Ο ΜΕΞΙΚΑΝΟΣ
Μεξικό - Κούβα

Γκάζι

Το εστιατόριο έχει σηματοδοτηθεί ως κλειστό. Δείτε άλλες καταχωρίσεις με το ίδιο όνομα/τηλέφωνο: Ο ΜΕΞΙΚΑΝΟΣ, Μεξικό - Κούβα, Ζωγράφου - Γουδή

Οι πλούσιες λατινοαμερικάνικες γεύσεις, η φιλική εξυπηρέτηση και ο ζεστός, κεφάτος χώρος που αγαπήσατε, τώρα και στο Γκάζι! Ο Μεξικανός σας υποδέχεται στο νέο του εστιατόριο σε μια από τις πιο ζωντανές γωνιές της Αθήνας.

Δευτέρα έως και Πέμπτη 6:00 μ.μ. - 2:00 π.μ., Παρασκευή έως και Κυριακή 2:00 μ.μ. - 3:00 π.μ.

Έχει ζωντανή μουσική
Υπάρχει εξωτερικός χώρος
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά

26 Ιούλ 2016

Κακό φαγητό που σου δίνει την αίσθηση ότι όλα είναι προμαγειρεμένα και ξαναζεσταμένα.

Μου έκανε πολύ κακή εντύπωση και με έβαλε σε σκέψεις το πιάτο με κοτόπουλο και κάκτο που τα κομμάτια κοτόπουλου ήταν μισά σε κύβους και μισά ξασεμένα. Όσα φαγητά ήταν με ζύμη ή τορτίγια ήταν πανιασμένα και πολύ κακά στην όψη.

19 Νοε 2015

Ηταν απο εκείνα τα Σαββατόβραδα που λες μωρέ να αφήσω το παιδί στην γιαγιά του, να πάρω τον σύζυγο να πάμε σε ενα μεξικάνικο με live να ξαναθυμηθούμε τα του μήνα του μέλιτος! Και ατυχώς επιλέγεις να κάνεις κράτηση στον Μεξικάνο.

Το περιβάλλον παγωμένο στην κυριολεξία με ωραίο στολισμό βέβαια. Είχε και πάνω πατάρι που δεν πήγαμε, φαντάζομαι κάτι παραπλήσιο θα ήταν. Το μαγαζί γεμάτο κόσμο κυρίως φοιτητικό κ μεγάλες παρέες που έδινε ωραία νότα στο μαγαζί.

Κάτσαμε στις 09*45 και ήρθε η σαλάτα φαχίτα (που ήταν και το μόνο πιάτο που άξιζε) στις 10*20. Ορεκτικό ποικιλία ενα δεκάλεπτο αργότερα μαζί με κάτι τρισάθλιες πατάτες κατεψυγμένες λαδερές, με ενα άγευστο τυρί λιωμένο απο πάνω και ωμά κομματάκια μπέικον.

Τα 2 κυρίως επίσης αδιάφορα με τελείως διαφορετική περιγραφή στον κατάλογο αλλα με παραπλήσια γεύση κ το πιατο να τσουρουφλίζει απο το microwave.

Γενικά κάκιστης ποιότητας φαγητό και προχειρότητα παντου.
Το σέρβις υπερβολικά αργό δε. Ζητήσαμε μόνοι μας κατάλογο αφου είχαμε κάτσει πόση ώρα, ζητήσαμε μια sour creme με την προσγείωση των κυρίως, η οποιά δεν ήρθε ποτέ και 2 φορές τον λογαριασμό! Τα ζώα μου αργά γενικώς. Ενω απο οτι καταλάβαμε η δικιά μας παραγγελία έπρεπε να δωθεί μετά απο 2 τραπέζια που είχαν κάτσει πριν απο μας κ τους είπε ο σερβιτόρος πως δεν έγινε κάτι, απλά δεν τους είδε. Πάλι καλά που δεν τους μάλωσε κιόλας.

Το live η τελευταια πονεμένη ιστορία. Ενας κύριος με στολή μας είπε 4 τραγούδια κ μετα ευχήθηκε καλή μας νύχτα. Τα 2 τραγούδια με κιθάρα και τα άλλα 2 να τραγουδάει πάνω στην μουσική του cd player. Απαράδεκτο, με αποκορύφωμα το οτι μας έλεγε το πρωτο τραγούδι μετά ανέβαινε να το πει κ σε αυτούς στο πατάρι κ μετά ξανακατέβαινε και τούμπαλιν! Γελοίο απλά.

Για την ολη ανωτέρω εμπειρία μαζί με 2 ποτήρια μπύρα και μισό κιλο σαγκρια δώσαμε 72 ευρω.

Υπάρχουν πολύ καλύτερα μεξικάνικα τύπου Amigos που θέλαμε να αποφύγουμε για κάτι διαφορετικο αλλα την πατήσαμε.

09 Μάρ 2016

Πολύ ωραίος χόρος, το φαγητό όμως οχι τόσο ποιοτικό. Burrito με λαχανικά και είχε κονσερβα και μανιτάρια και αρακά και καλαμπόκι. Φυσικά πάρα πολύ τσιμπημένο για τόση κονσέρβα.

30 Νοε 2015

Ομορφος χωρος! Το φαγητο ειναι πολυ νοστιμο και τα κυριως πιατα ειναι υπεροχα, τεραστιες μεριδες και πεντανοστιμα, επισης οι σαλατες ειναι αρκετα χορταστικες και ειναι ολα προσεγμενα και ομορφα.

Το μονο κακο ειναι οτι ειναι τσιμπημενες οι τιμες τα κυριως εχουν απο 12 ευρω και ανω.