ΑΡΩΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ

Μουσικά Μεζεδ/λεία

Αγίας Λαύρας 9 & Μιαούλη, Χαϊδάρι [Χάρτης]

Κάθε μέρα ανοιχτά από το μεσημέρι (13:00μμ μέχρι αργά το βράδυ) Ζωντανή μουσική κάθε Παρασκευή - Σάββατο βράδυ & Κυριακή μεσημέρι
Παροχές:
Δέχεται κρατήσεις Έχει ζωντανή μουσική Έχει δίκτυο Wifi Παροχές για ΑμεΑ Έχει parking Φιλικό προς χορτοφάγους Δέχεται πιστωτική κάρτα Take away Υπάρχει εξωτερικός χώρος Φιλικό για οικογένειες/παιδιά Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

Μουσικά Μεζεδ/λεία - Χαϊδάρι - Αιγάλεω, Αθήνα

Κυριακη μεσημερακι και φιλικο ζευγαρι ειχε κλεισει τραπεζι στο συγκεκριμενο μαγαζι στο Χαιδαρι χωρις να ξερουμε οι υπολοιποι που ειμσταν εκτος περιοχης πολλα πολλα για το μαγαζι.

Οποτε κατα τις μια το μεσημερι μετα τον καφε κατηφορισαμε προς το μαγαζι.
Η θεση του μαγαζιου ακριβως πισω απο το παλατακι στο χαιδαρι οποτε εχει το προνομοιο να εχει θεα στο πρασινο και την πλατεια που ειναι στο πισω μερος του ομονυμου παρκου του Χαιδαριου.
Το μαγαζι εχει μια εισοδο που επιτρεπει να εχεις αποψη για το εσωτερικο του χωρου μια και ειναι ολο τζαμαρια στο μπροστινο μερος. Η εισοδος εχει δυο σειρες τραπεζια που προφανως το καλοκαιρι ειναι το " εξω " του μαγαζιου ( αν δεν βγαζει τραπεζια στον απεναντι χωρο )

Η εισοδος οπως ειπαμε τεραστια εφαμιλη με τον ογκο του κυριως μαγαζιου. Τεραστιος χωρος με πανω απο 30 εως 40 τραπεζια στον κατω οροφο και προφανως τα αντιστοιχα και στον πανω οροφο που μαλλον διατειθεται για γαμους βαφτισεις και οτι αλλη εκδηλωση υπαρχει. Η πιστα με την μουσικη στον ενα ακρο του μαγαζιου με πολυ καλη ηχητικη να μην ενοχλει τους θαμωνες.

Στο βαθος του μαγαζιου υπαρχει προφανως η κουζινα και ενα παγκος υποδοχης των φαγητων και διπλα οι πορτες με τις τουαλετες. Ενα μαγαζι γενικα τεραστιο και αχρωμο χωρις καποια διακοσμηση ιδιαιτερη που θα σχολιασεις. Απλα ενα πολυ μεγαλο μαγαζι.

Με το που μπαινεις στο μαγαζι η υποδοχη ειναι παρα πολυ καλη με την κοπελα που σερβιρει να σε τοποθετει κατευθειαν στο τραπεζι σου και με το χαμογελο να μην λειπει γενικα απο τα παιδια που εξυπηρετουν στο μαγαζι. Με το που καθεσαι δε στο τραπεζι τα κουβερ και το ψωμι θα ερθουν σχετικα αμεσα οπως και η παραγγελεια που ερχεται σε αξιοσημειωτα γρηγορο χρονο. Αξιοσημειωτη ισως και η ταχυτητα που αντιλαμβανοντε το σηκωμενο χερι παρα την βαβουρα της μοιυσικης ( με την καλη εννοια ) και το αχανες του μαγαζιου. Γενικα μιλαμε για ενα πολυ αξιολογο σερβις που παρ'ολο που το μαγαζι δεν ειναι επανδρωμενο με εμπειρους σερβιτορους αλλα νεα παιδια δεν εχει σε τιποτα να ζηλεψει μαγαζια με πολυ εμπειροτερο προσωπικο.

Ας ασχοληθουμε τωρα και με την γευση του μαγαζιου που μαλλον ειναι και το ατου του γιατι και απο το δικο μας τραπεζι αλλα και απο τα υπολοιπα δεν παρατηρησα καποια δυσαρεσκεια.

Πρωτο Τ Ε Λ Ε Ι Ο πιατο μια απλη τυροκαυτερη που ειναι οντως απιστευτη σε υφη και γευση. Αρκουντως πικαντικη με τοση οση πιπερια χρειαζεται στο πιατο ωστε το ντιπ να ξεφευγει απο τις κοινοτυπες τυροσαλατες που σερβιρουν στα πιο πολλα μαγαζια και τις βαφτιζουν τυροκαυτερες. Θεωρω οτι κατασκευαζεται στο μαγαζι και δεν ειναι ετοιματζιδικη. Καθαρο 5/4 για το αγαπημενο πιατο.

Δευτερο πιατο μια σαλατα με το ομονυμο ονομα του μαγαζιου που εκτος του τεραστειου της μεριδας ( αρκετο για 6-8 ατομα ) ηταν δροσερη ολοφρεσκη και με μια πολυ απαλη σως που αφηνε μια γενικα υπεροχη επιγευση. Τα flakes τυριου που σκεπαζαν την σαλατα εδιναν την τελικη πινελια στο πολυ καλο. Κι εδω επαξια 4/4

Τριτο πιατο μια μεριδα τυρολουκουμαδες που το μονο μειον τους που μπορει καποιος να τους χρεωσει ειναι το οτι ηταν 5 στο πιατο για 6 ατομα. Σαφως βεβαια αυτη ηταν η μεριδα αλλα και εδω το μεγεθος η γευση και η παρουσια ηταν ιδιαζοντα. Καθε μπουκια ελιωνε κυριολεκτικα στο στομα. Απιθανοι ειδικα για τους λατρεις των τυροκομικων.4/4 κι εδω ευκολα

Τεταρτο πιατο μια τριλογια σαγανακια που ειχε τρια σαγανακια σε ενα πιατο απο τρια ειδη τυριων. Χωρις να μπορω να πω τι ηταν τα αλλα δυο τυρια περαν του κλασσικου σαγανακιου που ηταν ευκρινες παρα ταυτα θα πω οτι ηταν και τα τρια υπεροχα γευστικοτατα και τελεια ψημενα με μια φανταστικη κρουστα. Χωρις να κουρασω 4/4 κι εδω.

Πεμπτο πιατο ενα σαγανακι με πατατα μπεικον και τυρια προφανως για να κανει αυτη την υπεροχη κρουστα πανω απο την πατατα. Φανταστικο κι αυτο και σαν εμφανιση και σαν γευση.... ιδιαιτερα σαν γευση.4/4 για να μην κουρασω

Επομενο πιατο μια μεριδα πανσετακια ναζιαρικα που δεν ξερω τι ναζι μπορουσαν να πουλησουν αλλα απο γευση τα σπαγανε. Ιδανικο ψησιμο ιδανικο σερβιρισμα ολα τελεια. Ειναι απο τους τελειοτερους μεζεδες του μαγαζιου. Και το κρεας αν και πανσετα ηταν υπεροχο και χωρις το τρελλο λιπος.5/4 κι εδω

Επομενο πιατο που σιγουρα ηταν στο κλιμα και πνευμα των προηγουμενν μια μεριδα "κοτοφωλια" ( η καπως ετσι ) που ηταν ενα κοτοπουλο κομενο σε μπουκιτσες αψογα μαγειρεμενες σερβιρισμενες πανω σε πατατες κομμενες ροδελες τεραστειες που εφιαχνε ενα φανταστικο συνο που εδινε επισης μια τελεια μεριδα μεζε για το κρασι και την μπυρα. Κι αυτο προτεινεται στον οποιο θελει ενα πολυ καλο πιατο.4/4 τελειο

Επομενο πιατο ηταν το ψαρονεφρι με καραμελωμενα κρεμυδια. ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εδω θα βρω σφαλμα. Τα κρεμμυδια μπορουσαν να εχουν καραμελωθει καλυτερα και να μην εχουν μεινει τοσο ωμα. Αυτο δεν χαλαει σε καμια περιπτωση το τελεια ψημενα ψαρονεφρι αλλα θα μπορουσε ο μαγειρας να τα αφησει 2 λεπτα παραπανω και να πετυχει το τελειο γκουρμε πιατο. Ενα ψαρονεφρι δε που δεν εχει να ζηλεψει σε τιποτα στο ψησιμο το κρεας κα την εμφανιση οποιοδηποτε πιατο του Λαζαρου η του Σκαρμουτσου. Περαν του ατοπηματος των κρεμυδιων ( που μικρο ρολο παιζανε στο πιατο ) 4/4 κι εδω

Επομενο πιατο ( που τελειωμο δεν ειχανε ) μια τηγανια συκωτακια που τα σερβιρανε με ρυζι κιτρινο πολυ καλα μαγειρεμενο. Τα δε συκωτακια ηταν κατι λιγοτερο απο το τελειο. Χωρις να τους λειπει η γευση και χωρις να εχουν καποια ελλειψη θεωρω οτι ισως να θελανε λιγο παραπανω τηγανισμα. γΙ αυτο και μονο θα θεωρησω οτι εδω μπορει να μπει ενα τριαρι για να μην γινω κουραστικος με τα τεσσαρια, αλλα χωρις αυτο να μπορει να επιρεασει σαφως το γενικο τεσσαρι της γευσης του μαγαζιου.

Ακομα ενα τριαρι θα βαλω στο υπεροχο εμφανησιακα πιατο της μοσχαρησιας μπριζολας με σαλτσα κρασιου που σαφως αν και δεν ειχε καποια ευκρινη ατελια δεν νομιζω οτι δεν εχω φαει καλυτερη στην ζωη μου. Οποτε ενα 3/4 ειναι αρκετο.

Και θα τελειωσω με το τελευταιο τεσσαρι που ειναι μια Υ Π Ε Ρ Ο Χ Η μελιτζανα κατι σαν παπουτσακι που ειχε μεσα τυρια και χιλια αλλα καλουδια που σαφως ελιωνε στο στομα και ειχε μαγειρευτει κα ψηθει τοσο καλα που δεν εβγαζε καμια ατελεια η πικριλα. Καθαρο 4/4 και εδω

Σαφως το κερασμα απο μια τριλογια γλυκων εκλεισε επαξια το υπεροχο γευμα

Πριν κλεισει ολη η ιστορια γευσεις θα διευκρινισω οτι ολες οι μεριδες ηταν ΤΕΡΑΣΤΕΙΕΣ μαλλον απορροια του ογκου του μαγαζιου. Σε καμια περιπτωση στο συγκεκριμενο μαγαζι δεν θα μεινεις νηστικος ουτε απο γευση ουτε απο ποσοτητα.

Για ολα αυτα μαζι με αρκετο κρασι ( πολυ καλης ποιοτητας ομολογουμενως ) και κατι μπυρες ο λογαριασμος για 6 ατομα ηταν περι τα 115 ευρω που χαρακηριζεται απο τιμιος εως αξιοπρεπεστατος.

Εγω προσωπικα με την πρωτη ευκαιρια θα ξαναπαω σε αυτο το μαγαζι και μακαρι το παραδειγμα αυτου του μαγαζιου να το ακολουθουσαν και αλλα κεντρα εστιασης σε θεμα ποιοτητας τιμης και ποσοτητας μεριδων.

Μουσικά Μεζεδ/λεία - Χαϊδάρι - Αιγάλεω, Αθήνα

Βρέθηκαμε μεσοβδόμαδα με μεγάλη παρέα στο "Άρωμα Ελλάδος". Γενικά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση.

Γεύση: 3/4
Είχε κανονίσει εξαρχής ένας εκ της παρέας να μας σερβίρουν κάποια πιάτα έναντι της τιμής των 15 ευρώ το άτομο. Οπότε τιμές δε γνωρίζω για το καθετί. Όταν φτάσαμε μας έφεραν ψωμί, νερό καθώς και κρασί. Αμέσως μετά μας έφεραν τα ορεκτικά που ήταν τυροκροκέτες( πολύ νόστιμες), ντοματοκεφτέδες(αρκετά καλοί), κολοκυθοκεφτέδες(λίγο αδιάφοροι), τηγανιά λαχανικών (μέτρια), τζατζίκι, τυροκαυτερή και σαλάτες. Η μια ηταν χωριάτικη και η αλλη μαρουλοσαλάτα(όχι κάτι συγκλονιστικό αλλά μια χαρά).

Στη συνέχεια μας έφεραν μια ποικιλία κρεατικών που περιείχε μπιφτεκάκια, κοτόπουλο, λουκάνικα και χοιρινά μπριζολάκια(απίστευτα μαλακό το χοιρινό). Συνοδεύονταν από πατάτες τηγανιτές. Στο τέλος μας κέρασαν κορμό σοκολάτας και μπανόφι με παγωτό καϊμακι(αρκετά καλά). Επειδή δεν είδα τον κατάλογο δε γνωρίζω αν ονομάζονται έτσι τα πιάτα. Όλα ήταν καλά χωρίς να με συγκλονίσει, βέβαια, κάτι.
Εξυπηρέτηση: 4/4.
Ελάχιστες φορές χρειάστηκε να ζητήσουμε κάτι. Οι σερβιτόροι ήταν άψογοι.
Χώρος: 3/4

Ο χώρος ήταν πολύ όμορφα διακοσμημένος, καθαρός και προσεγμένος. Εμείς καθήσαμε έξω και ήταν πολύ όμορφα. Έχει θεά και στο πάρκο και ξεκουράζεται το βλέμμα σου. Θα εβαζα 4/4 αν είχε και καμία παιδική χαρά για τα παιδιά. Είναι πολύ καλή επιλογή για οικογένειες γιατί έχει και το πάρκο απέναντι για μεγάλα παιδιά αλλά τα μικρά δε μπορείς να τα απασχολήσεις κάπου.

Αν άξιζε τα λεφτά του; Εννοείται! Φάγαμε καλά και ήπιαμε αρκετά. Για 15 ευρώ το άτομο σίγουρα αξίζει!

Μουσικά Μεζεδ/λεία - Χαϊδάρι - Αιγάλεω, Αθήνα

Σαββατο βραδυ παραμονη τελευταιας αποκριας ψαχναμε να βρουμε μαγαζι να παμε και να εχει και μουσικη, αφου δε βρισκαμε τιποτα, μια φιλη προτεινε το στγκεκριμενο μεζεδοπωλειο γιατι ειχε ακουσει καλες γνωμες απο αλλους γνωστους! Ηταν το μονο που ειχε διαθεσιμο τραπεζι οποτε δεν το πολυσκεφτηκαμε και καταληξαμε σ αυτο!

Ο χωρος σχετικα ανετος η διαρυθμιση θυμιζε λιγο μικρογραφια μπουζουκιων αφου τα τραπεζια ηταν τοποθετημενα καθετα προς την ορχηστρα! Επικρατουσε οχλαγωγια απο τη δυνατη μουσικη πριν αρχισει η ορχηστρα συν οι δυνατες ομιλιες του κοσμου! Οι σερβιτοροι ομως προθυμοι και χαμογελαστοι ηταν παντα σ ετοιμοτητα να εξυπηρετησουν τον κοσμο!

Ας ερθουμε ομως στο κυριως θεμα που ειναι το φαγητο, οι γευσεις ηταν καλες σχετικα αλλα για τα δικα μου γουστα ηθελα περισσοτερο αλατι κατα το μαγειρεμα χωρις να χρειαζεται να εχω την αλατιερα διπλα μου, ενταξει αυτο ειναι δικη μου παραξενια δεν σημαινει οτι το φαγητο δεν τρωγοταν! Πηραμε τηγανιά η οποια ηταν αρκετα νοστιμη αλλα ηθελε λιγο λεμονι παραπανω, ο μπεκρη μεζες νοστιμος και αυτος οπως και το λουκανικο το οποιο ηταν καυτερο και μου αρεσε ιδιαιτερως! Η φαβα ενδιαφερουσα με καραμελωμενα κρεμμυδια, αδιαφορο βρηκα το πιατο με κοτοπουλο και μουσταρδα, το οποιο δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο!

Οι σαλατες ως γνωστο πλεον σε ολα τα μαγαζια ειναι πανομοιοτυπες, αυτο που κοιτας ειναι αν ποσοτικα ειναι ικανοποιητικες σε συγκριση με αλλα μαγαζια, σ αυτο ηταν σε καλη ποσοτητα και "ζωντανες"! Επισης οι πατατες ηταν φρεσκες και καλοτηγανισμενες, νοστιμοι και οι ντοματοκεφτεδες αλλα μαλλον προετοιμασμενοι και περασμενοι απο τα μικροκυματα, σημαντικο αυτο για ενα μαγαζι να σου τα φερνει καυτα και οχι απλα ζεσταμενα!

Απο τιμες τωρα το βρηκα λογικο για την εποχη, οχτω ατομα με πολυ κρασι και πολλη ρακη, τα οποια ηταν εξαιρετικα πληρωσαμε 150 ευρω! Οσο για την ορχηστρα ηταν εξαιρετικη, καλες φωνες και το προγραμμα τους προσεγμενο με επιλογες που ανεβαζαν το κεφι οσο περνουσε η ωρα! Κλεινοντας θα το προτεινα για οσους θελουν να βγουν για γλεντι χωρις να αποζητουν το κατι παραπανω απο ενα μεζεδοπωλειο!

Μουσικά Μεζεδ/λεία - Χαϊδάρι - Αιγάλεω, Αθήνα

Έκανα ένα τραπέζι Κυριακή μεσημέρι σε 27 άτομα ( 17 ενήλικες & 10 παιδιά) μετά τη βάπτιση του γιου μου ( δεν έκανα μενού αλλά ένα κανονικό τραπέζι φαγητού με λίγους φίλους). Δεν είχα ξαναπάει ποτέ εκεί και ουσιαστικά παραγγείλαμε τυχαία ότι πήραμε, αλλά ήταν τελικά πολύ καλή επιλογή αν και τυχαία από το internet. Βοήθησαν πολύ οι κριτικές σας, για αυτό και σας καταθέτω και τη δική μου.

Τα ορεκτικά του μαγαζιού( τουλάχιστον όσα επιλέξαμε) είναι πάρα πολύ καλά, πολύ νόστιμα, καλές ποσότητες και σε καλή τιμή 4-6 € κυμαίνεται το ορεκτικό πιάτο. Πήραμε παστουρμαδόπιτα (σε εκπλήσσει πολύ ευχάριστα), τυρολουκουμάδες (τελειοι), φουρνοπατάτα γεμιστή ( φανταστική), τζατζίκι, τυροκατευρή (πολύ καλή), ντοματο & κολοκυθοκεφτέδες πολύ ωραίοι και από σαλάτες χωριάτικη και αρωμα ελλάδος η οποία ήταν εξαιρετική πολύ μεγάλη και εντυπωσιακή.

Γενικά τα ορεκτικά μας σερβιρίστηκαν πολύ γρήγορα και ήταν καυτά!!! Οι καλεσμένοι μου ήταν ενθουσιασμένοι - το ένα ήταν καλύτερο από το άλλο πιάτο. Έφευγε και το δικό μου άγχος και χαιρόμουν πολύ καθώς δοκίμαζα κι εγώ πρώτη φορά μαζί τους.

Σαν κυρίως πιάτο κεντρικά πήραμε ποικιλίες κρεάτων μεγάλες οι οποίες ήταν αρκετά καλές και ό, τι δοκίμασα ( μπιφτέκι και χοιρινό φιλετάκι) ήταν αρκετά καλό. Προσωπικά πιστεύω πως μπροστά στα πρώτα πιάτα ( ορεκτικά) οι ποικιλίες έχαναν και αν θα ξαναπάω θα έπαιρνα ορεκτικά και με κρεατικά και όχι ποικιλία - αυτή είναι πιο κονσέρβα και την τρως παντού. Ο χαρακτήρας της κουζίνας τους είναι στα ατομικά και τα ορεκτικά πιάτα - είναι μεζεδοπωλείο καθαρά εξαλλου όχι ψητοπωλείο.

Το κρασί τους ήταν χύμα και ειδικά το λευκό ήταν ημίγλυκο και εκπληκτικό - ουδείς παραπονέθηκε την επόμενη για πονοκέφαλο και πραγματικά ήπιαμε αρκετά.

Το μουσικό πρόγραμμα ήταν πάρα πολύ καλό, τα τραγούδια ένα κι ένα - κι ο τραγουδιστής πολύ ωραία φωνή - γενικά υπήρχε πολύ ωραίο κέφι και αυθόρμητο - καθόλου σκυλάδικο και πολύ διασκεδαστικό που απογείωνε τον κόσμο - χορεύεις κιόλας!

Τα γκαρσόνια ευγενέστατα και συνεπέστατα - άμεση εξυπηρέτηση με το χαμόγελο στα χείλη.

Στα Επιπλέον Συν
1. Βρίσκεις πάντα πάρκιν
2. Εάν έχετε παιδιά ιδανικό - απέναντι υπάρχει μια απέραντη πλατεία με γκαζόν όπου τα βλέπετε που παίζουν
3. Πολύ καλός εξαερισμός - δεν καταλαβαίνεις τσιγάρο
4. Ωραίος χώρος ευχάριστος και όχι στριμωγμένος
5. Το λικεράκι υποδοχής

Στα Πλην
1. Δεν έφεραν γλυκάκι ή φρούτο - είχα βέβαια 2 μικρά κουτιά Despina από τη βάπτιση αλλά θεωρώ ότι ένας λογαριασμός 400 € δικαιούται ένα φρουτάκι ή γλυκάκι όπως και να έχει. Δεν μας προσέφεραν και εμείς αρνηθήκαμε... αυτό σαν μια μικρή παράλειψη.

2. Ο αρχικός λογαριασμός που μας ανακοινώθηκε δεν ήταν σωστός, οπότε και έγινε επαναληπτικά ο υπολογισμός και διορθώθηκε το λάθος. Δεν θεωρώ ότι έγινε εσκεμμένα αλλά πάνω στην τρέλα της δουλειάς τους - εξάλλου παντού και πάντα πρέπει να ελέγχουμε τί ακριβώς πληρώνουμε και τί έχουμε συμφωνήσει. Απόδειξη κόπηκε κανονικά όταν τους ζητήθηκε.

Εν κατακλείδι, είναι μια πολύ ωραία γευστική και ακουστική επιλογή για να πάει κανείς- σίγουρα θα ξαναπάμε και εμείς και το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Οι καλεσμένοι μας πραγματικά το ευχαριστήθηκαν και μας το είπαν και τις επόμενες ημέρες πόσο τους άρεσε το φαγητό κυρίως τα ορεκτικά και πόσο ωραία πέρασαν.

Μουσικά Μεζεδ/λεία - Χαϊδάρι - Αιγάλεω, Αθήνα

Πήγαμε στο ΑΡΩΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ το Σάββατο 02/01. Μόνο καλή εντύπωση έχω για το συγκεκριμένο μαγαζί. Χώρος ζεστός και φιλικός, προσωπικό ευγενέστατο και εξυπηρετικότατο, λικέρ ρόδι καλοσωρίσματος, εξαιρετικά πιάτα και καταπληκτική ορχήστρα, ωραίες φωνές, ιδανικό μουσικό πρόγραμμα..

Πραγματικά δεν θέλαμε να φύγουμε.. Αναφορικά με τα πιάτα. Πήραμε κολοκυθοκεφτέδες, χειροποίητοι γευστικότατοι, σαλάτα ντάκο καλή ευπαρουσίαστη, παστουρμαδόπιτα μοναδική, πατάτα φούρνου εξίσου νοστιμότατη με κρέμα γάλακτος τυριά και μπείκον και μάλιστα σου σερβίρει δύο πατάτες αντι μιας όπως έχουμε συνηθίσει στα υπόλοιπα μαγαζιά, και ψαρονεφρι με καραμελωμένα κρεμμύδια, νόστιμο ίσως ήθελε λίγο παραπάνω αλάτι. Γενικά οι μερίδες πλούσιες και εύγευστες και οι τιμές στα κυριως 7-9 ευρώ και στα ορεκτικά 5-6 ευρώ. Η ποικιλία κρεατικών που είδα στα άλλα τραπέζια ήταν πραγματικά μεγάλη και κοστίζει 16-17 ευρώ.

Κρασί πήραμε χύμα κόκκινο ημίγλυκο και νομίζω ήταν το ωραιότερο κρασί που έχω πιει, σου αφηνε αίσθηση ροδιού... Επιπρόσθετα δεν θα μπορουσα να μη σχολιάσω τις εξαιρετικές και προσεγμένες τουαλέτες που είναι έργο τέχνης΄πραγματικά και το γεγονός ότι έχουν και παιδική τουαλέτα με μικρό λεκανάκι όπως αυτά που έχουν στους βρεφονηπιακούς σταθμούς!! εξαιρετική ιδέα δεν έχω συναντήσει πουθενά κάτι παρόμοιο στην Ελλάδα.

Τέλος υπήρχε πολύ καλός εξαερισμός, αν και τα ρούχα μας μυρίζαν τσιγαρίλα το άλλο πρωι, μέσα στο χώρο ούτε καπνό έβλεπες ούτε μύριζες! μπραβο στα παιδιά εξαιρετική δουλεια θα γίνει στέκι σίγουρα!

Μουσικά Μεζεδ/λεία - Χαϊδάρι - Αιγάλεω, Αθήνα

Το Άρωμα Ελλάδος είναι ένα μεζεδοπωλείο που έχει δημιουργηθεί με πολλή προσοχή και φροντίδα σε έναν πολύ ευχάριστο, άνετο και πολύ ωραία διακοσμημένο χώρο.

Τα θετικά του είναι:

Καταρχάς το φαγητό, ήταν πολύ γευστικό. Οι τιμές σχετικά προσιτές για τα δεδομένα της κρίσης, ενώ οι μερίδες ήταν πλούσιες και πολύ ωραία διακοσμημένες (γιατί όπως και να το κάνουμε όταν βλέπεις ένα ευπαρουσίαστο γεύμα σου ανοίγει την όρεξη). Να δοκιμάσετε οπωσδήποτε κοτόπουλο αλά κρεμ, απλά... δεν υπάρχει!!!

Εμείς που ήμασταν παρέα τριών ατόμων πήραμε: Μια μερίδα κοτόπουλο αλά κρεμ, μια ποικιλία κρεατικών, μια πατάτες, μια σαλάτα με μαρούλι, φέτα, ελιές και ντομάτα, σερβιρισμένη σε φωλιά από ντάκος, μισό κιλό κρασί και μια πορτοκαλάδα και όλα αυτά με 45,50 ευρώ!

Η εξυπηρέτηση ήταν πολύ καλή, αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι κάποια στιγμή χρειάστηκε να πούμε σε έναν από τους σερβιτόρους δυο-τρεις φορές αυτό που θέλαμε. Ο σερβιτόρος όμως στον οποίο κάναμε την παραγγελία ήταν άκρως ευγενικός, εξυπηρετικός, χαμογελαστός και με το καλαμπούρι του. Μάλιστα, εκτός από το εξαιρετικό λικεράκι που μας κέρασαν πριν το φαγητό μας πρότεινε να μας φέρει να δοκιμάσουμε το κρασί προτού το παραγγείλουμε.

Στο τέλος μας σέρβιραν μια γευστικότατη πορτοκαλόπιτα με παγωτό καϊμάκι

Τα αρνητικά του:

Το φαγητό ήταν λίγο τσιμπημένο στο αλάτι, τουλάχιστον στο κοτόπουλο που παραγγείλαμε, χωρίς ωστόσο να ενοχλεί ιδιαίτερα.

Η ηχητική του χώρου είναι πολύ κακή, με αποτέλεσμα εμείς που καθόμασταν στα πιο πίσω τραπέζια να μην ακούμε καθόλου καλά την ορχήστρα!!

Συμπέρασμα, αξίζει στα σίγουρα να το επισκεφτεί κάποιος, να δοκιμάσει τις υπέροχες γεύσεις του μαγαζιού και να θαυμάσει φυσικά την υπέροχη πλατεία Χαϊδαρίου, η οποία το βράδυ είναι εκπληκτική!

Ελπίζω να σας βοήθησα!