόσες φορές μέσα στην κρίση, σερβίροντας κακό φαγητό.

Κρίμα.

29 Μαι 2017

Επισκεφτήκαμε 4 άτομα το Indi go Τρίτη βράδυ για να δοκιμάσουμε την προσφορά που έχουν.

Κάθε Τρίτη-Τετάρτη- Πέμπτη μπορείς να φας με 15 ευρώ το άτομο από ένα μενού με καμιά σαρανταριά πιάτα, σχεδόν όλος ο κατάλογος. Όχι σαν κάτι άλλα "φάε όσο θες" με 10-12 επιλογές.
Τα φαγητά ήταν όλα εξαιρετικά, πήραμε την ποικιλία ορεκτικών με τα παπανταμς, σικ κεμπάπ. κοτόπουλο τίκα, ρέσμι κεμπάπ, 2 νααν, 1 νααν με σκόρδο,1 νααν με κρεμμύδι, κοτόπουλο τίκα μασάλα, κοτόπουλο βινταλού, αρνί τάουα γκόστ, αρνί ρογκαντζός, αλού γκόμπι, 2 ρύζια ατμού, 2 πουλάο και 4 κόκα κόλες και πληρώσαμε 53 ευρώ. Τι άλλο να ζητήσεις?
Η κοπέλα που μας σερβίρισε ήταν συνέχεια εκεί να μας ρωτάει αν θέλουμε κάτι έξτρα.
Πραγματικά ήθελαν να μας κάνουν να μην νιώθουμε άβολα να παραγγείλουμε επειδή μπορούσαμε να πάρουμε όσα πιάτα θέλαμε. Ο ιδιοκτήτης μάλιστα μας πρότεινε να δοκιμάσουμε το αρνί τάουα γκόστ.
Η ποιότητα εξαιρετική σε όλα τα πιάτα που έτσι κι αλλιώς είναι είναι πάντα απλά φοβόμασταν μήπως με την προσφορά η ποιότητα δεν ήταν τόσο καλή. Το ίδιο εξαιρετική.
Είναι ίσως η καλύτερη προσφορά που έχουμε βρει με εκπληκτική σχέση τιμής ποιότητας, ποσότητας και ποικιλίας επιλογών.

ΜΗΝ ΤΗΝ ΧΑΣΕΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έκπτωση μέχρι 20%