"Σε ένα περιβάλλον που θυμίζει παλιά Αθήνα σας περιμένουμε να πιούμε μαζί ρακί από την Κρήτη με μεζέδες και μουσική που θυμίζουν εκείνες τις αναμνήσεις γεύσεων και ήχων που δεν θέλουμε να ξεχάσουμε... "

Δευτέρα - Σάββατο από τις 19:00 και όσο πάει. Κυριακή από τις 12:00. Τρίτη είμαστε κλειστά, μην έρθετε.

Έχει ζωντανή μουσική
Φιλικό για οικογένειες/παιδιά
Προσφέρεται για ιδιωτικές εκδηλώσεις
Επιτρέπονται κατοικίδια

18 Νοε 2016

Το κατάστημα είναι άψογο σε όλα του. ΆΣ ξεκινήσουμε με το φαγητό. Κανονικές μερίδες με νόστιμες γεύσεις φρέσκια πατάτα τηγανιτή στη σέσουλα και γενικά φαίνονται φρέσκα υλικά να χροισιμοποιουντε. Σεφταλια κορυφαίο πιάτο και ποικιλία κρεάτων νόστιμα σε σωστό ψήσιμο.
Σέρβις, πολύ καλό με γρήγορη ανταπόκριση και με ευγένεια, καθώς διαθέτουν και αρκετό χιούμορ στη συμπεριφορά τους.
Περιβάλλον, ζεστός και απλός χώρος, χωρίς υπερβολές με σωστό φωτισμό και τζάκι σε λειτουργία για τις κρύες νύχτες του χειμώνα, καθαρές τουαλέτες και ντεκόρ τοίχου μαυροπίνακες, στη διάθεσή των πελατών.
Οι τιμές λογικές, έως και οικονομικές λύσεις για τα μικρά πορτοφόλια.
8, 10, 12 μάξιμουμ το άτομο για φαΐ και πιοτό πλήρες μενού με ζωντανή μουσική. με. μιά ματιά στο κατάλογο το διαπιστώνεις εύκολα ότι κι αν επιλέξεις.
Μουσική αρκετά καλή, στη σωστή ένταση, ώστε να ακούς και να μπορείς να συνομιλείς ταυτόχρονα
Το συστήνω ανεπιφύλακτα, και μάλλον θα το ξαναεπισκευτώ..

09 Νοε 2016

Καλησπέρα σε όλους!

Πρώτη μου κριτική στη σελίδα, αν και την συμβουλεύομαι χρόνια!

Έψαχνα λοιπόν ένα μαγαζί με ζωντανή μουσική και με βόλευε η περιοχή, οπότε επισκέφθηκα τον Σκαντζόχοιρο!
Και πολύ καλά έκανα!

Πήρα τηλέφωνο γύρω στις 8 και βρήκα το τελευταίο διαθέσιμο τραπέζι! Μόλις φτάσαμε και μπήκαμε μέσα, είδα, όπως αναφέρουν και άλλοι χρήστες ένα πολύ μικρό "ζεστό" χώρο!
Το τραπέζι μας ήταν δίπλα στην πόρτα και πολύ μικρό, ακόμα και για 2 άτομα, που ήμασταν εμείς. Δεν θα το μετρήσω σαν αρνητικό στην κριτική μου γενικά, αλλά στα μείον του χώρου, είναι όσο ένα δυάρι με σαλόνι κ μικρό υπνοδωμάτιο!

Γεύση: 3/4
Πήραμε
1 χωριάτικη σαλάτα(δεν έχω να πω κάτι, χωριάτικη είναι μια χαρά γευστικά),
1 σαγανάκι, ωραίο και ελαφρύ, καθόλου λαδίλα,
1 στραπατσάδα(την οποία ζήτησα χωρίς σύγκλινο, μιας και δεν το τρώω) η οποία ήταν το μόνο πιάτο που δεν μου άρεσε και έμεινε στο τέλος! Είχε μια γεύση "αυγουλίλας" με την κακή έννοια! Ίσως να μην είχε ψηθεί καλά, δεν ξέρω!
1 μερίδα πατάτες, καλές, δεν τρελάθηκα
1 κοτοτηγανιά, υπέροχη! Τολμώ να πω(είμαι πολύυυυυ παράξενη στο φαγητό), το καλύτερα μαγειρεμένο κοτόπουλο που έχω φάει!
Σκουπίσαμε όλη τη σάλτσα με το ψωμί εννοείται!!!
1 ποικιλία για ένα άτομο, από την οποία εγώ έφαγα το μπιφτέκι και ήταν πολύ νόστιμο! Είχε ένα λουκάνικο κομμένο στη μέση, κοτόπουλο φιλέτο, μπριζολάκι, πατάτες, πίτα, μπωλάκι με σως, ντομάτα και φάβα(νομίζω, οπτικά έτσι έμοιαζε, δεν δοκίμασα)! Μια χαρά ποσότητα και μια χαρά τιμή!
1/2 λίτρο κόκκινο ημίγλυκο, πολύ ωραίο αν και δεν πίνω κρασί μου άρεσε!
1 coca cola light

Εξυπηρέτηση 4/4
Ο κύριος που μας υπέδειξε το τραπέζι μας και μας πήρε παραγγελία ήταν ευχάριστος, αστειευτήκαμε με την παραξενιά μου στο φαΐ, γενικά μας έδωσε μια πολύ καλή εντύπωση!
Ένας άλλος πιο νέος κύριος ερχόταν συχνά και μας ρωτούσε αν χρειαζόμαστε κάτι άλλο, αν είναι όλα εντάξει και ενδιαφέρθηκε, όταν άδειασε ένα τραπέζι να μας μεταφέρει για να μην είμαστε στριμωγμένα και δίπλα στην πόρτα! Μας ζήτησαν και συγγνώμη για τη θέση, αλλά το μαγαζί ήταν γεμάτο! Αυτό μας άρεσε γιατί έδειχνε ενδιαφέρον και κατανόηση της κατάστασης!
Γενικά η εξυπηρέτηση ήταν άψογη! Τα φαγητά ήρθαν σε λογικό χρόνο, το προσωπικό φιλόξενο, όλα σούπερ!

Χώρος 2/4
Είναι μικρό, δυστυχώς! Περνάς ωραία, τρως καλά, ωραία μουσική, χορός, αλλά μικρό! Ίσως μου φάνηκε πιο έντονα λόγω της θέσης! Θα ξαναγράψω όταν ξαναπάω και κάτσω(ελπίζω) σε άλλη θέση!

Value for money 3/4
Για όλα τα παραπάνω πληρώσαμε 39€. Ούτε φτηνά, αλλά ούτε και ακριβά! Είμαι πολύ ευχαριστημένη!

Κλείνοντας:
Θα ξαναπάω οπωσδήποτε! Το προτείνω ανεπιφύλακτα!