Γεύσεις Ανατολής που έρχονται στο πιάτο σας με πολλή αγάπη και μεράκι!!

Πιστοί στην παράδοση, Κάθε Δευτέρα και Τετάρτη σας λέει τον καφέ η Ανθούλα μετά τις 18:30!

και Την Πέμπτη σας ρίχνουμε τα χαρτιά!!

Παρασκευή τραγουδάμε παρέα, χωρίς μικρόφωνα, με κιθάρα και μπουζούκι!!

Σάββατο βράδυ και Κυριακή μεσημέρι έχουμε ζωντανή μουσική με έντεχνα, λαϊκά και ελαφρολαϊκά τραγούδια..!

Κάθε Δευτέρα και Τετάρτη σας λέει τον καφέ η Ανθούλα μετά τις 18:30! Πέμπτη σας ρίχνουμε τα χαρτιά!! Παρασκευή τραγουδάμε παρέα, χωρίς μικρόφωνα, με κιθάρα και μπουζούκι!! Σάββατο βράδυ και Κυριακή μεσημέρι έχουμε ζωντανή μουσική!

Έχει ζωντανή μουσική
Έχει parking
Φιλικό προς χορτοφάγους
Take away
Ξεχωριστός χώρος για καπνίζοντες
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις

24 Φεβ 2017

Σαββατόβραδο πήγαμε παρέα 10 ατόμων στο πολυδιαφημισμένο Άρωμα Πόλης που βρίσκεται στη γειτονιά μας. Κράτηση 15 ημέρες πριν και καθίσαμε στο χειρότερο τραπέζι που έχω καθίσει ποτέ στις εξόδους μου. Στο κάτω επίπεδο μη καθίσετε ποτέ!!!!

Ένα μακρινάρι τραπέζι, διάσπαρτοι όλοι μας, η τζαμαρία δίπλα μας να βάζει μέσα όλο το κρύο του Σχιστού και το κλιματιστικό απέναντι να ιδρώνει τους μισούς από εμάς. Δεν βλέπαμε απολύτως τίποτα εκτός από 2 τυχερούς που είχαν οπτική πρόσβαση ανάμεσα από τις κολώνες στους τραγουδιστές.

Εδώ λοιπόν υπάρχει ένα δίδυμο από τους οποίους ο ένας προσπαθεί να σώσει την παρτίδα και η <> να παίζει με τους θαμώνες, να σκοτώνει όλα τα τραγούδια κραυγάζοντας τις πιο πολλές φορές και γενικά να σου σακατεύει τα νεύρα. κρίμα γιατί δείχνει πολύ επικοινωνιακός και η σάτιρα που προσπαθεί να κάνει είναι πολύ χαμηλού επιπέδου.

Αφήνοντας στην άκρη λοιπόν τα αρνητικά να πω ότι το σέρβις ήταν άψογο και οι σερβιτόροι σαΐνια. Το φαγητό καλό και οι 3 διαφορετικές σαλάτες που πήραμε τέλειες. Το μαντί ήταν διαφορετική συνταγή από αυτή που ξέρω αλλά ήταν εξίσου καλό. Καλό επίσης και το χύμα κρασί (λευκό και κόκκινο). 10 άτομα με κυρίως πιάτα, τρεις σαλάτες, ορεκτικά και αρκετό κρασί πληρώσαμε 198 €. καλή σχετικά τιμή. αν θα ξαναπάω; μάλλον όχι γιατί τα αρνητικά ήταν πολλά και φύγαμε δυσαρεστημένοι όλοι!!!!!

Βρεθήκαμε για πρωτη φορά και εμείς παρέα δύο ατόμων μια Κυριακή του Δεκέμβρη μεσημεράκι στο άρωμα πόλης στο Κερατσίνι.
Συνοικιακο ταβερνάκι που μπαίνοντας θα σου θυμίσει κάτι από τα παλιά. Σεμεδάκια σε κάδρα ωραία διακοσμημένα ραφακια, φαίνεται να είναι οικογενειακή υπόθεση και όντως σου βγάζει μια αύρα πολίτικη και μικρασιάτικη.

Το μαγαζί ήτανε ήδη γεμάτο και αφού ερχόμασταν από την άλλη άκρη της Αθήνας είχαμε κλείσει τραπεζάκι και μας βάλανε στην άκρη κοντά στο ταμείο. Και τα 4 φαγητά που παραγγείλαμε ήτανε καλομαγειρεμένα και καλοψημένα οπως και έτσι έπρεπε για να δικαιολογηθούν και κάπως και οι τιμές του καταλόγου που είναι 1-2 ευρώ παραπάνω απ ότι συνηθίζεται σε άλλα μαγαζιά τη δεδομένη εποχή. Γουρουνάκι γεμιστό δηλαδη χοιρινό τυλιγμένο με μπέικον σε ρολό, αρνάκι γκιούλπασι επίσης σε ρολό, πατάτες τηγανιτές, κολοκυθάκια και μελιτζάνες τηγανητές.

Εδω θα φας κάτι πιο σπιτικό από απλα μπριζολάκια, θα φας χουνκιαρ μπεγιεντι μοσχαράκι με πουρέ μελιτζάνας αλλα σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογείται να χρεώσεις 3 λαχανοντολμάδες σε ενα πιάτο 7 ευρώ.

Το μαγαζί είχε ήδη αρκετές παρέες και την ώρα που ήρθαμε εμείς ήρθαν και άλλες. Παρόλο που παραγγείλαμε πρώτοι από κάποιους περιμέναμε με το ρολόι 40 λεπτά να μας έρθουν τα κυρίως πιάτα. Υποθέτω πως δεν υπήρχε πολύς χώρος στην κουζίνα ωστόσο το ιδανικό είναι να τηρείς προτεραιότητα με τους πελάτες.

Απο ευγένεια και μόνο πιστεύαμε ότι θα μας κερνουσαν το επόμενο μισό κιλό κρασί που παραγγείλαμε πράγμα που δεν έγινε. Το φαγητό έχει "αρωμα πόλης "ωστόσο η εξυπηρέτηση είναι μέτρια καθώς δε συνδυάζεται καθόλου με πολίτικη φιλοξενία και ζεστασιά.

Ακόμα κ ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού σου μιλάει στον ενικό σαν να ειστε φιλαρακια απο το στρατο και περιορίζεται σε κρυα αστεία ως μια προσπάθεια απόκτησης οικειότητας με τον πελάτη.

Δεν φτάνει μόνο να έχεις τις καλύτερες μαγείρισσες στην κουζίνα και μια καλη μουσική κομπανία που κρατάει το κέφι του κόσμου αλλά απαιτείται να διαθέτεις και φιλόξενο ύφος την ίδια στιγμή που κ σε αλλά μαγαζιά γεύεται εξίσου καλό φαγητό και σε καλύτερες τιμές.